|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|
Бөлім: Бөлімше: |
|
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
|
|
Сынып : |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Көмірсуларды жіктеу: моносахаридтер, дисахаридтер, полисахаридтер. Химиялық құрылымы. Көмірсулардың қасиеті және қызметтері. |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
10.4.1.2 көмірсуларды құрылымы, құрамы және қызметтері бойынша жіктеу. |
|
Сабақтың мақсаты |
- Көмірсуларды химиялық құрылымы мен құрамы бойынша жіктеу. - Әртүрлі топтағы көмірсуларды ажырату. - Көмірсулардың қасиеттері мен қызметтерін салыстыру. |
|
Бағалау критерилері |
- Көмірсуларды химиялық құрылымы мен құрамы бойынша жіктейді. - Әртүрлі топтағы көмірсуларды ажыратады. - Көмірсулардың қасиеттері мен қызметтерін салыстырады. |
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
Білу және түсіну Қолдану |
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрект |
Бағалау |
Ресурс-тар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 0-3 минут. 4-5 минут 6-12 минут |
1.Ұйымдастыру кезеңі Оқушылармен сәлемдесу, түгендеу. Психологиялық жағымды .ахуал туғызу үшін «Көңіл күй» әдісін пайдаланып, оқушылар бір- бірінен көңіл-күйлерін сұрау арқылы психологиялық ахуал туғызады. 2.Топқа бөлуді арнайы рондом платформасында жүргіземін. (Үш топқа бөлемін) 1топ- Каспий банк 2топ- Халық банк 3топ-Евразиялық банк
қойылады. 1.Сусыз тіршілік ету мүмкін бе? 2. Табиғаттағы судың маңызы қандай? 3. Адам өміріндегі судың маңызы қандай? 4. Судың ластану көздері ? 5. «Су –тіршілік көзі» дегенді қалай түсінесің? 6.Үйде суды үнемдейсіз бе? |
Оқушылар ұстазымен амандасады. Сынып тәртібін сақтайды, мотивациялық сөздер айтады.
Рондом флатформасы арқылы оқушылар топқа бөлінеді. Оқушылар тақтада берілген сандарды кубик лактыру арқылы талдайды. Құпия сұраққа ауызша жауап береді. |
Қошемет сөздермен ынталан-дыру. Жарай-сыңдар! ҚБ «Мадақ-тама» әдісі арқылы мұғалімнің бағалауы жүзеге асады. Жарайсыңдар! |
Презентация https://www.classtools.net/random-group-generator/ https://wordwall.net/ru/resource/58281399
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 13-17 минут 18-20 минут 21-25 минут 26-30 минут 31-35 36-40 минут |
Жаңа сабақты бастау. «Stop-кадр» әдісі. Оқушылардың назарын көмірсулардың қасиеттері мен қызметі туралы видеокөрініске аударып, бұл арқылы не байқағандарын сұрай отырып, сабақтың тақырыбы мен мақсаты анықталады.
Тапсырма - 1. Жеке жұмыс «Бірге ойлаймыз» әдісі. Төмендегі бос ұяшықтарға көмірсулардың химиялық құрылымы мен құрамы бойынша жіктеп жазыңыз. К
Тапсырма - 2. Жұптық тапсырма «Көршіңмен ақылдас» әдісі. Берілген тұжырымдарды сәйкестендіңіздер.
|
Кубик
-рубик»













