|
Бөлім: |
Менің отбасым және достарым/ Адам |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні |
Шеримова.Е |
|
|
Күні: |
13.11.2025ж |
|
|
Сынып: 1 |
Қатысушылар саны:16 |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Адамның дене мүшелерінің қызметі |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
1. 2. 3. 1 адамның негізгі дене мүшелерін және олардың қызметтерін атау |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Адамның негізгі дене мүшелерін және олардың қызметтерін атайды |
|
|
Ұлттық құндылықтар |
Қараша – әділдік және жауапкершілік айы; 2-апта дәйексөзі: «Тура биде туған жоқ!» Адал да, әділ болуға үйрету Жауапкершілікті сезініп,өз қамқорлығын жасай алатын тұлға тәрбиелеу |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті
|
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтыңбасы 6 мин |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру ЖИдің көмегімен Қозғалып оңға бір, Бұрылып солға бір Доп теуіп көрейік. Қолымды созамын, Мойнымды бұрамын, Басымды қозғалтып, Жаттығу жасадым! Жаңа тақырыпты ашу. «Не істей алады?» ойыны. Мұғалім дене мүшесін айтады, балалар оны көрсетеді және оның не үшін керек айтады, етістіктерді таңдайды.
Аяқ тұрады, жүгіреді, секіреді, аттайды, тебе -Ендеше бүгінгі сабағымызда адамның дене мүшелері туралы қарастыратын боламыз. |
Жаттығу жасайды. Сұрақтарға жауап береді. Тақырып ашады. |
Оқушы жауабын мұқият тыңдайды,тиімді кері байланыс береді Суреттерді дұрыс топтастырып, сұраққа жауап берген оқушыны мадақтау, жауабын толықтыру, «Үш шапалақ» әдісімен бағалау. |
Өсімдік, жануар, адам суреттері,
|
|
Сабақтың ортасы 33 мин 2 |
(Ұ) 1- тапсырма «Еркін әңгіме» әдісімен орындалады. А) Сөздікпен жұмыс. • қозғалу • бұрылу • иілу • бүгілу • икемді • епті. Ә) «Кел, ойланайық». Суретке қараңдар. Төмендегі қозғалыс түрлерін қандай дене мүшелерінің көмегімен атқардың? • Көкқұтан сияқты бір аяқпен тұру. • Құлынша шапқылау. • Жауынгерше жүру. • Кенгуруше секіру. • Жұлдызқұрт тәрізді ирелеңдеу. Сергіту сәті: -Мен атаған дене мүшелеріңді ұстап көрсетіңдер. Бас – мойын, құлақ, көз, ерін, мұрын. Қол – иық, шынтақ, білек, саусақ. Аяқ – сан, тізе, жіліншік, башпай. (Т) 2-тапсырма «Ойлан, жұптас, талқыла» әдісі қолданылады. Б) Мәтінмен жұмыс. Мәтінді оқып, түсіндіреді.
Сенің денең қандай қозғалысқа икемді? Оның себебі неде? Икемді, епті қозғалу үшін не істеу керек?
«Салыстыру» әдісі. Футбол, баскетбол, шахмат ойындарын салыстырады. Футбол – аяқ қозғалысы. Баскетбол – аяқ пен қол қозғалысы. Шахмат – баспен ойлау. ҚБ тапсырма: |
Сөздіктің мағынасын түсінеді. Сұрақтарға жауап береді.
ЕББҚ оқушы: Дене мүшелерін көрсетеді.
Сұрақтарға жауап береді.
|
Дескриптор: Қозғалыс түрлерін жасайды, сұраққа жауап береді -3 шапалақ; Қозғалыс түрлерін жасайды, сұраққа жауап беруде көмек қажет етеді-2 шапалақ; Қозғалыс түрлерін жасайды, сұраққа жауап беруде қиналады -1 шапалақ; Қозғалысқа икемді дене мүшелерін көрсетеді, епті қозғалу үшін не істеу керектігін атайды -3 шапалақ; Қозғалысқа икемді дене мүшелерін көрсетеді, епті қозғалу үшін не істеу керектігін айтуда көмек қажет етеді-2 шапалақ; Қозғалысқа икемді дене мүшелерін көрсетуде, епті қозғалу үшін не істеу керектігін айтуда қиналады -1 шапалақ; |
2021ж жараты-лыстану оқулығы 1-сынып 36- бет, дәптер |
|
Сабақтың соғы 6 мин |
Кері байланысты «Нысана» әдісі арқылы береді. Оқушылар тақырыпты түсініп, тапсырмаларды орындау деңгейіне қарай, тиісті ұпай үстіне жебені жабыстырады |
Тиісті алма суретін жабыстырады. |
|
Нысана суреті, жебелер |
|
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
10 саб жаратылыс 1 сынып
10 саб жаратылыс 1 сынып
|
Бөлім: |
Менің отбасым және достарым/ Адам |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні |
Шеримова.Е |
|
|
Күні: |
13.11.2025ж |
|
|
Сынып: 1 |
Қатысушылар саны:16 |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Адамның дене мүшелерінің қызметі |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
1. 2. 3. 1 адамның негізгі дене мүшелерін және олардың қызметтерін атау |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Адамның негізгі дене мүшелерін және олардың қызметтерін атайды |
|
|
Ұлттық құндылықтар |
Қараша – әділдік және жауапкершілік айы; 2-апта дәйексөзі: «Тура биде туған жоқ!» Адал да, әділ болуға үйрету Жауапкершілікті сезініп,өз қамқорлығын жасай алатын тұлға тәрбиелеу |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті
|
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтыңбасы 6 мин |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру ЖИдің көмегімен Қозғалып оңға бір, Бұрылып солға бір Доп теуіп көрейік. Қолымды созамын, Мойнымды бұрамын, Басымды қозғалтып, Жаттығу жасадым! Жаңа тақырыпты ашу. «Не істей алады?» ойыны. Мұғалім дене мүшесін айтады, балалар оны көрсетеді және оның не үшін керек айтады, етістіктерді таңдайды.
Аяқ тұрады, жүгіреді, секіреді, аттайды, тебе -Ендеше бүгінгі сабағымызда адамның дене мүшелері туралы қарастыратын боламыз. |
Жаттығу жасайды. Сұрақтарға жауап береді. Тақырып ашады. |
Оқушы жауабын мұқият тыңдайды,тиімді кері байланыс береді Суреттерді дұрыс топтастырып, сұраққа жауап берген оқушыны мадақтау, жауабын толықтыру, «Үш шапалақ» әдісімен бағалау. |
Өсімдік, жануар, адам суреттері,
|
|
Сабақтың ортасы 33 мин 2 |
(Ұ) 1- тапсырма «Еркін әңгіме» әдісімен орындалады. А) Сөздікпен жұмыс. • қозғалу • бұрылу • иілу • бүгілу • икемді • епті. Ә) «Кел, ойланайық». Суретке қараңдар. Төмендегі қозғалыс түрлерін қандай дене мүшелерінің көмегімен атқардың? • Көкқұтан сияқты бір аяқпен тұру. • Құлынша шапқылау. • Жауынгерше жүру. • Кенгуруше секіру. • Жұлдызқұрт тәрізді ирелеңдеу. Сергіту сәті: -Мен атаған дене мүшелеріңді ұстап көрсетіңдер. Бас – мойын, құлақ, көз, ерін, мұрын. Қол – иық, шынтақ, білек, саусақ. Аяқ – сан, тізе, жіліншік, башпай. (Т) 2-тапсырма «Ойлан, жұптас, талқыла» әдісі қолданылады. Б) Мәтінмен жұмыс. Мәтінді оқып, түсіндіреді.
Сенің денең қандай қозғалысқа икемді? Оның себебі неде? Икемді, епті қозғалу үшін не істеу керек?
«Салыстыру» әдісі. Футбол, баскетбол, шахмат ойындарын салыстырады. Футбол – аяқ қозғалысы. Баскетбол – аяқ пен қол қозғалысы. Шахмат – баспен ойлау. ҚБ тапсырма: |
Сөздіктің мағынасын түсінеді. Сұрақтарға жауап береді.
ЕББҚ оқушы: Дене мүшелерін көрсетеді.
Сұрақтарға жауап береді.
|
Дескриптор: Қозғалыс түрлерін жасайды, сұраққа жауап береді -3 шапалақ; Қозғалыс түрлерін жасайды, сұраққа жауап беруде көмек қажет етеді-2 шапалақ; Қозғалыс түрлерін жасайды, сұраққа жауап беруде қиналады -1 шапалақ; Қозғалысқа икемді дене мүшелерін көрсетеді, епті қозғалу үшін не істеу керектігін атайды -3 шапалақ; Қозғалысқа икемді дене мүшелерін көрсетеді, епті қозғалу үшін не істеу керектігін айтуда көмек қажет етеді-2 шапалақ; Қозғалысқа икемді дене мүшелерін көрсетуде, епті қозғалу үшін не істеу керектігін айтуда қиналады -1 шапалақ; |
2021ж жараты-лыстану оқулығы 1-сынып 36- бет, дәптер |
|
Сабақтың соғы 6 мин |
Кері байланысты «Нысана» әдісі арқылы береді. Оқушылар тақырыпты түсініп, тапсырмаларды орындау деңгейіне қарай, тиісті ұпай үстіне жебені жабыстырады |
Тиісті алма суретін жабыстырады. |
|
Нысана суреті, жебелер |
|
|
|
|
шағым қалдыра аласыз

















