Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Шағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз
Сіздің сұранысыңыз сәтті жіберілді!
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
1 бонус = 1 теңге
Бонусты сайттағы қызметтерге жұмсай аласыз. Мысалы келесі материалды жеңілдікпен алуға болады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып көруге болады
Білім беру ұйымының
атауы
Ямышев ЖОББМ
Пәні:
Математика
Бөлім:
Мені қоршаған
орта
Педагогтің
аты-жөні:
Айтжанова Махаббат
Дауреновна
Күні:
16.04.2024 ж
Сынып: 2
Қатысушылар саны:
Қатыспағандар
саны:
Сабақтың
тақырыбы:
№116 сабақ. Жай және
құрама есептер
Оқу бағдарламасына сәйкес
оқыту мақсаты:
2.5.1.5** көбейту
мен бөлудің белгісіз компоненттерін табуға, кері есептерді
құрастыру және шығару, тура және жанама сұрақтары болатын есептерді
(«бірнеше бірлік артық/кем» «бірнеше есе есе артық/ кем»
қатынастарымен байланысты) бір-бірінен
ажырату;
2.5.1.6 көбейту мен
бөлуге берілген есептерге қатысты таңдаған амалдарын негіздеу,
шығару әдісін түсіндіру;
2.5.1.7 екі
амалменорындалатын есептерді (санды бірнеше есе арттыру/кемітуге,
еселік салыстыруға берілген жай есептердің түрлі комбинациялары)
модельдеу
Сабақтың мақсаты
Жай және құрама
есептерді шығаруды, кері есептер құрастыруды және шығаруды
үйренеді
Құндылықтар
Талап: Білуге, жаңаны тануға
құштар болу
Сабақтың барысы
Сабақтың
кезеңдері
Педагогтің
әрекеті
Оқушының
әрекеті
Бағалау
Ресурстар
Сабақтың
басы
10
мин
Ұйымдастыру
кезеңі
Психологиялық ахуал
қалыптастыру
Оқушылардың назарын
сабаққа аудару
Үй тапсырмасын
тексеру
7-тапсырма
Балалар пойызбен 2
күн
Автобуспен -? 2 есе
артық күн жүрді
Шешуі:
2*2=4
Жауабы: автобуспен 4 күн
жүрді
Оқушылар
дың назарын сабаққа
аудару
Үй
тапсырмасын
Оқиды
ҚБ: «Баскетбол»
әдісі
Дескриптор:
Есептің шарты мен
шешуін жазады-1б
Жауабын
жазады-1б
Жұмыс
дәптері
Сабақтың
ортасы
25мин
Жаңа
сабақ
ФС
тапсырма
1-тапсырма
Әрқайсысында 5-тен 9
қалташа
Түске дейін 36 самса
жеді
Неше самса
қалды?
Шешуі:
5*9=45
45-36=9
Жауабы: 9 самса
қалды
Есепті
шығарады
Дескриптор:
Есептің шартын
құрады-1б
Шартын мен жауабын
жазады-1б
Оқулық
2-тапсырма
1 тапсырмадағы
есепке кері амал құрастыр.
Әрқайсысында 5-тен 9
қалташа
Түске дейін -? Самса
жеді
9 самса
қалды
Қанша самса
жеді?
Шешуі:
5*9=45
45-9=36
Жауабы: 36 самса
жеді
Кері есеп
құрастырады
Дескриптор:
Кері есеп құрастырады және оны
шығарады-2б
Сызба
ЕҚБ
3-тапсырма
Есепті
шығар
Саяхатқа 35 шоколад
алып шықты.
Қыздар 8 шоколад
жеді
Қалған шоколадты 9
ұл теңдей бөліп алды
Әр ұлда -?
шоколад
Шешуі:
35-8=27
27/9=3
Жауабы: әр ұл 3 шоколадтан
бөліп алды.
Есепті
шығарады
Дескриптор:
Кері есеп құрастырады және оны
шығарады-2б
Оқулық
4-тапсырма
Сызба бойынша есеп
құрастыр
Шешуі:
27/9=3
27+8=35
Жауабы: барлығы 35
шоколад
Сызба бойынша есеп
құрастырады
Дескриптор:
Сызба бойынша есеп
құрастырады-1б
Шешуі мен жауабын
жазады-1б
Есеп
сызбасы
5-тапсырма
Есепті теңдеу құру
арқылы шығар.
2*x=18
X=18/2
x=9
2*9=18
18=18
Есепті теңдеу құру арқылы
шығарады
Дескриптор:
Есепті теңдеу құру арқылы
шығарады-1б
Оқулық
Дәптер
ЕБҚ
6-тапсырма
2 см, 4см, 3 см
сынық сызық сыз. Сынық сызықтардың ұзындығына тең кесінді
сыз
________
2см
________________ 4
см
____________ 3
см
2см+4см+3см=9см
_______________________________________
9см
Кесінді
сызады
Дескриптор:
Кесінді
сызады-1б
Кесінді
суреттері
7-тапсырма
Көрсетілген өлшем
бірліктеріне түрлендір
2дм 6см =26 см 86 дм
=8м 6дм
5 м
3дм =53дм
20см=2дм
Өлшем бірліктерін
түрлендіре
ді
ҚБ: 1-10
балл
Дескриптор:
Өлшем бірліктерін
түрлендіреді-1б
Шамалар жазылған А3
қағаздар
Топтық жұмыс
Тиісті амал
таңбасы мен сандарды тап.
8-тапсырма
21/3+28 =35 68-20-4-6=38
Тиісті амалдарды
қояды
Дескриптор:
Тиісті амалдар мен
сандарды қояды-2б
Есептер
сызбасы
Материал ұнаса әріптестеріңізбен бөлісіңіз
Ашық сабақ, ҚМЖ, көрнекілік, презентация
жариялап табыс табыңыз!
Материалдарыңызды сатып, ақша табыңыз.
(kaspi Gold, Halyk bank)
Соңғы бір жылда:
45 000 000 ₸
Авторлар тапқан ақша
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Материал іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде пәніңізді белгілеп, керек материалды алып сабағыңызға қолдана аласыз