Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлімі: |
Толқындық оптика |
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
Күні: |
06.12.2024ж |
|
Сыныбы: 11 Г |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Жарықтың
дисперсиясы. |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
11.6.1.2 - призма арқылы өткен
кездегі ақ жарықтың жіктелуін
түсіндіру; |
|
Сабақтың мақсаты: |
- призма арқылы өткен кездегі
ақ жарықтың жіктелуін
түсіндіреді; |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 3 минут
Өткенге шолу 5 минут Суреттер сөйлесін Жаңа сабаққа дайындық 5 минут |
Ұйымдастыру кезеңі Оқушылармен сәлемдесу, түгендеу. «learningapps.org» платформасы арқылы өткен тақырыпқа шолу жасау
Абай атамыздың 7 қара сөзін айту, құндылықтарға баулу. Сабақтың тақырыбы мен оқу мақсаттарын хабарлау |
Оқушылар сұрақтарға жауап береді Оқушылар сұрақтарға жауап береді Оқушылар тақырыпты еске түсіріп, сұрақтарға жауап беру арқылы «Жарық дисперсиясы туралы» айтады. Сабақтың тақырыбын ашады. Дәптерге сабақтың тақырыбын жазады. |
ҚБ: мұғалімнің ауызша мадақтауы |
https://learningapps.org/display?v=pngypc7ft23 11 сыныпқа арналған оқулық, презентация презентация |
|
Жаңа сабақ 5-6 минут жұптық жұмыс 7 минут Жеке жұмыс Сабақтың соңы 3 минут |
Мұғалім түсіндірмесі
Стоп кадр. Билимлендтен видео қарау арқылы Венн диаграммасын толтырады Механикалық және жарық толқындарының интерференциялық көріністеріне салыстырмалы талдау жасау
Қалыптастырушы бағалау тапсырмасы (қосымша 1)
Рефлексия. Рефлексивті сауал Бағалау. 10 баллдық жүйе бойынша күнделікке бағалау жүргізу Үй тапсырмасы. Тақырыпты оқу. Шығармашылық тапсырма орындау
|
Оқушылар ойларын қосып, дәптерге жазады Жұптаса отырып, Венн диаграммасын толтырады Жеке өздері орындайды Оқу мақсатына қаншалықты жеткеніне кері байланыс береді |
ҚБ: өзара толықтыру, бағалау ҚБ: дайын жауаптар үлгісі арқылы өзін-өзі бағалау 10 балл |
|
Жеке жұмыс. Өзіңді тексер! (Қалыптастырушы бағалау жұмысы)
(қосымша 1)
|
Сыныбы: |
Оқушының аты-жөні: |
|||||||||
|
Бөлім/тақырыбы: Толқындық оптика |
||||||||||
|
Оқу мақсаты |
||||||||||
|
11.6.1.2 - призма арқылы өткен кездегі ақ жарықтың
жіктелуін түсіндіру; |
||||||||||
|
Білу, түсіну |
Тапсырма 1. Сәйкестендіру [3]
|
|||||||||
|
Қолдану |
Тапсырма 2
Жарықтың ауадан су
бетіне түсу бұрышы 450, судың сыну көрсеткіші 1,33.
Сыну бұрышы қандай? sin450= Дескриптор
|
|||||||||
|
Талдау |
Тапсырма 3 Жарық дисперсиясының қолданылуына 3 мысал жазыңыз 1_____________________________________________[1] 2_____________________________________________[1] 3_____________________________________________[1] Барлығы: 10 балл
|
|||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
11 сынып. Жарық дисперсиясы, интерференция тақырыбына ҚМЖ
11 сынып. Жарық дисперсиясы, интерференция тақырыбына ҚМЖ
Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлімі: |
Толқындық оптика |
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
Күні: |
06.12.2024ж |
|
Сыныбы: 11 Г |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Жарықтың
дисперсиясы. |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
11.6.1.2 - призма арқылы өткен
кездегі ақ жарықтың жіктелуін
түсіндіру; |
|
Сабақтың мақсаты: |
- призма арқылы өткен кездегі
ақ жарықтың жіктелуін
түсіндіреді; |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 3 минут
Өткенге шолу 5 минут Суреттер сөйлесін Жаңа сабаққа дайындық 5 минут |
Ұйымдастыру кезеңі Оқушылармен сәлемдесу, түгендеу. «learningapps.org» платформасы арқылы өткен тақырыпқа шолу жасау
Абай атамыздың 7 қара сөзін айту, құндылықтарға баулу. Сабақтың тақырыбы мен оқу мақсаттарын хабарлау |
Оқушылар сұрақтарға жауап береді Оқушылар сұрақтарға жауап береді Оқушылар тақырыпты еске түсіріп, сұрақтарға жауап беру арқылы «Жарық дисперсиясы туралы» айтады. Сабақтың тақырыбын ашады. Дәптерге сабақтың тақырыбын жазады. |
ҚБ: мұғалімнің ауызша мадақтауы |
https://learningapps.org/display?v=pngypc7ft23 11 сыныпқа арналған оқулық, презентация презентация |
|
Жаңа сабақ 5-6 минут жұптық жұмыс 7 минут Жеке жұмыс Сабақтың соңы 3 минут |
Мұғалім түсіндірмесі
Стоп кадр. Билимлендтен видео қарау арқылы Венн диаграммасын толтырады Механикалық және жарық толқындарының интерференциялық көріністеріне салыстырмалы талдау жасау
Қалыптастырушы бағалау тапсырмасы (қосымша 1)
Рефлексия. Рефлексивті сауал Бағалау. 10 баллдық жүйе бойынша күнделікке бағалау жүргізу Үй тапсырмасы. Тақырыпты оқу. Шығармашылық тапсырма орындау
|
Оқушылар ойларын қосып, дәптерге жазады Жұптаса отырып, Венн диаграммасын толтырады Жеке өздері орындайды Оқу мақсатына қаншалықты жеткеніне кері байланыс береді |
ҚБ: өзара толықтыру, бағалау ҚБ: дайын жауаптар үлгісі арқылы өзін-өзі бағалау 10 балл |
|
Жеке жұмыс. Өзіңді тексер! (Қалыптастырушы бағалау жұмысы)
(қосымша 1)
|
Сыныбы: |
Оқушының аты-жөні: |
|||||||||
|
Бөлім/тақырыбы: Толқындық оптика |
||||||||||
|
Оқу мақсаты |
||||||||||
|
11.6.1.2 - призма арқылы өткен кездегі ақ жарықтың
жіктелуін түсіндіру; |
||||||||||
|
Білу, түсіну |
Тапсырма 1. Сәйкестендіру [3]
|
|||||||||
|
Қолдану |
Тапсырма 2
Жарықтың ауадан су
бетіне түсу бұрышы 450, судың сыну көрсеткіші 1,33.
Сыну бұрышы қандай? sin450= Дескриптор
|
|||||||||
|
Талдау |
Тапсырма 3 Жарық дисперсиясының қолданылуына 3 мысал жазыңыз 1_____________________________________________[1] 2_____________________________________________[1] 3_____________________________________________[1] Барлығы: 10 балл
|
|||||||||
шағым қалдыра аласыз














