|
Педагогтің аты-жөні |
Бакниязова Гульмира Сеитжановна |
|||||
|
Күні: |
||||||
|
Сынып: 10- сынып |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Индустрияләштүрүш- мәмликәтниң стратегиялик вәзиписи |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
10.3.1.2- рәсмий мунасивәт саһсида рәсмий һөжжәт түрлирини (ишәнчнамә, гуваһнамә, муражиәт, тапшуруқ, шәртнамә, әмгәк шәртнамиси вә башқа) түзүш . |
|||||
|
Сабақ мақсатыры: |
1 Рәсмий мунасивәт саһсида рәсмий һөжжәт түрлирини билиду. 2.Рәсмий һөжжәт түрлирини түзүшни билиду |
|||||
|
Сабақтың барысы. |
||||||
|
Сабақтың кезең уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Басы |
Психологиялик әһвал
|
Бир-биригә иллиқ сөзләрни ейтиду.. |
ҚБ: салют . |
Дәрислик 60-бәт |
||
|
Ортасы
Билимдики йетишмәсликләрни толуқтуруш 10минут |
Дескриптор: -Мәтинниң мәзмунини чүшинду. -Сөһбәттә жүмлиләрни тоғра қураштуриду -парчиниң мәзмунини тәһлил қилини билиду.
2-тапшурма Мәтинни аһаң билән ипадилик оқуйду вә кейинки тапшурма орунлиниду Уларниң асасий әхбарат бойичә пикрини җәмләп, ейтип бериш қабилийити баһалиниду «Икки юлтуз, бир тиләк» усулини пайдилинип, дәристин хуласә чиқиршқа ярдәм қилиду
3-тапшурма. (Топ билән
иш) . Мәтиндә берилгән әхбаратларға асаслинип, кластер түзүңлар.
|
Берилгән соалларға жавап бериду, тапшурмиларни орунлайду. достлуқ дегән уқумни аңлиғанда, силәрдә қандақ пикир, ой пәйда болиду? Аилидики достлуқ мунасивәтниң башқа иҗтимаий мунасивәтләрдин пәрқи немидә? Иш дәптәргә йезиш Мәтинни аһаң билән ипадилик оқуйду вә кейинки тапшурма орунлиниду Оқуғучилар өз ойлирини ейтиду Соалларға жавап язиду |
ҚБ: Бәш бармақ арқилиқ баһалаш
ҚБ: Салют ҚБ: «Башмалтақ» |
Дәрислик 62-бәт 10-синип «Уйғур тили Дәптәр
|
||
|
Соңы |
Боғумниң түрлири тоғрисидики қаидини оқутуш |
Рефлексия.: «Башмалтақ» Усули арқилиқ дәрисни қандақ чүшәнгинигә баһа бериш |
ҚБ: «Башмалтақ» |
|||
|
Кері байланыс |
Дәрис ахиридики оқуғучилар рефлексияси: “Мениң дәристин кейинки тәсиратлирим” |
Савақтин алған тәсиратини стикерлар арқилиқ билдүрүш |
Смайлик |
Тахтиға чаплайду |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
10-сынып Ұйғыр тілі пәні. Тақырыбы: Индустрияләштүрүш-мәмликәтниң стратегиялик вәзиписи.
10-сынып Ұйғыр тілі пәні. Тақырыбы: Индустрияләштүрүш-мәмликәтниң стратегиялик вәзиписи.
|
Педагогтің аты-жөні |
Бакниязова Гульмира Сеитжановна |
|||||
|
Күні: |
||||||
|
Сынып: 10- сынып |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Индустрияләштүрүш- мәмликәтниң стратегиялик вәзиписи |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
10.3.1.2- рәсмий мунасивәт саһсида рәсмий һөжжәт түрлирини (ишәнчнамә, гуваһнамә, муражиәт, тапшуруқ, шәртнамә, әмгәк шәртнамиси вә башқа) түзүш . |
|||||
|
Сабақ мақсатыры: |
1 Рәсмий мунасивәт саһсида рәсмий һөжжәт түрлирини билиду. 2.Рәсмий һөжжәт түрлирини түзүшни билиду |
|||||
|
Сабақтың барысы. |
||||||
|
Сабақтың кезең уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Басы |
Психологиялик әһвал
|
Бир-биригә иллиқ сөзләрни ейтиду.. |
ҚБ: салют . |
Дәрислик 60-бәт |
||
|
Ортасы
Билимдики йетишмәсликләрни толуқтуруш 10минут |
Дескриптор: -Мәтинниң мәзмунини чүшинду. -Сөһбәттә жүмлиләрни тоғра қураштуриду -парчиниң мәзмунини тәһлил қилини билиду.
2-тапшурма Мәтинни аһаң билән ипадилик оқуйду вә кейинки тапшурма орунлиниду Уларниң асасий әхбарат бойичә пикрини җәмләп, ейтип бериш қабилийити баһалиниду «Икки юлтуз, бир тиләк» усулини пайдилинип, дәристин хуласә чиқиршқа ярдәм қилиду
3-тапшурма. (Топ билән
иш) . Мәтиндә берилгән әхбаратларға асаслинип, кластер түзүңлар.
|
Берилгән соалларға жавап бериду, тапшурмиларни орунлайду. достлуқ дегән уқумни аңлиғанда, силәрдә қандақ пикир, ой пәйда болиду? Аилидики достлуқ мунасивәтниң башқа иҗтимаий мунасивәтләрдин пәрқи немидә? Иш дәптәргә йезиш Мәтинни аһаң билән ипадилик оқуйду вә кейинки тапшурма орунлиниду Оқуғучилар өз ойлирини ейтиду Соалларға жавап язиду |
ҚБ: Бәш бармақ арқилиқ баһалаш
ҚБ: Салют ҚБ: «Башмалтақ» |
Дәрислик 62-бәт 10-синип «Уйғур тили Дәптәр
|
||
|
Соңы |
Боғумниң түрлири тоғрисидики қаидини оқутуш |
Рефлексия.: «Башмалтақ» Усули арқилиқ дәрисни қандақ чүшәнгинигә баһа бериш |
ҚБ: «Башмалтақ» |
|||
|
Кері байланыс |
Дәрис ахиридики оқуғучилар рефлексияси: “Мениң дәристин кейинки тәсиратлирим” |
Савақтин алған тәсиратини стикерлар арқилиқ билдүрүш |
Смайлик |
Тахтиға чаплайду |
||
шағым қалдыра аласыз















