|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||||
|
Бөлім |
||||||
|
Педагогтың аты-жөні |
Жаңыл Қайсарқысы |
|||||
|
Күні |
|
|||||
|
Сынып 11 |
Қатысушалыр саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Мобильді қосымшаны құру |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
11.5.2.1 конструкторде ыңғайлы мобильдік қосымшасының интерфейсін құру |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
|
|||||
|
ЕБҚЕ бар балалар үшін |
-Қарым-қатынас деңгейінде сөздік қорын, сипап сезу дағдыларын дамыту -Көруінде кемістігі бар балаларды ауызша жауап беруге деген ынтасын ескеру( практика түрінде жауап беруге жағдай жасау) -Денсаулығын ескере отырып оқушыға жеке карточкамен жұмыс жасау. (жүріп тұруы қиын оқушы) |
|||||
|
Заң және тәртіп құндылығы |
Дәйек сөз - Тәртіп – тәрбие бастауы - заң және құқық нормаларын білу; - өз міндеттеріне жауапкершілікпен қарау; - қиын жағдайда басқаларға көмектесуге дайын болу; |
|||||
|
Сабақ барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 10 мин Сабақтың ортасы 10 мин 10 мин 10 мин сабақтың соңы 5 мин |
Ұйымдастыру кезені Ой сергіту жаттығуы. Ой қозғау. «Миға шабуыл» әдісі. Қоғам үшін қандай пайдалы мобильді қосымшаны жасар едіңдер? Неліктен? Мұғалім өткен сабақпен жаңа сабақты ұштастыру мақсатында оқушыларға сұрақтар қояды. Оқушылар ұжымдық үлгіде жауап береді. Егер сұраққа жауап дұрыс айтылмаса мұғалім дұрыс жауапқа бағыттап дұрыс жауабын табуға көмектеседі.
Ұжым https://quizlet.com/663550095 бөлген 4 топ бойынша орналасады. Бағалау бойынша сіздерге « Смарт сағат» әдісін ұсынамын.
Жаңа сабаққа бағытталған сұрақ Өзіңіз жасаған қосымшаны орнатқыңыз келе ме? Қалай ойлайсыз, ол үшін не қажет?
Сөздік Тестілеу-тестирование-testing Жүктеу-загрузка-dowload Эмулятор-эмулятор-emulator Оқулықтағы жаңа материалды оқу Тестілеу және өзгерістер енгізу мобильді құрылғының көмегімен жүргізіледі. Мобильді қосымшаны әзірлеу үшін ДК немесе ноутбук, ал өзгерістер енгізу және тестілеу үшін MIT App Inventor Companion алдын ала орнатылған қосымшасы бар мобильді құрылғы қолданылады, ол біз жасаған мобильді қосымшаның QR-кодын құрылғымызға орнату үшін оқуға мүмкіндік береді. Мобильді қосымшаны құрылғыға жүктеу жолдары: • бастапқы кодта (.aia кеңейтілімі бар файл) .aia пішіміндегі бастапқы код қосымшаны өңдеуге мүмкіндік береді. Бастапқы код Жобалар / Таңдалған (.aia) жобаларды менің компьютеріме экспорттау мәзірінен іске асырылады; • орындалатын файл түрінде (.apk кеңейтімі бар файл). Қосымшаның .apk файлы App Inventor-де Құру ⇒ Қосымша ⇒ App (.apk файлын компьютерге сақтау) мәзірінде жасалады. Файл .apk – құрылғыда жұмыс істейтін, орындалатын программа; • қосымшаның QR-коды түрінде (.apk жүктеу үшін QR-код құру). Мәзірде орналасқан Құру ⇒ Қосымша командаларымен жүзеге асырылады. Бұған дейін жасалған мобильді қосымшаны өз телефоныңа орнатып, оның жұмысын тексер. Егер бізде OS Android орнатылған мобильді құрылғы және Wi-Fi байланыс бар болса: 1. Мобильді құрылғыға Google Play дүкенінен MIT AI2 Companion App программасын жүктеп, орнатамыз. 2. Компьютерді және мобильді құрылғыны Интернет желісіне қосамыз. 3. Компьютерде жобаны ашып, мәзірден Қосылу ⇒ AI Көмекшісін таңдаймыз (66-сурет)
Компьютер экранында тестіленетін қосымшаның QR-коды пайда болады (67-сурет).
Сұрақтарға жауап берейік 1. Компьютер үшін компилированный файлдың жиілігі қандай болады және орындалатын қосымша смартфон үшін қандай жиілікте болады? 2. Егер сендер USB кабельдің көмегімен мобильді қосымша орнататын болсаңдар, алдын ала қандай қадамдарды орындау керек? 3. Орындалатын файлды компьютерден мобильді құрылғыға жүктеудің тағы қандай тәсілдерін ұсына аласың? Компьютерде орындайық А тапсырмасы Өткен сабақта жасалған «Hello World» мобильді қосымшасын MIT AI2 Companion App қосымшасын мобильді құрылғыға жүктеу арқылы немесе aiStarter эмулятор арқылы тестілеуден өткіз. В тапсырмасы «Менің ауылым» мобильді қосымшасын жасаңдар. Көрікті жерлерді орналастырыңдар
С тапсырмасы Жасалған мобильді қосымшаны тестілеуден өткізу. Қорытындылау. Тест орындау
Ой бөлісейік Мобильді қосымшаны орнату жолдарын саралап, сыныптастарыңмен ой бөлісіңдер. Google Play-ден орнатылатын қандай мобильді қосымшаны жиі қолданасыңдар? Кері байланыс: Неліктен? Болжам Тақырып бойынша бұрыннан не білемін? Бұл туралы не білуім керек? Жаңа ақпарат Бұл туралы енді не білдім. Қандай маңызды сәттерді анықтадым. Бағалау
Бағалауларыңызды көрсетіңіздер. Үйге тапсырма: «Музыкалық ойнатқыш» мобильді қосымшасын құрыңдар
|
Оқушылар сабаққа дайындалады топ болып сұрақтарға жауап іздейді. Топқа бөлініп отырады. Әрқайсының өзіңізге тиесілі балдарыңызды бақылап қойып оытрыңыздар. Мұқият тыңдайды, талдайды, ортаға ойларын салады Cөздікпен танысады. Қосымшамен танысады Сұрақтарға жауап іздейді. Деңгейлік тапсырмаларды орындайды. Тапсырмаларды компьютерге орындайды.
Kahoot сайтында тест орындау Ой бөліседі. к үйде орындайды. |
Үш шапалақ Ауызша мадақтау -адал болу керек; Дискриптер: -Мобильді құрылғыға Google Play дүкенінен MIT AI2 Companion App программасын жүктеп, орнатады; Дискриптер: мобильді қосымшасын MIT AI2 Companion App қосымшасын мобильді құрылғыға жүктеу арқылы немесе aiStarter эмуляторы арқылы тестілеуден өткізеді. -дұрыс жауапты нақтылайды. |
https://quizlet.com/663550095/live
Қосымшамен танысады, Смартфон Слайд Интернет желісі смартфон Слайд Компьютер Ноутбук диск https://create.kahoot.it/details/8be1be9d-8f64-422e-900b-90a16ad55e64 Кітап беті 128-129 беттер |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
11 сынып ЖМБ 37 -38 сабақ Мобильді қосымшаны құру
11 сынып ЖМБ 37 -38 сабақ Мобильді қосымшаны құру
|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||||
|
Бөлім |
||||||
|
Педагогтың аты-жөні |
Жаңыл Қайсарқысы |
|||||
|
Күні |
|
|||||
|
Сынып 11 |
Қатысушалыр саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Мобильді қосымшаны құру |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
11.5.2.1 конструкторде ыңғайлы мобильдік қосымшасының интерфейсін құру |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
|
|||||
|
ЕБҚЕ бар балалар үшін |
-Қарым-қатынас деңгейінде сөздік қорын, сипап сезу дағдыларын дамыту -Көруінде кемістігі бар балаларды ауызша жауап беруге деген ынтасын ескеру( практика түрінде жауап беруге жағдай жасау) -Денсаулығын ескере отырып оқушыға жеке карточкамен жұмыс жасау. (жүріп тұруы қиын оқушы) |
|||||
|
Заң және тәртіп құндылығы |
Дәйек сөз - Тәртіп – тәрбие бастауы - заң және құқық нормаларын білу; - өз міндеттеріне жауапкершілікпен қарау; - қиын жағдайда басқаларға көмектесуге дайын болу; |
|||||
|
Сабақ барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 10 мин Сабақтың ортасы 10 мин 10 мин 10 мин сабақтың соңы 5 мин |
Ұйымдастыру кезені Ой сергіту жаттығуы. Ой қозғау. «Миға шабуыл» әдісі. Қоғам үшін қандай пайдалы мобильді қосымшаны жасар едіңдер? Неліктен? Мұғалім өткен сабақпен жаңа сабақты ұштастыру мақсатында оқушыларға сұрақтар қояды. Оқушылар ұжымдық үлгіде жауап береді. Егер сұраққа жауап дұрыс айтылмаса мұғалім дұрыс жауапқа бағыттап дұрыс жауабын табуға көмектеседі.
Ұжым https://quizlet.com/663550095 бөлген 4 топ бойынша орналасады. Бағалау бойынша сіздерге « Смарт сағат» әдісін ұсынамын.
Жаңа сабаққа бағытталған сұрақ Өзіңіз жасаған қосымшаны орнатқыңыз келе ме? Қалай ойлайсыз, ол үшін не қажет?
Сөздік Тестілеу-тестирование-testing Жүктеу-загрузка-dowload Эмулятор-эмулятор-emulator Оқулықтағы жаңа материалды оқу Тестілеу және өзгерістер енгізу мобильді құрылғының көмегімен жүргізіледі. Мобильді қосымшаны әзірлеу үшін ДК немесе ноутбук, ал өзгерістер енгізу және тестілеу үшін MIT App Inventor Companion алдын ала орнатылған қосымшасы бар мобильді құрылғы қолданылады, ол біз жасаған мобильді қосымшаның QR-кодын құрылғымызға орнату үшін оқуға мүмкіндік береді. Мобильді қосымшаны құрылғыға жүктеу жолдары: • бастапқы кодта (.aia кеңейтілімі бар файл) .aia пішіміндегі бастапқы код қосымшаны өңдеуге мүмкіндік береді. Бастапқы код Жобалар / Таңдалған (.aia) жобаларды менің компьютеріме экспорттау мәзірінен іске асырылады; • орындалатын файл түрінде (.apk кеңейтімі бар файл). Қосымшаның .apk файлы App Inventor-де Құру ⇒ Қосымша ⇒ App (.apk файлын компьютерге сақтау) мәзірінде жасалады. Файл .apk – құрылғыда жұмыс істейтін, орындалатын программа; • қосымшаның QR-коды түрінде (.apk жүктеу үшін QR-код құру). Мәзірде орналасқан Құру ⇒ Қосымша командаларымен жүзеге асырылады. Бұған дейін жасалған мобильді қосымшаны өз телефоныңа орнатып, оның жұмысын тексер. Егер бізде OS Android орнатылған мобильді құрылғы және Wi-Fi байланыс бар болса: 1. Мобильді құрылғыға Google Play дүкенінен MIT AI2 Companion App программасын жүктеп, орнатамыз. 2. Компьютерді және мобильді құрылғыны Интернет желісіне қосамыз. 3. Компьютерде жобаны ашып, мәзірден Қосылу ⇒ AI Көмекшісін таңдаймыз (66-сурет)
Компьютер экранында тестіленетін қосымшаның QR-коды пайда болады (67-сурет).
Сұрақтарға жауап берейік 1. Компьютер үшін компилированный файлдың жиілігі қандай болады және орындалатын қосымша смартфон үшін қандай жиілікте болады? 2. Егер сендер USB кабельдің көмегімен мобильді қосымша орнататын болсаңдар, алдын ала қандай қадамдарды орындау керек? 3. Орындалатын файлды компьютерден мобильді құрылғыға жүктеудің тағы қандай тәсілдерін ұсына аласың? Компьютерде орындайық А тапсырмасы Өткен сабақта жасалған «Hello World» мобильді қосымшасын MIT AI2 Companion App қосымшасын мобильді құрылғыға жүктеу арқылы немесе aiStarter эмулятор арқылы тестілеуден өткіз. В тапсырмасы «Менің ауылым» мобильді қосымшасын жасаңдар. Көрікті жерлерді орналастырыңдар
С тапсырмасы Жасалған мобильді қосымшаны тестілеуден өткізу. Қорытындылау. Тест орындау
Ой бөлісейік Мобильді қосымшаны орнату жолдарын саралап, сыныптастарыңмен ой бөлісіңдер. Google Play-ден орнатылатын қандай мобильді қосымшаны жиі қолданасыңдар? Кері байланыс: Неліктен? Болжам Тақырып бойынша бұрыннан не білемін? Бұл туралы не білуім керек? Жаңа ақпарат Бұл туралы енді не білдім. Қандай маңызды сәттерді анықтадым. Бағалау
Бағалауларыңызды көрсетіңіздер. Үйге тапсырма: «Музыкалық ойнатқыш» мобильді қосымшасын құрыңдар
|
Оқушылар сабаққа дайындалады топ болып сұрақтарға жауап іздейді. Топқа бөлініп отырады. Әрқайсының өзіңізге тиесілі балдарыңызды бақылап қойып оытрыңыздар. Мұқият тыңдайды, талдайды, ортаға ойларын салады Cөздікпен танысады. Қосымшамен танысады Сұрақтарға жауап іздейді. Деңгейлік тапсырмаларды орындайды. Тапсырмаларды компьютерге орындайды.
Kahoot сайтында тест орындау Ой бөліседі. к үйде орындайды. |
Үш шапалақ Ауызша мадақтау -адал болу керек; Дискриптер: -Мобильді құрылғыға Google Play дүкенінен MIT AI2 Companion App программасын жүктеп, орнатады; Дискриптер: мобильді қосымшасын MIT AI2 Companion App қосымшасын мобильді құрылғыға жүктеу арқылы немесе aiStarter эмуляторы арқылы тестілеуден өткізеді. -дұрыс жауапты нақтылайды. |
https://quizlet.com/663550095/live
Қосымшамен танысады, Смартфон Слайд Интернет желісі смартфон Слайд Компьютер Ноутбук диск https://create.kahoot.it/details/8be1be9d-8f64-422e-900b-90a16ad55e64 Кітап беті 128-129 беттер |
||
шағым қалдыра аласыз
























