12 саб матем 1 тоқ.docx

Тақырып бойынша 17 материал табылды

12 саб матем 1 тоқ.docx

Материал туралы қысқаша түсінік
12 саб матем 1 тоқ.docx
Материалдың қысқаша нұсқасы

Бөлім:

Сандар және цифрлар

Мұғалімнің аты-жөні


Күні:

22.09.2025ж

Сынып: 1«Ә»

Қатысқандар:15

Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы

6 саны және цифры / Мектептегі концерт

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

1.5.2.3 сандардың қосындысы мен айырмасын/сандарды салыстыру (артық/кем), көршілес сандарды, сандық аралықтарды, сандар қатарын көрсету үшін сан сәулесін қолдану;

Сабақтың мақсаты

Сандардың қосындысы мен айырмасын/сандарды салыстырады (артық/кем), көршілес сандарды, сандық аралықтарды, сандар қатарын көрсету үшін сан сәулесін қолданады;

Құндылықтар

Қыркүйек – еңбекқорлық және кәсіби біліктілік айы

«Ақырын жүріп анық бас, еңбегің кетпес далаға!» (Абай)


Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар


Сабақтың басы


6 мин

Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру

Санап затты, кітапты

Білім жинап аламыз.

Болашаққа білімен

Аяқты нық басамыз!

Өткен сабаққа шолу «Айналмалы дөңгелек» ойыны арқылы жүреді.

-1 мен 1 санының қосындысы нешеге тең?

-2 мен 1 санының қосындысы нешеге тең?

-1 мен 2 санының қосындысы нешеге тең?

-1 мен 1 санының қосындысы нешеге тең?

-3 пен 1 санының қосындысы нешеге тең ?

-4 пен 1 санының қосындысы нешеге тең?

-1 мен 1 санының айырмасы нешеге тең?

-2 мен 1 санының айырмасы нешеге тең?

-3 пен 1 санының айырмасы нешеге тең?

-4 пен 1 санының айырмасы нешеге тең?

-5 пен 0 санының айырмасы нешеге тең?

-4 пен 0 санының айырмасы нешеге тең?

-3 пен 0 санының айырмасы нешеге тең?

-2 мен 0 санының айырмасы нешеге тең?

-1 мен 0 санының айырмасы нешеге тең?

тссс

-Енді санағыш таяқшалардан 5 таяқша қолымызға алайық. Оған тағы 1 таяқша қосайық.

-Қолымыздағы таяқша нешеу болды?

- Олай болса, бүгінгі сабағымызда 6 саны және цифрымен танысамыз.

-6 саны сан сәулесінде қай жерде орналасқан?

- 6 цифрын түймелермен жазыңдар.

Оқу мақсаты жарияланады.

Өлең жолдарын бірге қайталап жаттап алады





Сұрақтарға жауап береді















Тапсырмалар

ды орындайды







Ауызша мадақтау» әдісі. Жауабын толықтыру, тиімді кері байланыс жасау











Жарайсың!

Керемет!

Жақсы!






Интерак-тивті тақта, world wall платфор-масы












санағыш

таяқшалар


Сабақтың ортасы


24 мин




































(Ұ) 1- тапсырмада «Ауызша жаттығу» жүзеге асады.

1) Сурет бойынша «неше» сөзін пайдаланып, сұрақтар құрастыр.

Өнерпаздардың санын салыстыр.

6=6 (ұл мен қыз)

2) Мысалдар құрастыр. Есепте.

1+4=5 1+2=3

2+2=4 3+3=6


ЕБҚ оқушыға:

10 саны көлемінде кері сана.

6 санының орнын тап

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

10 9 8 7 6 5 4 3 2 1


Сергіту сәтінде «Үйретеді» әнін қосады.


(Ж) 2- тапсырма «Ойлан, жұптас, талқыла» әдісі.

3 тапсырма: Ф.С Әр сөреде 6 заттан болу үшін, тағы неше заттан қосу керек?

6=1+5 5+1=6

6=3+3 6=2+4

4 тапсырма: Сандарды салыстыр. Дәптермен жұмыс болады.

«Әуе шарын ұшырамыз» ойынымен

5< 6 2<4

4< 6 3<5

6> 5 5>2


ҚБ тапсырма:

Тапсырма орындайды





Сұрақ құрады, жауап береді, сандарды салыстырады












Ән айтып, билеп сергиді.






Тапсырма 4 санын алу жолын түсіндіреді






Тапсырма орындайды


Сандардың қосындысы мен айырмасын/сандарды салыстырады (артық/кем), көршілес сандарды, сандық аралықтарды, сандар қатарын көрсету үшін сан сәулесін қолданады;



Сурет бойынша өрнектер құрады






Дескриптор:

Сұрақ құрады, жауап береді, сандарды салыстырады-жарайсың!


Сұрақ құрады, жауап береді, сандарды салыстыруда көмек қажет етеді-жақсы!


Сұрақ құруда, жауап беруде, сандарды салыстыруда қиналады-талпын!


Сөреге заттарды дұрыс толықтырады, өрнекті дұрыс жазады -жарайсың!


Сөреге заттарды толықтыруда, өрнекті жазуда көмек қажет етеді -жақсы!


Сөреге заттарды толықтыруда, өрнекті жазуда қиналады -талпын!

Матема-тика

1-сынып 1-бөлім

28-бет












29-бет












Жұмыс дәптері


Сабақтың соңы

6 мин

Кері байланысты «Үш қадамдық сұқбат» әдісі арқылы береді.

-Бүгінгі сабақтың тақырыбы не туралы болды?

-Сабақ барысында не ұнады?

-Қай тапсырманы орындауда қиналдың?»

Мұғалім оқушылар жауабын талдап, өз қалыптастырушы бағасын хабарлайды

Өз ойын айтады.















Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
04.02.2026
0
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі