Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
Ақтау қаласының «№10 жалпы білім беретін мектеп» КММ
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
Бөлім: |
10.3А бөлім. Веб-жобалау |
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
Мынбаева К.Ж. |
|
|
Күні: |
31.01.2024ж |
|
|
Сынып: 10 сынып |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
HTML тілінде практикалық жұмыстар |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
10.4.2.1 web (веб)-парақшаларды әзірлеуде HTML (аш ти эм эл)-тегтерін қолдану |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
|
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезeңдері/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||
|
Сабақтың басы
|
Ұйымдастыру. Сәлемдесу, оқушыларды түгендеу. Padlet тақтасының көмегімен оқушылардың көңіл-күйін бақылау. Оқушыларға QR код тарату. Топқа біріктіру. Алдыңғы сабаққа шолу. Мұғалім өткен сабақ бойынша берілген тапсырманы тексереді. Сондай-ақ өткен сабақты жаңа сабақпен байланыстырады. Жаңа сабақтың мақсат-міндеттерімен таныстырады. Пәнаралық байланысты, құндылықты анықтау керек екенін ескертеді. |
-Сәлемдесу -Оқу Padlet тақтасы арқылы кері байланыс береді. Сандар арқылы топтарға бірігеді. Алдыңғы сабаққа шолу жасайды. |
Бағалау критерийі: HTML тілі туралы біледі - HTML тегтері туралы біледі. Мадақтау сөздер: Жарайсың! Талпын! 1-10 балл |
Padlet тақтасы
Оқулық
https://jamboard.google.com/d/12CmYHy1Ptua35vqCGKR5J44aOcKpbRVwphJU6feCruA/edit?usp=sharing |
||||||||||||
|
Сабақтың ортасы
|
Мұғалім тапсырманы бастамас бұрын дескриптормен, тапсырманы орындау тәртібімен таныстырады. Жеке жұмыс. 1-тапсырма. Практикалық жұмыс. Веб-беттен дыбыс немесе бейнефайлға сілтеме жасап, аш. Ол үшін төмендегі қатарларды «Блокнот» программасында теріп, веб-бетті «index.html» атауымен сақта. «index.html» файлын ашқанда төмендегі веб-бет пайда болады. Дыбыс және бейнефайлдардың пиктограммаларын олардың жанына енгіз. 2-тапсырма. Наурыз мейрамы жайлы веб-бет жаса. Бұл бетте наурыз жайлы ақпарат пен бейнеклип орналастыр. Браузер жұмысына арналған HTML кодтарын енгізіп,«index2.html» атауымен сақта. Қазақ қаріптері веб-бетте дұрыс көріну үшін сақтау терезесінде (кодировкада) «Юникод»-ты таңдау керек. HTML коды дұрыс енгізілгенде 1-суреттегі web-терезе пайда болады. Тапсырманы орындау барысында: 1. Бейнефайл енгізілген жағдайда браузер терезесінде бейнеклиптің ойнауы жүзеге асады.<p>Наурыз мейрамы – ежелгі заманнан қалыптасқан жыл бастау мейрамы. Қазіргі күнтізбе бойынша (наурыздың 22-сі) күн мен түннің теңесуі кезіне келеді. Көне парсы тілінде нава=жаңа + рәзаңһ=күн, «жаңа күн» мағынасында, қазіргі парсы тілінде де сол мағынамен қалған (но=жаңа + роуз=күн; мағынасы «жаңа күн»), яғни «жаңа жылды» (күн өсуін белгілеуі) білдіреді. |
Дыбыстық фон BGSOUND элементін веб-бетке енгізу керек. <BGSOUND src = «дыбыстық файл атауы»> Гиперсілтемелер арқылы дыбыстық және бейнефайлдарды ашуды үйрену керек. Наурыз мейрамы жайлы веб-бет жасап наурыз жайлы ақпарат пен бейнеклип орналастыру керек. Браузер жұмысына арналған HTML кодтарын енгізіп,«index2.html» атауымен сақтау керек. <EMBED src= «бейнеатауы бар»> <html> <head> <title>Наурыз мейрамы</title> </head> <body bgcolor=gold> <H2 align=center> Наурыз мейрамы </H2> |
Дескриптор:
Жалпы балл-5
Дескриптор:
Жалпы балл-5 |
Оқулық 148 бет
Карточка
топтама
Оқулық 148 бет
https://jamboard.google.com/d/1935GoW2aq3u69vZt-bjD4Na1gbojO044oQMnYAZWV9g/viewer |
||||||||||||
|
Сабақтың соңы
|
«Соңғы түйін» әдісі Мұғалім оқу мақсатына қайта оралады. Бүгінгі сабаққа байланысты сұрақ қояды. Сабақты бекітеді.
|
Мақсат бойынша орындалған
тапсырманы түйіндеу үшін оқушылар сұрақтарға жауап береді.
Жауабы: <audio src=”URL”></audio> <audio><source str=”URL”></audio>
|
Тапсырманы талапқа сай орындаған оқушылар бағаланады. 1-10 балл
|
Карточка |
||||||||||||
|
Үй тапсырмаcы |
Рефлексия: «Блум» әдісі. • Мен бүгінгі сабақта ..... білдім. • Мен осы сабақ барысында ..... түсіндім. • Мен сабақ бойы .... қолдандым. • Мен сабақта .... жинақтадым. • Мен сабақ барысында ... талдадым. • Мен сабақта алған білімімді .... бағалаймын. |
Үйге тапсырма алады. Оқушылар бүгінгі сабақ бойынша алған білімдерін саралайды. |
Мұғалімнің ауызша бағалауы
|
Оқулық 149 бет
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
10 сынып HTML тілінде практикалык жұмыс
10 сынып HTML тілінде практикалык жұмыс
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
Ақтау қаласының «№10 жалпы білім беретін мектеп» КММ
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
Бөлім: |
10.3А бөлім. Веб-жобалау |
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
Мынбаева К.Ж. |
|
|
Күні: |
31.01.2024ж |
|
|
Сынып: 10 сынып |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
HTML тілінде практикалық жұмыстар |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
10.4.2.1 web (веб)-парақшаларды әзірлеуде HTML (аш ти эм эл)-тегтерін қолдану |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
|
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезeңдері/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||
|
Сабақтың басы
|
Ұйымдастыру. Сәлемдесу, оқушыларды түгендеу. Padlet тақтасының көмегімен оқушылардың көңіл-күйін бақылау. Оқушыларға QR код тарату. Топқа біріктіру. Алдыңғы сабаққа шолу. Мұғалім өткен сабақ бойынша берілген тапсырманы тексереді. Сондай-ақ өткен сабақты жаңа сабақпен байланыстырады. Жаңа сабақтың мақсат-міндеттерімен таныстырады. Пәнаралық байланысты, құндылықты анықтау керек екенін ескертеді. |
-Сәлемдесу -Оқу Padlet тақтасы арқылы кері байланыс береді. Сандар арқылы топтарға бірігеді. Алдыңғы сабаққа шолу жасайды. |
Бағалау критерийі: HTML тілі туралы біледі - HTML тегтері туралы біледі. Мадақтау сөздер: Жарайсың! Талпын! 1-10 балл |
Padlet тақтасы
Оқулық
https://jamboard.google.com/d/12CmYHy1Ptua35vqCGKR5J44aOcKpbRVwphJU6feCruA/edit?usp=sharing |
||||||||||||
|
Сабақтың ортасы
|
Мұғалім тапсырманы бастамас бұрын дескриптормен, тапсырманы орындау тәртібімен таныстырады. Жеке жұмыс. 1-тапсырма. Практикалық жұмыс. Веб-беттен дыбыс немесе бейнефайлға сілтеме жасап, аш. Ол үшін төмендегі қатарларды «Блокнот» программасында теріп, веб-бетті «index.html» атауымен сақта. «index.html» файлын ашқанда төмендегі веб-бет пайда болады. Дыбыс және бейнефайлдардың пиктограммаларын олардың жанына енгіз. 2-тапсырма. Наурыз мейрамы жайлы веб-бет жаса. Бұл бетте наурыз жайлы ақпарат пен бейнеклип орналастыр. Браузер жұмысына арналған HTML кодтарын енгізіп,«index2.html» атауымен сақта. Қазақ қаріптері веб-бетте дұрыс көріну үшін сақтау терезесінде (кодировкада) «Юникод»-ты таңдау керек. HTML коды дұрыс енгізілгенде 1-суреттегі web-терезе пайда болады. Тапсырманы орындау барысында: 1. Бейнефайл енгізілген жағдайда браузер терезесінде бейнеклиптің ойнауы жүзеге асады.<p>Наурыз мейрамы – ежелгі заманнан қалыптасқан жыл бастау мейрамы. Қазіргі күнтізбе бойынша (наурыздың 22-сі) күн мен түннің теңесуі кезіне келеді. Көне парсы тілінде нава=жаңа + рәзаңһ=күн, «жаңа күн» мағынасында, қазіргі парсы тілінде де сол мағынамен қалған (но=жаңа + роуз=күн; мағынасы «жаңа күн»), яғни «жаңа жылды» (күн өсуін белгілеуі) білдіреді. |
Дыбыстық фон BGSOUND элементін веб-бетке енгізу керек. <BGSOUND src = «дыбыстық файл атауы»> Гиперсілтемелер арқылы дыбыстық және бейнефайлдарды ашуды үйрену керек. Наурыз мейрамы жайлы веб-бет жасап наурыз жайлы ақпарат пен бейнеклип орналастыру керек. Браузер жұмысына арналған HTML кодтарын енгізіп,«index2.html» атауымен сақтау керек. <EMBED src= «бейнеатауы бар»> <html> <head> <title>Наурыз мейрамы</title> </head> <body bgcolor=gold> <H2 align=center> Наурыз мейрамы </H2> |
Дескриптор:
Жалпы балл-5
Дескриптор:
Жалпы балл-5 |
Оқулық 148 бет
Карточка
топтама
Оқулық 148 бет
https://jamboard.google.com/d/1935GoW2aq3u69vZt-bjD4Na1gbojO044oQMnYAZWV9g/viewer |
||||||||||||
|
Сабақтың соңы
|
«Соңғы түйін» әдісі Мұғалім оқу мақсатына қайта оралады. Бүгінгі сабаққа байланысты сұрақ қояды. Сабақты бекітеді.
|
Мақсат бойынша орындалған
тапсырманы түйіндеу үшін оқушылар сұрақтарға жауап береді.
Жауабы: <audio src=”URL”></audio> <audio><source str=”URL”></audio>
|
Тапсырманы талапқа сай орындаған оқушылар бағаланады. 1-10 балл
|
Карточка |
||||||||||||
|
Үй тапсырмаcы |
Рефлексия: «Блум» әдісі. • Мен бүгінгі сабақта ..... білдім. • Мен осы сабақ барысында ..... түсіндім. • Мен сабақ бойы .... қолдандым. • Мен сабақта .... жинақтадым. • Мен сабақ барысында ... талдадым. • Мен сабақта алған білімімді .... бағалаймын. |
Үйге тапсырма алады. Оқушылар бүгінгі сабақ бойынша алған білімдерін саралайды. |
Мұғалімнің ауызша бағалауы
|
Оқулық 149 бет
|
шағым қалдыра аласыз














