|
Бөлім: Қазіргі қоғам: әлеуметтік теңсіздік. |
МЕКТЕП: |
||
|
КҮНІ: |
Мұғалім: |
||
|
СЫНЫП: 10 ҚГБ |
Қатысқандар : |
Қатыспағандар: |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қазіргі қоғам және адами құндылықтар |
||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
10.2.4.1 әртүрлі стильдегі (ғылыми, ресми ісқағаздар, публицистикалық, ауызекі сөйлеу, көркем әдебиет стилі) мәтіндердің тақырыбын, мақсатты аудиторияға сәйкес қызметін, құрылымын, тілдік ерекшелігін салыстыра талдау; 10.4.4.1 сөзжасамдық және синтаксистік нормаларды сақтай білу |
||
|
Сабақ мақсаты |
Барлық оқушылар: мәтіндегі берілген мәліметтермен танысу, стилін анықтау, әдеби тіл нормалары туралы білу; Көпшілігі: әртүрлі стильдегі мәтіндердің тақырыбын, автор көзқарасын, мақсатты аудиторияға сәйкес қызметін, құрылымын, тілдік ерекшелігін салыстыра талдау, сөзжасамдық және синтаксистік нормаларды сақтай білу; Кейбір оқушылар: сөзжасамдық және синтаксистік нормаларды сақтай білу, әртүрлі стильдегі мәтіндердің тақырыбын, автор көзқарасын, мақсатты аудиторияға сәйкес қызметін, құрылымын, тілдік ерекшелігін салыстыра талдау, өз көзқарасын таныту. |
||
|
Бағалау критерийі |
|
||
|
Жоспар: |
|||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы Сабақтың ортасы |
Сабақтың барысы: І. Ұйымдастыру кезеңі Сынып оқушылары түгенделеді. Сабақ мақсаты хабарланады. Жағымды психологиялық ахуал.
1. Байлық дегеніміз не? 2. Адами құндылықтарға нелер жатады? 3. Суреттен не түсіндіңдер?
(оқушылар жауабы тыңдалады). Сабақ тақырыбы мен мақсатын айқындайды.
Мәтінді оқып, маңызды ақпаратты көрсетіңдер. Мәтіннің тақырыбын, мақсатты аудиторияға сәйкес қызметін, құрылымын, тілдік ерекшелігін талдаңдар. Мәтін
Тапсырма. Мәтінді талдаңдар.
Дескриптор:
ҚБ.
Тапсырма 3. Тілдік қолданысқа еніп кеткен сленг сөздерді дұрыс қолданылуымен бірге жазыңдар.
Дескриптор:
ҚБ Бекіту. Қажетті клишелер мен лексикалық құрылымдарды қолданып тақырыпқа қатысты өз пікірлеріңді жазыңдар.
|
Оқушылар назары сабаққа аударылады. Оқушылар сұрақтарға жауап беру арқылы өз пікірлерін білдіреді. Оқушылар «Ой шақыру» сұрақтарына жауап беріп, бүгінгі тақырыппен байланысын анықтайды. Сабақ тақырыбы мен мақсатын айқындайды. Мәтінді оқып, маңызды ақпаратты көрсетіңдер. Мәтіннің тақырыбын, мақсатты аудиторияға сәйкес қызметін, құрылымын, тілдік ерекшелігін талдаңдар. Грамматикалық тақырыпқа байланысты білім алады. Тілдік қолданысқа еніп кеткен сленг сөздерді анықтайды; дұрыс қолданылуымен бірге жазады; ойларын дәлелдейді. Қажетті клишелер мен лексикалық құрылымдарды қолданып тақырыпқа қатысты өз пікірлерін жазып, қорытындылайды. |
ҚБ «Блоб ағашы»
ҚБ
ҚБ «Блоб ағашы»
ҚБ «Блоб ағашы»
|
10-сынып «Қазақ тілі» оқулығы 10-сынып «Қазақ тілі» оқулығы |
|
|
Рефлексия |
К Үй тапсырмасы: 5-тапсырма |
|
|||
|
Бөлім: Қазіргі қоғам: әлеуметтік теңсіздік. |
МЕКТЕП: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
КҮНІ: |
Мұғалім: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
СЫНЫП: 10 ҚГБ |
Қатысқандар : Қатыспағандар: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Кедейлік пен байлық |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
10.1.1.1 мәтін үзінділері бойынша болжам жасау, өз біліміне сүйеніп тақырыпты жалғастыру; 10.2.4.1 әртүрлі стильдегі (ғылыми, ресми ісқағаздар, публицистикалық, ауызекі сөйлеу, көркем әдебиет стилі) мәтіндердің тақырыбын, мақсатты аудиторияға сәйкес қызметін, құрылымын, тілдік ерекшелігін салыстыра талдау; |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаты |
Барлық оқушылар: мәтін үзінділері бойынша болжам жасау, мәтіндердің стильдік ерекшеліктерін білу; Көпшілігі: мәтін үзінділері бойынша болжам жасау, тиісті ақпаратты анықтай білу, әртүрлі стильдегі мәтіндердің тақырыбын, мақсатты аудиторияға сәйкес қызметін, құрылымын, тілдік ерекшелігін салыстыра талдау; Кейбір оқушылар: мәтін үзінділері бойынша болжам жасау, тиісті ақпаратты анықтай білу, әртүрлі стильдегі мәтіндердің тақырыбын, мақсатты аудиторияға сәйкес қызметін, құрылымын, тілдік ерекшелігін салыстыра талдау. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийі |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жоспар: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы Сабақтың ортасы |
Сабақтың барысы: І. Ұйымдастыру кезеңі Сынып оқушылары түгенделеді. Сабақ мақсаты хабарланады. Жағымды психологиялық ахуал.
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Бөлім:
Қазіргі
қоғам: әлеуметтік теңсіздік. МЕКТЕП: КҮНІ: Мұғалім: СЫНЫП: 10
ҚГБ Қатысқандар : Қатыспағандар: Сабақтың
тақырыбы: Қазіргі қоғам және
адами құндылықтар Оқу бағдарламасына
сәйкес оқыту мақсаттары 10.2.4.1 әртүрлі
стильдегі (ғылыми, ресми ісқағаздар, публицистикалық, ауызекі
сөйлеу, көркем әдебиет стилі) мәтіндердің тақырыбын, мақсатты
аудиторияға сәйкес қызметін, құрылымын, тілдік ерекшелігін
салыстыра талдау; 10.4.4.1 сөзжасамдық
және синтаксистік нормаларды сақтай
білу
Сабақ мақсаты
Барлық оқушылар: мәтіндегі берілген
мәліметтермен танысу, стилін анықтау, әдеби тіл нормалары туралы
білу;
Көпшілігі: әртүрлі стильдегі
мәтіндердің тақырыбын, автор көзқарасын, мақсатты аудиторияға
сәйкес қызметін, құрылымын, тілдік ерекшелігін салыстыра
талдау, сөзжасамдық және
синтаксистік нормаларды сақтай білу; Кейбір
оқушылар: сөзжасамдық және
синтаксистік нормаларды сақтай білу, әртүрлі стильдегі мәтіндердің
тақырыбын, автор көзқарасын, мақсатты аудиторияға сәйкес қызметін,
құрылымын, тілдік ерекшелігін салыстыра талдау, өз көзқарасын
таныту.
Бағалау критерийі
әртүрлі стильдегі мәтіндердің тақырыбын, автор көзқарасын,
мақсатты аудиторияға сәйкес қызметін, құрылымын, тілдік ерекшелігін
анықтайды;
салыстыра талдау жасайды; сөзжасамдық және
синтаксистік нормаларды дұрыс
қолданады. Жоспар:
Сабақтың кезеңі/
уақыт Педагогтің
әрекеті Оқушының
әрекеті Бағалау Ресурстар Сабақтың
басы Сабақтың
ортасы
Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру
кезеңі
Сынып оқушылары түгенделеді. Сабақ мақсаты
хабарланады.
Жағымды психологиялық
ахуал.
1. Байлық дегеніміз не?
2. Адами құндылықтарға нелер
жатады?
3. Суреттен не түсіндіңдер?
(оқушылар жауабы
тыңдалады).
Сабақ тақырыбы мен мақсатын
айқындайды.
Мәтінді оқып, маңызды ақпаратты көрсетіңдер. Мәтіннің
тақырыбын, мақсатты аудиторияға сәйкес қызметін, құрылымын, тілдік
ерекшелігін талдаңдар.
Мәтін
Тапсырма. Мәтінді
талдаңдар.
Дескриптор:
мәтіннің тақырыбын
анықтайды;
мәтіндегі автор
көзқарасын анықтайды;
мәтіннің көзделген
аудиториясын табады;
мәтіннің құрылымы мен
тілдік ерекшелігіне талдау
жүргізеді.
ҚБ.
Тапсырма 3. Тілдік қолданысқа еніп
кеткен сленг сөздерді дұрыс қолданылуымен бірге
жазыңдар.
Дескриптор:
Тілдік қолданысқа еніп кеткен сленг сөздерді
анықтайды;
дұрыс қолданылуымен бірге
жазады;
ойларын дәлелдейді.
ҚБ
Бекіту. Қажетті клишелер мен лексикалық құрылымдарды
қолданып тақырыпқа қатысты өз пікірлеріңді
жазыңдар.
Оқушылар назары сабаққа
аударылады.
Оқушылар сұрақтарға жауап беру арқылы өз пікірлерін
білдіреді.
Оқушылар «Ой шақыру» сұрақтарына жауап беріп, бүгінгі
тақырыппен байланысын анықтайды.
Сабақ тақырыбы мен мақсатын
айқындайды.
Мәтінді оқып, маңызды ақпаратты көрсетіңдер. Мәтіннің
тақырыбын, мақсатты аудиторияға сәйкес қызметін, құрылымын, тілдік
ерекшелігін талдаңдар.
Грамматикалық тақырыпқа
байланысты білім алады.
Тілдік қолданысқа еніп
кеткен сленг сөздерді
анықтайды;
дұрыс қолданылуымен бірге
жазады;
ойларын
дәлелдейді.
Қажетті клишелер мен
лексикалық құрылымдарды қолданып тақырыпқа қатысты өз пікірлерін
жазып, қорытындылайды.
ҚБ «Блоб ағашы»
ҚБ
ҚБ «Блоб ағашы»
ҚБ «Блоб ағашы»
10-сынып «Қазақ
тілі»
оқулығы
10-сынып «Қазақ
тілі»
оқулығы
Рефлексия
К Үй
тапсырмасы: 5-тапсырма
Бөлім: Қазіргі қоғам:
әлеуметтік теңсіздік. МЕКТЕП: КҮНІ: Мұғалім: СЫНЫП: 10 ҚГБ Қатысқандар :
Қатыспағандар: Сабақтың
тақырыбы: Кедейлік пен
байлық Оқу бағдарламасына
сәйкес оқыту мақсаттары 10.1.1.1 мәтін
үзінділері бойынша болжам жасау, өз біліміне сүйеніп тақырыпты
жалғастыру; 10.2.4.1 әртүрлі
стильдегі (ғылыми, ресми ісқағаздар, публицистикалық, ауызекі
сөйлеу, көркем әдебиет стилі) мәтіндердің тақырыбын, мақсатты
аудиторияға сәйкес қызметін, құрылымын, тілдік ерекшелігін
салыстыра талдау;
Сабақ мақсаты
Барлық оқушылар: мәтін үзінділері
бойынша болжам жасау, мәтіндердің стильдік ерекшеліктерін
білу;
Көпшілігі: мәтін үзінділері
бойынша болжам жасау, тиісті ақпаратты анықтай білу, әртүрлі
стильдегі мәтіндердің тақырыбын, мақсатты аудиторияға сәйкес
қызметін, құрылымын, тілдік ерекшелігін салыстыра
талдау; Кейбір
оқушылар: мәтін үзінділері
бойынша болжам жасау, тиісті ақпаратты анықтай білу, әртүрлі
стильдегі мәтіндердің тақырыбын, мақсатты аудиторияға сәйкес
қызметін, құрылымын, тілдік ерекшелігін салыстыра
талдау.
Бағалау критерийі
мәтін үзінділері бойынша болжам
жасайды;
тиісті ақпаратты анықтай
біледі; мәтіннің тақырыбын,
мақсатты аудиторияға сәйкес қызметін, құрылымын, тілдік ерекшелігін
салыстыра талдау жасайды. Жоспар:
Сабақтың кезеңі/
уақыт Педагогтің
әрекеті Оқушының
әрекеті Бағалау Ресурстар Сабақтың
басы Сабақтың
ортасы
Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру
кезеңі
Сынып оқушылары түгенделеді. Сабақ мақсаты
хабарланады.
Жағымды психологиялық
ахуал.
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||







ері байланыс: «Менің
баспалдағым»












