Сабақ жоспары
Бекітемін:
|
Педагогтің Т.А.Ә |
|
||||
|
Пән/Сынып: |
10 сынып, ЖМБ. Қатысқандары саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Күні: |
20.01.2025 |
||||
|
Бөлім: |
10.3А Көпмүшелер |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Көпмүшені көпмүшеге «бұрыштап» бөлу. |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
10.2.1.7 - көпмүшені көпмүшеге «бұрыштап» бөлуді орындау |
||||
|
Сабақтың мақсаты: |
- көпмүшені көпмүшеге бұрыштап бөлу алгоритмін біледі; - көпмүшені көпмүшеге бұрыштап бөле алады |
||||
|
Құндылықтарды дарыту |
«Жалпыға бірдей еңбек қоғамы» құндылығына: топпен, жұппен жұмыс орындау барысында құрмет, серіктестік және жеке жұмыс орындау кезінде жауапкершілік, үздіксіз оқу құндылықтарын дарыту. |
||||
|
Сабақтың барысы: |
|||||
|
Кезеңдері/ Уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Ұйымдастыру 5 минут |
Сәлеметсіздерме! Бүгін, Көпмүшені көпмүшеге «бұрыштап» бөлу тақырыбын қарастырамыз. Бүгінгі сабақта меңгеретініңіз: - көпмүшені көпмүшеге «бұрыштап» бөлуді орындау Ұйымдастыру. Үй жұмысын тексеру.
|
Амандасады. Үй тапсырмасын айтады. |
|
Оқулық |
|
|
Сабақтың басы 10 мин |
Жаңа материал бойынша теориялық түсінік беру Көпмүшелерді қалдықпен бөлу үшін «бұрыштап бөлу» тәсілі қолданылады. Кез
келген Мысал.
Осыдан
|
Қосымша ақпарат көздерін пайдалана отырып түсінеді Тақырып бойынша ресурстарды қарап, танысады. Сұрақтарға жауап береді. Тапсырма №1
|
«Екі жұлдыз бір ұсыныс» Дескриптор: -Көпмүшені көпмүшеге бөлуді біледі. |
Оқулық |
|
|
Сабақтың ортасы 25 мин |
Тапсырмалар. Тапсырма№1 Қалыптастырушы бағалау тапсырмалары:
Тапсырма№2 Шығармашылыққа баулу тапсырмасы: Үлгерімі орташа оқушы үшін:
Үлгерімі жоғары оқушылар үшін:
Оқулықпен жұмыс. № 31.4, №31.5. |
Есептер шығарады Берілген тапсырма бойынша өз ойларын ортаға салып, пікірлерін білдіріп, топтық талдау жасайды. (меруерттин жасаган жумысы бул) Талқылау нәтижесінде өзара бір келісімге келіп есепті орындайды. Өз бетімен жұмыс. Тапсырма №1: 1.
2. Үшінші дәрежелі екі көпмүшелердің қосындысы екінші дәрежелі көпмүше бола ала ма? Мысал келтіріңіз. 3. Коэффициенттері төмендегідей болып берілген көпмүше құрыңыз: А)
|
Дескриптор:
ҚБ «Екi жұлдыз бiр тiлек» әдiсi .Бiрiн-бiрi бағалау |
Интернет ресурстары Жалпы білім беретін мектептің 10–сыныбына арналған оқулық. |
|
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Бүгінгі сабақта: - көпмүшені көпмүшеге «бұрыштап» бөлуді орындай біледі. Кері байланыс: «Екі жұлдыз,бір тілек»— сыныптастарды бағалау үдерісінде оқушылардан екі жұлдыз қоюды және бір тілек айтуды сұраңыз. Екі жұлдыз = жұмыс істеген кезде оларға ерекше ұнаған 2 зат. Бір тілек = бұл жақсартуға болатын нәрсе. |
Тақырыпты меңгергенін анықтау Үйге тапсырма. №31.11. |
Кері байланыс
|
Оқулық |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
10 сынып қмж "Көпмүшені көпмүшеге «бұрыштап» бөлу."
10 сынып қмж "Көпмүшені көпмүшеге «бұрыштап» бөлу."
Сабақ жоспары
Бекітемін:
|
Педагогтің Т.А.Ә |
|
||||
|
Пән/Сынып: |
10 сынып, ЖМБ. Қатысқандары саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Күні: |
20.01.2025 |
||||
|
Бөлім: |
10.3А Көпмүшелер |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Көпмүшені көпмүшеге «бұрыштап» бөлу. |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
10.2.1.7 - көпмүшені көпмүшеге «бұрыштап» бөлуді орындау |
||||
|
Сабақтың мақсаты: |
- көпмүшені көпмүшеге бұрыштап бөлу алгоритмін біледі; - көпмүшені көпмүшеге бұрыштап бөле алады |
||||
|
Құндылықтарды дарыту |
«Жалпыға бірдей еңбек қоғамы» құндылығына: топпен, жұппен жұмыс орындау барысында құрмет, серіктестік және жеке жұмыс орындау кезінде жауапкершілік, үздіксіз оқу құндылықтарын дарыту. |
||||
|
Сабақтың барысы: |
|||||
|
Кезеңдері/ Уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Ұйымдастыру 5 минут |
Сәлеметсіздерме! Бүгін, Көпмүшені көпмүшеге «бұрыштап» бөлу тақырыбын қарастырамыз. Бүгінгі сабақта меңгеретініңіз: - көпмүшені көпмүшеге «бұрыштап» бөлуді орындау Ұйымдастыру. Үй жұмысын тексеру.
|
Амандасады. Үй тапсырмасын айтады. |
|
Оқулық |
|
|
Сабақтың басы 10 мин |
Жаңа материал бойынша теориялық түсінік беру Көпмүшелерді қалдықпен бөлу үшін «бұрыштап бөлу» тәсілі қолданылады. Кез
келген Мысал.
Осыдан
|
Қосымша ақпарат көздерін пайдалана отырып түсінеді Тақырып бойынша ресурстарды қарап, танысады. Сұрақтарға жауап береді. Тапсырма №1
|
«Екі жұлдыз бір ұсыныс» Дескриптор: -Көпмүшені көпмүшеге бөлуді біледі. |
Оқулық |
|
|
Сабақтың ортасы 25 мин |
Тапсырмалар. Тапсырма№1 Қалыптастырушы бағалау тапсырмалары:
Тапсырма№2 Шығармашылыққа баулу тапсырмасы: Үлгерімі орташа оқушы үшін:
Үлгерімі жоғары оқушылар үшін:
Оқулықпен жұмыс. № 31.4, №31.5. |
Есептер шығарады Берілген тапсырма бойынша өз ойларын ортаға салып, пікірлерін білдіріп, топтық талдау жасайды. (меруерттин жасаган жумысы бул) Талқылау нәтижесінде өзара бір келісімге келіп есепті орындайды. Өз бетімен жұмыс. Тапсырма №1: 1.
2. Үшінші дәрежелі екі көпмүшелердің қосындысы екінші дәрежелі көпмүше бола ала ма? Мысал келтіріңіз. 3. Коэффициенттері төмендегідей болып берілген көпмүше құрыңыз: А)
|
Дескриптор:
ҚБ «Екi жұлдыз бiр тiлек» әдiсi .Бiрiн-бiрi бағалау |
Интернет ресурстары Жалпы білім беретін мектептің 10–сыныбына арналған оқулық. |
|
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Бүгінгі сабақта: - көпмүшені көпмүшеге «бұрыштап» бөлуді орындай біледі. Кері байланыс: «Екі жұлдыз,бір тілек»— сыныптастарды бағалау үдерісінде оқушылардан екі жұлдыз қоюды және бір тілек айтуды сұраңыз. Екі жұлдыз = жұмыс істеген кезде оларға ерекше ұнаған 2 зат. Бір тілек = бұл жақсартуға болатын нәрсе. |
Тақырыпты меңгергенін анықтау Үйге тапсырма. №31.11. |
Кері байланыс
|
Оқулық |
|
шағым қалдыра аласыз

















