|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
Веб-жобалау |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
Төлендиева А. |
|||
|
Күні |
|
|||
|
Сынып 9 |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
HTML тілінде сілтемелер |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
10.4.2.1 web-парақшаларды жасауда HTML-тегтерін қолдану |
|||
|
Сабақтың мақсаты |
«Броузер», «сілтеме» ұғымымен танысады. Web-беттерде сілтемені қолдану әдістерін анықтайды, Web-беттерде сілтемені қолданудың маңыздылығын тұжырымдайды. |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру: Сәлемдесу, түгендеу Шаттық шеңбері: Оқушылар бір-біріне бір сөзбен жақсы тілек айтады. Өткен сабақты еске түсіру. «Миллион кімге бұйырады?» ойыны арқылы өткен сабақты пысықтау, https://learningapps.org/watch?v=pm7gskbo521
|
Мұғаліммен амандасады. Оқушылар бір-біріне жақсы тілектер айтып, сабаққа көңілді қатысады. . Ойын картасы арқылы топтарға біріктіру. learningApps арқылы ойын ойнап, сұрақтарға жауап береді |
Оқушылар сабаққа қатысу белсенділігіне қарай, ынталандыру мақсатында қалыптастырушы бағалау бойынша бағаланады. Дискриптор: - дұрыс жауаптарды таңдайды; 1 балл |
https://learningapps.org/watch?v=pm7gskbo521 |
|
Сабақтың ортасы |
Миға шабуыл. Гиперсілтеме дегеніміз не? Оны қандай жерлерде қолданады? Есіңе түсір. Топтық жұмыс. «Көршіңе әңгімелеп бер» әдісі Оқушылар кітаппен жұмыс істейді. Түсінгендерін қасындағы оқушыға айтып береді Жұптық жұмыс. «Нәтижесін тап»
Өзіндік жұмыс. 1-тапсырма. Екі веб-бет жаса. Бірінші веб-бетте сағаттың суреті орналассын. Сағат суретіне гиперсілтеме қою арқылы ол жерден сағат жайлы ақпарат орналасқан веб-бет жаса. Оқушылар бірінші кодты жасайды, сілтеме арқылы өткен сабақта жасаған кесте сайтына сілтеме қояды. Екінші код кесте.htm деп сақталған. |
Мұғалімді тыңдайды. Сайттардағы кесте түріндегі мәліметтер туралы айтады. Сабақ тақырыбы мен мақсатын анықтайды Берілген кодтың нәтижесінже қандай мәліметі бар сайт шығады. Сілтемесі бар бірінші код: <html> <title>КЕСТЕ</title> <head> <body bgcolor="aqua"> <p align="center"> <font color=#FF0080 size="7"> <b>САБАК КЕСТЕСI</b> </font><br /> <a ="кесте.htm"> 5 СЫНЫП</a> </p></body></head></html> Кесте бар екінші код: кесте.htm деп сақталған <HTML> <HEAD> <TITLE> Сабак кестесi</TITLE> </HEAD> <BODY BGCOLOR="FFFFFF"> <P ALIGN="CENTER"> <FONT COLOR="RED" SIZE="6" FACE="ARIAL"> <B>5 сынып </B></FONT><BR></P> <FONT COLOR="BLUE" SIZE="4" FACE="COURIER"> <B>дуйсенбi</B></FONT><BR> <TABLE BORDER="1" WIDTH=100% BGCOLOR="#99CCCC"> <TR BGCOLOR="#CCCCFF" ALIGN="CENTER"> <TD>сабак</TD> <TD>5 "А"</TD> <TD>5 "Б"</TD> <TD>5 "В"</TD> </TR> <TR> <TD>1</TD> <TD>казак тiлi</TD> <TD>орыс тiлi</TD> <TD>тарих</TD> </TR> <TD>2</TD> <TD>Математика</TD> <TD>Информатика</TD> <TD>шет тiлi</TD> <TR> </TR> <TD>3</TD> <TD>тарих</TD> <TD>Математика</TD> <TD>Информатика</TD> <TR> </TR> </TABLE> </BODY> </HTML> |
Дискриптор: - гиперсілтеменің анықтамасын айтады; 1 балл - гиперсілтеме қою әдісін жазады; 1 балл Дискриптор: 4 балл - тақырыбын анықтайды; - кесте тегін анықтайды; - қаріп түсі, түрін анықтайды; - мәлімет мазмұнын анықтайды; Дискоиптор: - сілтеме тегін жазады; 1 балл - сілтемесі бар нысанды анықтайды; 1 балл - сілтеме арқылы өтетін сайтты анықтайды, 1 балл |
Жұмыс дәптерлері, дербес компьютер, т.б Слайд . |
|
Сабақтың соңы |
«Интервью» әдісі. Менің жобам үшін сілтемелер пайдалану маңызы.... Мен жобамда қандай сілтеме пайдаланамын.... |
Оқушылар осы тоқсанда әртүрлі тақырыпта сайт жасап жоба түрінде қорғайды (мыс: Менің мектебім, Футбол, А.Құнанбайұлының қара сөздері тб). Таңдаған тақырыптарында сілтеме қолдану туралы айтады. |
Оқушылар сабаққа қатысу белсенділігіне қарай, ынталандыру мақсатында қалыптастырушы бағалау бойынша бағаланады |
Жұмыс дәптерлері, дербес компьютер, т.б. |
|
Үй тапсырмасы |
Оқулықтағы берілген тапсырмаларды орындап келу. |
Оқушылар сабаққа қатысу белсенділігіне қарай, ынталандыру мақсатында қалыптастырушы бағалау бойынша бағаланады |
Жұмыс дәптерлері, дербес компьютер, т.б. |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
10 сынып. Информатика. ЖМБ ҚМЖ. HTML тілінде сілтемелер қолдану.
10 сынып. Информатика. ЖМБ ҚМЖ. HTML тілінде сілтемелер қолдану.
|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
Веб-жобалау |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
Төлендиева А. |
|||
|
Күні |
|
|||
|
Сынып 9 |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
HTML тілінде сілтемелер |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
10.4.2.1 web-парақшаларды жасауда HTML-тегтерін қолдану |
|||
|
Сабақтың мақсаты |
«Броузер», «сілтеме» ұғымымен танысады. Web-беттерде сілтемені қолдану әдістерін анықтайды, Web-беттерде сілтемені қолданудың маңыздылығын тұжырымдайды. |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру: Сәлемдесу, түгендеу Шаттық шеңбері: Оқушылар бір-біріне бір сөзбен жақсы тілек айтады. Өткен сабақты еске түсіру. «Миллион кімге бұйырады?» ойыны арқылы өткен сабақты пысықтау, https://learningapps.org/watch?v=pm7gskbo521
|
Мұғаліммен амандасады. Оқушылар бір-біріне жақсы тілектер айтып, сабаққа көңілді қатысады. . Ойын картасы арқылы топтарға біріктіру. learningApps арқылы ойын ойнап, сұрақтарға жауап береді |
Оқушылар сабаққа қатысу белсенділігіне қарай, ынталандыру мақсатында қалыптастырушы бағалау бойынша бағаланады. Дискриптор: - дұрыс жауаптарды таңдайды; 1 балл |
https://learningapps.org/watch?v=pm7gskbo521 |
|
Сабақтың ортасы |
Миға шабуыл. Гиперсілтеме дегеніміз не? Оны қандай жерлерде қолданады? Есіңе түсір. Топтық жұмыс. «Көршіңе әңгімелеп бер» әдісі Оқушылар кітаппен жұмыс істейді. Түсінгендерін қасындағы оқушыға айтып береді Жұптық жұмыс. «Нәтижесін тап»
Өзіндік жұмыс. 1-тапсырма. Екі веб-бет жаса. Бірінші веб-бетте сағаттың суреті орналассын. Сағат суретіне гиперсілтеме қою арқылы ол жерден сағат жайлы ақпарат орналасқан веб-бет жаса. Оқушылар бірінші кодты жасайды, сілтеме арқылы өткен сабақта жасаған кесте сайтына сілтеме қояды. Екінші код кесте.htm деп сақталған. |
Мұғалімді тыңдайды. Сайттардағы кесте түріндегі мәліметтер туралы айтады. Сабақ тақырыбы мен мақсатын анықтайды Берілген кодтың нәтижесінже қандай мәліметі бар сайт шығады. Сілтемесі бар бірінші код: <html> <title>КЕСТЕ</title> <head> <body bgcolor="aqua"> <p align="center"> <font color=#FF0080 size="7"> <b>САБАК КЕСТЕСI</b> </font><br /> <a ="кесте.htm"> 5 СЫНЫП</a> </p></body></head></html> Кесте бар екінші код: кесте.htm деп сақталған <HTML> <HEAD> <TITLE> Сабак кестесi</TITLE> </HEAD> <BODY BGCOLOR="FFFFFF"> <P ALIGN="CENTER"> <FONT COLOR="RED" SIZE="6" FACE="ARIAL"> <B>5 сынып </B></FONT><BR></P> <FONT COLOR="BLUE" SIZE="4" FACE="COURIER"> <B>дуйсенбi</B></FONT><BR> <TABLE BORDER="1" WIDTH=100% BGCOLOR="#99CCCC"> <TR BGCOLOR="#CCCCFF" ALIGN="CENTER"> <TD>сабак</TD> <TD>5 "А"</TD> <TD>5 "Б"</TD> <TD>5 "В"</TD> </TR> <TR> <TD>1</TD> <TD>казак тiлi</TD> <TD>орыс тiлi</TD> <TD>тарих</TD> </TR> <TD>2</TD> <TD>Математика</TD> <TD>Информатика</TD> <TD>шет тiлi</TD> <TR> </TR> <TD>3</TD> <TD>тарих</TD> <TD>Математика</TD> <TD>Информатика</TD> <TR> </TR> </TABLE> </BODY> </HTML> |
Дискриптор: - гиперсілтеменің анықтамасын айтады; 1 балл - гиперсілтеме қою әдісін жазады; 1 балл Дискриптор: 4 балл - тақырыбын анықтайды; - кесте тегін анықтайды; - қаріп түсі, түрін анықтайды; - мәлімет мазмұнын анықтайды; Дискоиптор: - сілтеме тегін жазады; 1 балл - сілтемесі бар нысанды анықтайды; 1 балл - сілтеме арқылы өтетін сайтты анықтайды, 1 балл |
Жұмыс дәптерлері, дербес компьютер, т.б Слайд . |
|
Сабақтың соңы |
«Интервью» әдісі. Менің жобам үшін сілтемелер пайдалану маңызы.... Мен жобамда қандай сілтеме пайдаланамын.... |
Оқушылар осы тоқсанда әртүрлі тақырыпта сайт жасап жоба түрінде қорғайды (мыс: Менің мектебім, Футбол, А.Құнанбайұлының қара сөздері тб). Таңдаған тақырыптарында сілтеме қолдану туралы айтады. |
Оқушылар сабаққа қатысу белсенділігіне қарай, ынталандыру мақсатында қалыптастырушы бағалау бойынша бағаланады |
Жұмыс дәптерлері, дербес компьютер, т.б. |
|
Үй тапсырмасы |
Оқулықтағы берілген тапсырмаларды орындап келу. |
Оқушылар сабаққа қатысу белсенділігіне қарай, ынталандыру мақсатында қалыптастырушы бағалау бойынша бағаланады |
Жұмыс дәптерлері, дербес компьютер, т.б. |
шағым қалдыра аласыз















