Бекітемін:
|
Тарау немесе бөлім атауы: |
10.3А Көпмүшелер |
|||||||||||
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
|
|||||||||||
|
Сынып: 10 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|||||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Біртекті және симметриялы көпмүшелер. |
|||||||||||
|
Оқу мақсаты: |
10.2.1.2 - симметриялы және біртекті көпмүшелерді танып білу |
|||||||||||
|
Құндылықтар: |
Бірлік және ынтымақ - Командада жұмыс істей білу ; -Өзгелерге мейірімділік, жанашырлық таныта білу ; - Айналасындағыларға көмек көрсету; Әділдік және жауапкершілік - Басқалар үшін маңызды тапсырмаларды орындаудың қажеттілігі мен маңыздылығын түсіну. - Бастаған ісін соңына дейін жеткізе білу |
|||||||||||
|
Сабақтың барысы: |
||||||||||||
|
Уақыты |
Кезең дері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||
|
5 минут |
Ұйымдас тыру |
Сәлемдесу; Сыныптағы оқушылардың көңіл күйлерін сұрап, жағымды ахуал туындату; Оқушыларды түгелдеу; Сабақтың мақсатымен таныстыру |
Мұғаліммен сәлемдесу; Сыныпта жағымды ахуал туындату, бір-біріне жақсы тілектерін білдіру; Сабақтың мақсатын мұғаліммен бірге ашу, сұрақтар туындаса мұғалімнің көмегіне жүгіну
|
Ауызша бағалауды қоданамын «Өте жақсы» «Жарайсың» |
Тақта Оқулық |
|||||||
|
10 мин |
Негізгі бөлім |
Жаңа материал бойынша теориялық түсінік беру Анықтама: Көпмүшенің әрбір бірмүшелерінің дәрежелері
тең болса, онда мұндай көпмүше
біртекті
көпмүше деп
аталады. Ең қарапайым симметриялы көпмүшелер: х + у және ху. Бұл көпмүшелерді элементар көпмүшелер деп айтады Мысалдар келтіру, оқушыларға мысалдар ойлату.
|
Қосымша ақпарат көздерін пайдалана отырып түсінеді Тақырып бойынша ресурстарды қарап, танысады. Сұрақтарға жауап береді. Жалпы сыныптық жұмыс тапсырмалары №1. Біртекті теңдеулерді табыңыз:
|
«Екі жұлдыз бір ұсыныс» |
Оқулық |
|||||||
|
25 мин |
Бекіту тапсырма лары |
Тапсырмалар. №2.
Көпмүше үшінші дәрежелі болғандықтан, сызықтық және екінші дәрежелі көпмүшелердің көбейтіндісіне жіктеледі. Оны
Сонда:
№3.
№4. Теңдеуді шешіңіз:
Теңдіктің екі жағын
да
Жауабы:
Оқулықпен жұмыс. №30.6, №30.8. |
Есептер шығарады Берілген тапсырма бойынша өз ойларын ортаға салып, пікірлерін білдіріп, топтық талдау жасайды. Талқылау нәтижесінде өзара бір келісімге келіп есепті орындайды. Өз бетімен жұмыс. Тапсырма: Симметриялы көпмүшеге екі мысал келтіріңіз, а) оның симметриялы екенін «оңай» көруге болатындай; б) оның симметриялы екенін көруге «қиын» болатындай. |
Дескриптор: -көпмүшені көбейткіштерге жіктейді.
ҚБ «Екi жұлдыз бiр тiлек» әдiсi .Бiрiн-бiрi бағалау |
Интернет ресурстары Жалпы білім беретін мектептің 10–сыныбына арналған оқулық. |
|||||||
|
|
Жеке жұмыс |
№5.
Теңдеуді
шешіңіз: Жауабы:
№6. Біртекті теңдеуді шешіңіз:
Жауабы:
№7. Берілген көпмүшені көбейткіштерге жіктеңіз:
|
Тапсырмаларды орындайды. |
Дескриптор: -біртекті теңдеуді шешеді; -көпмүшені көбейткіштерге жіктейді. |
Оқулық |
|||||||
|
5 минут |
|
Бүгінгі сабақта: - симметриялы және біртекті көпмүшелерді танып білу Кері байланыс:
|
Тақырыпты меңгергенін анықтау
Үйге тапсырма. №30.10. |
Кері байланыс |
|
|||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
10 сынып алгебра 3 тоқсан 2 сабақ Біртекті және симметриялы көпмүшелер.
Бекітемін:
|
Тарау немесе бөлім атауы: |
10.3А Көпмүшелер |
|||||||||||
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
|
|||||||||||
|
Сынып: 10 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|||||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Біртекті және симметриялы көпмүшелер. |
|||||||||||
|
Оқу мақсаты: |
10.2.1.2 - симметриялы және біртекті көпмүшелерді танып білу |
|||||||||||
|
Құндылықтар: |
Бірлік және ынтымақ - Командада жұмыс істей білу ; -Өзгелерге мейірімділік, жанашырлық таныта білу ; - Айналасындағыларға көмек көрсету; Әділдік және жауапкершілік - Басқалар үшін маңызды тапсырмаларды орындаудың қажеттілігі мен маңыздылығын түсіну. - Бастаған ісін соңына дейін жеткізе білу |
|||||||||||
|
Сабақтың барысы: |
||||||||||||
|
Уақыты |
Кезең дері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||
|
5 минут |
Ұйымдас тыру |
Сәлемдесу; Сыныптағы оқушылардың көңіл күйлерін сұрап, жағымды ахуал туындату; Оқушыларды түгелдеу; Сабақтың мақсатымен таныстыру |
Мұғаліммен сәлемдесу; Сыныпта жағымды ахуал туындату, бір-біріне жақсы тілектерін білдіру; Сабақтың мақсатын мұғаліммен бірге ашу, сұрақтар туындаса мұғалімнің көмегіне жүгіну
|
Ауызша бағалауды қоданамын «Өте жақсы» «Жарайсың» |
Тақта Оқулық |
|||||||
|
10 мин |
Негізгі бөлім |
Жаңа материал бойынша теориялық түсінік беру Анықтама: Көпмүшенің әрбір бірмүшелерінің дәрежелері
тең болса, онда мұндай көпмүше
біртекті
көпмүше деп
аталады. Ең қарапайым симметриялы көпмүшелер: х + у және ху. Бұл көпмүшелерді элементар көпмүшелер деп айтады Мысалдар келтіру, оқушыларға мысалдар ойлату.
|
Қосымша ақпарат көздерін пайдалана отырып түсінеді Тақырып бойынша ресурстарды қарап, танысады. Сұрақтарға жауап береді. Жалпы сыныптық жұмыс тапсырмалары №1. Біртекті теңдеулерді табыңыз:
|
«Екі жұлдыз бір ұсыныс» |
Оқулық |
|||||||
|
25 мин |
Бекіту тапсырма лары |
Тапсырмалар. №2.
Көпмүше үшінші дәрежелі болғандықтан, сызықтық және екінші дәрежелі көпмүшелердің көбейтіндісіне жіктеледі. Оны
Сонда:
№3.
№4. Теңдеуді шешіңіз:
Теңдіктің екі жағын
да
Жауабы:
Оқулықпен жұмыс. №30.6, №30.8. |
Есептер шығарады Берілген тапсырма бойынша өз ойларын ортаға салып, пікірлерін білдіріп, топтық талдау жасайды. Талқылау нәтижесінде өзара бір келісімге келіп есепті орындайды. Өз бетімен жұмыс. Тапсырма: Симметриялы көпмүшеге екі мысал келтіріңіз, а) оның симметриялы екенін «оңай» көруге болатындай; б) оның симметриялы екенін көруге «қиын» болатындай. |
Дескриптор: -көпмүшені көбейткіштерге жіктейді.
ҚБ «Екi жұлдыз бiр тiлек» әдiсi .Бiрiн-бiрi бағалау |
Интернет ресурстары Жалпы білім беретін мектептің 10–сыныбына арналған оқулық. |
|||||||
|
|
Жеке жұмыс |
№5.
Теңдеуді
шешіңіз: Жауабы:
№6. Біртекті теңдеуді шешіңіз:
Жауабы:
№7. Берілген көпмүшені көбейткіштерге жіктеңіз:
|
Тапсырмаларды орындайды. |
Дескриптор: -біртекті теңдеуді шешеді; -көпмүшені көбейткіштерге жіктейді. |
Оқулық |
|||||||
|
5 минут |
|
Бүгінгі сабақта: - симметриялы және біртекті көпмүшелерді танып білу Кері байланыс:
|
Тақырыпты меңгергенін анықтау
Үйге тапсырма. №30.10. |
Кері байланыс |
|
|||||||
шағым қалдыра аласыз
,
,
,
көпмүшелері біртекті көпмүшер
болады.


























