Бекітемін:
|
Бөлім: |
Көрсеткіштік және логарифмдік функциялар |
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
Күні: |
|
|
Сыныбы: 11 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Санның логарифмі және оның қасиеттері |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
11.3.1.16-санның логарифмі, ондық және натурал логарифмдер анықтамаларын білу; 11.3.1.17-логарифм қасиеттерін білу және оларды логарифмдік өрнектерді түрлендіруде қолдану; |
|
Сабақтың мақсаты: |
-санның логарифмі, ондық және натурал логарифмдер анықтамаларын біледі; -логарифм қасиеттерін білу және оларды логарифмдік өрнектерді түрлендіруде қолданады; |
|
Құндылықтар: |
Жасампаздық және жаңашылдық -Оқу міндеттерін шешудің оңтайлы тәсілдерін таба білу, ол үшін жаңаны қолдану және бұрыннан таныс алгоритмдерді біріктіру, оларды стандартты емес есептерді шешуде қолдану. -Сыни тұрғыдан ойлау, сенімді ғылыми ақпаратты анықтау және ғылымға қарсы түсініктерді сыни көзқарастың болуы |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылармен амандасып, оларды түгендеп, сабаққа дайындығын тексеру. Сабақ тақырыбымен, оқу мақсаттарымен және тілдік мақсаттармен таныстыру. |
Бүгінгі тақырыпқа шолу. Мұғалім флипчарттың көмегімен өткен сабақта өтілген логарифмнің негізгі қасиеттеріне шолу жасайды. Флипчартқа қарай отырып, әрбір қасиеттің анықтамасын ауызша айту оқушылардың өздеріне ұсынылады (көбейтінді, бөлінді, дәреже, жаңа негізге көшу т.б). Мұғалім оқушыларды әрбір қасиетке мысал айтуға және оны есеппен байланыстыруға бағыттайды. Сондай-ақ логарифмнің қасиеттері бізге не үшін керек және оны қай кезде қолданатынымыз жайлы оқушылармен талдау жасалынады. Логарифмнің қасиеттерін біле отырып және оларды тиімді пайдалана отырып, біз түрлі логарифмі бар өрнектерді ықшамдай аламыз және есептерді жеңілдете аламыз. Оқушыларға өз ойларын айту ұсынылады.
|
Мұғалім ұйымдастыру кезеңінде белсенділік танытқан оқушыларды «Мадақтау сөз» әдісіарқылы бағалайды: «Жарайсың! Жақсы! Өте жақсы! Талпын!» |
Түрлі түсті қима қағаздар
|
|
Сабақтың ортасы |
Топтық жұмыс. (Excel көмегімен топқа бөлу) Мақсаты: Оқушылардың зерттеушілік дағдыларын дамыту. Әр топтың топбасшысы сайланып, тапсырма соңында топбасшылар алмасып өзге топтың есебін тексереді.
Шын мәнінде бұл есептің Жауабы: 2 шығуы керек. Ойланып көр.
Тапсырма 2. А ның мәнін тап.
Пысықтау: Логарифмнің негізгі қасиеттерін еске түсіріп бос орынды толтыр: Кез келген a>0,
(a
|
Рефлексия.
|
Дескриптор: -1-ші сұраққа жауап береді. 1-балл -2-ші сұраққа жауап береді. 1-балл -3-ші сұраққа жауап береді. 1-балл Әрбір дұрыс жауапка 1 балл қойылады
|
ДК экраны Сұрақтар топтамасы. Оқулық 11-сынып.
|
|
Сабақтың соңы |
Әрбір оқушыға бағалау кестесі таратылып, оқушылар өз өзіне бүгінгі сабақ бойынша бағалау жасайды. |
Қорытындылау |
Бағалау. Оқушылар бір-бірін ауызша критерий бойынша бағалайды. - Кейбір оқушыларға мұғалім тарапынан кері байланыс беріледі. |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
11 сынып алгбра 3 тоқсан 15 сабақ Санның логарифмі және оның қасиеттері
11 сынып алгбра 3 тоқсан 15 сабақ Санның логарифмі және оның қасиеттері
Бекітемін:
|
Бөлім: |
Көрсеткіштік және логарифмдік функциялар |
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
Күні: |
|
|
Сыныбы: 11 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Санның логарифмі және оның қасиеттері |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
11.3.1.16-санның логарифмі, ондық және натурал логарифмдер анықтамаларын білу; 11.3.1.17-логарифм қасиеттерін білу және оларды логарифмдік өрнектерді түрлендіруде қолдану; |
|
Сабақтың мақсаты: |
-санның логарифмі, ондық және натурал логарифмдер анықтамаларын біледі; -логарифм қасиеттерін білу және оларды логарифмдік өрнектерді түрлендіруде қолданады; |
|
Құндылықтар: |
Жасампаздық және жаңашылдық -Оқу міндеттерін шешудің оңтайлы тәсілдерін таба білу, ол үшін жаңаны қолдану және бұрыннан таныс алгоритмдерді біріктіру, оларды стандартты емес есептерді шешуде қолдану. -Сыни тұрғыдан ойлау, сенімді ғылыми ақпаратты анықтау және ғылымға қарсы түсініктерді сыни көзқарастың болуы |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылармен амандасып, оларды түгендеп, сабаққа дайындығын тексеру. Сабақ тақырыбымен, оқу мақсаттарымен және тілдік мақсаттармен таныстыру. |
Бүгінгі тақырыпқа шолу. Мұғалім флипчарттың көмегімен өткен сабақта өтілген логарифмнің негізгі қасиеттеріне шолу жасайды. Флипчартқа қарай отырып, әрбір қасиеттің анықтамасын ауызша айту оқушылардың өздеріне ұсынылады (көбейтінді, бөлінді, дәреже, жаңа негізге көшу т.б). Мұғалім оқушыларды әрбір қасиетке мысал айтуға және оны есеппен байланыстыруға бағыттайды. Сондай-ақ логарифмнің қасиеттері бізге не үшін керек және оны қай кезде қолданатынымыз жайлы оқушылармен талдау жасалынады. Логарифмнің қасиеттерін біле отырып және оларды тиімді пайдалана отырып, біз түрлі логарифмі бар өрнектерді ықшамдай аламыз және есептерді жеңілдете аламыз. Оқушыларға өз ойларын айту ұсынылады.
|
Мұғалім ұйымдастыру кезеңінде белсенділік танытқан оқушыларды «Мадақтау сөз» әдісіарқылы бағалайды: «Жарайсың! Жақсы! Өте жақсы! Талпын!» |
Түрлі түсті қима қағаздар
|
|
Сабақтың ортасы |
Топтық жұмыс. (Excel көмегімен топқа бөлу) Мақсаты: Оқушылардың зерттеушілік дағдыларын дамыту. Әр топтың топбасшысы сайланып, тапсырма соңында топбасшылар алмасып өзге топтың есебін тексереді.
Шын мәнінде бұл есептің Жауабы: 2 шығуы керек. Ойланып көр.
Тапсырма 2. А ның мәнін тап.
Пысықтау: Логарифмнің негізгі қасиеттерін еске түсіріп бос орынды толтыр: Кез келген a>0,
(a
|
Рефлексия.
|
Дескриптор: -1-ші сұраққа жауап береді. 1-балл -2-ші сұраққа жауап береді. 1-балл -3-ші сұраққа жауап береді. 1-балл Әрбір дұрыс жауапка 1 балл қойылады
|
ДК экраны Сұрақтар топтамасы. Оқулық 11-сынып.
|
|
Сабақтың соңы |
Әрбір оқушыға бағалау кестесі таратылып, оқушылар өз өзіне бүгінгі сабақ бойынша бағалау жасайды. |
Қорытындылау |
Бағалау. Оқушылар бір-бірін ауызша критерий бойынша бағалайды. - Кейбір оқушыларға мұғалім тарапынан кері байланыс беріледі. |
|
шағым қалдыра аласыз




















