Қысқа мерзімді жоспар
Математика 112-сабақ
|
Бөлім: |
Тағам және сусын/ 3С. Теңдік және теңсіздік. Теңдеу. Қосу кестесін қолдану. Есепте |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 1 «» |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
|
Сабақтың тақырыбы |
11-ден 20-ға дейінгі сандар. Сандарды салыстыру / Саяхатқа алатын тағамдар |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
1. 1. 1. 2 біртаңбалы сандарды және 10 санын/11-ден 20-ға дейінгі сандарды оқу, жазу және салыстыру; 1. 5. 2. 2 "+", "-", "=", " ", ">", "<" таңбаларын/ цифрларды, ( ) белгісіз сан символын қолдану |
|
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
|
|
||
Сабақтың барысы
|
Сабақтыңкезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушыныңәрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 7 мин |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру: Амансыз ба, ұстазым? Амансың ба, досым? Бүгінгі күн сенде, Сәттілікке толсын! Өткен сабаққа шолу. «Жеміс жинау» ойыны 50-20=құлпынай 12+3=қарлыған 80-30=таңқурай 20-7=қарақат Ал бүгінгі сабағымызда 20 көлеміндегі сандарды қосып, азайтуды меңгеріп, білімімізді кеңейтетін боламыз. Оқу мақсаты жарияланады. |
Өлең оқиды. Берілген тапсырманы орындайды. |
Жауабын толықтыру, тиімді кері байланыс жасау. |
Өрнектер жазылған жемістер суреттері , себет
|
|
Сабақтың ортасы 15мин 2 мин 10 мин 8 мин |
(Ұ) 1- тапсырмада «Ауызша жаттығу» жүзеге асады. 1) Суретке қара. Әрбір саяхатшы қанша таяқшадан әкелгенін санаңдар. Сандарды атаңдар. Қайсысының таяқшасы көп? Сандарды өсу ретімен атаңдар. Сандарды 1-ге арттырыңдар. Сандарды 1-ге кемітіңдер. Осы сандардың көршілерін атаңдар. Ж: 11,12,14. 11+1=12 12+1=13 14+1=15 11-1=10 12-1=11 14-1=13 11-дің көршілері: 10,12. 12-нің көршілері: 11,13. 14-тің көршілері: 13,15. 2)«Кім жылдам?» ойыны Есептеңдер. 14 + 1=15 14 – 0=14 16 – 6=10 14 – 14=0 14 – 1=13 20 – 2=18 3) 20-ға дейін жұптап санаңдар. Сандарды өсу және кему ретімен жазыңдар. 2,4,6,8,10,12,14,16,18,20. 20,18,16,14,12,10,8,6,4,2 Сергіту сәтінде «Қарлығаш»әні (Ж) 2- тапсырма «Ойлан, жұптас, талқыла» әдісі. 4)Салыстырыңдар. 10 + 9 >10 + 3 18 + 2 > 20 – 8 14 – 2 <20 – 2 1 0 + 2 =15 – 3 10 + 7 = 19 – 2 2 0 – 9 = 10 + 1 Сабақты қорытындылау:
|
Тапсырма орындайды
Ойын ойнайды. Тапсырма орындайды
Тапсырма орындайды |
Дескриптор: Таяқшаларды санайды,1-ге арттырады, 1-ге кемітеді, көршілерін атайды-жарайсың! Таяқшаларды санауда,1-ге арттыруда, 1-ге кемітуде, көршілерін атаудакөмек қажет етеді. Таяқшаларды санауда,1-ге арттыруда, 1-ге кемітуде, көршілерін атауда өрескел қате жібереді -талпын! Дескриптор: Тапсырманы өз бетінше орындайды Дескриптор: Жұппен санап,сандарды өсу және кему ретімен жазады. Дескриптор Жұппен жұмыс жасайды.Өрнектерді мәніне қарап салыстыра алады
Дескриптор: Өрнектерді салыстырады, ойында санның орны мен қатарын жасырады/ анықтайды-жарайсың! Өрнектерді салыстыруда, ойында санның орны мен қатарын жасыруда/ анықтауда көмек қажет етеді-жақсы! Өрнектерді салыстыруда өрескел қателеседі, ойында санның орны мен қатарын жасыруда/ анықтауда қиналады-талпын! Дескриптор: Тапсырманы дұрыс орындайды-жарайсың! Тапсырманы орындауда қателеседі, көмек қажет етеді -жақсы! |
суреттер, таяқшалар тақта, дәптер Жұмыс дәптері
Сандар жазылған қима қағаздар |
|
Сабақтың соңы 3мин |
Кері байланыс «Тик-ток» әдісі бойынша өтеді. |
Өз ойын айтады. |
|
«Тик-ток» әдісі суреті |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
11-ден 20-ға дейінгі сандар.Сандарды салыстыру
11-ден 20-ға дейінгі сандар.Сандарды салыстыру
Қысқа мерзімді жоспар
Математика 112-сабақ
|
Бөлім: |
Тағам және сусын/ 3С. Теңдік және теңсіздік. Теңдеу. Қосу кестесін қолдану. Есепте |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 1 «» |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
|
Сабақтың тақырыбы |
11-ден 20-ға дейінгі сандар. Сандарды салыстыру / Саяхатқа алатын тағамдар |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
1. 1. 1. 2 біртаңбалы сандарды және 10 санын/11-ден 20-ға дейінгі сандарды оқу, жазу және салыстыру; 1. 5. 2. 2 "+", "-", "=", " ", ">", "<" таңбаларын/ цифрларды, ( ) белгісіз сан символын қолдану |
|
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
|
|
||
Сабақтың барысы
|
Сабақтыңкезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушыныңәрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 7 мин |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру: Амансыз ба, ұстазым? Амансың ба, досым? Бүгінгі күн сенде, Сәттілікке толсын! Өткен сабаққа шолу. «Жеміс жинау» ойыны 50-20=құлпынай 12+3=қарлыған 80-30=таңқурай 20-7=қарақат Ал бүгінгі сабағымызда 20 көлеміндегі сандарды қосып, азайтуды меңгеріп, білімімізді кеңейтетін боламыз. Оқу мақсаты жарияланады. |
Өлең оқиды. Берілген тапсырманы орындайды. |
Жауабын толықтыру, тиімді кері байланыс жасау. |
Өрнектер жазылған жемістер суреттері , себет
|
|
Сабақтың ортасы 15мин 2 мин 10 мин 8 мин |
(Ұ) 1- тапсырмада «Ауызша жаттығу» жүзеге асады. 1) Суретке қара. Әрбір саяхатшы қанша таяқшадан әкелгенін санаңдар. Сандарды атаңдар. Қайсысының таяқшасы көп? Сандарды өсу ретімен атаңдар. Сандарды 1-ге арттырыңдар. Сандарды 1-ге кемітіңдер. Осы сандардың көршілерін атаңдар. Ж: 11,12,14. 11+1=12 12+1=13 14+1=15 11-1=10 12-1=11 14-1=13 11-дің көршілері: 10,12. 12-нің көршілері: 11,13. 14-тің көршілері: 13,15. 2)«Кім жылдам?» ойыны Есептеңдер. 14 + 1=15 14 – 0=14 16 – 6=10 14 – 14=0 14 – 1=13 20 – 2=18 3) 20-ға дейін жұптап санаңдар. Сандарды өсу және кему ретімен жазыңдар. 2,4,6,8,10,12,14,16,18,20. 20,18,16,14,12,10,8,6,4,2 Сергіту сәтінде «Қарлығаш»әні (Ж) 2- тапсырма «Ойлан, жұптас, талқыла» әдісі. 4)Салыстырыңдар. 10 + 9 >10 + 3 18 + 2 > 20 – 8 14 – 2 <20 – 2 1 0 + 2 =15 – 3 10 + 7 = 19 – 2 2 0 – 9 = 10 + 1 Сабақты қорытындылау:
|
Тапсырма орындайды
Ойын ойнайды. Тапсырма орындайды
Тапсырма орындайды |
Дескриптор: Таяқшаларды санайды,1-ге арттырады, 1-ге кемітеді, көршілерін атайды-жарайсың! Таяқшаларды санауда,1-ге арттыруда, 1-ге кемітуде, көршілерін атаудакөмек қажет етеді. Таяқшаларды санауда,1-ге арттыруда, 1-ге кемітуде, көршілерін атауда өрескел қате жібереді -талпын! Дескриптор: Тапсырманы өз бетінше орындайды Дескриптор: Жұппен санап,сандарды өсу және кему ретімен жазады. Дескриптор Жұппен жұмыс жасайды.Өрнектерді мәніне қарап салыстыра алады
Дескриптор: Өрнектерді салыстырады, ойында санның орны мен қатарын жасырады/ анықтайды-жарайсың! Өрнектерді салыстыруда, ойында санның орны мен қатарын жасыруда/ анықтауда көмек қажет етеді-жақсы! Өрнектерді салыстыруда өрескел қателеседі, ойында санның орны мен қатарын жасыруда/ анықтауда қиналады-талпын! Дескриптор: Тапсырманы дұрыс орындайды-жарайсың! Тапсырманы орындауда қателеседі, көмек қажет етеді -жақсы! |
суреттер, таяқшалар тақта, дәптер Жұмыс дәптері
Сандар жазылған қима қағаздар |
|
Сабақтың соңы 3мин |
Кері байланыс «Тик-ток» әдісі бойынша өтеді. |
Өз ойын айтады. |
|
«Тик-ток» әдісі суреті |
шағым қалдыра аласыз














