|
Қысқа мерзімді сабақ жоспары |
||||
|
Бөлім |
ІV БӨЛІМ Веб-жобалау |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
|
|||
|
Күні |
|
|||
|
Сынып: 10 Ә |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Веб-беттегі мультимедиа |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
10.2.3.1 сайттар конструкторын қолданып веб-сайт жасау |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
сайттар конструкторын қолданып веб-сайт жасай алады; |
|||
|
ЕБҚЕ бар балалар үшін |
-Қарым-қатынас деңгейінде сөздік қорын, сипап сезу дағдыларын дамыту -Көруінде кемістігі бар балаларды ауызша жауап беруге деген ынтасын ескеру( практика түрінде жауап беруге жағдай жасау) -Денсаулығын ескере отырып оқушыға жеке карточкамен жұмыс жасау. (жүріп тұруы қиын оқушы) |
|||
|
Заң және тәртіп құндылығы |
Дәйек сөз - Әділет жолы- адал жол - заң және құқық нормаларын білу; - өз міндеттеріне жауапкершілікпен қарау; - қиын жағдайда басқаларға көмектесуге дайын болу; |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Білім алушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс |
|
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру (2 минут) Өткен білімді еске түсіру (5 минут) Жаңа білім (30 минут)
Бекіту. (5 минут) Үйге тапсырма
Сабақтың соңы (2 минут) |
Білім алушылармен амандасу, қатысуын түгендеу. 1.Жағымды психологиялық ахуал орнату. «Көңіл-күйің қалай»? Үй тапсырмасын сұрау. «Қар кесегі» әдісі арқылы үй тапсырмасын сұраймын. Сабақтың тақырыбы, оқу мақсаты таныстырылады. «Мультимедиа» термині ақпаратты мәтін мен дыбыс, бейнемен дыбыс сияқты бңрнеше типпен ұсыну арқылы түсіндіріледі. Веб –бетке қосылатын мультимедиа элементтерінің көлемі жағынан үлкені-бейнефайлдар. Көмекші қосымшалар- белгілі бір типтегі файлды ойнатуда автоматты түрде қосылатын арнайы программа. Веб –беттерде дыбыстарды қолдану ерекшеліктері. Веб-беттегі дыбыстық әсерлер аудиофайлдар көмегімен құрылады. Кең таралған аудиофайлдардың форматтарына мыналар жатады. Веб –беттерде бейнелерді қолдану ерекшеліктері. Бейнефайлдың кең тараған форматтарына мыналар жатады. Веб –беттерде суреттерді қолдану ерекшеліктері. Веб-бетке қойылатын кескіндерді таңдай отырып, мынандай факторларды ескеру қажет:
Анимация–қозғалыс әсерін құрайтын бірнеше кескіннің ойнатылуы. Flash-анимациялар назарды өздеріне аударып, сайтқа қызығушылықты арттырады. Топтық жұмыс:
Жұптық жұмыс:
Компьютермен жұмыс
Үйге тапсырма. 115-беттегі 3-тапсырма. Кері байланыс “3Қ” (Қызық, қиын, құнды) әдісі арқылы mentimeter.com серлері арқылы алынады.Сабақ барысында қызық, қиын, құнды болған тұстарын белгілейді,ойларыңды қорытыңдар. |
Психологиялық ахуал “Көңіл-күйің қалай?” «Қар кесегі» әдісі арқылы көрсетілген сұрақтарға жауап береді. Оқушылар интербелсенді тақтадан берілген бейнені көреді.Көрген видеодан ойын, пікірін айтады. Білім алушылардың берілген тапсырманы қосымша ақпарат көздері арқылы дәптерге тапсырманы орындайды. Білім алушылар берілген тапсырманы компьютерге орындайды. Оқушылар “Ақиқат-Жалған” тестін тақтадан шешеді. Үй тапсырмасын жазып алады. Сабақтан алған әсерлерін “3Қ” әдісі арқылы тақтадағы qr -код пен белгілеп , кері байланыс береді. |
ҚБ: «Тамаша!» ҚБ: “Жарайсың!” ҚБ: «Тамаша!» Дескриптор: - сайттардың сипаттамасын анықтайды. - сайттардың артықшылықтарын жазады. - сайттардың кемшіліктерін анықтай біледі. - салыстыра алады. Жалпы – 4 балл ҚБ: «Жарайсың!» Дескриптор: - Wix.com сайтына тіркеле біледі. - Wix редакторында өз бетінше сайт құра алады. - Шаблонды алдын ала көре алады. - Түзету мен атауын өзгерте біледі. - Суретті алмастыру батырмалары арқылы өзгерте алады. - Сайттың фонын безендіре алады. Жалпы – 6 балл ҚБ: «Тамаша!» ҚБ: «Жарайсың!» ҚБ: «Керемет!» Жалпы балл-10 |
Слайд, Интербелсенді тақта Интербелсенді тақта оқулық «Арман - ПВ» баспасы 2019 99 бет «Арман - ПВ» баспасы 2019 |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
10 сынып ҚГ 20 сабақ Веб-беттегі мультимедиа ҚМЖ
10 сынып ҚГ 20 сабақ Веб-беттегі мультимедиа ҚМЖ
|
Қысқа мерзімді сабақ жоспары |
||||
|
Бөлім |
ІV БӨЛІМ Веб-жобалау |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
|
|||
|
Күні |
|
|||
|
Сынып: 10 Ә |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Веб-беттегі мультимедиа |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
10.2.3.1 сайттар конструкторын қолданып веб-сайт жасау |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
сайттар конструкторын қолданып веб-сайт жасай алады; |
|||
|
ЕБҚЕ бар балалар үшін |
-Қарым-қатынас деңгейінде сөздік қорын, сипап сезу дағдыларын дамыту -Көруінде кемістігі бар балаларды ауызша жауап беруге деген ынтасын ескеру( практика түрінде жауап беруге жағдай жасау) -Денсаулығын ескере отырып оқушыға жеке карточкамен жұмыс жасау. (жүріп тұруы қиын оқушы) |
|||
|
Заң және тәртіп құндылығы |
Дәйек сөз - Әділет жолы- адал жол - заң және құқық нормаларын білу; - өз міндеттеріне жауапкершілікпен қарау; - қиын жағдайда басқаларға көмектесуге дайын болу; |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Білім алушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс |
|
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру (2 минут) Өткен білімді еске түсіру (5 минут) Жаңа білім (30 минут)
Бекіту. (5 минут) Үйге тапсырма
Сабақтың соңы (2 минут) |
Білім алушылармен амандасу, қатысуын түгендеу. 1.Жағымды психологиялық ахуал орнату. «Көңіл-күйің қалай»? Үй тапсырмасын сұрау. «Қар кесегі» әдісі арқылы үй тапсырмасын сұраймын. Сабақтың тақырыбы, оқу мақсаты таныстырылады. «Мультимедиа» термині ақпаратты мәтін мен дыбыс, бейнемен дыбыс сияқты бңрнеше типпен ұсыну арқылы түсіндіріледі. Веб –бетке қосылатын мультимедиа элементтерінің көлемі жағынан үлкені-бейнефайлдар. Көмекші қосымшалар- белгілі бір типтегі файлды ойнатуда автоматты түрде қосылатын арнайы программа. Веб –беттерде дыбыстарды қолдану ерекшеліктері. Веб-беттегі дыбыстық әсерлер аудиофайлдар көмегімен құрылады. Кең таралған аудиофайлдардың форматтарына мыналар жатады. Веб –беттерде бейнелерді қолдану ерекшеліктері. Бейнефайлдың кең тараған форматтарына мыналар жатады. Веб –беттерде суреттерді қолдану ерекшеліктері. Веб-бетке қойылатын кескіндерді таңдай отырып, мынандай факторларды ескеру қажет:
Анимация–қозғалыс әсерін құрайтын бірнеше кескіннің ойнатылуы. Flash-анимациялар назарды өздеріне аударып, сайтқа қызығушылықты арттырады. Топтық жұмыс:
Жұптық жұмыс:
Компьютермен жұмыс
Үйге тапсырма. 115-беттегі 3-тапсырма. Кері байланыс “3Қ” (Қызық, қиын, құнды) әдісі арқылы mentimeter.com серлері арқылы алынады.Сабақ барысында қызық, қиын, құнды болған тұстарын белгілейді,ойларыңды қорытыңдар. |
Психологиялық ахуал “Көңіл-күйің қалай?” «Қар кесегі» әдісі арқылы көрсетілген сұрақтарға жауап береді. Оқушылар интербелсенді тақтадан берілген бейнені көреді.Көрген видеодан ойын, пікірін айтады. Білім алушылардың берілген тапсырманы қосымша ақпарат көздері арқылы дәптерге тапсырманы орындайды. Білім алушылар берілген тапсырманы компьютерге орындайды. Оқушылар “Ақиқат-Жалған” тестін тақтадан шешеді. Үй тапсырмасын жазып алады. Сабақтан алған әсерлерін “3Қ” әдісі арқылы тақтадағы qr -код пен белгілеп , кері байланыс береді. |
ҚБ: «Тамаша!» ҚБ: “Жарайсың!” ҚБ: «Тамаша!» Дескриптор: - сайттардың сипаттамасын анықтайды. - сайттардың артықшылықтарын жазады. - сайттардың кемшіліктерін анықтай біледі. - салыстыра алады. Жалпы – 4 балл ҚБ: «Жарайсың!» Дескриптор: - Wix.com сайтына тіркеле біледі. - Wix редакторында өз бетінше сайт құра алады. - Шаблонды алдын ала көре алады. - Түзету мен атауын өзгерте біледі. - Суретті алмастыру батырмалары арқылы өзгерте алады. - Сайттың фонын безендіре алады. Жалпы – 6 балл ҚБ: «Тамаша!» ҚБ: «Жарайсың!» ҚБ: «Керемет!» Жалпы балл-10 |
Слайд, Интербелсенді тақта Интербелсенді тақта оқулық «Арман - ПВ» баспасы 2019 99 бет «Арман - ПВ» баспасы 2019 |
шағым қалдыра аласыз

















