Материалдар / 10 көлеміндегі сандарды қосу және азайту
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

10 көлеміндегі сандарды қосу және азайту

Материал туралы қысқаша түсінік
Мұғалім оқушыларға бейнеролик тыңдатады. Бұл көрсетілген бейнеролик бойынша «Сиқырлы глобустың» құпиясын ашатынымызды түсіндіреді. туралы түсінік беріп өтеді.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
21 Желтоқсан 2021
2040
3 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

 




«Оралхан Бөкей атындағы № 44 лицейі» КММ







Ашық сабақ тақырыбы:

«10 көлеміндегі сандарды қосу және азайту»





Мұғалімі: Даутбекова Н.А

Сыныбы: 1 «Г»











«Оралхан Бөкей атындағы №44 лицейі» КММ

Бөлімі:

1А. Сандар мен цифрлар

Педагогтің аты-жөні:

Даутбекова Н.А

Күні:

07.10.2021ж

Сыныбы:

Қатысушылар саны: 24

Қатыспағандар саны: 3

Сабақтың тақырыбы:

10 көлеміндегі сандарды қосу мен азайту

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

1.1.2.5** ондықтан аттамай біртаңбалы сандарды ауызша қосу мен азайтуды орындау.

Сабақтың мақсаты:

Қосу және азайтуды орындайсың.

(білім беру ұйымының атауы)




Уақыты

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Қызығушылықты ояту

0-3

Ынталандыру.

Амандасу.

Мұғалім оқушыларға бейнеролик тыңдатады. Бұл көрсетілген бейнеролик бойынша «Сиқырлы глобустың» құпиясын ашатынымызды түсіндіреді.

туралы түсінік беріп өтеді.

Бейнероликті көріп сұрақтарға жауап алады.


бейнеролик


4-7


Өзектендіру. Глобустың алғашқы тапсырмасы бар екен.

Тапсырманы орындау арқылы біз қай елмен танысатынымызды анықтап аламыз. Ол ел өзімізге өте таныс дейді.


Ауызша санау. «Кім шапшаң» ойыны.

Мұғалім ауызша санауға ойын ұйымдастырады.

1,2,3,4,5,6,7,8,9,10- санына дейін тура және кері санап шығу керек екенін түсіндіреді (3 тілде)

Тамаша, жарайсыңдар!


Үш тілде сандарды өсу және кему реті бойынша ауызша санайды.



Тақтаға шығып жұмыс жасаған баланың бағалануы кестемен жүргізіледі


Оқушылар тапсырманы орындау деңгейіне байланысты 2 дөңгелектен беремін, тапсырма толық орындалмаса 1 дөңгелек

Қызыл дөңгелек егер мүлдем орындай алмаса

Қазақстан картасын ,


жасыл

дөңгелектер



үш би, жеті қазына, жеті ата, жалғыз Отанымыз

8-15

Мақсат қою (мәселелік жағдаят).

Балалар, Қазақстанда қазір қандай мезгіл?


Күз мезгілінің ерекшелігі қандай?


Бұл суретте не байқадыңдар?


Тағы не жасырынып тұр?


Сиқырлы глобус бізге бұл сандарды тектен тек алмаған екен.

Біз 10 көлеміндегі сандарды қосу мен азайтуды меңгере алғанымызды дәлелдейік. Ол үшін оқулықтағы №1 тапсырма. Сырым мен Әлияға сурет бойынша мысалдар құруға көмектес.




Тамаша ,жарайсыңдар балалар.


Оқушылар сұрақтарға жауап береді.

Өзара байланысты мысалдар төрттігін құрастырады. Тақтаға екі оқушы шығады.

Мысалдар құрастырады.

3,5,8


3 + 5 = 8

5 + 3 = 8

8 – 3 = 5

8 – 5 = 3


6, 2, 8


6+2=8

2+6=8

8-2=6

8-6=2







Тақтаға шығып жұмыс жасаған баланың бағалануы кестемен жүргізіледі



Оқушылар тапсырманы орындау деңгейіне байланысты 2 дөңгелектен беремін, тапсырма толық орындалмаса 1 дөңгелек

Қызыл дөңгелек егер мүлдем орындай алмаса




Жасыл

дөңгелектер

16-18 мин

Сергіту сәті








19- 21мин

«Ойлан тап»

  1. Бір сиырдың мүйізі нешеу? 2

  2. 10 асықтың 3-уін досың сұрап алды, айтшы сонда нешеуі өзіңде қалды? 7

  3. Үш адамның қолы нешеу?

6

  1. Бір мысықтың аяғы қанша? 4

  2. Бір аптада неше күн?

7

Оқушылар тез- тез жауап береді

Тақтадағы кестеге жасыл дөңгелекпен бағалаймын



Мағынаны тану

21-27

Балалар глобус жайлы қызықты мәліметті тыңдап көрейікші. Глобустың сұлбасы балалар бірнеше рет жасалған екен. Ежелде глобусты «Жер алмасы» деп атаған екен.

Ендеше , Қазақстан қаласына қатысты алма сөзі қай қаланы еске түсіреді.

Өзіндік жұмыс.

Оқулықтан 3-тапсырманы орындауды ұсынады. Сандардың құрамын есіне түсіруге берілген тапсырманы ауызша орындайды. Берілген сандардың біреуіне дәптеріне өзара байланысты 4 мысал жазады.

8 4 6

Shape2 Shape3 Shape1


5

Алма бойынша Қазақстан қаласын айтады (Алматы қаласы)



Тапсырманы өз бетімен орындайды және әркім өзінің мысалын жазады.


Оқушылар тапсырманы орындау деңгейіне байланысты 2 дөңгелектен беремін, тапсырма толық орындалмаса 1 дөңгелек

Қызыл дөңгелек егер мүлдем орындай алмаса

Алматы қаласының әсем суреті



28-35

Осыған дейін өтілген материалмен жұмыс.

Қателіктерді түзету алгоритмін қолданамыз.

Қателікті түзету үшін оқулықтан

4-тапсырманы орындауды ұсынуға болады.


Есепте.

Кестені толтырып, қосындының мәнін табады.

Қосылғыш

1

2

3

4

Қосылғыш

3

4

5

6

Қосындының

мәні

4

6

8

10



Кестені толтырып, қосындының мәнін табады.













Кестені толықтыру

жұмыс



Жасыл, қызыл

дөңгелекшелер

Рефлексия

35-45


Қиындықтарды түзету.


Мұғалім тапсырмалардың орындалуының дұрыстығын тексереді.

Ал, балалар глобустың тапсырмаларын қандай деңгейде орындап отырмыз тексеріп шығайықшы.

Кімде қиындықтар туындады?

Сендер қай жерде қателік жібердіңдер?

Жіберілген қателіктің себебі неде?

Өз жұмыстарында қателік болмағандар, өздеріңнің іс-әрекеттеріңнің мақсатын тұжырымдаңдар.

Қателік байқағандардың жұмысындағы ары қарайғы мақсаты қандай?




(Қателіктерді түзету.)


Әр оқушы өз қателігін саралайды


770 ₸ - Сатып алу

Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!