|
Қысқа мерзімді жоспар |
|||||||||||||||
|
Пән: Қазақ тілі Т2 |
Бөлім: 7.Туризм: экотуризм. Сәкен Сейфуллин «Көкшетау» поэмасы, Ілияс Жансүгіров «Жетісу суреттері» өлеңі |
||||||||||||||
|
Күні : |
Педагогтің аты-жөні: |
||||||||||||||
|
Сынып: 11 |
Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар : |
||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: 1. Туризм тақырыбын білесің бе? |
|||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
11.1.5.1 мәтін бойынша автор позициясын және көтерілген мәселеге қарым-қатынасын, тыңдаушыға ықпал ету тәсілін талдай отырып, негізгі ойды анықтау 11.2.4.1 кәсіби бағыттағы түпнұсқа мәтіндерден қажетті ақпаратты (деректерді, сипаттамаларды, сандық көрсеткіштерді, сілтемелерді) анықтау, олардың қолданылу мақсатын талдау. |
||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты : |
Барлық оқушылар: мәтін бойынша автор позициясын және көтерілген мәселеге қарым-қатынасын, тыңдаушыға ықпал ету тәсілін талдай отырып, негізгі ойды анықтайды; кәсіби бағыттағы түпнұсқа мәтіндерден қажетті ақпаратты (деректерді, сипаттамаларды, сандық көрсеткіштерді, сілтемелерді) анықтайды, олардың қолданылу мақсатын талдайды. |
||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||
|
Сабақтың басы |
«Психологиялық жағымды ахуал қалыптастыру: Мақсаты: мейірімді болуға, қамқор болуға, қарапайым болуға баулу. «Өзіңе тілегенді өзгелерге тіле» (Оқушылар шеңберге тұрып бір – біріне жылы лебіздерін белдіре тұрып мұғалім алдын ала дайындаған әр түрлі түстегі жүрекшелердің тілектерін бір біріне оқып сыйлау арқылы топқа бөлінеді) Үй жұмысын тексеру Сабақтың тақырыбын, мазмұнын суреттер арқылы болжайды. |
«Бас бармақ» |
Слайд Түрлі- түсті жүрекшелер |
||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
1.Сөздікпен жұмыс. Жаңа сөздермен таныстырады, оқушыларға қайталатады, жаңа тақырыпқа байланысты сөздіктермен жұмыс. Ізденімпаз-сомскатель Ішінара-частично
Жеке жұмыс Қосымша тапсырма Жеке жұмыс Айтылым Оқылым 6-тапсырма Жұптық жұмыс Жазылым Топтық жұмыс тапсырма. Айтылым Қосымша тапсырма Жеке жұмыс Оқушы қажеттіктеріне қарай қолдау көрсетіп, қосымша түсіндіреді ЕББҚ (Зейін тапшылығы және гипербелсенділік синдромы (ЗТГС) жеке қолдау көрсетіледі ЕББҚ бар оқушы тапсырманы арнайы берілген сөйлемдерді толықтырып орындайды 4- тапсырма Айтылым Жұптық жұмыс Айтылым 2-тапсырма Айтылым Қосымша тапсырма 5-тапсырма Тыңдалым Айтылым 7-тапсырма Айтылым Тілдік бағдар Айтылым тапсырма |
Тыңдалым,айтылым. Ұйым-организация Мәлімет-данные Кіріс-доход Бүлінбеу-не поврежден Тәртіп-дисциплина, порядок Бағыну-подчинение Айтылым Сұрақтарға жауап бер. 1.Саяхат пен туризмнің қандай байланысы бар? Ерекшелігі қандай? 2.»Саяхатшы» , «жиһанкез», «турист» терминдері қандай мағына білдіреді? 3.Адамзат тарихында алғашқы жиһанкез ретінде кім аталады? Айтылым Туризмге қандай баға береді? «Бес жолды өлең» арқылы баға беріңіз.
Мәтінді түсініп оқыңыз. Әр азатжолда не туралы айтылған? Мәтіннен авторлық көзқарасты анықтаңыздар.Мәтіннен көсемше тұлғалы етістіктерді тап. Олардың жасалу жолдарын түсіндір. Жазылым Мәтінді қайта оқыңыздар, қандай тақырыпқа арналған?Жоспар құрыңыздар ( кіріспе бөлім, негізгі бөлім, қорытынды бөлім). Негізгі идеяларды дәптерлеріңізге жазыңыздар. Топ болып талқылап, «Балық қаңқасы» тәсілін қолданып мәтінді бөліктерге бөледі. Сан есімдерді тіркескен сөздерімен жазып, сөйлем құраңыздар. Оқылым Айтылым Мәтіндегі ақпараттың дұрыстығын тексереді.
Айтылым «Сандар сөйлейді» әдісі. 1841, 1872, 20, 1857, 20 ғасыр, 1862, 220 Айтылым Суретпен жұмыс. Айтылым SWOT талдау жасаңыздар.
Айтылым Мәтіннің мазмұнын баянда. Айтылым Бір- біріңе сұрақ қойыңдар Айтылым Көсемше . Айтылым Ойтаразы «Бес саусақ» тәсілі Бүгін не үйрендіңіздер? |
«Смайликтер»
Дескриптор 3 балл -Сұхбаттасады -Ойын айтады
«Бағдаршам»
Дескриптор: -Баға береді -Пікірін білдіреді
«Қол шапалақ» Өзара бағалау: «Тамаша», «Жақсы», «Ойлан»
Дескриптор 5 балл -Талқылайды -Постер құрады «Екі жұлдыз, бір тілек» |
Оқулық
сөздік слайд
Слайд Оқулық Оқулық
слайд
Таратпа материалдар
Қима қағаздар
|
|||||||||||
|
Сабақтың соңы
|
Үй тапсырмасын беру : 3 -тапсырма |
|
|||||||||||||
|
Кері байланыс «Менің ұраным» |
Өз деңгейлерін анықтайды.
|
|
|||||||||||||
|
Бағалау |
Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды. Смайликтер арқылы формативті бағалау жүргізіледі. |
||||||||||||||
|
Қысқа мерзімді жоспар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пән: Қазақ тілі Т2 |
Бөлім: 7.Туризм: экотуризм. Сәкен Сейфуллин «Көкшетау» поэмасы, Ілияс Жансүгіров «Жетісу суреттері» өлеңі |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні : |
Педагогтің аты-жөні: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 11 |
Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар : |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: 2. Туризм тақырыбын білесің бе? |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
11.3.2.1 ғылыми және публицистикалық стильдегі мәтіндердің (мақала) құрылымы мен рәсімделуін білу, жанрлық және тілдік ерекшеліктерін талдау; 11.4.1.1 ғылыми және публицистикалық стильдің жанрлық және стильдік ерекшеліктеріне сай тілдік құралдарды орынды қолданып, шағын мақала жазу; |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты : |
Барлық оқушылар: ғылыми және публицистикалық стильдегі мәтіндердің (мақала) құрылымы мен рәсімделуін біледі, жанрлық және тілдік ерекшеліктерін талдай алады; ғылыми және публицистикалық стильдің жанрлық және стильдік ерекшеліктеріне сай тілдік құралдарды орынды қолданып, шағын мақала жаза алады; |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
«Психологиялық жағымды ахуал қалыптастыру: «Менің көңіл-күйім» жаттығуы Мақсаты: оқушылардың көңіл-күйін игере білуге және басқаруға, қадағалауға, дұрыс бағалай білуге тәрбиелеу Алдарыңдағы бланкіге өз көңіл-күйлеріңді суреттеп салыңдар . Үй жұмысын тексеру Сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстыру. Миға шабуыл. -Балалар сендер құндылық дегенді қалай түсінесіңдер? Суретке қарап әңгіме жүргізу. « Экология деген не? » туралы білімдерін тексеру және слайд арқылы халықтың орналасу жиынтығы туралы суреттерден көрсету бойынша жұмыс. Қазба байлықтар туралы не білесіңдер? Жібек жолы дегеніміз не? Осы аталған сұрақтар төңірегінде 3 топ жұмыс атқарып, өз ойларын, пікірлерін ортаға салып жұмыс атқарады. |
«Смайликтер» |
Слайд Қима қағаздар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
1.Сөздікпен жұмыс. Жаңа сөздермен таныстырады, оқушыларға қайталатады, жаңа тақырыпқа байланысты сөздіктермен жұмыс. Саяхат-путешествие Жекелей жұмыс Қосымша тапсырма. Сен саяхатқа шықтың ба? Қайда бардың? Не көрдің? Өзіңнің саяхатың туралы әңгімеле.
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Қысқа мерзімді жоспар Пән: Қазақ тілі Т2
Бөлім: 7.Туризм: экотуризм. Сәкен
Сейфуллин «Көкшетау» поэмасы, Ілияс Жансүгіров «Жетісу суреттері»
өлеңі Күні
: Педагогтің
аты-жөні: Сынып:
11 Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар
: Сабақтың
тақырыбы: 1.
Туризм
тақырыбын білесің бе? Оқу бағдарламасына сәйкес оқу
мақсаттары
11.1.5.1 мәтін бойынша автор
позициясын және көтерілген мәселеге қарым-қатынасын, тыңдаушыға
ықпал ету тәсілін талдай отырып, негізгі ойды анықтау
11.2.4.1 кәсіби бағыттағы
түпнұсқа мәтіндерден қажетті ақпаратты (деректерді, сипаттамаларды,
сандық көрсеткіштерді, сілтемелерді) анықтау, олардың қолданылу
мақсатын талдау. Сабақтың
мақсаты :
Барлық
оқушылар: мәтін бойынша автор позициясын
және көтерілген мәселеге қарым-қатынасын, тыңдаушыға ықпал ету
тәсілін талдай отырып, негізгі ойды анықтайды; кәсіби бағыттағы түпнұсқа
мәтіндерден қажетті ақпаратты (деректерді, сипаттамаларды, сандық
көрсеткіштерді, сілтемелерді) анықтайды, олардың қолданылу мақсатын
талдайды. Сабақтың
барысы
Сабақтың
кезеңі/уақыт
Педагогтің
әрекеті
Оқушының
әрекеті
Бағалау
Ресурстар Сабақтың басы
«Психологиялық жағымды ахуал
қалыптастыру:
Мақсаты:
мейірімді болуға, қамқор болуға, қарапайым болуға
баулу.
«Өзіңе тілегенді өзгелерге тіле» (Оқушылар шеңберге тұрып
бір – біріне жылы лебіздерін белдіре тұрып мұғалім алдын ала
дайындаған әр түрлі түстегі жүрекшелердің тілектерін бір біріне
оқып сыйлау арқылы топқа бөлінеді)
Үй жұмысын
тексеру Сабақтың
тақырыбын, мазмұнын суреттер арқылы болжайды. «Бас
бармақ»
Слайд Түрлі- түсті жүрекшелер Сабақтың ортасы
1.Сөздікпен жұмыс.
Жаңа сөздермен
таныстырады, оқушыларға қайталатады, жаңа тақырыпқа байланысты
сөздіктермен жұмыс.
Ізденімпаз-сомскатель
Ішінара-частично
Айтылым.
Тапсырма Жеке
жұмыс Қосымша
тапсырма Жеке жұмыс Айтылым Оқылым 6-тапсырма Жұптық
жұмыс Жазылым Топтық жұмыс тапсырма.
Айтылым
Қосымша
тапсырма
Жеке жұмыс Оқушы қажеттіктеріне қарай қолдау көрсетіп,
қосымша түсіндіреді
ЕББҚ
(Зейін тапшылығы және
гипербелсенділік синдромы (ЗТГС) жеке қолдау
көрсетіледі
ЕББҚ бар оқушы тапсырманы
арнайы берілген сөйлемдерді толықтырып орындайды
4-
тапсырма
Айтылым
Жұптық
жұмыс
Айтылым
2-тапсырма
Айтылым
Қосымша тапсырма
5-тапсырма
Тыңдалым Айтылым
7-тапсырма
Айтылым
Тілдік
бағдар
Айтылым тапсырма Тыңдалым,айтылым. Ұйым-организация Мәлімет-данные Кіріс-доход Бүлінбеу-не
поврежден Тәртіп-дисциплина,
порядок Бағыну-подчинение Айтылым Сұрақтарға жауап бер. 1.Саяхат пен туризмнің қандай байланысы бар?
Ерекшелігі қандай? 2.»Саяхатшы» , «жиһанкез», «турист» терминдері
қандай мағына білдіреді? 3.Адамзат тарихында алғашқы жиһанкез ретінде кім
аталады? Айтылым Туризмге
қандай баға береді? «Бес жолды
өлең» арқылы баға беріңіз. Мәтінді түсініп оқыңыз. Әр
азатжолда не туралы айтылған? Мәтіннен авторлық көзқарасты
анықтаңыздар.Мәтіннен көсемше тұлғалы етістіктерді тап. Олардың
жасалу жолдарын түсіндір. Жазылым Мәтінді қайта оқыңыздар,
қандай тақырыпқа арналған?Жоспар құрыңыздар ( кіріспе бөлім,
негізгі бөлім, қорытынды бөлім). Негізгі идеяларды дәптерлеріңізге
жазыңыздар. Топ болып талқылап, «Балық
қаңқасы» тәсілін қолданып мәтінді бөліктерге
бөледі. Сан есімдерді тіркескен сөздерімен жазып, сөйлем
құраңыздар. Оқылым Айтылым Мәтіндегі ақпараттың дұрыстығын тексереді. Ақпарат Иә Жоқ Туризм –мәдени
құбылыс Ерте заманда білім
мақсатта саяхат болды Айтылым «Сандар сөйлейді»
әдісі. 1841, 1872, 20,
1857, 20 ғасыр, 1862, 220 Айтылым Суретпен жұмыс. Айтылым SWOT талдау
жасаңыздар. Айтылым Мәтіннің мазмұнын баянда. Айтылым Бір- біріңе сұрақ қойыңдар Айтылым Көсемше . Айтылым
Ойтаразы «Бес саусақ»
тәсілі Бүгін не үйрендіңіздер?
«Смайликтер»
Дескриптор
3 балл
-Сұхбаттасады
-Ойын айтады
«Бағдаршам»
Дескриптор: -Баға береді -Пікірін білдіреді
«Қол
шапалақ» Өзара бағалау: «Тамаша»,
«Жақсы», «Ойлан» Дескриптор 5 балл -Талқылайды -Постер құрады «Екі жұлдыз, бір тілек»
Оқулық
сөздік
слайд
Слайд
Оқулық Оқулық
слайд
Таратпа
материалдар
Қима
қағаздар
Сабақтың
соңы
Үй тапсырмасын беру :
3 -тапсырма
Кері байланыс «Менің ұраным»
Өз деңгейлерін анықтайды.
Бағалау Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды
балын қояды. Смайликтер арқылы формативті бағалау
жүргізіледі. Қысқа мерзімді жоспар Пән: Қазақ тілі Т2 Бөлім:
7.Туризм: экотуризм. Сәкен Сейфуллин «Көкшетау» поэмасы,
Ілияс Жансүгіров «Жетісу суреттері» өлеңі Күні
: Педагогтің
аты-жөні: Сынып:
11 Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар
: Сабақтың
тақырыбы: 2. Туризм тақырыбын білесің
бе? Оқу
бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары
11.3.2.1 ғылыми және
публицистикалық стильдегі мәтіндердің (мақала) құрылымы мен
рәсімделуін білу, жанрлық және тілдік ерекшеліктерін
талдау; 11.4.1.1 ғылыми және
публицистикалық стильдің жанрлық және стильдік ерекшеліктеріне сай
тілдік құралдарды орынды қолданып, шағын мақала
жазу; Сабақтың
мақсаты :
Барлық
оқушылар: ғылыми және публицистикалық
стильдегі мәтіндердің (мақала) құрылымы мен рәсімделуін біледі,
жанрлық және тілдік ерекшеліктерін талдай алады; ғылыми және публицистикалық
стильдің жанрлық және стильдік ерекшеліктеріне сай тілдік
құралдарды орынды қолданып, шағын мақала жаза
алады; Сабақтың барысы Сабақтың кезеңі/уақыт
Педагогтің
әрекеті
Оқушының
әрекеті
Бағалау
Ресурстар Сабақтың басы
«Психологиялық жағымды ахуал
қалыптастыру: «Менің
көңіл-күйім» жаттығуы Мақсаты:
оқушылардың көңіл-күйін игере білуге және басқаруға, қадағалауға,
дұрыс бағалай білуге тәрбиелеу Алдарыңдағы
бланкіге өз көңіл-күйлеріңді суреттеп салыңдар .
Үй жұмысын
тексеру Сабақтың тақырыбы
мен мақсатын таныстыру. Миға шабуыл. -Балалар сендер құндылық
дегенді қалай түсінесіңдер? Суретке қарап әңгіме жүргізу. «
Экология деген не? » туралы білімдерін тексеру және слайд арқылы
халықтың орналасу жиынтығы туралы суреттерден көрсету бойынша
жұмыс. Қазба байлықтар туралы не білесіңдер? Жібек жолы дегеніміз
не? Осы аталған сұрақтар төңірегінде 3 топ жұмыс атқарып, өз
ойларын, пікірлерін ортаға салып жұмыс
атқарады. «Смайликтер»
Слайд Қима қағаздар Сабақтың ортасы
1.Сөздікпен жұмыс.
Жаңа сөздермен
таныстырады, оқушыларға қайталатады, жаңа тақырыпқа байланысты
сөздіктермен жұмыс.
Саяхат-путешествие
Жекелей жұмыс
Қосымша тапсырма.
Сен саяхатқа шықтың ба?
Қайда бардың? Не көрдің? Өзіңнің саяхатың туралы
әңгімеле.
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||














