|
Білім беру ұйымының атауы |
Д.А.Қонаев атындағы жббм |
|||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||
|
Бөлім: |
Өзім туралы. Менің мектебім |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Кадирова Карлыгаш Талгатовна |
|||||
|
Күні: |
08.10.2025 |
|||||
|
Сынып: |
1ә сынып |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№23 сабақ. 10 көлеміндегі сандарды қосу және азайту |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
1.5.2.3 сандардың қосындысы мен айырмасын, сандарды салыстыру, көршілес сандарды, сандық аралықтарды, сандар қатарын көрсету үшін сан сәулесін қолдану 1.1.2.5** ондықтан аттамай біртаңбалы сандарды ауызша қосу мен азайтуды орындау. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
10-ға дейінгі сандардың құрамын қайталайды,қосып-азайтады |
|||||
|
Құндылықтар: Қазан айы: «Тәуелсіздік және отаншылдық айы» |
Сабақ құндылығы: Отан, ел, туған өлке туралы білу Апта дәйексөзі:«Туған жердей жер болмас, туған елдей ел болмас!» |
|||||
|
|
|
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8минут Кері байланыс 5 минут |
Сабаққа дайындық жасау Психологиялық ахуалды жақсарту Аманысың ба көк аспан? Амансың ба алтын күн? Амансың ба достарым? Сендерді көрсем қуанам Өткенді пысықтау 10-ға дейінгі сандарды тура және кері ретпен санайды Сан сәулесін және сан құрамын еске түсіріп, сұрақтарға жауап беру
Жаңа тақырып: тақырыпты ашу: «Күннің көзін аш» әдісімен бұлттарда берілген сұрақтарға жауап бере отырып жаңа тақырып ашылады: «10 көлеміндегі сандарда қосу және азайту»
10 көлеміндегі сандарды сандық сәуле көмегімен қосу және азайтудың әдісін түсіндіреді №1 тапсырма «Өзіндік жұмыс» Дәптерге көшіріп жазып, есептеу үшін мысалдар беріледі. 2 + 3 = 6 – 2 = 3 + 3 = 5 + 1 = 8 – 4 = 7 – 5 = Егер саған ұнаса Саусағыңмен тарсылдат. Егер саған ұнаса Шапалақта жарыса Егер саған ұнаса Аяғыңмен тарсылдат Егер саған ұнаса Айтайықшы тамаша! 2-тапсырма «Жұптық жұмыс»
3-тапсырма «Топтық жұмыс»
|
Өлеңді хормен айтады 10-ға дейінгі сандарды тура және кері санайды Сұрақтарға жауап береді Сандар құрамын есіне түсіреді Бұлттардағы сұрақтарға жапап береді Тақтада берілген мысалдарды көшіріп жазып, есептейді Өлең жолдарын қимылдармен айтып, орныдайды Тапсырмада берілген амалдарды жұбымен орындай отырып баланы үйіне жеткізеді Оқушылар ұжымдасып, амалдарды орындай отырып теңдік құрастырады Оқушылар өз суреттерінің тұсына барып кері байланыс жасайды |
Мақтап, мадақтап отыру
Дескриптор: -Тура және кері санайды -сан сәулесін есіне түсіреді -сқрақтарға жауап береді
Дескриптор: - Өткен тақырыптарды еске түсіре отырып сұрақтарға жауап береді
Дескриптор: -берілген мысалдарды көшіреді -мысалдарды есептейді
Дескриптор: -тізбек ретімен жүре отырып амалдарды орындайды -жұптасып жұмыс жасайды
Дескриптор:
|
Сан сәулесі Интерактивті тақта Интерактивті тақта мысалдар Амалдар жазылған тізбек Плакат, мысалдар жазылған ара, бауырсақ, торт Интер активті тақта |
||
Мектеп директрының оқу ісі жөніндегі орынбасары: П.П.Рахметов
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
10 көлеміндегі сандарды қосу және азайту
10 көлеміндегі сандарды қосу және азайту
|
Білім беру ұйымының атауы |
Д.А.Қонаев атындағы жббм |
|||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||
|
Бөлім: |
Өзім туралы. Менің мектебім |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Кадирова Карлыгаш Талгатовна |
|||||
|
Күні: |
08.10.2025 |
|||||
|
Сынып: |
1ә сынып |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№23 сабақ. 10 көлеміндегі сандарды қосу және азайту |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
1.5.2.3 сандардың қосындысы мен айырмасын, сандарды салыстыру, көршілес сандарды, сандық аралықтарды, сандар қатарын көрсету үшін сан сәулесін қолдану 1.1.2.5** ондықтан аттамай біртаңбалы сандарды ауызша қосу мен азайтуды орындау. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
10-ға дейінгі сандардың құрамын қайталайды,қосып-азайтады |
|||||
|
Құндылықтар: Қазан айы: «Тәуелсіздік және отаншылдық айы» |
Сабақ құндылығы: Отан, ел, туған өлке туралы білу Апта дәйексөзі:«Туған жердей жер болмас, туған елдей ел болмас!» |
|||||
|
|
|
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8минут Кері байланыс 5 минут |
Сабаққа дайындық жасау Психологиялық ахуалды жақсарту Аманысың ба көк аспан? Амансың ба алтын күн? Амансың ба достарым? Сендерді көрсем қуанам Өткенді пысықтау 10-ға дейінгі сандарды тура және кері ретпен санайды Сан сәулесін және сан құрамын еске түсіріп, сұрақтарға жауап беру
Жаңа тақырып: тақырыпты ашу: «Күннің көзін аш» әдісімен бұлттарда берілген сұрақтарға жауап бере отырып жаңа тақырып ашылады: «10 көлеміндегі сандарда қосу және азайту»
10 көлеміндегі сандарды сандық сәуле көмегімен қосу және азайтудың әдісін түсіндіреді №1 тапсырма «Өзіндік жұмыс» Дәптерге көшіріп жазып, есептеу үшін мысалдар беріледі. 2 + 3 = 6 – 2 = 3 + 3 = 5 + 1 = 8 – 4 = 7 – 5 = Егер саған ұнаса Саусағыңмен тарсылдат. Егер саған ұнаса Шапалақта жарыса Егер саған ұнаса Аяғыңмен тарсылдат Егер саған ұнаса Айтайықшы тамаша! 2-тапсырма «Жұптық жұмыс»
3-тапсырма «Топтық жұмыс»
|
Өлеңді хормен айтады 10-ға дейінгі сандарды тура және кері санайды Сұрақтарға жауап береді Сандар құрамын есіне түсіреді Бұлттардағы сұрақтарға жапап береді Тақтада берілген мысалдарды көшіріп жазып, есептейді Өлең жолдарын қимылдармен айтып, орныдайды Тапсырмада берілген амалдарды жұбымен орындай отырып баланы үйіне жеткізеді Оқушылар ұжымдасып, амалдарды орындай отырып теңдік құрастырады Оқушылар өз суреттерінің тұсына барып кері байланыс жасайды |
Мақтап, мадақтап отыру
Дескриптор: -Тура және кері санайды -сан сәулесін есіне түсіреді -сқрақтарға жауап береді
Дескриптор: - Өткен тақырыптарды еске түсіре отырып сұрақтарға жауап береді
Дескриптор: -берілген мысалдарды көшіреді -мысалдарды есептейді
Дескриптор: -тізбек ретімен жүре отырып амалдарды орындайды -жұптасып жұмыс жасайды
Дескриптор:
|
Сан сәулесі Интерактивті тақта Интерактивті тақта мысалдар Амалдар жазылған тізбек Плакат, мысалдар жазылған ара, бауырсақ, торт Интер активті тақта |
||
Мектеп директрының оқу ісі жөніндегі орынбасары: П.П.Рахметов
шағым қалдыра аласыз

























