|
Білім беру ұйымының атауы |
Turan mektebi |
|||||
|
Пәні: |
Ана тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Дыбыс және әріп |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Маханова Д.Б. |
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
1 В сынып. |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№11 сабақ. Әже Жуан және жіңішке дауысты дыбыстар |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
1.2.1.2 оқу түрлерін (буындап оқу, тұтас оқу, мәнерлеп оқу, түсініп оқу) қолдану 1.4.1.1.айтылуы мен жазылуы бірдей сөздерді көшіріп жазу және көрсету, есте сақтау арқылы жазу; 1.2.8.2.дауысты және дауыссыз дыбыстарды ажырату; дауысты дыбыстардың жуан, жіңішке болып бөлінетінін түсіну |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Өлеңді тұтас оқу, мазмұнын әңгімелеу Сөздердің айтылуы мен жазылуын салыстыру Сөздердегі жіңішке дауысты дыбыстарды табу |
|||||
|
Құндылықтар: Қаңтар айы: Заң және тәртіп |
Сабақ құндылығы: ТӘУЕЛСІЗДІК ЖӘНЕ ОТАНШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Тәртіп – тәрбие бастауы . |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Қосымша тапсырма 2минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру «Орын ауыстыру» ойыны Оқушылар шеңбер бойымен отырады. Бір оқушы ортада орындықсыз тұрады. Оның мақсаты: орын тауып алу. Ол оқушы, мысалы, сары жапырақ ұстағандардың немесе жасыл жапырақ ұстағандардың орындарымен ауысады. Сол кезде жүргізуші біреудің орнына жылдам отырып алу керек. Орындықсыз қалған оқушы ойыннан шығады. Мұндағы мақсат – балалар сабақтың басында еркін қимылдар жасап, ойлары сергіп, сабаққа құлшыныспен қатысады. Өткенді пысықтау «Спиральді оқу» әдісі
Жаңа тақырып Құндылық мақсаты: Мемлекеттік тілді білу Таныстырылым 1-жаттығу Автор жайында қысқаша мәлімет беріледі. Сырбай Мәуленов – ақын, көптеген кітаптар жазған. 1922 жылы Қостанай облысы Жан- келдин ауданы Торғай ауылында дүниеге келген. Ұлы Отан соғысына қатысқан. ФС тапсырмасы Оқылым «Тізбектеп оқу» әдісі Мұғалім оқушыларға өлеңді мәнерлеп, тізбектей оқытады. Өлең мазмұнын өз сөздерімен әңгімелетеді. Өлеңдегі жіңішке дауысты дыбыстарды табады. Ереже Жіңішке дауысты дыбыстар: ә, е, ө, ү, і. ЕБҚ Әженің құшағын неге Күнге теңеген? Сенің әжең қандай адам. Әңгімеле Дәптермен жұмыс Мұнда мұғалім з дыбысының сөздің басында, ортасында, соңында келетінін айтады. Көркем жазу Көркем жазуға берілген әріпті талапқа сай әдемі жазады. З З З З З З З з з з з з з з з Сергіту сәті. «Қуат алу» Барлығы «Шаттық шеңберіне» тұрып, көздерін жұмады. Бастапқы бастаушы қолды 1 рет қысады, екінші айналымда 2 рет қысады, соңында 3 рет қысады, бұл бастапқы бастаушыға барғанда қанша қуат жібергені бойынша қайта келу керек.
ЕҚБ Өлеңдегі жіңішке дауысты дыбысты тап. Оларды тақтаға жаз. Жазылым 2-жаттығу Нүктелердің орнына тиісті әріптерді қойып, көшіріп жаз.
3-жаттығу Жаңылтпашты тыңдап, жеке-жеке оқиды. Әр сөзде неше жіңішке дауысты дыбыс бар екенін айтады. Жұмыс дәптерінде берілген тапсырманы орындайды ҚЖ: Саралау тапсырмасы. 1-деңгей «Үш сұрақ» әдісі Дауысты дыбыстар нешеге бөлінеді? Жуан дауыстыларды атай аласың ба? Жіңішке дауыстыларды атай аласың ба? 2-деңгей Тиісті әріптерді қойып, өлеңді көшіріп жазады. Бал...ның да т...легі, Дан...ның да т...легі. Ауырмасын ...шқашан Аналардың ж...регі. 3-деңгей Постер жасап, оны талдайды
Кері байланыс
|
Жұмыс ережесін естеріне түсі- реді: Сабақта бір-бірімізді сыйлаймыз, тыңдаймыз! Өлеңді спираль бойымен оқиды Автормен танысады Өлеңді тізбектей оқиды Ережені жаттайды Жеке жұмыс жасайды Дәптермен жұмыс жасайды Жаттығу жасайды Көп нүктенің орнына тиісті әріптерді қойып жазады. Дәптермен жұмыс жасайды Саралау тапсырмала рын орындайды Тапсырмалар ды дәптерге орындайды Кері байаныс жасайды |
Тамаша ойын!
Дескриптор: Өлеңді мәнерлеп оқиды Сөздерді аны, толық оқи алады Өте жақсы!
Дескриптор: Өлеңді тұтас, мәнерлеп оқиды Өлеңнің мазмұнын айтады Өлеңдегі сөздерден жіңішке дауысты дыбыстарды тауып айтады Жарайсың! Дескриптор: Көркем жазу емлесін сақтап жазады Әріптерді дұрыс түсіруді біледі
Сен мықтысың! Дескриптор: Сөздерді көркем жазады Нүктелердің орнына тиісті әріптерді қойып, сөзді табады Сөздердің айтылуы мен жазылуын салыстырады Дескриптор: Жаңылтпашты оқып, жатқа айтады Жіңішке дауысты дыбыстардың астын сызады Дескриптор: 1-деңгей: Сұрақтарға жауап айтады 2-деңгей Тиісті әріптерді қойып, өлеңді көшіріп жазады. 3-деңгей Постер жасап, оны талдайды
«Білім сандығы» әдісі |
Орындық Жұмыс ережесі Суреттер Плакат https:// adebiportal.kz/ kz/authors/ view/826
Оқулық
Плакат Жұмыс дәптері Суреттер Оқулық Жұмыс дәптері Жұмыс дәптері Суреттер Постер жасауға керекті заттар
Кері байланыс тақтасы |
||
Таныстырылым https:// adebiportal.kz/ kz/authors/ view/826





жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
11 Әже
11 Әже
|
Білім беру ұйымының атауы |
Turan mektebi |
|||||
|
Пәні: |
Ана тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Дыбыс және әріп |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Маханова Д.Б. |
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
1 В сынып. |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№11 сабақ. Әже Жуан және жіңішке дауысты дыбыстар |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
1.2.1.2 оқу түрлерін (буындап оқу, тұтас оқу, мәнерлеп оқу, түсініп оқу) қолдану 1.4.1.1.айтылуы мен жазылуы бірдей сөздерді көшіріп жазу және көрсету, есте сақтау арқылы жазу; 1.2.8.2.дауысты және дауыссыз дыбыстарды ажырату; дауысты дыбыстардың жуан, жіңішке болып бөлінетінін түсіну |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Өлеңді тұтас оқу, мазмұнын әңгімелеу Сөздердің айтылуы мен жазылуын салыстыру Сөздердегі жіңішке дауысты дыбыстарды табу |
|||||
|
Құндылықтар: Қаңтар айы: Заң және тәртіп |
Сабақ құндылығы: ТӘУЕЛСІЗДІК ЖӘНЕ ОТАНШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Тәртіп – тәрбие бастауы . |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Қосымша тапсырма 2минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру «Орын ауыстыру» ойыны Оқушылар шеңбер бойымен отырады. Бір оқушы ортада орындықсыз тұрады. Оның мақсаты: орын тауып алу. Ол оқушы, мысалы, сары жапырақ ұстағандардың немесе жасыл жапырақ ұстағандардың орындарымен ауысады. Сол кезде жүргізуші біреудің орнына жылдам отырып алу керек. Орындықсыз қалған оқушы ойыннан шығады. Мұндағы мақсат – балалар сабақтың басында еркін қимылдар жасап, ойлары сергіп, сабаққа құлшыныспен қатысады. Өткенді пысықтау «Спиральді оқу» әдісі
Жаңа тақырып Құндылық мақсаты: Мемлекеттік тілді білу Таныстырылым 1-жаттығу Автор жайында қысқаша мәлімет беріледі. Сырбай Мәуленов – ақын, көптеген кітаптар жазған. 1922 жылы Қостанай облысы Жан- келдин ауданы Торғай ауылында дүниеге келген. Ұлы Отан соғысына қатысқан. ФС тапсырмасы Оқылым «Тізбектеп оқу» әдісі Мұғалім оқушыларға өлеңді мәнерлеп, тізбектей оқытады. Өлең мазмұнын өз сөздерімен әңгімелетеді. Өлеңдегі жіңішке дауысты дыбыстарды табады. Ереже Жіңішке дауысты дыбыстар: ә, е, ө, ү, і. ЕБҚ Әженің құшағын неге Күнге теңеген? Сенің әжең қандай адам. Әңгімеле Дәптермен жұмыс Мұнда мұғалім з дыбысының сөздің басында, ортасында, соңында келетінін айтады. Көркем жазу Көркем жазуға берілген әріпті талапқа сай әдемі жазады. З З З З З З З з з з з з з з з Сергіту сәті. «Қуат алу» Барлығы «Шаттық шеңберіне» тұрып, көздерін жұмады. Бастапқы бастаушы қолды 1 рет қысады, екінші айналымда 2 рет қысады, соңында 3 рет қысады, бұл бастапқы бастаушыға барғанда қанша қуат жібергені бойынша қайта келу керек.
ЕҚБ Өлеңдегі жіңішке дауысты дыбысты тап. Оларды тақтаға жаз. Жазылым 2-жаттығу Нүктелердің орнына тиісті әріптерді қойып, көшіріп жаз.
3-жаттығу Жаңылтпашты тыңдап, жеке-жеке оқиды. Әр сөзде неше жіңішке дауысты дыбыс бар екенін айтады. Жұмыс дәптерінде берілген тапсырманы орындайды ҚЖ: Саралау тапсырмасы. 1-деңгей «Үш сұрақ» әдісі Дауысты дыбыстар нешеге бөлінеді? Жуан дауыстыларды атай аласың ба? Жіңішке дауыстыларды атай аласың ба? 2-деңгей Тиісті әріптерді қойып, өлеңді көшіріп жазады. Бал...ның да т...легі, Дан...ның да т...легі. Ауырмасын ...шқашан Аналардың ж...регі. 3-деңгей Постер жасап, оны талдайды
Кері байланыс
|
Жұмыс ережесін естеріне түсі- реді: Сабақта бір-бірімізді сыйлаймыз, тыңдаймыз! Өлеңді спираль бойымен оқиды Автормен танысады Өлеңді тізбектей оқиды Ережені жаттайды Жеке жұмыс жасайды Дәптермен жұмыс жасайды Жаттығу жасайды Көп нүктенің орнына тиісті әріптерді қойып жазады. Дәптермен жұмыс жасайды Саралау тапсырмала рын орындайды Тапсырмалар ды дәптерге орындайды Кері байаныс жасайды |
Тамаша ойын!
Дескриптор: Өлеңді мәнерлеп оқиды Сөздерді аны, толық оқи алады Өте жақсы!
Дескриптор: Өлеңді тұтас, мәнерлеп оқиды Өлеңнің мазмұнын айтады Өлеңдегі сөздерден жіңішке дауысты дыбыстарды тауып айтады Жарайсың! Дескриптор: Көркем жазу емлесін сақтап жазады Әріптерді дұрыс түсіруді біледі
Сен мықтысың! Дескриптор: Сөздерді көркем жазады Нүктелердің орнына тиісті әріптерді қойып, сөзді табады Сөздердің айтылуы мен жазылуын салыстырады Дескриптор: Жаңылтпашты оқып, жатқа айтады Жіңішке дауысты дыбыстардың астын сызады Дескриптор: 1-деңгей: Сұрақтарға жауап айтады 2-деңгей Тиісті әріптерді қойып, өлеңді көшіріп жазады. 3-деңгей Постер жасап, оны талдайды
«Білім сандығы» әдісі |
Орындық Жұмыс ережесі Суреттер Плакат https:// adebiportal.kz/ kz/authors/ view/826
Оқулық
Плакат Жұмыс дәптері Суреттер Оқулық Жұмыс дәптері Жұмыс дәптері Суреттер Постер жасауға керекті заттар
Кері байланыс тақтасы |
||
Таныстырылым https:// adebiportal.kz/ kz/authors/ view/826





шағым қалдыра аласыз


















