Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
10 сынып Дүниежүзі тарихы ҚМЖ
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
ІҮ тоқсан
Дүние жүзі тарихы. 10 – сынып
Бөлім: |
4-бөлім. Мәдениеттіңдамуы 4.1. бөлімшеАдамзаттың мәдени мұрасын сақтап қалу жолдары |
|||||||||||
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||||||||
Күні: |
|
|||||||||||
Сынып: 10 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||
Сабақтың тақырыбы: |
Адамзаттың тарихи-мәдени мұрасын сақтап қалудағы ЮНЕСКО-ның қызметі |
|||||||||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
10.4.1.1 ЮНЕСКО қызметін мысалға ала отырып тарихи-мәдени мұраны сақтау жолдарын түсіндіру; 10.4.1.2 -ЮНЕСКО-ның Әлемдік мұра нысандар тізімі ескерткіштерінің мысалында тарихи-мәдени мұраның маңыздылығын анықтау |
|||||||||||
Сабақтың мақсаты |
ЮНЕСКО қызметінің үлгісінде тарихи-мәдени мұраны сақтаудың жолдарын түсіндіру; |
|||||||||||
Құндылықтар |
Қазақстан мүддесіне қызмет етуге ұмтылу |
|||||||||||
Сабақтың барысы |
||||||||||||
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||
Ұйымдасты ру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру |
Сәлемдесу. Оқушыларды түгелдеу.Сабаққа назарларын аудару Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру. Ой шақыру: ЮНЕСКО –ның құрулу тарихын бейне көрсетілмес -авторлар бізге не айтқысы келеді және бізге нені көрсетті? -Бұл бейнеден сіз не үйрендіңіз? - Сізді не нәрсе таң қалдырды? Көргендеріңізден кейін қандай көңіл – күйде болдыңыз? – деген сұрақтарды қойыңыз. Оқушыларды сабақтың тақырыбы және мақсатымен таныстыру. |
Оқушылар бейне бойынша өз жауаптарын ұсынады ЕББҚ оқушыны өзін сыныптан шеттетілгендей сезінбеуі үшін мұғалімнің үстеліне жақын, мінез-құлқы жайлы балалардың тобына орналастыру. |
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады
|
Мұғалім презентациясы |
||||||||
Жаңа білім |
Мұғалім ЮНЕСКО-ның Бүкіләлемдік Мұражайына қандай оқушылар қатысқанын түсіндіреді және көрсетіп отырады, слайдты қарап, тыңдайды және слайдтан мәтінді бір уақытта жазады - қысқаша құрылым, маңызды ақпарат (визуальды дағдылар, тыңдау, жазу, оқу және сөйлеу дағдылары) Оқу материалдарымен жұмыс жасау - оқушыларға оқитын және түсінетін, оқитын және түсінетін оқушыларға арналған ақпараттық материалдарды (дидактикалық материалдар) тарату, маңызды ақпаратты бөліп көрсете отырып, сол парақтарда жұмыс істеу. Немесе осы парақтардан негізгі мәліметтерді есте сақтау үшін қажетті, маңызды, ең қажетті жазу кітапшаңызға көшіріңіз. Жазбалардағы кез-келген форматта жазбалар: блок-схарт, жазбалар немесе тезистер Интернет материалдарымен жұмыс жасау.
ЕББҚ оқушылар маңызды тірек сөздерді жазып алады; 250 сөзден тұратын эссе жазыңыз - «ЮНЕСКО-ның мақсаттары мен міндеттері, менің аймағымдағы қандай тарихи орын Дүниежүзілік мұра тізімінде болуы мүмкін бе?» ЕББҚ: оқушыға жеке жұмыс кезінде қасындағы сыныптастары және мұғалім диалог арқылы қолдау жасайды
|
Мәтінмен жұмыс
Оқушылар ЮНЕСКО-ның Бүкіләлемдік Мұражайына сипатама береді;
Оқушылар ЮНЕСКО-ның ЮНЕСКО-ның Бүкіләлемдік мұралар тізімінің ескерткіштеріндегі тарихи-мәдени мұранға зерттеу жұмысын жүргізеді
Жұптық жұмыс жасауда ЕБҚ оқушыларға жұпты таңдауда қолдау көрсетіледі
|
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады
Дескриптор: -ЮНЕСКО-ның Бүкіләлемдік Мұражайына сипатама береді; - ЮНЕСКО қызметінің үлгісінде тарихи-мәдени мұраны сақтаудың жолдарына талдау жасайды; - ЮНЕСКО-ның ЮНЕСКО-ның Бүкіләлемдік мұралар тізімінің ескерткіштеріндегі тарихи-мәдени мұраның маңыздылығын анықтай ЕББҚ оқушы өз таңдауы бойынша қалаған сұрағына жазбаша жауап жазады. ЕББҚ оқушыға мадақтау арқылы қолдау көрсетіледі. |
https://www.youtube.com/watch?v=8cwZwPAXyaA
|
||||||||
Бекіту
|
Сабақты қорытындылау Үйге тапсырма Адамзаттың тарихи-мәдени мұрасын сақтап қалудағы ЮНЕСКО-ның қызметі |
Сабақтың тақырыбын қорытындылау |
«Ең үздік жауап» |
https://belau.info/video/UNESCO/ |
||||||||
Кері байланыс |
- Мен үйренгендерімді білдім - түсініксіз қалды - жұмыс істеу, түсіну үшін уақыт қажет
|
Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады
|
Оқушылар бағалай критерийлерімен өз деңгейлерін бағалайды |
А4, конспект
|
Бөлім: |
4-бөлім. Мәдениеттіңдамуы 4.1. бөлімшеАдамзаттың мәдени мұрасын сақтап қалу жолдары |
||||||||
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||||||
Күні: |
|
||||||||
Сынып: 10 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||
Сабақтың тақырыбы: |
Әлемнің ең ірі мұражайлары: адамзаттың тарихи зердесінің қазынасы |
||||||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
10.4.1.3 әлемнің ең ірі мұражайларын зерттеп, ерекшелік терін анықтау; |
||||||||
Сабақтың мақсаты |
Тарихтыңпайда болуын, дамуынжәнеерекшеліктерінзерттеу |
||||||||
Құндылықтар |
салауатты өмір салтын ұстану |
||||||||
Сабақтың барысы |
|||||||||
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||
Ұйымдасты ру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру |
Сәлемдесу. Оқушыларды түгелдеу.Сабаққа назарларын аудару Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру. Қызығушылықты ояту -Мысыр мұражайының ерекшелігі неде? Оқушыларды сабақтың тақырыбы және мақсатымен таныстыру. |
Оқушылар өз жауаптарын ұсынады ЕББҚ оқушыны өзін сыныптан шеттетілгендей сезінбеуі үшін мұғалімнің үстеліне жақын, мінез-құлқы жайлы балалардың тобына орналастыру. |
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады
|
Дидактикалық материалдар, А3 форматты қағаз, маркерлер
|
|||||
Жаңа білім |
Мәтінмен жұмыс Мұғалім алдын-ала әр түрлі дереккөздерге негізделген таратпа материалдар таратады. Мысыр мұражайдың құрылу тарихын және оның құрылымының ерекшеліктері мен экспонаттар көрініс беретін блок-схема немесе кластер жасау тапсырылады.
ЕББҚ оқушы (есту, көру, ойлау қабілеті) тапсырманы саралау арқылы орындайды. Тақырыптық кесте
|