Білім беру салалары: таным, коммуникация.
Бөлімі: ҚМҰҚ.
Тақырыбы: 10 саны
Мақсаты: 0 және 10 санымен және олардың жазылуымен таныстыру.
Міндеттері:10 санының жазбасын заттардың санымен сәйкестендіруге үйрету; заттарды санау және ретімен санау, тура және кері санау дағдыларын жетілдіру; 10 санын дұрыс тануға 1 және 0 цифрларымен бейнелеуге үйрету; зейін мен ойлауды дамыту. Есте сақтау, сөйлеу, назар аудару дағдыларын дамыту. Шыдамдылыққа тәрбиелеу.
Күтілетін нәтижелер: 0 және 10 сандарын, 0 цифрын жазуды. игереді: заттардың санын және осы санды белгілейтін цифрды. 10 заттан тұратын топтарды табады, 0 цифрын таниды.
Қажетті материалдар: полотно жиынтығы, №1жұмыс дәптері, қима фигуралар. Сөздік жұмыс: нөл, он саны. ҰОҚ-нің барысы
1.Ұйымдастыру кезеңі
– Бүгін бізге спортшылар (9 бала) келді. Бірақ балалар өз орындарын таба алмады. Оларға өз орындарын табуға көмектес. Терме полотнода (тақта) балалар спортшыларды нөмірлері бойынша орналастырады. Ойын жағдаятына қызығушылық танытады. Ойыншының қате нөмірін табуға қатысады.
2. Негізгі кезең
– Біз 0 рет секіре аламыз ба? 0 рет қол соға аламыз ба?
Неліктен? Өйткені енді ол 10 болады. Педагог бірліктің жанына нөлді қойып, сұрақ қояды:
– Мына санды жазу үшін неше цифрды пайдаландық?
– Адамның қолдарында неше саусақ бар? 10 санын үшбұрыш пішінінде орналастырылған нүктелер арқылы бейнелеуге болады. Бұл санды үшбұрышты сан деп атауға болады.
Топтық жұмыс.
Сергіту сәті. Иығыңды көтер,
Шегірткедей секір.
Түрлі түсті етікпен 1
0 рет секір екі аяқпен.
Ал енді оң аяқпен
Соқпақ жолмен,
Одан кейін сол аяқпен
Соқпақ жолмен.
Иықтарын көтереді.
Екі аяқпен 10 рет секіру.
Оң аяқпен 10 рет секіру.
Сол аяқпен 10 рет секіру.
2-тапсырманы орындауды ұсынады. Тапсырманы оқып, орындауға уақыт береді.
3-тапсырманы өз беттерімен орындау ұсынылады.
4-тапсырманы ұсынады. Вагондардың нөмірлерін жапсыру қажет. Суретке қарап, сұрақтарға жауап береді. 2 цифрды. Екі қолда 10 саусақ бар. 10 дөңгелекті санап, үшбұрыш құрады. 35 Қимылдар жасайды. 2-тапсырманы дәптерде орындайды. Ойыншыларды рет-ретімен сызып қосады. Вагондардың нөмірлерін жапсырады.
3. Рефлексия . Оқу қызметін қорытындылайды. Балаларды көтермелейді. Оқу қызметінде ненің ұнағаны туралы айтуды сұрайды. Әсерлерімен бөліседі.
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
10 саны. ҚМҰҚ. Мектепалды даярлық сыныбы
10 саны. ҚМҰҚ. Мектепалды даярлық сыныбы
Білім беру салалары: таным, коммуникация.
Бөлімі: ҚМҰҚ.
Тақырыбы: 10 саны
Мақсаты: 0 және 10 санымен және олардың жазылуымен таныстыру.
Міндеттері:10 санының жазбасын заттардың санымен сәйкестендіруге үйрету; заттарды санау және ретімен санау, тура және кері санау дағдыларын жетілдіру; 10 санын дұрыс тануға 1 және 0 цифрларымен бейнелеуге үйрету; зейін мен ойлауды дамыту. Есте сақтау, сөйлеу, назар аудару дағдыларын дамыту. Шыдамдылыққа тәрбиелеу.
Күтілетін нәтижелер: 0 және 10 сандарын, 0 цифрын жазуды. игереді: заттардың санын және осы санды белгілейтін цифрды. 10 заттан тұратын топтарды табады, 0 цифрын таниды.
Қажетті материалдар: полотно жиынтығы, №1жұмыс дәптері, қима фигуралар. Сөздік жұмыс: нөл, он саны. ҰОҚ-нің барысы
1.Ұйымдастыру кезеңі
– Бүгін бізге спортшылар (9 бала) келді. Бірақ балалар өз орындарын таба алмады. Оларға өз орындарын табуға көмектес. Терме полотнода (тақта) балалар спортшыларды нөмірлері бойынша орналастырады. Ойын жағдаятына қызығушылық танытады. Ойыншының қате нөмірін табуға қатысады.
2. Негізгі кезең
– Біз 0 рет секіре аламыз ба? 0 рет қол соға аламыз ба?
Неліктен? Өйткені енді ол 10 болады. Педагог бірліктің жанына нөлді қойып, сұрақ қояды:
– Мына санды жазу үшін неше цифрды пайдаландық?
– Адамның қолдарында неше саусақ бар? 10 санын үшбұрыш пішінінде орналастырылған нүктелер арқылы бейнелеуге болады. Бұл санды үшбұрышты сан деп атауға болады.
Топтық жұмыс.
Сергіту сәті. Иығыңды көтер,
Шегірткедей секір.
Түрлі түсті етікпен 1
0 рет секір екі аяқпен.
Ал енді оң аяқпен
Соқпақ жолмен,
Одан кейін сол аяқпен
Соқпақ жолмен.
Иықтарын көтереді.
Екі аяқпен 10 рет секіру.
Оң аяқпен 10 рет секіру.
Сол аяқпен 10 рет секіру.
2-тапсырманы орындауды ұсынады. Тапсырманы оқып, орындауға уақыт береді.
3-тапсырманы өз беттерімен орындау ұсынылады.
4-тапсырманы ұсынады. Вагондардың нөмірлерін жапсыру қажет. Суретке қарап, сұрақтарға жауап береді. 2 цифрды. Екі қолда 10 саусақ бар. 10 дөңгелекті санап, үшбұрыш құрады. 35 Қимылдар жасайды. 2-тапсырманы дәптерде орындайды. Ойыншыларды рет-ретімен сызып қосады. Вагондардың нөмірлерін жапсырады.
3. Рефлексия . Оқу қызметін қорытындылайды. Балаларды көтермелейді. Оқу қызметінде ненің ұнағаны туралы айтуды сұрайды. Әсерлерімен бөліседі.
шағым қалдыра аласыз













