|
Бөлім: |
10.2А бөлім. Алгоритмдеу және программалау |
|
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Графтардағы алгоритмдер |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
10.5.1.5 практикалық есептерді шешу үшін графтардағы алгоритмдерді іске асыру |
|
|
Сабақтың мақсаты |
практикалық есептерді шешу үшін графтардағы алгоритмдерді іске асыру |
|
|
ЕБҚЕ бар балалар үшін |
-Қарым-қатынас деңгейінде сөздік қорын, сипап сезу дағдыларын дамыту -Көруінде кемістігі бар балаларды ауызша жауап беруге деген ынтасын ескеру( практика түрінде жауап беруге жағдай жасау) -Денсаулығын ескере отырып оқушыға жеке карточкамен жұмыс жасау. (жүріп тұруы қиын оқушы) |
|
|
Әділдік пен жауапкершілік құндылығы |
Дәйек сөз - Әділдік пен жауапкершілік бір тұтас ұғым; - қоғамның барлық мүшелеріне тең құқық пен мүмкіндіктерді қамтамасыз ету; - өз іс-әрекеті үшін жауапкершілікті түсіну; - құқықтық білімді өмірде қолдана білу; |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 10 мин |
Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылармен сәлемдесу, сабаққа қатысуды тексеру. Сабаққа деген қызығушылықты ояту: "Өзіңе тілегеніңдң басқаларға да тіле" ойыны.
Үй тапсырмасын тексеру. Өткен тақырыпты қайталау: Миға шабуыл әдісі
https://wordwall.net/resource/39300685/сұрыптау-әдістері-10-сынып
|
Бір-біріне тілектер айтады Үш топқа бөлінеді. 1-ші топ 2-ші топ 3-ші топ Сұрақтарға жауап береді |
Мақтау
Белсенділіктеріне қарай бағалайды: Жарайсың! Жақсы! Талпын! |
Презентация, оқулық, https://wordwall.net/resource/39300685/сұрыптау-әдістері-10-сынып |
|
Сабақтың ортасы 10 мин 7 мин 10 мин 5 мин |
Жаңа сабақ Джигсо әдісімен жаңа сабақты түсіндіру. Берілшнг ақпаратты топпен талдап бір –біріне түсіндіреді. Оқушыларды үш топқа бөлу QR код арқылы Топтық жұмыс 1-топ Графтар дегеніміз не? Графтың қандай түрлері бар? Қабырғалар тізімі қалай құрылады? 2-топ Граф маршруты күнделіктіөмірде қайда қолданылады.? Қабырғалар тізімі қалай құрылады? 3-топ Графтың көршілестік матрица мен инцидиенттік матрица қалай құрылады.? Графтағы іздеу алгоритмдерінің қандай түрлері бар. Жұптық жұмыс. Жасанды интелект пен қазақ үйге саяхат. Саяқат жасап қандай кескіндерді көрдің, оюдың қанша түрі бар. Графтардың қандай түрін кездестірдің Мысал келтіріп айт. Өмірмен байланыстыру
Жеке жұмыс
Сабақты бекіту. https://quizizz.com/join/quiz/6751fbf6be5f53fb1c2d9033/start?studentShare=true
|
Дескриптор: - топпен бірлесіп жұмыс жасайды; -графтардың түрімен танысады; -қою командасын қолданады; -жытыр түске келтіру командасын қолданады -қисық сызықты қолданады; Дескриптор: -жасанды интелектіні қолдана алады; -графтардың түрлерін өмірмен байланыстырып көрсете алады; -өй ойын еркін жеткізе алады Дескриптор: -граф түрін анықтайды; -көршілес төбелерді анықтайды; -төбелердің дәрежелерін анықтайды; -қабырғалар тізімін құрады; -көршілестік матрицасын құрады; -іздеу алгоритмінің түрін анықтайды; -граф салмағын есептейді, |
3 балл
3
балл 4 балл
|
Презентация, Оқулық, Жұмыс парағы https://quizizz.com/join/quiz/6751fbf6be5f53fb1c2d9033/start?studentShare=true |
|
Сабақтың соңы |
Рефлексия сөйлем соңын аяқта. Мобилді технологияны қолданып. Оқушылар топта кубикті лақтырып QR –ды сканерлеп шыққан сөзді оқып сөйлемді аяқтайды:
|
Өз жұмыстарын бағалайды Барлығы/10 балл
|
Өзін-өзі бағалау |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
10 сынып Графтағы алгоритмдер
10 сынып Графтағы алгоритмдер
|
Бөлім: |
10.2А бөлім. Алгоритмдеу және программалау |
|
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Графтардағы алгоритмдер |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
10.5.1.5 практикалық есептерді шешу үшін графтардағы алгоритмдерді іске асыру |
|
|
Сабақтың мақсаты |
практикалық есептерді шешу үшін графтардағы алгоритмдерді іске асыру |
|
|
ЕБҚЕ бар балалар үшін |
-Қарым-қатынас деңгейінде сөздік қорын, сипап сезу дағдыларын дамыту -Көруінде кемістігі бар балаларды ауызша жауап беруге деген ынтасын ескеру( практика түрінде жауап беруге жағдай жасау) -Денсаулығын ескере отырып оқушыға жеке карточкамен жұмыс жасау. (жүріп тұруы қиын оқушы) |
|
|
Әділдік пен жауапкершілік құндылығы |
Дәйек сөз - Әділдік пен жауапкершілік бір тұтас ұғым; - қоғамның барлық мүшелеріне тең құқық пен мүмкіндіктерді қамтамасыз ету; - өз іс-әрекеті үшін жауапкершілікті түсіну; - құқықтық білімді өмірде қолдана білу; |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 10 мин |
Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылармен сәлемдесу, сабаққа қатысуды тексеру. Сабаққа деген қызығушылықты ояту: "Өзіңе тілегеніңдң басқаларға да тіле" ойыны.
Үй тапсырмасын тексеру. Өткен тақырыпты қайталау: Миға шабуыл әдісі
https://wordwall.net/resource/39300685/сұрыптау-әдістері-10-сынып
|
Бір-біріне тілектер айтады Үш топқа бөлінеді. 1-ші топ 2-ші топ 3-ші топ Сұрақтарға жауап береді |
Мақтау
Белсенділіктеріне қарай бағалайды: Жарайсың! Жақсы! Талпын! |
Презентация, оқулық, https://wordwall.net/resource/39300685/сұрыптау-әдістері-10-сынып |
|
Сабақтың ортасы 10 мин 7 мин 10 мин 5 мин |
Жаңа сабақ Джигсо әдісімен жаңа сабақты түсіндіру. Берілшнг ақпаратты топпен талдап бір –біріне түсіндіреді. Оқушыларды үш топқа бөлу QR код арқылы Топтық жұмыс 1-топ Графтар дегеніміз не? Графтың қандай түрлері бар? Қабырғалар тізімі қалай құрылады? 2-топ Граф маршруты күнделіктіөмірде қайда қолданылады.? Қабырғалар тізімі қалай құрылады? 3-топ Графтың көршілестік матрица мен инцидиенттік матрица қалай құрылады.? Графтағы іздеу алгоритмдерінің қандай түрлері бар. Жұптық жұмыс. Жасанды интелект пен қазақ үйге саяхат. Саяқат жасап қандай кескіндерді көрдің, оюдың қанша түрі бар. Графтардың қандай түрін кездестірдің Мысал келтіріп айт. Өмірмен байланыстыру
Жеке жұмыс
Сабақты бекіту. https://quizizz.com/join/quiz/6751fbf6be5f53fb1c2d9033/start?studentShare=true
|
Дескриптор: - топпен бірлесіп жұмыс жасайды; -графтардың түрімен танысады; -қою командасын қолданады; -жытыр түске келтіру командасын қолданады -қисық сызықты қолданады; Дескриптор: -жасанды интелектіні қолдана алады; -графтардың түрлерін өмірмен байланыстырып көрсете алады; -өй ойын еркін жеткізе алады Дескриптор: -граф түрін анықтайды; -көршілес төбелерді анықтайды; -төбелердің дәрежелерін анықтайды; -қабырғалар тізімін құрады; -көршілестік матрицасын құрады; -іздеу алгоритмінің түрін анықтайды; -граф салмағын есептейді, |
3 балл
3
балл 4 балл
|
Презентация, Оқулық, Жұмыс парағы https://quizizz.com/join/quiz/6751fbf6be5f53fb1c2d9033/start?studentShare=true |
|
Сабақтың соңы |
Рефлексия сөйлем соңын аяқта. Мобилді технологияны қолданып. Оқушылар топта кубикті лақтырып QR –ды сканерлеп шыққан сөзді оқып сөйлемді аяқтайды:
|
Өз жұмыстарын бағалайды Барлығы/10 балл
|
Өзін-өзі бағалау |
|
шағым қалдыра аласыз


















