Тақырып бойынша 31 материал табылды

11 санының құрамы

Материал туралы қысқаша түсінік
Ұстазадарға көмек ретінде
Материалдың қысқаша нұсқасы
Page 1

Пәні: математика Мектеп:
Күні: Мұғалімнің аты-жөні:
Сынып: 2 «В» Қатысқандар саны:18
Қатыспағандар саны:
Сабақтың тақырыбы: 11 санының құрамы
Оқу мақсаты 2.1.2.5.Бір таңбалы жəне екі таңбалы сандарды ондықтан аттап қосу
жəне азайту тəсілін қолданып, 100 көлеміндегі сандарды ауызша қосу
жəне азайтуды орындау
Сабақтың мақсаттары Оқушылардың барлығы мынаны орындай алады: Оқулықта
берілген жəне қосымша тапсырмаларды орындайды. Жазба жұмыс
жасайды. Сұраққа жауап береді.
Оқушылардың көбісі мынаны орындай алады: Топтық жұмысты
бірлесе орындайды.Өз бетінше жұмыс жасайды. Сұраққа жауап береді.
Қосымша үлестірме ресурстармен жұмыс жасайды.
Оқушылардың кейбіреуі мынаны орындай алады:
Оқулықтан тыс берілген қосымша тапсырмалады орындайды, тақырып
бойынша қосымша мəліметтер мен дəлелдер келтіре алады.
Бағалау критерийлері Жеке, жұптық, топтық тапсырмаларды орындай алады.
Сабақ барысында тыңдаушының назарын өзіне аудара алады.
Тілдік мақсат:
Ресурстар Оқулық, суреттер, топқа бөлуге арналған кеспе қағаздар жəне əртүрлі
заттар, топтық тапсырмалар, кері байланыс, стикер.
Әдіс-тәсілдер Сұрақ-жауап, əңгімелеу, түсіндіру, ойын, көрнекілік. Рефлексия.
Ишара Жасыл-түсіндім; қызыл-сыныптасымның көмегімен түсіндім;
сары-көмек қажет түсінбедім;
Алдынғы оқу Ондықтан аттап өту арқылы азайту
Жоспар
Сабақтың
жоспарланған
кезеңдері
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар
Сабақтың басы




Ұйымдастыру кезеңі 2 минут
Топтарға бөлу. «Қағаз қиындылары»
Бірнеше құттықтау қағаздарын топ құрамындағы
1-топ:
Жазушылар
2-топ: Зерттеушілер
3-топ: Суретшілер


Page 2





























оқушылар саны бойынша беске, алтыға жыртып,
оларды араластырып, оқушыларға таратып беру
керек. Оқушылар қиықтарды құрастырып бүтін сурет
шығарады. Сол арқылы топтарға бөлінеді.

Психологиялық ахуал қалыптастыру: 3 минут
«Өзі туралы кластер» тренинг
Оқушылар танысу үшін өздері туралы кластерлер
құрастыруы керек. Олар парақтың ортасындағы
шеңберге өз есімдерін жазып, одан таралатын
шеңберлерге өздерінің өмірінде маңызы бар бес
негізгі рөлін жазады. Мысалы: Жанұяның еркесі, адал
дос т.б

Білу және түсіну
Оқушылар оқулықтағы негізгі тақырыппен
танысады.
1 тапсырма:ТЖ

Дескриптор:
1. Қосу мен азайтуға берілген есептерді шығарады.
2. Бөлшектерді қалай есептегенін түсіндіреді.

Кері байланыс: «житондар»
ҚБ «жұлдызшалар»

Қолдану

«Өзі туралы
кластер» тренинг,
қағаздар, қалам.








Оқулық,
мəтіндер.















Page 3










Сабақтың ортасы:

Оқулықтағы тапсырмаларды орындау.
2 тапсырма: ӨЖ
7см + 4 см 9см + 2 см 8см + 3 см 27см + 4 см
11см - 4 см 11см + 2 см 11см + 3 см 21см + 4 см
11см - 7 см 11см + 9 см 11см + 8 см 16см + 5 см
Дескриптор:
1. Қосу мен азайтуға берілген есептерді шығарады.
2. Ұзындық өлшем бірліктерін атайды.
Кері байланыс: «житондар»
ҚБ «жұлдызшалар»

3 тапсырма: ТЖ
№3 Есептерді шығар

Дескриптор:
1. Есептің қысқа шартын құрастырады.
2. Өрнектің мəнін табады..

Кері байланыс: «житондар»
ҚБ «жұлдызшалар»

4 тапсырма: ТЖ
№4 Түсіндіре отырып салыстыр.
6+5 * 6+4 7+4 * 8+3 8+3 * 3+8
28+3 * 3+28 8+3 * 10-3 9+2 * 7+4
8-3 * 8+3 18+3 * 18+2
Дескриптор:
1. Қосу мен азайтуға берілген есептерді есептейді.




























Page 4

2. Есепті салыстырады.
Кері байланыс: «житондар»
ҚБ «жұлдызшалар»

5 тапсырма: ЖЖ
№5 Заңдылықты түсіндір.

Дескриптор:
1. Суреттегі затты анықтайды.
2. Бөлшектердің орналасу заңдылығын түсіндіреді..
Кері байланыс: «житондар»
ҚБ «жұлдызшалар»

Сергіту сəті "Көңілді күн"





























Page 5









видеожазба
Сабақтың соңы Кері байланыс: «Бағдаршам» арқылы сабақ
түсінгенін, не түсінбегенін білдіру.

Үйге тапсырма: оқулықта қалған тапсырманы аяқтау.
Қосымша мәліметтер
Саралау – Сіз
қосымша
көмек көрсетуді қалай
жоспарлайсыз? Сіз
қабілеті жоғары
оқушыларға
тапсырманы
күрделендіруді қалай
жоспарлайсыз?
Бағалау – Оқушылардың үйренгенін тексеруді
қалай жоспарлайсыз?

Жұлдызша арқылы бағалаймын.
Пəнаралық
байланысДенсаулық
жəне қауіпсіздік
техникасының
сақталуы АКТ
Құндылықтармен
байланыс (тəрбие)
Ауызбіршілікке,
ұқыптылыққа
тəрбиелеу.
Рефлексия
Сабақ / оқу
мақсаттары
шынайы ма? Бүгін
оқушылар
не білді?
Сыныптағы ахуал
қандай болды?
Мен жоспарлаған
Өз сабағыңызды талдау үшін осы бос орынды пайдаланыңыз. Сол жақта берілген
сұрақтарға жауап беріңіз.


Page 6

саралау шаралары
тиімді болды ма?
Мен берілген
уақыт ішінде
үлгердім бе? Мен
өз жоспарыма
қандай түзетулер
енгіздім жəне
неліктен?
Қорытынды бағамдау
Қандай екі нəрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
1:
2:
Қандай екі нəрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
1:
2:
Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды
жетілдіруге көмектесетін не білдім?


Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
pdf
03.05.2020
317
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курс саны 12