|
Бөлім: |
Өзім туралы |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні |
|
|
|
Күні: |
18.09.2025ж |
|
|
Сынып: 1 |
Қатысқандар:15 |
Қатыспағандар: |
|
Сабақтың тақырыбы |
0 саны және цифры. 0-ді қосу мен азайту / Мектеп автобусы |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
1.1.2.5** ондықтан аттамай бір таңбалы сандарды ауызша қосу және азайтуды орындау; 1.5.2.4 қосу мен азайту амалдарының компоненттері атауларын өрнектерді оқу мен жазуда қолдану |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Ондықтан аттамай бір таңбалы сандарды ауызша қосу және азайтуды орындайды; Қосу мен азайту амалдарының компоненттері атауларын өрнектерді оқу мен жазуда қолданады |
|
|
Құндылықтар |
Қыркүйек – еңбекқорлық және кәсіби біліктілік айы «Ақырын жүріп анық бас, еңбегің кетпес далаға!» (Абай) |
|
|
|
Сабақтың барысы |
|
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 5 мин |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру: Күндей жарқырап, Айдай арайланып, Жұлдыздай жайнап, Судай таза көңілмен математика сабағын бастайық. Жаңа сабаққа кіріспе. -Математика пәнінен не үйреніп жатырсыңдар? -Қандай сандардың құрамын білесіңдер? Атап беріңдер. -Енді 10 көлемінде тура және кері санаңдар. - Олай болса, бүгінгі сабағымызда 0 саны және цифрымен танысамыз.
- 0 цифрын түймелермен
жазыңдар. Оқу мақсаты жарияланады. |
Сандардың құрамын атайды. |
Ауызша мадақтау» әдісі. Жауабын толықтыру, тиімді кері байланыс жасау Жарайсың! Керемет! Жақсы! . |
Слайд Кеспе қағаздар суреттер
|
|
Сабақтың ортасы 25 мин |
(Ұ) 1- тапсырмада «Ауызша жаттығу» жүзеге асады.
1)
Суреттен не байқадың?
Түсіндір. 5 – 1 =4 3 – 1=2 1 – 1=0 4 – 1 =3 2 – 1=1 -Автобуста бала қалды ма? -Жоқ дегенді 0 цифрымен белгілей аламыз. 2) Суреттен не байқадың? Есепте. 4 + 0 =4 4 – 0 =4 4 – 4 =0 ЕБҚ оқушыға: 10-ға дейін тура және кері сана. Сергіту сәтінде «Санамақ» айтамыз (Ж.Ж) 2- тапсырма «Бірлескен жұмыс» әдісі.
3 + 2=5 4 + 1=5 0 + 1=1 4 – 0=4 5 – 2=3 3 – 3=0 4 – 4=0 0 + 2=2 3 тапсырма: Дәптермен жұмыс Ауызша есепте және жаз. 5 – 3= 2 3 + 1=4 2 + 0=2 5 – 1=4 5 – 0=5 4 – 2=2 4 – 3 =1 4 + 0=4 4 тапсырма: Есепті шығар.Ф.С Бес қарындашты үш стақанға бөліп салды. Егер стақандардың біреуінде 1 қарындаш болса, онда қалған екі стақанда неше қарындаштан болуы мүмкін?
ҚБ тапсырма:
|
Тапсырма орындайды Ондықтан аттамай бір таңбалы сандарды ауызша қосу және азайтуды орындайды; Әнге қосылып айтады, билеп сергиді. Қосу мен азайту амалдарының компоненттері атауларын өрнектерді оқу мен жазуда қолданады Тапсырма орындайды Тапсырма орындайды
|
Дескриптор: Суреттер бойынша өрнектердің мәнін есептеуді түсіндіреді-жарайсың! Суреттер бойынша өрнектердің мәнін есептеуді түсіндіруде қиналады, көмек қажет етеді-жақсы! Өрнектердің мәнін дұрыс есептейді, жазады, есептің шешуін дұрыс табады -жарайсың! Өрнектердің мәнін дұрыс есептейді, жазады, есептің шешуін табуда қателеседі-жақсы! Өрнектердің мәнін дұрыс есептейді, жазады, есептің шешуін табуда қиналады-талпын! Тапсырманы дұрыс орындайды-жарайсың!
Тапсырманы орындауда аздап қателеседі, көмек қажет етеді -жақсы!
Тапсырманы орындауда көп қателеседі, қиналады -талпын! |
Математика 1-сынып 1-бөлім 26-бет
Жұмыс дәптері |
|
Сабаөтың соңы 6 мин |
Кері байланысты байланысты «Үш қадамдық сұқбат» әдісі арқылы береді. -Бүгінгі сабақтың тақырыбы не туралы болды? -Сабақ барысында не ұнады? -Қай тапсырманы орындауда қиналдың?» Мұғалім оқушылар жауабын талдап, ең керемет жауаптарды хабарлайды |
Өз ойын айтады. |
|
|







жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
11 саб матем.docx
11 саб матем.docx
|
Бөлім: |
Өзім туралы |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні |
|
|
|
Күні: |
18.09.2025ж |
|
|
Сынып: 1 |
Қатысқандар:15 |
Қатыспағандар: |
|
Сабақтың тақырыбы |
0 саны және цифры. 0-ді қосу мен азайту / Мектеп автобусы |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
1.1.2.5** ондықтан аттамай бір таңбалы сандарды ауызша қосу және азайтуды орындау; 1.5.2.4 қосу мен азайту амалдарының компоненттері атауларын өрнектерді оқу мен жазуда қолдану |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Ондықтан аттамай бір таңбалы сандарды ауызша қосу және азайтуды орындайды; Қосу мен азайту амалдарының компоненттері атауларын өрнектерді оқу мен жазуда қолданады |
|
|
Құндылықтар |
Қыркүйек – еңбекқорлық және кәсіби біліктілік айы «Ақырын жүріп анық бас, еңбегің кетпес далаға!» (Абай) |
|
|
|
Сабақтың барысы |
|
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 5 мин |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру: Күндей жарқырап, Айдай арайланып, Жұлдыздай жайнап, Судай таза көңілмен математика сабағын бастайық. Жаңа сабаққа кіріспе. -Математика пәнінен не үйреніп жатырсыңдар? -Қандай сандардың құрамын білесіңдер? Атап беріңдер. -Енді 10 көлемінде тура және кері санаңдар. - Олай болса, бүгінгі сабағымызда 0 саны және цифрымен танысамыз.
- 0 цифрын түймелермен
жазыңдар. Оқу мақсаты жарияланады. |
Сандардың құрамын атайды. |
Ауызша мадақтау» әдісі. Жауабын толықтыру, тиімді кері байланыс жасау Жарайсың! Керемет! Жақсы! . |
Слайд Кеспе қағаздар суреттер
|
|
Сабақтың ортасы 25 мин |
(Ұ) 1- тапсырмада «Ауызша жаттығу» жүзеге асады.
1)
Суреттен не байқадың?
Түсіндір. 5 – 1 =4 3 – 1=2 1 – 1=0 4 – 1 =3 2 – 1=1 -Автобуста бала қалды ма? -Жоқ дегенді 0 цифрымен белгілей аламыз. 2) Суреттен не байқадың? Есепте. 4 + 0 =4 4 – 0 =4 4 – 4 =0 ЕБҚ оқушыға: 10-ға дейін тура және кері сана. Сергіту сәтінде «Санамақ» айтамыз (Ж.Ж) 2- тапсырма «Бірлескен жұмыс» әдісі.
3 + 2=5 4 + 1=5 0 + 1=1 4 – 0=4 5 – 2=3 3 – 3=0 4 – 4=0 0 + 2=2 3 тапсырма: Дәптермен жұмыс Ауызша есепте және жаз. 5 – 3= 2 3 + 1=4 2 + 0=2 5 – 1=4 5 – 0=5 4 – 2=2 4 – 3 =1 4 + 0=4 4 тапсырма: Есепті шығар.Ф.С Бес қарындашты үш стақанға бөліп салды. Егер стақандардың біреуінде 1 қарындаш болса, онда қалған екі стақанда неше қарындаштан болуы мүмкін?
ҚБ тапсырма:
|
Тапсырма орындайды Ондықтан аттамай бір таңбалы сандарды ауызша қосу және азайтуды орындайды; Әнге қосылып айтады, билеп сергиді. Қосу мен азайту амалдарының компоненттері атауларын өрнектерді оқу мен жазуда қолданады Тапсырма орындайды Тапсырма орындайды
|
Дескриптор: Суреттер бойынша өрнектердің мәнін есептеуді түсіндіреді-жарайсың! Суреттер бойынша өрнектердің мәнін есептеуді түсіндіруде қиналады, көмек қажет етеді-жақсы! Өрнектердің мәнін дұрыс есептейді, жазады, есептің шешуін дұрыс табады -жарайсың! Өрнектердің мәнін дұрыс есептейді, жазады, есептің шешуін табуда қателеседі-жақсы! Өрнектердің мәнін дұрыс есептейді, жазады, есептің шешуін табуда қиналады-талпын! Тапсырманы дұрыс орындайды-жарайсың!
Тапсырманы орындауда аздап қателеседі, көмек қажет етеді -жақсы!
Тапсырманы орындауда көп қателеседі, қиналады -талпын! |
Математика 1-сынып 1-бөлім 26-бет
Жұмыс дәптері |
|
Сабаөтың соңы 6 мин |
Кері байланысты байланысты «Үш қадамдық сұқбат» әдісі арқылы береді. -Бүгінгі сабақтың тақырыбы не туралы болды? -Сабақ барысында не ұнады? -Қай тапсырманы орындауда қиналдың?» Мұғалім оқушылар жауабын талдап, ең керемет жауаптарды хабарлайды |
Өз ойын айтады. |
|
|







шағым қалдыра аласыз
















