|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||
|
Бөлім: |
Атақты тұлғалар |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
3 «А» сынып |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№125 сабақ. Жазбаша көбейту және бөлу алгоритмін қолдану |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.1.2.10 мынадай жағдайларда: 23∙2, 123∙2, 46:2, 246:2 екі таңбалы/үш таңбалы сандарды бір таңбалы санға жазбаша көбейту мен бөлу алгоритмдерін қолдану |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Жазбаша көбейту мен бөлу алгоритмдерін қолдануды меңгереді |
|||||
|
Құндылықтар: Наурыз айы: Тәуелсіздік пен Отаншылдық |
Сабақ құндылығы: БІРЛІК ЖӘНЕ ЫНТЫМАҚ Апта дәйексөзі: Тәуелсіздік-тәтті сөз ғана емес,ұлттық жауапкершілік |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс-тар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 15 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру
Аптаның дәйек сөзін талдау, пысықтау. Көрісу туралы түсінік беру Топқа бөлу: Қызыл, жасыл, сары асықпен топқа бөлу. Өткенді пысықтау 7-тапсырма. А) Қыз-120 Ұл-180 Әр қатарға-20 бала Отырды-?қатар Шешуі: (120+180):20=15 Жауабы: Балалар 15 қатарға отырды. Құндылық мақсаты: : Басқалармен бірлескен жұмыстың нәтижесін қорғай білу -Қазақстанды одан әрі экономикасын дамыту үшін не істеуіңіз керек? -Кітап оқу керек. Білім алуымыз керек. Жаңа тақырып 1-тапсырма (Әр топ екі кітаптың жауабын тауып, автормен сәйкестендіреді.) Есепте. Өрнектерді жауабымен сәйкестендірсең,шығармалардың авторларын білетін боласың Сен бұл авторлардың шығармаларын оқыдың ба? 458*2=916 522-395=127 513+403=916 229-102=127 1000-84=916 381:3=127 127- М.Әлімбаев 916-Е.Өтетілеуов Әр топқа гүл сыйлау Фонар әдісі: 2-тапсырма Өрнектер бойынша есептер құрастыр. Үлгі: А)Қалам-15тг-ден 3дана ?тг Сызғыш-23тг-ден 4дана Ш: 15*3+23*4=137 Ж:Барлығы 137тг төленді. Ә) Альбом-458тг Желім-362 тг Кетіргіш-23 тг 458+362+23=843 Ж: Барлығы 843тг Б)Бекзатта-1000тг Қарындаш-15тг-5дана Қалды-? Тг Ш: 1000-15*5=925тг Жауабы: Бекзатта 925тг қалды. «Кесемен шәй ішу» әдісі: 3-тапсырма Өрнектерді құрастыр және жаз. Олардың мәнін тап. А)(202*4)/2=404 Ә)(210+540)+(160/2)=830 Б)(770/10)-7=70 В)(500-65)/5=87 ЕБҚ Г)(345+325)-125=545 Сергіту сәті «Келіншек» күйі Топтық жұмыс әр топқа №4 а, №7, №8а 4-тапсырма Есептерді шығар А)Аудиокітаптар-90диск Балалар әндері-65диск Қойылды-5 сөре Әр сөреге -?диск Ш:(90+65)/5=31 диск (1сөреде) Ж:Әр сөреге 31дискіден қойылды. 7-тапсырма Есепті шығар. Әр топқа -5 е.к.7ж.к,20б Сатып алынды-?с Ш(5+7+20)*9=288 сыйлық Ж:Барлығы 288сыйлық сатып алынды. 8-тапсырма Кесте бойынша есеп құрастыр және шығар. Қ ? Мәшине -29тг, ? дана 87 тг 84:42=2 87:29=3 3+2=5 Ж: Барлығы 5 ойыншық сатып алынды Айналмақ ойыны. Әр топ айналып жүріп бөлу, көбейту алгоритімін орындайды. 6-тапсырма Фигураның боялған бөлігінің ауданын тап. A=9см B=6см S S Sтікт.=a*b Sүшб,=(a*b):2 Sтікт.=9*6=54см2 Sтікт.=54см2 Sүшб,=54:2=27см2 Sүшб,=27см2 Ж: Фигураның боялған бөлігінің ауданы 27см2 Үй тапсырмасы 5-тапсырма Есепте (501-73):2=214 (442-352)*2=180 (457-129):2=293 134*3+(474:6)=481 (58+208)*3=383 119*2+725:5=383 Кері байланыс
|
Өлең жолдарын хормен оқиды Өткенді пысықтайды Тапсырманы орындайды Тақырыпты түсініп алады Жеке жұмыс жасайды Өрнектер құрастырады Жеке жұмыс жасайды Есептерді шығарады Тапсырманы орындайды Фигураның ауданын табады Есепті шығарады Кесте бойынша есеп құрастырады Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды |
Дескриптор: Үй жұмысын табады-1б
Дескриптор: Өрнектерді жауабымен сәйкестендіріп,шығармалардың авторларын біледі-1б
2б Тамаша жұмыс! Жарайсыңдар! Дескриптор: Өрнектерді құрастырады және жазады-2б. Тамаша!
Дескриптор: Сөрелерде барлығы неше диск қойылғ,анын табады-1б Дескриптор: Барлығы қанша сыйлық алынғанын табады- Дескриптор: Барлығы қанша ойыншық сатып алынғанын табады-
1б Дескриптор: Фигураның боялған бөлігінің ауданын табады-2б Керемет! |
Суреттер Жұмыс дәптері Оқулық
Ереже жазылған плакат Оқулық Жұмыс дәптері Суреттер Дисктер Оқулық Жұмыс дәптері Оқулық Фигура-лар Оқулық Оқулық Жұмыс дәптері ОҚУЛЫҚ Кері байла-ныс тақтасы |
||
«№12 бастауыш мектеп» КММ
Тақырыбы: №125 сабақ. Жазбаша көбейту және бөлу алгоритмін қолдану
3 «А» сынып жетекшісі: Аманова Г.Д
2024/2025 оқу жылы
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
№125 сабақ. Жазбаша көбейту және бөлу алгоритмін қолдану
№125 сабақ. Жазбаша көбейту және бөлу алгоритмін қолдану
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||
|
Бөлім: |
Атақты тұлғалар |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
3 «А» сынып |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№125 сабақ. Жазбаша көбейту және бөлу алгоритмін қолдану |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.1.2.10 мынадай жағдайларда: 23∙2, 123∙2, 46:2, 246:2 екі таңбалы/үш таңбалы сандарды бір таңбалы санға жазбаша көбейту мен бөлу алгоритмдерін қолдану |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Жазбаша көбейту мен бөлу алгоритмдерін қолдануды меңгереді |
|||||
|
Құндылықтар: Наурыз айы: Тәуелсіздік пен Отаншылдық |
Сабақ құндылығы: БІРЛІК ЖӘНЕ ЫНТЫМАҚ Апта дәйексөзі: Тәуелсіздік-тәтті сөз ғана емес,ұлттық жауапкершілік |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс-тар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 15 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру
Аптаның дәйек сөзін талдау, пысықтау. Көрісу туралы түсінік беру Топқа бөлу: Қызыл, жасыл, сары асықпен топқа бөлу. Өткенді пысықтау 7-тапсырма. А) Қыз-120 Ұл-180 Әр қатарға-20 бала Отырды-?қатар Шешуі: (120+180):20=15 Жауабы: Балалар 15 қатарға отырды. Құндылық мақсаты: : Басқалармен бірлескен жұмыстың нәтижесін қорғай білу -Қазақстанды одан әрі экономикасын дамыту үшін не істеуіңіз керек? -Кітап оқу керек. Білім алуымыз керек. Жаңа тақырып 1-тапсырма (Әр топ екі кітаптың жауабын тауып, автормен сәйкестендіреді.) Есепте. Өрнектерді жауабымен сәйкестендірсең,шығармалардың авторларын білетін боласың Сен бұл авторлардың шығармаларын оқыдың ба? 458*2=916 522-395=127 513+403=916 229-102=127 1000-84=916 381:3=127 127- М.Әлімбаев 916-Е.Өтетілеуов Әр топқа гүл сыйлау Фонар әдісі: 2-тапсырма Өрнектер бойынша есептер құрастыр. Үлгі: А)Қалам-15тг-ден 3дана ?тг Сызғыш-23тг-ден 4дана Ш: 15*3+23*4=137 Ж:Барлығы 137тг төленді. Ә) Альбом-458тг Желім-362 тг Кетіргіш-23 тг 458+362+23=843 Ж: Барлығы 843тг Б)Бекзатта-1000тг Қарындаш-15тг-5дана Қалды-? Тг Ш: 1000-15*5=925тг Жауабы: Бекзатта 925тг қалды. «Кесемен шәй ішу» әдісі: 3-тапсырма Өрнектерді құрастыр және жаз. Олардың мәнін тап. А)(202*4)/2=404 Ә)(210+540)+(160/2)=830 Б)(770/10)-7=70 В)(500-65)/5=87 ЕБҚ Г)(345+325)-125=545 Сергіту сәті «Келіншек» күйі Топтық жұмыс әр топқа №4 а, №7, №8а 4-тапсырма Есептерді шығар А)Аудиокітаптар-90диск Балалар әндері-65диск Қойылды-5 сөре Әр сөреге -?диск Ш:(90+65)/5=31 диск (1сөреде) Ж:Әр сөреге 31дискіден қойылды. 7-тапсырма Есепті шығар. Әр топқа -5 е.к.7ж.к,20б Сатып алынды-?с Ш(5+7+20)*9=288 сыйлық Ж:Барлығы 288сыйлық сатып алынды. 8-тапсырма Кесте бойынша есеп құрастыр және шығар. Қ ? Мәшине -29тг, ? дана 87 тг 84:42=2 87:29=3 3+2=5 Ж: Барлығы 5 ойыншық сатып алынды Айналмақ ойыны. Әр топ айналып жүріп бөлу, көбейту алгоритімін орындайды. 6-тапсырма Фигураның боялған бөлігінің ауданын тап. A=9см B=6см S S Sтікт.=a*b Sүшб,=(a*b):2 Sтікт.=9*6=54см2 Sтікт.=54см2 Sүшб,=54:2=27см2 Sүшб,=27см2 Ж: Фигураның боялған бөлігінің ауданы 27см2 Үй тапсырмасы 5-тапсырма Есепте (501-73):2=214 (442-352)*2=180 (457-129):2=293 134*3+(474:6)=481 (58+208)*3=383 119*2+725:5=383 Кері байланыс
|
Өлең жолдарын хормен оқиды Өткенді пысықтайды Тапсырманы орындайды Тақырыпты түсініп алады Жеке жұмыс жасайды Өрнектер құрастырады Жеке жұмыс жасайды Есептерді шығарады Тапсырманы орындайды Фигураның ауданын табады Есепті шығарады Кесте бойынша есеп құрастырады Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды |
Дескриптор: Үй жұмысын табады-1б
Дескриптор: Өрнектерді жауабымен сәйкестендіріп,шығармалардың авторларын біледі-1б
2б Тамаша жұмыс! Жарайсыңдар! Дескриптор: Өрнектерді құрастырады және жазады-2б. Тамаша!
Дескриптор: Сөрелерде барлығы неше диск қойылғ,анын табады-1б Дескриптор: Барлығы қанша сыйлық алынғанын табады- Дескриптор: Барлығы қанша ойыншық сатып алынғанын табады-
1б Дескриптор: Фигураның боялған бөлігінің ауданын табады-2б Керемет! |
Суреттер Жұмыс дәптері Оқулық
Ереже жазылған плакат Оқулық Жұмыс дәптері Суреттер Дисктер Оқулық Жұмыс дәптері Оқулық Фигура-лар Оқулық Оқулық Жұмыс дәптері ОҚУЛЫҚ Кері байла-ныс тақтасы |
||
«№12 бастауыш мектеп» КММ
Тақырыбы: №125 сабақ. Жазбаша көбейту және бөлу алгоритмін қолдану
3 «А» сынып жетекшісі: Аманова Г.Д
2024/2025 оқу жылы
шағым қалдыра аласыз

Өте
жақсы түсіндім, түсіндім, сұрақтарым
бар,













