|
Білім беру ұйымының атауы |
«А.С.Пушкин атындағы орта мектебі»КММ |
||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Математика |
||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Өзім тураы. Менің мектебім. |
||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Бахтиярова Ж.А. |
||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
07.10.2025 |
||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
1 сынып |
|
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№21 сабақ. 10 санының құрамы |
||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
1.1.1.3** біртаңбалы сандардың құрамын анықтау 1.4.3.1**10-ға дейінгі сандар тізбегін және кері ретпен сандар тізбегін құрастыру |
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
10 санының құрамын анықтайды |
||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтар: Қазан айы: «Тәуелсіздік және отаншылдық айы» |
Сабақ құндылығы: Отан, ел, туған өлке туралы білу Апта дәйексөзі:«Туған жердей жер болмас, туған елдей ел болмас!» |
||||||||||||||||||||||||||
|
|
|
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Қосымша тапсырма 2минут Кері байланыс 5 минут |
Сабаққа дайындық жасау Психологиялық ахуалды жақсарту «Доп лақтыру» әдісі. Мұғалім допты бір оқушыға лақтырады. Допты қағып алған оқушыға тапсырмаұсынады. Мұғалім допты келесі оқушыға лақтырады. Ойын осылай бірнеше рет жалғасады. Мұғалімнің тапсырмалары: 6(7,8,9)сандарының құрамына тапсырма береді. Әртүрлі бағытта санау, біреуден аттап санау, екіден санау. Өткенді пысықтау 10 санына байланысты амалдар орында 5+5=10 10-4=6 8+2=10 7-3=4 Тақырыпты ашу ФС тапсырмасы Оқулықтағы №1 тапсырмадағы суретке қара. Спорт залында қандай заттар бар? (Футбол, баскетбол доптары, теннис ракеткасы, текшелер т.с.с.) Оларды сана. (Футбол добы –7, баскетбол добы – 4 т.с.с.) Залда қанша бала бар? (10) Әр зат түрінен 10-нан болу үшін, неше заттан қосу керек? Бос орындарға тиісті сандарды қой. Не байқадың? 7 + 3 = 10 4 + 6 = 10 5 + 5 = 10 8 + 2 = 10 6 + 4 = 10 Жаңа тақырып «Адал азамат» біртұтас тәрбие бағдарламасы: Мемлекеттік тілді білу Өзіндік жұмыс Оқулықтағы №2 тапсырма өзбетімен орындауға берілген.Суретке қарап мысалдар құрастыруды ұсынады. Қызыл дөңгелек нешеу? (9) Көк дөңгелек нешеу? (1) Барлығы неше дөңгелек? (10) Мысалдар құрады: 10 = 9 + 1 10 = 1 + 9 Қызыл дөңгелек нешеу? (8) Көк дөңгелек нешеу? (2) Барлығы неше дөңгелек? (10) 10 = 8 + 2 10 = 7 + 3 10 = 2 + 8 10 = 3 + 7 10 = 6 + 4 10 = 5 + 5 10 = 4 + 6 10 = 5 + 5 ЕБҚ Белгісіз санды тап
ЕҚБ
Музыка әуенімен қозғалыстар жасайды Оқулықтағы №3 тапсырманы жұппен орындайды. Досыңа 5, 6, 8 сандарының құрамы бойынша сұрақтар қояды. 5 бұл 2 және неше? 6 бұл 3 және неше? 8 бұл 5 және неше? 1+4=5 2+4=6 4+4=8 3+2=5 3+3=6 1+7=8 10 санының құрамын есіңде сақтайды. Жас зерттеушілер» әдісі.Оқулықтағы №4 зерттеушілік тапсырманы орындайды. Он қарындашты үш ыдысқа бөліп сал. Егер бірінші ыдыста 3 қарындаш болатын болса, мұны қалай әртүрлі орындауға болады? Мұғалім кестені қолданып барлық мүмкін нұсқаларды жазуды ұсынады.
ҚЖ:
|
6(7,8,9) сандарының құрамын айтады
Өткен тақырыпты пысықтайды
Оқушылар сұрақтарға жауап береді. 10 санының құрамын анықтайды.
Амалдарды орындайды
Тапсырманы өз бетімен орындайды
Жеке жұмыс жасайды
Теңсіздіктер құрастырады
Жаттығу жасайды
10 санының құрамын есіңде сақтайды
Зерттеушілік тапсырманы орындайды
Кестені толтырады
Белгісіз санды табады
Кері байланыс жасайды |
Мақтап, мадақтап отыру
Жарайсыңдар!
Дескриптор: 1-10-ға дейінгі сандарды өсу және кему ретімен атады. Бірінші сандар қатарында бос орындарға қоятын сандарды анықтады (2, 4,5,6,8,9,10). Екінші сандар қатарында бос орындарға қоятын сандарды анықтады (9, 8, 6, 5, 3, 2).
Дескриптор: Оқушылар сұрақтарға жауап берді. Суреттерге қарап мысалдар құрастырды, оларды есептеді
Сен тамаша баласың!
«Фигуралар» әдісі Жұлдызша – «Жарайсың», Төртбұрыш – Жақсы, Үшбұрыш – Талпын.
Дескриптор: Сандардың құрамын біледі Сұрақтар құрастырып, досына қоя алды
Дескриптор: Барлық мүмкін нұсқаны қарастырды Зерттеу жұмысын жүргізуді біледі
Дескриптор: Белгісіз санды тапты 10 санының құрамын біледі
«Көңіл күйі» әдісі |
суреттер
доп
Суреттер
Суреттер
оқулық
оқулық
оқулық
Қималар
Қима қағаздар
Музыка
Оқулық
Кесте
Таратпа парақтар
Стикерлер |
|||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
10 санының құрамы
10 санының құрамы
|
Білім беру ұйымының атауы |
«А.С.Пушкин атындағы орта мектебі»КММ |
||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Математика |
||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Өзім тураы. Менің мектебім. |
||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Бахтиярова Ж.А. |
||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
07.10.2025 |
||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
1 сынып |
|
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№21 сабақ. 10 санының құрамы |
||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
1.1.1.3** біртаңбалы сандардың құрамын анықтау 1.4.3.1**10-ға дейінгі сандар тізбегін және кері ретпен сандар тізбегін құрастыру |
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
10 санының құрамын анықтайды |
||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтар: Қазан айы: «Тәуелсіздік және отаншылдық айы» |
Сабақ құндылығы: Отан, ел, туған өлке туралы білу Апта дәйексөзі:«Туған жердей жер болмас, туған елдей ел болмас!» |
||||||||||||||||||||||||||
|
|
|
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Қосымша тапсырма 2минут Кері байланыс 5 минут |
Сабаққа дайындық жасау Психологиялық ахуалды жақсарту «Доп лақтыру» әдісі. Мұғалім допты бір оқушыға лақтырады. Допты қағып алған оқушыға тапсырмаұсынады. Мұғалім допты келесі оқушыға лақтырады. Ойын осылай бірнеше рет жалғасады. Мұғалімнің тапсырмалары: 6(7,8,9)сандарының құрамына тапсырма береді. Әртүрлі бағытта санау, біреуден аттап санау, екіден санау. Өткенді пысықтау 10 санына байланысты амалдар орында 5+5=10 10-4=6 8+2=10 7-3=4 Тақырыпты ашу ФС тапсырмасы Оқулықтағы №1 тапсырмадағы суретке қара. Спорт залында қандай заттар бар? (Футбол, баскетбол доптары, теннис ракеткасы, текшелер т.с.с.) Оларды сана. (Футбол добы –7, баскетбол добы – 4 т.с.с.) Залда қанша бала бар? (10) Әр зат түрінен 10-нан болу үшін, неше заттан қосу керек? Бос орындарға тиісті сандарды қой. Не байқадың? 7 + 3 = 10 4 + 6 = 10 5 + 5 = 10 8 + 2 = 10 6 + 4 = 10 Жаңа тақырып «Адал азамат» біртұтас тәрбие бағдарламасы: Мемлекеттік тілді білу Өзіндік жұмыс Оқулықтағы №2 тапсырма өзбетімен орындауға берілген.Суретке қарап мысалдар құрастыруды ұсынады. Қызыл дөңгелек нешеу? (9) Көк дөңгелек нешеу? (1) Барлығы неше дөңгелек? (10) Мысалдар құрады: 10 = 9 + 1 10 = 1 + 9 Қызыл дөңгелек нешеу? (8) Көк дөңгелек нешеу? (2) Барлығы неше дөңгелек? (10) 10 = 8 + 2 10 = 7 + 3 10 = 2 + 8 10 = 3 + 7 10 = 6 + 4 10 = 5 + 5 10 = 4 + 6 10 = 5 + 5 ЕБҚ Белгісіз санды тап
ЕҚБ
Музыка әуенімен қозғалыстар жасайды Оқулықтағы №3 тапсырманы жұппен орындайды. Досыңа 5, 6, 8 сандарының құрамы бойынша сұрақтар қояды. 5 бұл 2 және неше? 6 бұл 3 және неше? 8 бұл 5 және неше? 1+4=5 2+4=6 4+4=8 3+2=5 3+3=6 1+7=8 10 санының құрамын есіңде сақтайды. Жас зерттеушілер» әдісі.Оқулықтағы №4 зерттеушілік тапсырманы орындайды. Он қарындашты үш ыдысқа бөліп сал. Егер бірінші ыдыста 3 қарындаш болатын болса, мұны қалай әртүрлі орындауға болады? Мұғалім кестені қолданып барлық мүмкін нұсқаларды жазуды ұсынады.
ҚЖ:
|
6(7,8,9) сандарының құрамын айтады
Өткен тақырыпты пысықтайды
Оқушылар сұрақтарға жауап береді. 10 санының құрамын анықтайды.
Амалдарды орындайды
Тапсырманы өз бетімен орындайды
Жеке жұмыс жасайды
Теңсіздіктер құрастырады
Жаттығу жасайды
10 санының құрамын есіңде сақтайды
Зерттеушілік тапсырманы орындайды
Кестені толтырады
Белгісіз санды табады
Кері байланыс жасайды |
Мақтап, мадақтап отыру
Жарайсыңдар!
Дескриптор: 1-10-ға дейінгі сандарды өсу және кему ретімен атады. Бірінші сандар қатарында бос орындарға қоятын сандарды анықтады (2, 4,5,6,8,9,10). Екінші сандар қатарында бос орындарға қоятын сандарды анықтады (9, 8, 6, 5, 3, 2).
Дескриптор: Оқушылар сұрақтарға жауап берді. Суреттерге қарап мысалдар құрастырды, оларды есептеді
Сен тамаша баласың!
«Фигуралар» әдісі Жұлдызша – «Жарайсың», Төртбұрыш – Жақсы, Үшбұрыш – Талпын.
Дескриптор: Сандардың құрамын біледі Сұрақтар құрастырып, досына қоя алды
Дескриптор: Барлық мүмкін нұсқаны қарастырды Зерттеу жұмысын жүргізуді біледі
Дескриптор: Белгісіз санды тапты 10 санының құрамын біледі
«Көңіл күйі» әдісі |
суреттер
доп
Суреттер
Суреттер
оқулық
оқулық
оқулық
Қималар
Қима қағаздар
Музыка
Оқулық
Кесте
Таратпа парақтар
Стикерлер |
|||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз

























