Материалдар / 10 көлеміндегісандардықосу және азайту / Күзгі кеппешөп
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

10 көлеміндегісандардықосу және азайту / Күзгі кеппешөп

Материал туралы қысқаша түсінік
Қосу және азайтуды орындайсың.
Материал тегін
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Бөлімі:

1А. Сандар мен цифрлар

Педагогтің аты-жөні:

Калиева Б. Т

Күні:


Сыныбы:

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

10 көлеміндегісандардықосу және азайту / Күзгі кеппешөп

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

1.1.2.5** ондықтан аттамай біртаңбалы сандарды ауызшақосу мен азайтуды орындау.

Сабақтың мақсаты:

Қосу және азайтуды орындайсың.

Сабақтың барысы:

Уақыты

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Қызығушылықты ояту

0-3

Ынталандыру.

Мұғалім өмірде дұрыс және жылдам санауға үйренудіңмаңыздылығы туралы әңгіме жүргізеді.



Оқулық.



4-6

Өзектендіру.

Ауызша санау. «Кім жылдам» ойыны.

Мұғалім ауызша санауға ойын ұйымдастырады.

8 + 1 2 + 4 4 + 4

6 + 2 1 + 5 2 + 8

5 + 3 3 + 6 2+3


Ауызша санайды.


«Кім жылдам» ойыны.

7-13

Мақсат қою (мәселелік жағдаят).

Біз 10 көлеміндегі сандарды қосу мен азайтуды меңгере алғанымызды анықтайық.

Оқулықтағы №1 тапсырма. Сырым мен Әлияға сурет бойынша мысалдар құруға көмектес.

Қызыл жапырақ нешеу? (3)

Сары жапырақ нешеу? (5)

Барлығы неше жапырақ? (8)

Оны анықтау үшін қандай амал қолданамыз? (Қосу.)

Қосуға кері амалды ата? (Азайту.)

Енді өзара байланысты мысалдар жазуды ұсынады.


Оқушылар сұрақтарға жауап береді.

Өзара байланысты мысалдар төрттігін құрастырады.

3 + 5 = 8

5 + 3 = 8

8 – 3 = 5

8 – 5 = 3


Оқулық, дәптер.


Мағынаны тану

13-20

Өзіндік жұмыс.

Оқулықтан 3-тапсырманы орындауды ұсынады. Сандардың құрамын есіне түсіруге берілген тапсырманы ауызша орындайды. Берілген сандардың біреуіне дәптеріне өзара байланысты 4 мысал жазады.



Тапсырманы өзбетімен орындайды және әркім өзінің мысалын жазады.

1+7=8 3+4=7

4+5=9 3+3=6

6+4=10 2+3=5

Оқушылар тапсырманы орындау деңгейіне байланысты «Отшашу» әдісі арқылы өзін-өзі бағалайды.

Оқулық, дәптер.


20-25

Қиындықтарды түзету.

Мұғалім тапсырмалардың орындалуының дұрыстығын тексереді.

Кімде қиындықтар туындады?

Сендер қай жерде қателік жібердіңдер?

Жіберілген қателіктің себебі неде?

Өз жұмыстарында қателік болмағандар, өздеріңнің іс-әрекеттеріңнің мақсатын тұжырымдаңдар.

(Қосымша тапсырмалар орындау.)

Қателік байқағандардың жұмысындағы ары қарайғы мақсаты қандай?

(Қателіктерді түзету.)

Қателіктерді түзету алгоритмін қолданамыз.

Қателікті түзету үшін оқулықтан 4-тапсырманы орындауды ұсынуға болады.

Досыңмен ойна. Текшені лақтырып, мысалдар
құрастыр.
Есепте.


Қателікпен жұмыс жасайды.









Кестені толтырып, қосындының мәнін табады.

Қосылғыш

1

2

3

4

Қосылғыш

3

3

3

3

Қосындының

мәні

4

5

6

7



Оқулық, дәптер.


25-32

Осығандейінөтілгенматериалменжұмыс.

Оқулықтағы №2 зерттеушілік тапсырманы ұсынуға болады.

Есепте.

Оқушылар тізбектегі амалдарды орындап, нәтижесін есептейді.

1+3+5-6+3+4=10

10-8+6-4-4+9=9

Оқушылардың жұмысы смайл беру арқылы бағаланады.

Оқулық, дәптер.


Рефлексия

32-35

Оқушылар «Еркін микрофон» әдісі бойынша сабаққа кері байланысты ауызша айтады.

Кері байланыста оқушылар өзінің бүгінгі сабақтағы жетістігі мен кемшілігі туралы айтады.


«Еркін микрофон» әдісі.





Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!