Материалдар / 11сынып "ұлттық тарихи жәдігерлерін сақтау"бөлімі

11сынып "ұлттық тарихи жәдігерлерін сақтау"бөлімі

Материал туралы қысқаша түсінік
11сынып "Ұлттық тарихи жәдігерлерін сақтау"бөлімі "Ұлы даланың жеті қыры"тақырыбындағы Ашық сабақ жоспары
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
05 Қараша 2024
69
0 рет жүктелген
450 ₸
Бүгін алсаңыз
+23 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +23 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады


Бөлім:

6-бөлім. Ұлттың тарихи жәдігерлерін сақтау. Шешендік сөздер.

Педагогтің аты-жөні


Күні:


Сынып: 11

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Ұлы даланың жеті қыры

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары:

11.4.4.1-мәтін нормаларын сақтап жазу (мәтін құрылымы, абзац, мәтін бөліктері, тақырып)

Сабақтың мақсаты:

-мәтін мазмұнын түсінеді, мәтін бөліктерін біледі;

- мәтін құрылымын, абзац және мәтін бөліктерін анықтайды;

-мәтін нормаларын сақтап жазба жұмысын жазады;

-мәтіндегі сөйлемдерге талдаулар жасайды.

      Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы


І.Ұйымдастыру.Оқушылармен амандасу

Жағымды психологиялық ахуал тудыру

Ой шақыру:

1. "Ұлы дала" деген ұғымды түсінесің бе?

2. Қазақ даласының өзгеге ұқсамайтын қандай кереметін атай аласың?

3. Қандай тарихи жәдігерлерді білесіңдер?

4. Шетелге Қазақстанды қалай таныстырар едің?


Амандасады.



Дескриптор:


-оқушылар берілген сұрақтарға жауап береді.






Ер балалар жауап берсе-алмамен;

Қыздар жауап берсе-қызғалдақпен бағаланады.







Сабақтың ортасы




ІShape1 І. Жаңа білімді игерту. Оқушыларға интербелсенді тақтадан бүгінгі сабақ түсіндіріледі.













Shape2

тақырып бойынша түйін




1-тапсырма. Оқушылар, ұлы даланың жеті қыры болса, бүгін біз де біліміздің біраз қырын ашамыз.

Олай болса, ,тақтаға ұлы даланың 7 қырының бірін таңдап, берілген тақырып туралы мәтін құра білу «Жазушылық қырымызды» ашайық.

«Спинер» әдісі

«Суретті мәтінге айналдыр» тапсырмасы.

Оқушылар 7 суреттің бірін таңдап, мәтіннің құрылымын, абзацын, бөліктерін сақтап, мәтін жазады.

1-сурет: Аң стилі

2-сурет : Ұлы дала металлургиясы

3-сурет: Атқа міну мәдениеті

4-сурет: Қазақстан - алма мен қызғалдақтың отаны

5-сурет: Алтын адам

6-сурет: Ұлы Жібек жолы

7-сурет: Түркі әлемінің бесігі

Құраған мәтінді оқиды, дұрыс құралған мәтінге тақырыбына /өте жақсыны алтын адам/ сай бағалаймын


Дескриптор:


-мәтін нормалары туралы алған білімін еске түсіреді.










Дескриптор:

-әр топтан топ басшысы келіп, бір спинерді айналдырып, тақырып таңдайды;

-сурет ішіндегі тірек сөздер мен сөз тіркестерін қатыстырып, мәтін нормаларын сақтай отырып, мәтін жазады;
















Мәтіннің құрылымын сақтайды-1;

Абзацты дұрыс қоданады-1;

Мәтіннің бөліктерін біледі-1;

Тақырыпқа сай қорытынды ой жазады-1.

Барлығы-4 ұпай



















Қ.Б.

Жарайсыңдар, тамаша жауап.


2-тапсырма. Біз мақсатымызға сай тапсырманы сәтті аяқтадық, енті теориялық қырымызды ашайық, «Білім қыры» тапсырмасы.

Оқулықтың 131-бетіндегі мәтіннен алынған сөйлемдерге синтаксистік талдау жасайды. /тақтамен жұмыс/

1. Қазақтың дарқан даласын ежелден мекендеген бабаларымыз дүниежүзінің материалдық һәм рухани мұрасына өшпес із қалдырды.

2. Ұлы Жібек жолын бүгінде "Батыс Еуропа - Батыс Қытай" автодәлізі жалғап отыр.

Тақтадағы жұмысты дұрыс орындаған оқкшыларды мадақтап / жүйріктік таныттың!/ атқа міну суретімен бағалаймын

3-тапсырма. «Сөз қыры» тапсырмасы. Енді біз сөйлеу қырымызды көрсетейік. Берілген сөз қиындысын комикс жанрымен сөйлетіңіз. Сөйлеу формасын «Попс» формуласына салыңыз. Ол үшін берілген сөзге байланысты сурет сұлбасын салыңыз.

Жылқы

Алтын адам

Бірінші сөйлем: «Менің ойымша,….».

Екінші сөйлем: «Себебі, мен оны былай түсіндіремін…».

Үшінші сөйлем: «Оны мен мына фактілермен, мысалдармен дәлелдей аламын….».

Соңғы сөйлем: «Осыған байланысты мен мынадай қорытынды шешімге келдім

Дескриптор:

-тұрлаулы мүшені ажыратады;

-тұрлаусыз мүшені ажыратады;



Дескриптор:

- комикс жанрына салып сурет сұлбасын сөйлетеді;

-тақырыпты «попс» формуласымен ашады;

-тақырыпқа сай 4 сөйлем құрайды;








2 ұпай













4ұпай

Оқулық

Сабақтың соңы

Кері байланыс. Бүгінгі тақырыпты меңгергендеріңізді «Алтын адам» суретіндегі комикске жазыңыз.

Shape3

Өте жақсы




Үйге тапсырма









Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Осы аптаның ең үздік материалдары
Педагогтардың біліктілігін арттыру курстары
Аттестацияда (ПББ) 100% келетін
тақырыптармен дайындаймыз
Аттестацияда (ПББ) келетін тақырыптар бойынша жасалған тесттермен дайындалып, бізбен бірге тестілеуден оңай өтесіз
Өткен жылы бізбен дайындалған ұстаздар 50/50 жинап рекорд жасады
Толығырақ