|
Бөлімі: |
2А. 10 көлеміндегі сандарды қосу мен азайту |
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
Жилкибаева З.Т. |
|
|
Күні: |
Математика |
|
|
Сыныбы: |
1 |
Қатысқандар саны: 30 |
|
Сабақтың тақырыбы: |
10 көлеміндегі сандарды қосу және азайту |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
1.5.2.4 қосу мен азайту амалдарының компоненттері атауларын атау, өрнектерді қосу мен азайтуды жазуда пайдалану 1.1 .2.5 онға дейінгі сандарды ауызша қосу және азайтуды орындау |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
- қосу мен азайту амалдарының компоненттері атауларын атау, өрнектерді қосу мен азайтуды жазуды пайдалана алу. |
|
|
Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Қызығушылықты ояту |
(Ұ) Ұйымдастыру кезеңі:
Ынталандыру Қол алысып, кәне біз, Достасайық бәріміз. Айтарым бар сендерге, Тез тұрыңдар шеңберге. Қандай жақсы бір тұру, Достарменен бір жүру! Қандай жақсы дос болу! Өзектендіру. «Доп лақтыру» әдісі. Мұғалім допты бір оқушыға лақтырады. Допты қағып алған сұраққа жауап береді: 1) 10-ға дейін тура сана 2) 10-ға дейін кері сана 3) Сен нешедесің? Қанекей сол санның құрамын айт 4) 5 санының құрамын айт 5) Қосудың ауыстырымдылық қасиетін айт 6) Кесте бойынша мысалдардың мәнін табу
Топқа бөліну Тарау тақырыбына байланысты топқа бөлу: Біз бүгін сабақта мектеп, мектептегі достар туралы айтуды жалғастырамыз. Сендер сыныптан өз достарыңды таптыңдар ма? Достардың бойында әрқашан жақсылық, адалдық, татулық қасиеттері табыла білу керек. «Жақсылық» «Адалдық» «Татулық» |
Оқушылар мұғаліммен бірге жылулық шеңберін айтады.
Сұраққа жауап береді
«Жақсылық» «Адалдық» «Татулық» |
Мақтау сөздер айту
|
«Доп лақтыру» әдісі. |
|
Cабақтың ортасы |
Жаңа сабақ «Дұрыс, бұрыс» ойыны
1 + 2 = 3 5 – 4 = 4 4 + 2 = 7 9 – 3 = 6 8 – 7 = 1 5 + 5 = 10 Қосу амалын «+» - «қосу» таңбасын белгілейді. Азайту амалын «–» - «азайту» таңбасын белгілейді.
Сабақтың тақырыбы: «Қосу және азайту» Мақсаты:- қосу мен азайту амалдарының компоненттері атауларын өрнектерді қосу мен азайтуды жазуда пайдалана алу. Оқушыларға қосу және азайтудың компоненттерін, олардың нәтижелерін хормен айтуды ұсынады.
|
Оқушылар сандарды көрсетіп хормен айтады және жаңа терминдерді атайды: қосылғыш, қосылғыш, қосынды, қосындының мәні, азайғыш, азайтқыш, айырма, айырманың мәні. |
Мадақтау «Шапалақтау» әдісі бойынша бағаланады.
Тыңдайды Қайталап айтады |
Интербелсенді тақта
|
|
|
№1 тапсырма. Топтық жұмыс Мәні 10-ға тең қосылғыштарды бояу.
|
Оқушылар бірігіп жасайды
Мәні 10-ға тең қосылғыштарды бояйды |
Дескриптор - Мәні 10-ға тең қосылғыштар ды бояй алады |
Кестемен жұмыс |
|
Мағынаны тану |
№2 тапсырма Жеке жұмыс Жасырылған мысалдың мәнін табу
Сергіту сәті: «Қоянды қуанту» «Топтас, ойлан, бөліс» әдісі. №3 тапсырма. Жұптық жұмыс. Қосуға берілген мысалдарды орындау.
«Wordwall» ойыны арқылы бекіту |
5-ке арттыру мен 5-ке кемітуге мысалдар жасырады. Көрсетілген санға сәйкес қызыл, көк түсті дөңгелектер салады. Сәбіздегі тапсырмаларды орындайды Тапсырманы өз бетімен дәптеріне орындайды. |
Дескриптор Жасырылғани мысалдың мәнін табады «Шапалақта» әдісі бойынша бағаланады
Дескриптор Қосуға берілген мысалдарды орындайды «Бас
бармақ» әдісі |
Оқулық, дәптер. Тапсырма конверті «Сәбіз жинау» ойыны
Оқулық, дәптер. |
|
Рефлексия |
«Бағдаршам» әдісі. Қызыл түс – сабақта көп нәрсені түсінбедім, сабақтағы мәліметтер саған керек емес, сабақта белсенді бола алмадым, жауап берген жоқпын. Сары түс – сабақ қызықты болды, белсенді болдым, сабақта пайдалы мәліметтер алдым, орнымнан жауап бердім, бірнеше тапсырманы өзім орындадым, сабақта мен өзімді жақсы сезінемін. Жасыл түс – сабақта белсенді болдым, сабақта көп пайдалы мәліметтер алдым, көп жұмыс жасадым, өзіме тиісті баға алдым, маған бәрі түсінікті болды. |
Өз білімін бағалау үшін дәптердің жиегіндегі бағдаршамды бояйды. |
«Бағдаршам» әдісі
|
Жұмыс дәптері |
|
Қорытынды |
Кері байланыс «Доп лақтыру» әдісі бойынша бүгінгі сабақтарды қорытындылау. - Бүгінгі сабақ не істедік? - Қосу амалының компоненттерін ата - Азайту амалының компоненттерін ата «Мадақтау» |
Қойылған сұрақтарға жауап береді. «Тәтті сыйлық» әдісімен мадақтау
|
«Доп лақтыру» әдісі
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
10 көлеміндегі сандарды қосу және азайту
10 көлеміндегі сандарды қосу және азайту
|
Бөлімі: |
2А. 10 көлеміндегі сандарды қосу мен азайту |
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
Жилкибаева З.Т. |
|
|
Күні: |
Математика |
|
|
Сыныбы: |
1 |
Қатысқандар саны: 30 |
|
Сабақтың тақырыбы: |
10 көлеміндегі сандарды қосу және азайту |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
1.5.2.4 қосу мен азайту амалдарының компоненттері атауларын атау, өрнектерді қосу мен азайтуды жазуда пайдалану 1.1 .2.5 онға дейінгі сандарды ауызша қосу және азайтуды орындау |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
- қосу мен азайту амалдарының компоненттері атауларын атау, өрнектерді қосу мен азайтуды жазуды пайдалана алу. |
|
|
Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Қызығушылықты ояту |
(Ұ) Ұйымдастыру кезеңі:
Ынталандыру Қол алысып, кәне біз, Достасайық бәріміз. Айтарым бар сендерге, Тез тұрыңдар шеңберге. Қандай жақсы бір тұру, Достарменен бір жүру! Қандай жақсы дос болу! Өзектендіру. «Доп лақтыру» әдісі. Мұғалім допты бір оқушыға лақтырады. Допты қағып алған сұраққа жауап береді: 1) 10-ға дейін тура сана 2) 10-ға дейін кері сана 3) Сен нешедесің? Қанекей сол санның құрамын айт 4) 5 санының құрамын айт 5) Қосудың ауыстырымдылық қасиетін айт 6) Кесте бойынша мысалдардың мәнін табу
Топқа бөліну Тарау тақырыбына байланысты топқа бөлу: Біз бүгін сабақта мектеп, мектептегі достар туралы айтуды жалғастырамыз. Сендер сыныптан өз достарыңды таптыңдар ма? Достардың бойында әрқашан жақсылық, адалдық, татулық қасиеттері табыла білу керек. «Жақсылық» «Адалдық» «Татулық» |
Оқушылар мұғаліммен бірге жылулық шеңберін айтады.
Сұраққа жауап береді
«Жақсылық» «Адалдық» «Татулық» |
Мақтау сөздер айту
|
«Доп лақтыру» әдісі. |
|
Cабақтың ортасы |
Жаңа сабақ «Дұрыс, бұрыс» ойыны
1 + 2 = 3 5 – 4 = 4 4 + 2 = 7 9 – 3 = 6 8 – 7 = 1 5 + 5 = 10 Қосу амалын «+» - «қосу» таңбасын белгілейді. Азайту амалын «–» - «азайту» таңбасын белгілейді.
Сабақтың тақырыбы: «Қосу және азайту» Мақсаты:- қосу мен азайту амалдарының компоненттері атауларын өрнектерді қосу мен азайтуды жазуда пайдалана алу. Оқушыларға қосу және азайтудың компоненттерін, олардың нәтижелерін хормен айтуды ұсынады.
|
Оқушылар сандарды көрсетіп хормен айтады және жаңа терминдерді атайды: қосылғыш, қосылғыш, қосынды, қосындының мәні, азайғыш, азайтқыш, айырма, айырманың мәні. |
Мадақтау «Шапалақтау» әдісі бойынша бағаланады.
Тыңдайды Қайталап айтады |
Интербелсенді тақта
|
|
|
№1 тапсырма. Топтық жұмыс Мәні 10-ға тең қосылғыштарды бояу.
|
Оқушылар бірігіп жасайды
Мәні 10-ға тең қосылғыштарды бояйды |
Дескриптор - Мәні 10-ға тең қосылғыштар ды бояй алады |
Кестемен жұмыс |
|
Мағынаны тану |
№2 тапсырма Жеке жұмыс Жасырылған мысалдың мәнін табу
Сергіту сәті: «Қоянды қуанту» «Топтас, ойлан, бөліс» әдісі. №3 тапсырма. Жұптық жұмыс. Қосуға берілген мысалдарды орындау.
«Wordwall» ойыны арқылы бекіту |
5-ке арттыру мен 5-ке кемітуге мысалдар жасырады. Көрсетілген санға сәйкес қызыл, көк түсті дөңгелектер салады. Сәбіздегі тапсырмаларды орындайды Тапсырманы өз бетімен дәптеріне орындайды. |
Дескриптор Жасырылғани мысалдың мәнін табады «Шапалақта» әдісі бойынша бағаланады
Дескриптор Қосуға берілген мысалдарды орындайды «Бас
бармақ» әдісі |
Оқулық, дәптер. Тапсырма конверті «Сәбіз жинау» ойыны
Оқулық, дәптер. |
|
Рефлексия |
«Бағдаршам» әдісі. Қызыл түс – сабақта көп нәрсені түсінбедім, сабақтағы мәліметтер саған керек емес, сабақта белсенді бола алмадым, жауап берген жоқпын. Сары түс – сабақ қызықты болды, белсенді болдым, сабақта пайдалы мәліметтер алдым, орнымнан жауап бердім, бірнеше тапсырманы өзім орындадым, сабақта мен өзімді жақсы сезінемін. Жасыл түс – сабақта белсенді болдым, сабақта көп пайдалы мәліметтер алдым, көп жұмыс жасадым, өзіме тиісті баға алдым, маған бәрі түсінікті болды. |
Өз білімін бағалау үшін дәптердің жиегіндегі бағдаршамды бояйды. |
«Бағдаршам» әдісі
|
Жұмыс дәптері |
|
Қорытынды |
Кері байланыс «Доп лақтыру» әдісі бойынша бүгінгі сабақтарды қорытындылау. - Бүгінгі сабақ не істедік? - Қосу амалының компоненттерін ата - Азайту амалының компоненттерін ата «Мадақтау» |
Қойылған сұрақтарға жауап береді. «Тәтті сыйлық» әдісімен мадақтау
|
«Доп лақтыру» әдісі
|
|
шағым қалдыра аласыз





























