Бекітемін__________ Қысқа мерзімді жоспар Қазақ тілі 1-сабақ
|
Бөлім: |
3-тарау. Қазіргі қоғам: миграция және зияткерлік миграция |
|||||
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты : |
||||||
|
Күні: |
||||||
|
Сынып: 11 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Көші қон – әлеуметтік құбылыс |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
11.1.4.1 - мәтінде көтерілген мәселеге автор мен оқырманның қарым - қатынасын ескере отырып, талқылау сұрақтарын құрастыру және сыни тұрғыда бағалау; 11.3.1.1 - таза ғылыми стильдің жанрлық және стильдік ерекшеліктеріне сай тілдік құралдарды орынды қолданып, мақала, интервью жазу; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Мәтінде көтерілген мәселеге автор мен оқырманның қарым - қатынасын ескере отырып, талқылау сұрақтарын құрастырып, сыни тұрғыда бағалай алады. Таза ғылыми стильдің жанрлық және стильдік ерекшеліктеріне сай тілдік құралдарды орынды қолданып, мақала жаза алады. |
|||||
|
Құндылықтарға баулу |
Ұлттық мүдде құндылығы: Қазақ тілінің қолдану аясын кеңейту, қоғам игілігі үшін қызмет ету. Ұлттық мәдениетті дәріптеу. Ар-ұят құндылығы: адал еңбекті құрметтеу, сөзіне берік, ісіне адал болу, шешім қабылдай білу және жауапкершілікті сезіну. Талап құндылығы: Білуге, жаңаны тануға құштарлық, сыни және креативті ойлау, дұрыс қарым-қатынас орната білу. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Білім алушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басталуы 8 минут Сабақтың ортасы 7 минут 7 минут 10 минут 8 минут Сабақтың соңы 5 минут |
Ұйымдастыру кезеңі Психологиялық ахуал «Жүректі тазарту» Сабақтың тақырыбы мен оқу мақсаты, бағалау критерийлері айтылады. Ой шақыру 1) Қазіргі
қоғамда қандай әлеуметтік мәселелер
бар? 3-тапсырмаСуреттерге қара. Осы жағдайлардың қайсысы адамның сырттан жұмыс іздеуіне немесе өзге елге қоныс аударуына себеп болады деп ойлайсың? Пікіріңді тұжырымдап жаз.4-тапсырмаМәтінді мұқият тыңда. Әлемдік деңгейде жұмыс жасайтын ұйым басшысымен жүргізілген сұхбаттан үзіндіні тыңдадыңдар. Әңгіме қай қоғамдық ұйымның жұмысы туралы болды? Тыңдалым мәтіні бойынша талқылау сұрақтарын құрастырыңдар. Өзара ой бөлісіңдер.6-тапсырмаТыңдалым мәтіні бойынша аталған ұйымның адамзаттық мәселелерді шешудегі рөлі туралы шағын мәтін жаз. Мәтінде көтерілген қоғамдық- саяси, әлеуметтік мәселенің қазіргі таңдағы өзге де ғаламдық мәселелермен байланысына назар аудар.Сабақты бекіту 13. Ақпарат құралдарынан «Қызыл крест» ұйымы туралы мәліметтерді тап. Бұл ұйымның жаһандық көші-қон жағдайында атқарып жатқан істері туралы әлеуметтік-тұрмыстық деңгейдегі сөзталас сипатында шағын мәтін жаз.Рефлексия «3-2-1» тәсілі бойынша өз ойыңды жаз.• Сабақтан алған маңызды 3
ақпарат. |
Психологиялық ахуал «Жүректі тазарту» Оқушыларға таза парақшалар таратылады. Оған дәл қазіргі кездегі ойындағы кірбіңді, ренішті, қолайсыз көңіл күйді жазу ұсынылады. Жазып болған соң, қоқыс жәшігіне тастайды. Осылайша барлық жағымсыз көңіл күйден арылып, тазарған жүрекпен, көтеріңкі көңіл күймен сабақ басталады. Сұрақтарға жауап береді. Суреттерге қарап, берілген сұраққа жауап береді. Өз пікірлерін тұжырымдап жазады. Мәтінді мұқият тыңдап, ондағы басты ойды анықтайды. Талқылау сұрақтарын құрастырады Тыңдалым мәтіні бойынша аталған ұйымның адамзаттық мәселелерді шешудегі рөлі туралы шағын мақала жазады. Өздері білетін мәліметтермен толықтырады.
«3-2-1» тәсілі бойынша сабақтан алған 3 маңызды ақпаратты, ұнаған 2 іс-әрекетті, қиындық тудырған 1 мәселені жазады. |
Талқылау кезінде оқушылардың айтылған пікірлері мен көзқарастары ауызша мадақтау арқылы бағаланып, сабақтың келесі кезеңінде белсенді қатысуына ынталандырады Жарайсың! Керемет
шешім! Мұндай ойлы пікірлерді ешқашан естімеппін! Дескритор Білім алушы -мәтінде көтерілген мәселені анықтайды, автор мен оқырманның қарым - қатынасын ескереді, талқылау сұрақтарын құрастырады, сыни тұрғыда бағалайды.
Дескритор Білім алушы -мәтін құрайды, -құрылымын сақтайды, -ғаламдық мәселелермен байланысты рады. |
Оқулық 11-сынып «Атамұра» баспасы 2020жыл Қалыптас тырушы бағалауға арналған тапсырма лар жинағы 11-сынып Оқулық 11-сынып «Атамұра» баспасы 2020жыл |
||
Бекітемін__________ Қысқа мерзімді жоспар Қазақ тілі 2-сабақ
|
Бөлім: |
3-тарау. Қазіргі қоғам: миграция және зияткерлік миграция |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты : |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 11 |
Қатысушылар саны: |
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Бекітемін__________ Қысқа
мерзімді жоспар Қазақ тілі
1-сабақ Бөлім: 3-тарау. Қазіргі қоғам:
миграция және зияткерлік
миграция Педагогтің тегі, аты,
әкесінің аты : Күні: Сынып:
11 Қатысушылар
саны: Қатыспағандар
саны: Сабақтың
тақырыбы: Көші қон – әлеуметтік
құбылыс Оқу бағдарламасына сәйкес
оқыту мақсаттары: 11.1.4.1 - мәтінде көтерілген
мәселеге автор мен оқырманның қарым - қатынасын ескере отырып,
талқылау сұрақтарын құрастыру және сыни тұрғыда
бағалау; 11.3.1.1 - таза ғылыми
стильдің жанрлық және стильдік ерекшеліктеріне сай тілдік
құралдарды орынды қолданып, мақала, интервью
жазу; Сабақтың
мақсаты Мәтінде көтерілген мәселеге
автор мен оқырманның қарым - қатынасын ескере
отырып, талқылау сұрақтарын
құрастырып, сыни тұрғыда
бағалай алады.
Таза ғылыми стильдің жанрлық
және стильдік ерекшеліктеріне сай тілдік құралдарды орынды
қолданып, мақала жаза
алады. Құндылықтарға
баулу Ұлттық мүдде
құндылығы: Қазақ тілінің қолдану аясын
кеңейту, қоғам игілігі үшін қызмет ету. Ұлттық мәдениетті
дәріптеу. Ар-ұят
құндылығы: адал еңбекті
құрметтеу, сөзіне берік, ісіне адал болу,
шешім қабылдай білу және жауапкершілікті
сезіну. Талап
құндылығы: Білуге, жаңаны тануға
құштарлық, сыни және креативті ойлау,
дұрыс қарым-қатынас орната
білу. Сабақтың
барысы Сабақтың
кезеңі// уақыты Педагогтің
әрекеті Білім алушының
әрекеті Бағалау Ресурстар Сабақтың
басталуы 8
минут Сабақтың
ортасы 7
минут 7
минут 10
минут 8
минут Сабақтың
соңы 5
минут Ұйымдастыру
кезеңі Психологиялық
ахуал «Жүректі
тазарту» Сабақтың тақырыбы мен оқу мақсаты, бағалау критерийлері
айтылады. Ой
шақыру 1) Қазіргі
қоғамда қандай әлеуметтік мәселелер
бар?
Сабақты
бекіту
Рефлексия • Сабақтан алған маңызды 3
ақпарат. Психологиялық
ахуал
«Жүректі тазарту»
Оқушыларға таза парақшалар таратылады. Оған дәл
қазіргі кездегі ойындағы кірбіңді, ренішті,
қолайсыз көңіл күйді жазу ұсынылады. Жазып болған
соң, қоқыс жәшігіне тастайды.
Осылайша барлық жағымсыз көңіл күйден арылып,
тазарған жүрекпен, көтеріңкі көңіл күймен сабақ
басталады. Сұрақтарға жауап
береді. Суреттерге қарап, берілген
сұраққа жауап береді. Өз пікірлерін тұжырымдап
жазады. Мәтінді мұқият тыңдап, ондағы
басты ойды анықтайды. Талқылау сұрақтарын
құрастырады Тыңдалым мәтіні бойынша
аталған ұйымның адамзаттық мәселелерді шешудегі рөлі туралы шағын
мақала жазады. Өздері білетін
мәліметтермен толықтырады.
«3-2-1» тәсілі
бойынша сабақтан
алған 3 маңызды ақпаратты, ұнаған 2
іс-әрекетті, қиындық тудырған 1 мәселені
жазады. Талқылау кезінде
оқушылардың айтылған пікірлері мен көзқарастары
ауызша мадақтау
арқылы бағаланып, сабақтың келесі кезеңінде
белсенді қатысуына
ынталандырады Жарайсың! Керемет
шешім! Мұндай ойлы пікірлерді ешқашан
естімеппін! Дескритор Білім
алушы
-мәтінде көтерілген мәселені
анықтайды,
автор мен
оқырманның қарым -
қатынасын
ескереді, талқылау сұрақтарын
құрастырады, сыни тұрғыда
бағалайды.
Дескритор Білім
алушы -мәтін
құрайды, -құрылымын
сақтайды, -ғаламдық мәселелермен
байланысты рады. Оқулық 11-сынып «Атамұра»
баспасы 2020жыл
Қалыптас
тырушы бағалауға
арналған
тапсырма
лар
жинағы 11-сынып Оқулық 11-сынып «Атамұра»
баспасы 2020жыл
Бекітемін__________ Қысқа
мерзімді жоспар Қазақ тілі
2-сабақ Бөлім: 3-тарау. Қазіргі қоғам:
миграция және зияткерлік
миграция Педагогтің тегі, аты,
әкесінің аты : Күні: Сынып:
11 Қатысушылар
саны: | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||













