Материалдар / 12 санының құрамы 2 сынып математика
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

12 санының құрамы 2 сынып математика

Материал туралы қысқаша түсінік
2-сыныпқа беретін мұғалімдерге керек.сабақта қолдану үшін.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
15 Қазан 2020
257
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады



Пән :Математика


2 сынып

Сабақтың тақырыбы:

12 санының құрамы

Сабаққа қатысқан оқушылар саны:

Сабаққа қатыспаған оқушылар саны:


Оқу мақсаттары

1.2.1.3жауабы 12 болатын қосудың кестелік жағдайын және азайтудың сәйкес жағдайларын меңгерту;

1.2.1.4жаңа білімді өз бетімен құру және пайдалану дағдысын қалыптастыру

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар:

қосу және азайту кестесі туралы түсінігін ойын арқылы қалыптастырады;

Көптеген оқушылар:

Оқушылар тақырып ұғымын біледі, түснеді және есеп шығаруда пайдаланады;

Кейбір оқушылар:

Сабаққа қызығушылығы артып, өз ойын жүйелі түрде жеткізеді. Оқушылар сыни тұрғыдан ойлауға дағдыланады;




Бағалау

критерийлері

Жеке, жұптық, топтық тапсырмаларды орындай алады.

Сабақ барысында тыңдаушының назарын өзіне аудара алады.


Ойлау деңгейлерінің дағдылары

Білу және түсіну Қолдану

Тілдік мақсаты

Разряд,модельдеу

Ресурстар

Оқулық, суреттер, топқа бөлуге арналған кеспе қағаздар  және  әртүрлі  заттар, топтық тапсырмалар, кері байланыс, стикер.


Құндылықтарды дарыту

Шығармашылық және сын тұрғысынан ойлау;

қарым-қатынас жасау қабілеті;

Пәнаралық байланыс

Музыка, қазақ тілі.

АКТ қолдану дағдылары

Интерактивті тақта

Бастапқы білім

12 санын біледі және екі таңбалы сандар қатарына жататындығы туралы түсініктері бар.

Сабақтың жоспарлаған кезеңі

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы










Сабақтың ортасы










































Сабақтың соңы




















Ширату жаттығулары:

-1ондық 2бірліктен тұратын санды құр.

-4 ондық 3бірліктен тұратын санды құр.

1ондық 2бірліктен тұратын санды құр.

Оқу матералын жариялау:

«Аялы алақан»

Мақсаты: жылылық, сенімділік деңгейін, еркіндікті дамыту.

Нұсқаулық: қатысушылар шеңбер болып отырады. «Бүгінгі сабақтан не алғыңыз, не көргіңіз келеді?» — сұрағын оқушыларға қойып, сұрақтарға жауап алу. Бастапқы қатысушы жанындағы көршісінің қолын ұстайды.

Сабақта жоспарлаған іс-әрекет

1-тапсырма

(Ө) «Түсіндіру»әдісі арқылы жүзеге асады.

А)Өрнектер құрастыру үшін екі түрлі түстен 12 бөлшек қажет.Домино бөлшектерін қалай есептегенін түсіндіру.

Белсенді оқу ортасын құру.

Дискриптор:

-12 бөлшектен доминоны қалай есептегенін түсіндірді.

ҚБ «Банан»әдісі арқылы жүреді.

Балалар банандар арқылы есептер шығарады.

Ширату «Көбелек» әдісі.

Үстіне қағаз қояды.Балалардан кез келген екі таңбалы сан жазылуын сұрайды.2 таңбалы сандарды балалар бірлік ондығын табады.

ҚБ «Бес саусақ»әдісі.

2-тапсырма

(Ө) «Кім жылдам?» әдісі.

Тез арада балалар жылдам шығарады:

2+10= 10+1= 5+7=

6+6= 9+2= 4+6=

Дискрептор:

-амалды разрядты қосылғыштарға жіктей отырып есептейді.

Мұғалімнің қолдануын аз қажет ететін оқушы:

Өрнектің мәнін тап.

4+(6+2)=

6+(4+2)=

Дискриптор

-12 санын разрядтап,модельін салып дәлелдейді

Мұғалімнің қолдануын көп қажет ететін оқушы:

6 торғайға 6 тарғайды қос;

4 тотықұсқа 6 тотықұсты қос;

Дискриптор

Берілген есепті есеп ретінде жазып шығарады.

ҚБ «Жапырақ»әдісі

Үлкен-тапсырманы орындауда қателіктер болса.

Орташа-тапсырманы орындауда қателіктер болса.

Кіші-тапсырманы орындауда қиналса.


3-тапсырма

(Ж) Сұрақты оқып, есептің шартын құрастыр және оны шығар.

Кірпіде: - 12с ? артық

Тиында: - 7с

Шешуі: 12-7=12-2-5=5


Жауабы: тиінде 5 саңырауқұлақ артық.

Дискриптор:

-Берілген есептің қысқаша шартын жазып,шншуін табу.

ҚБ «Жетістік баспалдағы»әдісі арқылы жүзеге асады.








Сабақ бойынша

Рефлексия



















Жұмбақ шеше білесің бе?

1.5 алманың біреуін,
Досың сұрап алады.
Айтшы сонда нешеуі,
Өз қолыңда қалады.(4)
2.Алма ағашта 5 алма,
Қандай тәтті жесе алма.
Бесеуін де жеп қойсам,
Қалады онда неше алма?(0)
3.Табақта 4 өрік,
Қолымда екі өрік,
Қосқанда барлығын
Болады неше өрік?(6)

4.Көлден ұшты 7 қаз,
Қайтып қонды 2 қаз
Қонбады оның нешеуі?
Қане,кім тез шешеді?(5)
5.Алдында 3 балапан
Артында 3 балапан
Ақ тауық пен балапан,

Айтшы санын балақан.(8)



Қосымша ақпарат

Қорытындылау

Төмендегі бөлікті сабағыңыз туралы өз ойыңызды жазуға қолданыңыз.Өз сабағыңыз бойынша сол жақ бағандағы сұрақтарға жауап беріңіз.

1.Сабақ барысында өзгертулер енгіздіңіз бе?

2.Жүргізген жұмыс түрлері қаншалықты тиімді болды?


Оқу материалы мазмұнына рефлексия жасау арқылы игерген білімін көрсетеді


Қорытынды бағалау

Ең жақсы өткен екі нәрсе?

1.

2.

Қандай екі нәрсе сабақты жақсартар еді?

1.

2.





Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!