|
Бөлім: |
Сандар және цифрлар |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні |
|
|
|
Күні: |
23.09.2025ж |
|
|
Сынып: 1 |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
|
Сабақтың тақырыбы |
6 санының құрамы / Санауды үйренемін |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
1.1.1.2** біртаңбалысандардыжәне 10 саныноқу, жазужәнесалыстыру; 1.1.1.3** біртаңбалы сандардың құрамын анықтау; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Біртаңбалы сандарды және 10 санын оқиды, жазады және салыстырады; Біртаңбалы сандардың құрамын анықтайды; |
|
|
Құндылықтар |
Қыркүйек – еңбекқорлық және кәсіби біліктілік айы 4-апта дәйексөзі: «Еңбек – жай ғана қызмет емес, адам болмысының айнасы».(Абай) |
|
|
|
Сабақтың барысы |
|
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 5 мин |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру ЖИ көмекші Сандар тізген сәулені, Санап, алып,қосамыз. Артық, кемін зерделеп, Ажыратып аламыз. Білім деген қоржынға Нәтижелер саламыз! Өткен сабаққа шолу «Броундық қозғалыс» әдісі арқылы жүреді. -Өткен тақырыпқа қатысы бар карточкаларды жинап әкеліңдер. - Бұл қай сан, ол туралы не білесіңдер? -Ол туралы тағы не айтуға болады? -Екінші сан туралы не айтасыңдар? -1,2,3,4,5,6 цифрларының жазылуы қандай еді? Түймелермен жазып көрсетіңдер. - Ал, бүгінгі сабағымызда 6 санының құрамымен танысамыз. Оқу мақсаты жарияланады. |
Өлең жолдарын бірге айтып қайталайды Ойынға қатысады Сұрақтарға жауап береді |
Оқушылар жауабын толықтырып, әр қайсысына тиімді кері байланыс беріп отыру «Үш шапалақ» әдісі. Жауабын толықтыру, тиімді кері байланыс жасау.
|
Слайд Қимақағаз дар суреттер |
|
Сабақтың ортасы 25 мин |
(Ұ) 1- тапсырмада «Шамшырақ» әдісімен жүзеге асады. 1) Суретке қара
.
Заттарды сана. Заттардың санын салыстыр. 2<4 4>2 3=3 3=3 5>1 6>1
2
тапсырма «Кім жылдам?» 6 санының
құрамын айт. 5+1=6 4+2=6 3+3=6 2+4=6 1+5=6 ЕБҚ оқушыға: 3 пен 3-тің қосындысы болатын санды ата. Сергіту сәтінде «Санау» әнін қосады. 3- тапсырма «Досыңмен жаса»әдісі. Ж.Ж
3)
Бос орындарға тиісті сандарды
ата және жаз 3+3=6 6-3=3 4 +2 = 6 5 + 1= 6 2+ 4 = 6 1+ 5 = 6 6 –2 = 4 6 –1 =5 6 –4 =2 6 –5= 1 4 тапсырма: Ф.С Есепті шығар. Алты қарындашты үш стақанға бөліп салды. Егер стақандардың біреуінде 2 қарындаш болса, онда қалған екі стақанда неше қарындаштан болуы мүмкін? 2+2+2=6 немесе 2+3+1=6
ҚБ тапсырма:
|
Тапсырма орындайды Әнге қосылады. Тапсырма орындайды Тапсырма орындайды
|
Дескриптор: Заттардың санын салыстырады, 6 санының құрамын айтады-жарайсың! Заттардың санын салыстырады, 6 санының құрамын айтуда көмек қажет етеді-жақсы! Заттардың санын салыстырады, 6 санының құрамын айтуда қиналады-талпын! Тиісті сандарды атайды, жазады, есептеу жолын түсіндіреді-жарайсың! Тиісті сандарды атайды, жазады, есептеу жолын түсіндіруде көмек қажет етеді-жақсы! Тиісті сандарды атайды, жазады, есептеу жолын түсіндіруде қиналады-талпын! Тапсырма орындайды-жарайсың! Тапсырма орындауда қиналады-жақсы! Тапсырма орындауда қателеседі -талпын! |
Математика 1-сынып 1-бөлім 30-бет
31-бет
Жұмыс дәптері |
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Кері байланысты «Алтын микрафон» әдісі арқылы береді. -Бүгінгі сабақтың тақырыбы не туралы болды? -Сабақ барысында не ұнады? -Қай тапсырманы орындауда қиналдың?» |
Өз ойын айтады. |
|
|


жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
13 Cабақ математика 1 сынып
13 Cабақ математика 1 сынып
|
Бөлім: |
Сандар және цифрлар |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні |
|
|
|
Күні: |
23.09.2025ж |
|
|
Сынып: 1 |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
|
Сабақтың тақырыбы |
6 санының құрамы / Санауды үйренемін |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
1.1.1.2** біртаңбалысандардыжәне 10 саныноқу, жазужәнесалыстыру; 1.1.1.3** біртаңбалы сандардың құрамын анықтау; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Біртаңбалы сандарды және 10 санын оқиды, жазады және салыстырады; Біртаңбалы сандардың құрамын анықтайды; |
|
|
Құндылықтар |
Қыркүйек – еңбекқорлық және кәсіби біліктілік айы 4-апта дәйексөзі: «Еңбек – жай ғана қызмет емес, адам болмысының айнасы».(Абай) |
|
|
|
Сабақтың барысы |
|
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 5 мин |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру ЖИ көмекші Сандар тізген сәулені, Санап, алып,қосамыз. Артық, кемін зерделеп, Ажыратып аламыз. Білім деген қоржынға Нәтижелер саламыз! Өткен сабаққа шолу «Броундық қозғалыс» әдісі арқылы жүреді. -Өткен тақырыпқа қатысы бар карточкаларды жинап әкеліңдер. - Бұл қай сан, ол туралы не білесіңдер? -Ол туралы тағы не айтуға болады? -Екінші сан туралы не айтасыңдар? -1,2,3,4,5,6 цифрларының жазылуы қандай еді? Түймелермен жазып көрсетіңдер. - Ал, бүгінгі сабағымызда 6 санының құрамымен танысамыз. Оқу мақсаты жарияланады. |
Өлең жолдарын бірге айтып қайталайды Ойынға қатысады Сұрақтарға жауап береді |
Оқушылар жауабын толықтырып, әр қайсысына тиімді кері байланыс беріп отыру «Үш шапалақ» әдісі. Жауабын толықтыру, тиімді кері байланыс жасау.
|
Слайд Қимақағаз дар суреттер |
|
Сабақтың ортасы 25 мин |
(Ұ) 1- тапсырмада «Шамшырақ» әдісімен жүзеге асады. 1) Суретке қара
.
Заттарды сана. Заттардың санын салыстыр. 2<4 4>2 3=3 3=3 5>1 6>1
2
тапсырма «Кім жылдам?» 6 санының
құрамын айт. 5+1=6 4+2=6 3+3=6 2+4=6 1+5=6 ЕБҚ оқушыға: 3 пен 3-тің қосындысы болатын санды ата. Сергіту сәтінде «Санау» әнін қосады. 3- тапсырма «Досыңмен жаса»әдісі. Ж.Ж
3)
Бос орындарға тиісті сандарды
ата және жаз 3+3=6 6-3=3 4 +2 = 6 5 + 1= 6 2+ 4 = 6 1+ 5 = 6 6 –2 = 4 6 –1 =5 6 –4 =2 6 –5= 1 4 тапсырма: Ф.С Есепті шығар. Алты қарындашты үш стақанға бөліп салды. Егер стақандардың біреуінде 2 қарындаш болса, онда қалған екі стақанда неше қарындаштан болуы мүмкін? 2+2+2=6 немесе 2+3+1=6
ҚБ тапсырма:
|
Тапсырма орындайды Әнге қосылады. Тапсырма орындайды Тапсырма орындайды
|
Дескриптор: Заттардың санын салыстырады, 6 санының құрамын айтады-жарайсың! Заттардың санын салыстырады, 6 санының құрамын айтуда көмек қажет етеді-жақсы! Заттардың санын салыстырады, 6 санының құрамын айтуда қиналады-талпын! Тиісті сандарды атайды, жазады, есептеу жолын түсіндіреді-жарайсың! Тиісті сандарды атайды, жазады, есептеу жолын түсіндіруде көмек қажет етеді-жақсы! Тиісті сандарды атайды, жазады, есептеу жолын түсіндіруде қиналады-талпын! Тапсырма орындайды-жарайсың! Тапсырма орындауда қиналады-жақсы! Тапсырма орындауда қателеседі -талпын! |
Математика 1-сынып 1-бөлім 30-бет
31-бет
Жұмыс дәптері |
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Кері байланысты «Алтын микрафон» әдісі арқылы береді. -Бүгінгі сабақтың тақырыбы не туралы болды? -Сабақ барысында не ұнады? -Қай тапсырманы орындауда қиналдың?» |
Өз ойын айтады. |
|
|


шағым қалдыра аласыз

















