Материалдар / 10-ға,100-ге,1000-ға қалдықпен бөлу
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

10-ға,100-ге,1000-ға қалдықпен бөлу

Материал туралы қысқаша түсінік
Жас ұстаздарға,мамандарға
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
04 Қазан 2020
807
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Күні:02.10.2020

Сынып:4«Б»

Қатысқандар саны:24

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

10,100,1000 сандарына қалдықпен бөлу.

Сабақтың мақсаттары:

Барлық оқушылар орындай алады:

Көптаңбалы санды бір таңбалы санға көбейтіп,бөле алады.

Оқушылардың көпшілігі орындай алады.

Көптаңбалы сандарды көбейте отырып,өз ойын дәлелдейді.

Кейбір оқушылар орындай алады:

10-100 көбейтіндісін ойша қосу арқылы,ауызша есептейді.


Құндылықтарды дарыту:



Оқушыларды ынтымақтастыққа ,жеке,жұптық,топтық жұмыстар арқылы бір-біріне қолдау көрсету.

Пәнаралық байланыс:



Музыка,көркем еңбек, дүниетану,ана тілі

АКТ қолдану дағдылары:



Көрнекіліктер.


Тілдік құзыреттілік:

Бөлінгіш,бөлгіш.

Сабақтың барысы:




Ұйымдастыру кезеңі:



Сыныпты түгендеу ,назарларын сабаққа аударту





Сабақтың жоспарланған кезеңдері.Сыни тұрғыдан ойлау және әдіс тәсілдері.

Мұғалімнің іс-әрекеті

Ресурстар

Оқушының іс-әрекеті


1.Сабақтың басы

Ертеңгілік шеңбер

«Жүректен-жүрекке"әдісі арқылы сабақты бастау.


Ертеңгілік шеңберді орындайды.


1-минут


Т.Б жақсы тілектер тілеу.

Шаттық шеңбері

«Жүректің суреті"



Өткен тақырыптар бойынша сұрақтар қою:

2минут

Үй тапсырмасын сұрау.

Өткен тақырыпты бір қайталау.

Кім жыллам?!

Үй тапсырмасын оқиды.


Миға шабуыл

10минут

Есептеулерді қара.


«Есіңде сақта»

Санды 10-ға (100-ге,1000-ға,10.000ға,1.0000000ға)бөлуді есіңе түсір.

«Ойлан,зертте,қолдан"әдісі








«Есіңде сақта»

Есептерді шығарады.


5-минут

1-есеп

Орында және тексер.

1410:10=

4658:1000=

60412:10000=

21520:10=



Қалай шығарылуын түсіндіреді.


Шығармашылық жұмыс

7минут

Сергіту сәті:

«Менің есімім"


2-тапсырма

Жұптық жұмыс




Мұғалім сергіту сәтін орындау ережелерін түсіндіреді.Оқушылар орындайды.


1-минут



Мәтіндіі есепті түсінеді.Шығарады



Әуе рейсіне 2 отбасы тіркелді.Бір отбасында 5 адам,Ал екінші де 4 адам бар.Олардың әрқайсысы жүк бөліміне 2 шабадан тапсырды.Егер бір шабадан 12 кг тартатын болса,барлық дүк канша кг болды?

Ә-сын шығару


Мәтіндік есепті шығарады.




5-6 тапсырма

Көрсетілген өлшем бірліктеріне өрнекте



8-тапсырма

Үш ағайынды жаңғақтарды қалай бөлуге болатынын ойластыруда.Арман былай дед:Егер әрқайсысымыз 8-жаңғақтан алатын болсақ еуі артық қалады.Ал 9 жаңғақтан алатын болсақ 1-еуі жетпей қалады. Үстелде неше жаңғақ бар?


6-тапсырманы өткен тақырыптар бойынша түсіндіреді.Жұмыстар жүргізеді.





Мәтіндік есептің шығару жолын көрсетеді


1 минут

РЕФЛЕКСИЯ

«Білдім Білмедім Білгім келеді»әдісі


Стикерлер

Стикерлер таратады.








4 «Б»сынып

Тақта





Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!