|
Білім беру ұйымының атауы |
Turan mektebi |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Ана тілі |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Дыбыс және әріп |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Маханова Д.Б. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№10 сабақ. Жуан және жіңішке дауысты дыбыстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
1.2.1.2 оқу түрлерін (буындап оқу, тұтас оқу, мәнерлеп оқу, түсініп оқу) қолдану 1.2.8.2.дауысты және дауыссыз дыбыстарды ажырату; дауысты дыбыстардыі жуан, жіңішке болып бөлінетінін түсіну:; |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Өлеңді тұтас оқиды, мазмұнын әңгімелеуді үйренеді Берілген сөздердегі дауысты дыбыстарды жуан жіңішке түріне ажыратуды біледі |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтар: Қаңтар айы: Заң және тәртіп |
Сабақ құндылығы: ТӘУЕЛСІЗДІК ЖӘНЕ ОТАНШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Тәртіп – тәрбие бастауы . |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Қосымша тапсырма 2минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру
Өткенді пысықтау «Таза тақта» әдісі Сөздерді оқы Дыбыстық талдау жаса Қыс, қар, шана, мұз, мамық,боран. Жаңа тақырып Құндылық мақсаты: Мемлекеттік тілді білу 1-жаттығу Ұжымдық жұмыс «Тізбек» әдісі Өлеңді оқы. Өлең не туралы? Сөздік жұмыс Шүпірлейді- бір жерге көп болып жинау Ереже Жуан дауысты дыбыстар: а, о, ұ, ы. ЕБҚ Өлең мазмұнына талдау жасауды үйрен Өлеңде кімдер туралы айтылған? Олар не істеді? ЕҚБ Ата, әже, бота сөздеріндегі дауысты дыбыстарды жуан немесе жіңішке екендігін ата.
Көркем жазу минуты 2-жаттығу Көркем жаз. Сөздердегі дауысты дыбыстар жуан ба, жіңішке ме?
3 – тапсырма Жұптық жұмыс «Гүл құрастырамыз» ойыны Берілген әріптерден бірнеше сөз жаса. Сөздердегі дауысты дыбыстардың жуан немесе жіңішке екенін айт ҚЖ: « Плюс-минус» әдісі Сөздерді жіңішке және жуан дауысты дыбыстарға бөл. Белгіле
Кері байланыс
|
Қол ұстасып, бір-біріне жақсы лебіз білдіреді
Тақтада талдау жасайды
Өлеңді тізбектеле, кезектесе оқиды
Ережені жаттайды
Жеке жұмыс жасайды
Дәптермен жұмыс жасайды
Жаттығу жасайды
Берілген әріптерден бірнеше сөз жасайды
Қосымша жұмыс жасайды
КЕстеге белгі қояды
Кері байланыс береді |
Оқушыларды мадақтап отыру
Дескриптор: Сөздерді дұрыс оқиды Дыбыстық талдау жасай алады
ДескриптоР: Өлеңді мәнерлеп, тұтас оқиды Өлеңнің мазмұнын айтады Дауысты дыбыстарды жуан, жіңішке түріне ажыратады
Сен мықты боп келе жатырсың!
Мен сені мақтан тұтамын!
Дескриптор: Өлеңді көркем жазу емлесін сақтап жазады Сөздердегі жуан және жіңішке дауыстыларды анықтайды
Дескриптор: Берілген әріптерден сөздер жасайды Сөздердегі жуан және жіңішке дауыстыларды анықтайды
Дескриптор: Сөздерді жіңішке және жуан дауысты дыбыстарға бөледі Кестеде белгілейді
«Білім желкені» әдісі |
Баяу әуен
Тақта
Кеспе сөздер
Суреттер
Оқулық
Жұмыс дәптері
Қимыл-қозғалыстар
Оқулық
Гүл суреттері
Кесте
Оқулық
Кері байланыс парақтары
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||



|
|
Дауысты |
Дауыссыз |
|
Ш |
|
|
|
А |
|
|
|
Н |
|
|
|
А |
|
|
|
|
|
|
|
Б |
|
|
|
О |
|
|
|
Р |
|
|
|
А |
|
|
|
Н |
|
|
|
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
10 Жуан және жіңішке дауысты дыбыстар
10 Жуан және жіңішке дауысты дыбыстар
|
Білім беру ұйымының атауы |
Turan mektebi |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Ана тілі |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Дыбыс және әріп |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Маханова Д.Б. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№10 сабақ. Жуан және жіңішке дауысты дыбыстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
1.2.1.2 оқу түрлерін (буындап оқу, тұтас оқу, мәнерлеп оқу, түсініп оқу) қолдану 1.2.8.2.дауысты және дауыссыз дыбыстарды ажырату; дауысты дыбыстардыі жуан, жіңішке болып бөлінетінін түсіну:; |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Өлеңді тұтас оқиды, мазмұнын әңгімелеуді үйренеді Берілген сөздердегі дауысты дыбыстарды жуан жіңішке түріне ажыратуды біледі |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтар: Қаңтар айы: Заң және тәртіп |
Сабақ құндылығы: ТӘУЕЛСІЗДІК ЖӘНЕ ОТАНШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Тәртіп – тәрбие бастауы . |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Қосымша тапсырма 2минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру
Өткенді пысықтау «Таза тақта» әдісі Сөздерді оқы Дыбыстық талдау жаса Қыс, қар, шана, мұз, мамық,боран. Жаңа тақырып Құндылық мақсаты: Мемлекеттік тілді білу 1-жаттығу Ұжымдық жұмыс «Тізбек» әдісі Өлеңді оқы. Өлең не туралы? Сөздік жұмыс Шүпірлейді- бір жерге көп болып жинау Ереже Жуан дауысты дыбыстар: а, о, ұ, ы. ЕБҚ Өлең мазмұнына талдау жасауды үйрен Өлеңде кімдер туралы айтылған? Олар не істеді? ЕҚБ Ата, әже, бота сөздеріндегі дауысты дыбыстарды жуан немесе жіңішке екендігін ата.
Көркем жазу минуты 2-жаттығу Көркем жаз. Сөздердегі дауысты дыбыстар жуан ба, жіңішке ме?
3 – тапсырма Жұптық жұмыс «Гүл құрастырамыз» ойыны Берілген әріптерден бірнеше сөз жаса. Сөздердегі дауысты дыбыстардың жуан немесе жіңішке екенін айт ҚЖ: « Плюс-минус» әдісі Сөздерді жіңішке және жуан дауысты дыбыстарға бөл. Белгіле
Кері байланыс
|
Қол ұстасып, бір-біріне жақсы лебіз білдіреді
Тақтада талдау жасайды
Өлеңді тізбектеле, кезектесе оқиды
Ережені жаттайды
Жеке жұмыс жасайды
Дәптермен жұмыс жасайды
Жаттығу жасайды
Берілген әріптерден бірнеше сөз жасайды
Қосымша жұмыс жасайды
КЕстеге белгі қояды
Кері байланыс береді |
Оқушыларды мадақтап отыру
Дескриптор: Сөздерді дұрыс оқиды Дыбыстық талдау жасай алады
ДескриптоР: Өлеңді мәнерлеп, тұтас оқиды Өлеңнің мазмұнын айтады Дауысты дыбыстарды жуан, жіңішке түріне ажыратады
Сен мықты боп келе жатырсың!
Мен сені мақтан тұтамын!
Дескриптор: Өлеңді көркем жазу емлесін сақтап жазады Сөздердегі жуан және жіңішке дауыстыларды анықтайды
Дескриптор: Берілген әріптерден сөздер жасайды Сөздердегі жуан және жіңішке дауыстыларды анықтайды
Дескриптор: Сөздерді жіңішке және жуан дауысты дыбыстарға бөледі Кестеде белгілейді
«Білім желкені» әдісі |
Баяу әуен
Тақта
Кеспе сөздер
Суреттер
Оқулық
Жұмыс дәптері
Қимыл-қозғалыстар
Оқулық
Гүл суреттері
Кесте
Оқулық
Кері байланыс парақтары
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||



|
|
Дауысты |
Дауыссыз |
|
Ш |
|
|
|
А |
|
|
|
Н |
|
|
|
А |
|
|
|
|
|
|
|
Б |
|
|
|
О |
|
|
|
Р |
|
|
|
А |
|
|
|
Н |
|
|
|
|
|
|
шағым қалдыра аласыз



















