|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||||
|
Бөлім |
4 БӨЛІМ Заттар интернеті |
|||||
|
Педагогтың аты-жөні |
Жаңыл Қайсарқысы |
|||||
|
Күні |
|
|||||
|
Сынып 11 |
Қатысушалыр саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Мобильді қосымшаны жасау |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
11.5.2.2 кодтың блоктарымен
және циклдарымен мобильді қосымшаны жасау; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
|
|||||
|
ЕБҚЕ бар балалар үшін |
-Қарым-қатынас деңгейінде сөздік қорын, сипап сезу дағдыларын дамыту -Көруінде кемістігі бар балаларды ауызша жауап беруге деген ынтасын ескеру( практика түрінде жауап беруге жағдай жасау) -Денсаулығын ескере отырып оқушыға жеке карточкамен жұмыс жасау. (жүріп тұруы қиын оқушы) |
|||||
|
Заң және тәртіп құндылығы |
Дәйек сөз - Әділет жолы- адал жол - заң және құқық нормаларын білу; - өз міндеттеріне жауапкершілікпен қарау; - қиын жағдайда басқаларға көмектесуге дайын болу; |
|||||
|
Сабақ барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 10 мин Сабақтың ортасы 10 мин 10 мин 10 мин сабақтың соңы 5 мин |
Ұйымдастыру кезені Ой сергіту жаттығуы. Ой қозғау. «Миға шабуыл» әдісі. https://wordwall.net/resource/84539479/мобильді-қосымшаны-құру
Жаңа сабаққа бағытталған сұрақ
MIT App Inventor- да мобильді қосымшаны әзірлеу 2 кезеңде жүзеге асырылады. Алдынғы тақырыпта бірінші кезеңді-пайдаланушының интерфейсін жобалауды қарастырдық, ол осы тақырыпта мобильді қосымшаны әзірлеудің екінші кезеңін –қосымшаның компоненттерін программалауды қарастырайық. Бұл үшін MIT App Inventor- да Блоктар режимі қолданылады. Блоктар режимі сенің қосымшаңның қалай әрекет ететіне және сен таңдаған компоненттер пайдаланушының әр-түрлі іс –қимылына жауап беретін компоненттерді программалауға арналған. Блоктар режимінде блоктардың үш тобы қолданылады. Қосымшаларды жасау кезінде қолданылатын блоктардың негізігі топтары: 1. Кірістірілген блоктар. Бұл блоктар тобы құрылған компоненттерге белгілі бір әрекеттерді функцияларды қоюға мүмкіндік береді. 2. Қосымша компоненттеріне арналған іс –әрекеттер/оқиғалар блоктары. Нақты қосымша компоненттерінің әрекеттерін анықтайды. Қажетті компонентті таңдағанда, қолжетімді блоктар көрсетіледі. 3. Кез келген компонент Бұл блоктар тобы қосымшада 20 Спрайт немесе 40 батырма сияқты көп бір типті компонентті ұйымдастыруға және басқаруға мүмкіндік береді. Блоктардан жасалған конструкциялар, көру өрісіне жиналады. Жұптық жұмыс: Дәптерге орындайық тапсырмасын жұппен орындау.
Компьютерде орындайық
Сабақты бекіту: Learningapps та тапсырманы орындау. Өтке сабақты қорытындылау үшін. https://learningapps.org/watch?v=py7wxnfck22
Үйге тапсырма: «Музыкалық ойнатқыш» мобильді қосымшасын құрыңдар |
Оқушылар сабаққа дайындалады топ болып сұрақтарға жауап іздейді. Топқа бөлініп отырады. Әрқайсының өзіңізге тиесілі балдарыңызды бақылап қойып оытрыңыздар. Мұқият тыңдайды, талдайды, ортаға ойларын салады Cөздікпен танысады. Қосымшамен танысады Дискриптер: -жұппен орындау; -қосымшаға мәтін қосу; -қосымшаға графика қосу; -жұппен тексеріп бағалау; Дискриптер: -Мобильді құрылғыға Google Play дүкенінен MIT AI2 Companion App программасын жүктеп, орнатады; |
Үш шапалақ Ауызша мадақтау -адал болу керек; 4/балл 6/балл |
https://wordwall.net/resource/84539479/мобильді-қосымшаны-құру Қосымшамен танысады, Смартфон Слайд Интернет желісі смартфон Слайд |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
11 сынып ЖМБ 39-40 сабақ Мобильді қосымшаны жасау
11 сынып ЖМБ 39-40 сабақ Мобильді қосымшаны жасау
|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||||
|
Бөлім |
4 БӨЛІМ Заттар интернеті |
|||||
|
Педагогтың аты-жөні |
Жаңыл Қайсарқысы |
|||||
|
Күні |
|
|||||
|
Сынып 11 |
Қатысушалыр саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Мобильді қосымшаны жасау |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
11.5.2.2 кодтың блоктарымен
және циклдарымен мобильді қосымшаны жасау; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
|
|||||
|
ЕБҚЕ бар балалар үшін |
-Қарым-қатынас деңгейінде сөздік қорын, сипап сезу дағдыларын дамыту -Көруінде кемістігі бар балаларды ауызша жауап беруге деген ынтасын ескеру( практика түрінде жауап беруге жағдай жасау) -Денсаулығын ескере отырып оқушыға жеке карточкамен жұмыс жасау. (жүріп тұруы қиын оқушы) |
|||||
|
Заң және тәртіп құндылығы |
Дәйек сөз - Әділет жолы- адал жол - заң және құқық нормаларын білу; - өз міндеттеріне жауапкершілікпен қарау; - қиын жағдайда басқаларға көмектесуге дайын болу; |
|||||
|
Сабақ барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 10 мин Сабақтың ортасы 10 мин 10 мин 10 мин сабақтың соңы 5 мин |
Ұйымдастыру кезені Ой сергіту жаттығуы. Ой қозғау. «Миға шабуыл» әдісі. https://wordwall.net/resource/84539479/мобильді-қосымшаны-құру
Жаңа сабаққа бағытталған сұрақ
MIT App Inventor- да мобильді қосымшаны әзірлеу 2 кезеңде жүзеге асырылады. Алдынғы тақырыпта бірінші кезеңді-пайдаланушының интерфейсін жобалауды қарастырдық, ол осы тақырыпта мобильді қосымшаны әзірлеудің екінші кезеңін –қосымшаның компоненттерін программалауды қарастырайық. Бұл үшін MIT App Inventor- да Блоктар режимі қолданылады. Блоктар режимі сенің қосымшаңның қалай әрекет ететіне және сен таңдаған компоненттер пайдаланушының әр-түрлі іс –қимылына жауап беретін компоненттерді программалауға арналған. Блоктар режимінде блоктардың үш тобы қолданылады. Қосымшаларды жасау кезінде қолданылатын блоктардың негізігі топтары: 1. Кірістірілген блоктар. Бұл блоктар тобы құрылған компоненттерге белгілі бір әрекеттерді функцияларды қоюға мүмкіндік береді. 2. Қосымша компоненттеріне арналған іс –әрекеттер/оқиғалар блоктары. Нақты қосымша компоненттерінің әрекеттерін анықтайды. Қажетті компонентті таңдағанда, қолжетімді блоктар көрсетіледі. 3. Кез келген компонент Бұл блоктар тобы қосымшада 20 Спрайт немесе 40 батырма сияқты көп бір типті компонентті ұйымдастыруға және басқаруға мүмкіндік береді. Блоктардан жасалған конструкциялар, көру өрісіне жиналады. Жұптық жұмыс: Дәптерге орындайық тапсырмасын жұппен орындау.
Компьютерде орындайық
Сабақты бекіту: Learningapps та тапсырманы орындау. Өтке сабақты қорытындылау үшін. https://learningapps.org/watch?v=py7wxnfck22
Үйге тапсырма: «Музыкалық ойнатқыш» мобильді қосымшасын құрыңдар |
Оқушылар сабаққа дайындалады топ болып сұрақтарға жауап іздейді. Топқа бөлініп отырады. Әрқайсының өзіңізге тиесілі балдарыңызды бақылап қойып оытрыңыздар. Мұқият тыңдайды, талдайды, ортаға ойларын салады Cөздікпен танысады. Қосымшамен танысады Дискриптер: -жұппен орындау; -қосымшаға мәтін қосу; -қосымшаға графика қосу; -жұппен тексеріп бағалау; Дискриптер: -Мобильді құрылғыға Google Play дүкенінен MIT AI2 Companion App программасын жүктеп, орнатады; |
Үш шапалақ Ауызша мадақтау -адал болу керек; 4/балл 6/балл |
https://wordwall.net/resource/84539479/мобильді-қосымшаны-құру Қосымшамен танысады, Смартфон Слайд Интернет желісі смартфон Слайд |
||
шағым қалдыра аласыз

















