|
Пәні: |
Математика |
||||
|
Бөлімі: |
2 С. Ауызша көбейту және бөлу |
||||
|
Күні: |
09.12.2024ж |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Дусбаева Н.Н |
||||
|
Сынып: 3 «Ә» |
Қатысқандар саны: 15 Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
10-ға, 100-ге көбейту және бөлу |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.1.2.9 100 көлеміндегі сандарды ауызша көбейту мен бөлуді орындауда қосындыны және көбейтіндіні бір таңбалы санға бөлу, қосындыны санға көбейту ережесін қолдану 3.1.2.1 нөлдермен аяқталатын үш таңбалы санды бір таңбалы санға жазбаша көбейту және бөлу тәсілін қолдану |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
10 –ға , 100 – ге көбейту және бөлу |
||||
|
Құндылықтар |
денсаулық, достық және айналадағыларға қамқорлық көрсету |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы (2 мин) |
Ұйымдастыру кезеңі: 1.Сәлемдесу. 2.Оқушыларды түгендеу. Психологиялық ахуал орнату. «Сәлем, сәлем» |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
Оқушылар әуенмен сәлемдеседі |
|
||
|
Сабақтың ортасы (5 мин) 14 мин |
Үй тапсырмасын тексеру Қолдану, 59 –бет Кесінді сыз. Радиусы кесіндінің ұзындығына тең шеңбер сыз «Ой қозғау» әдісі Ежелгі және қазіргі уақыттағы ғимараттар неден тұрғызылғанын білесің бе? Есептеулерді орындап, олардың неден тұрғызылғанын анықта.
1-тапсырма Ұжымдық жұмыс «Білімңді қолдан» әдісі Бағандағы өрнектерді салыстыр.
ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: Тапсырма орындау барысында не білдің? |
Кесінді сызады Радиусы кесіндінің ұзындығына тең шеңбер сызады
Есептеулерді орындап, олардың неден тұрғызылғанын анықтайды
1. 10 –ға көбейтуді орындайды 2.10 –ға бөлуді орындайды 3.100 –ге көбейтуді орындайды 4.100 –ге бөлуді орындайды
Сұраққа жауап береді |
Дескриптор: -шеңбер сызады(1б) Мадақтау Баскетбол доптарымен бағалау (жауабына қарай) Дескриптор: -10 –ға көбейтуді орындайды(1б) -10 –ға бөлуді орындайды(1б) -100 –ге көбейтуді орындайды(1б) -100 –ге бөлуді орындайды(1б) Дескриптор: -тапсырманы орындайды ҚБ: Жарайсың! Тамаша! Керемет! |
Оқулық №1, 61-бет Таратпа қаламсап |
|
|
15 мин Сергіту сәті 2 минут |
2 – тапсырма Жеке жұмыс «Із кесуші» әдісі Есепті шығар Автобус – 10 Қыз – 15 Ұл – 23 Барлығы - ? бала Ш: (15 + 23) * 10 = 38 * 10= 380 ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: Тапсырма орындау барысында не білдің? «Бас,иық,тізе,аяқ» Бейнефильм ұсыну |
1. қысқаша шартын жазады 2.сұрақын анықтайды 3.өрнек құрады 4.мәнін есептейді 5.жауабын жазады
Сұрақтарға жауап береді Балалар жаттығуды қайталап жасайды |
«Комментарий» арқылы Дескриптор: - қысқаша шартын жазады (1б) -есептің сұрағын анықтайды(1б) -өрнек құрады(1б) -мәнін есептейді(1б) -жауабын жазады(1б)
Дескриптор: -тапсырманы орындайды |
Оқулық №7, 63-бет Дәптер қаламсап |
|
|
Рефлексия 7 мин |
«Баскетбол» әдісі (Бағалау) Бүгінгі сабақты толық түсіндім (9,10 доп) Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар(7,8 доп) Бүгінгі сабақты түсінбедім (5,6 доп) Үйге тапсырма №5, 63-бет |
Бүгінгі сабақтан алған білімдерін жинаған білім зарядтарының саны арқылы анықтайды. |
«Комментарий» арқылы |
«Баскетбол» тақтасы Балалар дың аттары жазылған ұяшықтар доптар таратпасы |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
10-ға, 100-ге көбейту және бөлу ҚМЖ+ көрнекілік 3 сын
10-ға, 100-ге көбейту және бөлу ҚМЖ+ көрнекілік 3 сын
|
Пәні: |
Математика |
||||
|
Бөлімі: |
2 С. Ауызша көбейту және бөлу |
||||
|
Күні: |
09.12.2024ж |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Дусбаева Н.Н |
||||
|
Сынып: 3 «Ә» |
Қатысқандар саны: 15 Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
10-ға, 100-ге көбейту және бөлу |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.1.2.9 100 көлеміндегі сандарды ауызша көбейту мен бөлуді орындауда қосындыны және көбейтіндіні бір таңбалы санға бөлу, қосындыны санға көбейту ережесін қолдану 3.1.2.1 нөлдермен аяқталатын үш таңбалы санды бір таңбалы санға жазбаша көбейту және бөлу тәсілін қолдану |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
10 –ға , 100 – ге көбейту және бөлу |
||||
|
Құндылықтар |
денсаулық, достық және айналадағыларға қамқорлық көрсету |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы (2 мин) |
Ұйымдастыру кезеңі: 1.Сәлемдесу. 2.Оқушыларды түгендеу. Психологиялық ахуал орнату. «Сәлем, сәлем» |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
Оқушылар әуенмен сәлемдеседі |
|
||
|
Сабақтың ортасы (5 мин) 14 мин |
Үй тапсырмасын тексеру Қолдану, 59 –бет Кесінді сыз. Радиусы кесіндінің ұзындығына тең шеңбер сыз «Ой қозғау» әдісі Ежелгі және қазіргі уақыттағы ғимараттар неден тұрғызылғанын білесің бе? Есептеулерді орындап, олардың неден тұрғызылғанын анықта.
1-тапсырма Ұжымдық жұмыс «Білімңді қолдан» әдісі Бағандағы өрнектерді салыстыр.
ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: Тапсырма орындау барысында не білдің? |
Кесінді сызады Радиусы кесіндінің ұзындығына тең шеңбер сызады
Есептеулерді орындап, олардың неден тұрғызылғанын анықтайды
1. 10 –ға көбейтуді орындайды 2.10 –ға бөлуді орындайды 3.100 –ге көбейтуді орындайды 4.100 –ге бөлуді орындайды
Сұраққа жауап береді |
Дескриптор: -шеңбер сызады(1б) Мадақтау Баскетбол доптарымен бағалау (жауабына қарай) Дескриптор: -10 –ға көбейтуді орындайды(1б) -10 –ға бөлуді орындайды(1б) -100 –ге көбейтуді орындайды(1б) -100 –ге бөлуді орындайды(1б) Дескриптор: -тапсырманы орындайды ҚБ: Жарайсың! Тамаша! Керемет! |
Оқулық №1, 61-бет Таратпа қаламсап |
|
|
15 мин Сергіту сәті 2 минут |
2 – тапсырма Жеке жұмыс «Із кесуші» әдісі Есепті шығар Автобус – 10 Қыз – 15 Ұл – 23 Барлығы - ? бала Ш: (15 + 23) * 10 = 38 * 10= 380 ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: Тапсырма орындау барысында не білдің? «Бас,иық,тізе,аяқ» Бейнефильм ұсыну |
1. қысқаша шартын жазады 2.сұрақын анықтайды 3.өрнек құрады 4.мәнін есептейді 5.жауабын жазады
Сұрақтарға жауап береді Балалар жаттығуды қайталап жасайды |
«Комментарий» арқылы Дескриптор: - қысқаша шартын жазады (1б) -есептің сұрағын анықтайды(1б) -өрнек құрады(1б) -мәнін есептейді(1б) -жауабын жазады(1б)
Дескриптор: -тапсырманы орындайды |
Оқулық №7, 63-бет Дәптер қаламсап |
|
|
Рефлексия 7 мин |
«Баскетбол» әдісі (Бағалау) Бүгінгі сабақты толық түсіндім (9,10 доп) Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар(7,8 доп) Бүгінгі сабақты түсінбедім (5,6 доп) Үйге тапсырма №5, 63-бет |
Бүгінгі сабақтан алған білімдерін жинаған білім зарядтарының саны арқылы анықтайды. |
«Комментарий» арқылы |
«Баскетбол» тақтасы Балалар дың аттары жазылған ұяшықтар доптар таратпасы |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
шағым қалдыра аласыз














