Материалдар / 10 сынып 2 тоқсан Графтар
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

10 сынып 2 тоқсан Графтар

Материал туралы қысқаша түсінік
10 сынып 2 тоқсан графтар
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
27 Қазан 2024
117
1 рет жүктелген
450 ₸
Бүгін алсаңыз
+23 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +23 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ ЖОСПАР

Бөлім:

Алгоритмдеу және программалау

Педагогтің аты-жөні

Аманжол Қарақат Аманжолқызы

Күні:


Сынып:

10 сынып

Сабақтың тақырыбы

Сұрыптау әдістері.

Оқу мақсаты:

Графтардағы алгоритмдер

Сабақтың мақсаты:

Практикалық есептерді шешу үшін графтарды көршілес матрица және қабырғалар тізімі арқылы ұсыну


Сабақтың кезеңі

Мұғалім іс-әрекеті

Оқушы іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдастыру

5 минут

Оқушылармен амандасу

Оқушылар түгендеу

«Серпілген сұрақтар » әдісі арқылы алдыңғы білімді еске түсіре отырып

1) «Ішкі программа» дегеніміз не?

2) Процедураны программада қалай таныстырады?

4) «Параметрлі және параметрсіз процедура» дегеніміз не?

5) Процедураның жұмысын қалай түсіндірер едің?

6)replace()- командасының қызметі

7)count()- командасының қызметі

8)sorted()- командасының қызметі

9) файлдармен жұмыс жасау алгоритмі

10) write командасының қызметі

11) Көпіршікті сұрыптау дегеніміз не

12) Сұрыптауда қолданылатын функциялар

Сабақ тақырыбы: Графтардағы алгоритм

Сабақ мақсаты: есептерді шешу үшін графтардағы алгоритмдерді іске асыру

Амандасу

Сабақта меңгеретін мақсаттарды білу

«жарайсың» «жақсы» мадақтау сөздерін қолдану

Презентация (1 слайдтар)

Жаңа сабақ

5 минут
















10 минут

Жаңа сабақты түсіндіру



Мысал

N=([0,1,0,1],

[1,0,1,1],

[0,1,0,1],

[1,1,0,1])

s=0

for i in range(len(N)):

for j in range(len(N)):

if N[i][j]==1:

s+=1

print(s//2)


Жаңа тақырыпты меңгеру





















1 дескриптор

дескриптор:

  •  Python программалау тілін іске қосады

  • for циклін қолданады

  • Графын құрады

  • Қабырғалар тізімін жасайды

4 балл



Презентация (2 слайдтар)

Практикум




Әр тапсырмаға

5 минут















5 минут









5 минут




2 тапсырма

дескриптор:

  • Бағдарланған және бағдарланбаған графты анықтайды

  • Граф салмағын анықтайды

  • Граф сыщбасын сызады.

3 балл


3тапсырма

Дескриптор:

  • Бағдарланған және бағдарланбаған графты анықтайды

  • Граф матрица арқылы сиппаттайды

  • Қабырғалар арқылы сиппаттайды 3 балл

Бағалау критерийлерін ұсыну


1 тапсырма

2 балл







2 тапсырма

2 балл






3 тапсырма

2 балл

Презентация (11-12 слайдтар)

Бекіту

5 минут

Тақырыпты меңгергенін анықтау

-графтар

Жаңа тақырыпты қаншалықты меңгергенін анықтау

Бағалау критерийлерін ұсыну

Презентация (10 слайдтар)

Қорытынды

Үй жұмысы

Сабақты қорытындылау, рефлексия,






Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!