Қысқамерзімді жоспар
|
Бөлім: |
Жасушалық биология. Су және органикалық заттар. |
|
Білім беру ұйымы: |
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
Күні: |
|
|
Сыныбы: |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
§13 «Өсімдіктер мен жануарлар жасушасының құрылыс ерекшеліктері» |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
7.4.2.1. - «жасуша», «ұлпа», «мүше», «мүшелер жүйесі» ұғымдарды түсіндіру: 7.4.2.2. – өсімдіктер мен жануарлар жасушаларын ажырату |
|
Сабақтың мақсаты: |
- «жасуша», «ұлпа», «мүше», «мүшелер жүйесі» ұғымдарын түсініп, өсімдіктер мен жануарлар жасушаларын ажыратады; - жасуша, ұлпа, мүше, мүшелер жүйесін ажыратып, суреттермен сипаттайды; -өсімдіктер мен жануарлар жасушаларын, ұлпаларын, мүшелерін, мүшелер жүйесін жіктеп, өмірмен байланысты мысал келтіреді. |
|
Құндылықтарға баулу: |
Оқу тапсырмасын орындау кезінде өзін бақылауда және жауапкершілікте ұстай білуі дамытылады.Жеке жұмыс кезінде өзіне деген сенімділік, өзіе- өзі көрсету құндылықтары дамытылады. |
|
Бағалау критерийі |
«жасуша», «ұлпа», «мүше», «мүшелер жүйесі» ұғымдарын түсіндіреді; өсімдіктер мен жануарлар жасушаларын ажыратады. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 10 мин. |
І.Ұйымдастыру кезеңі: -Оқушылармен сәлемдесу, түгендеу. -Психологиялық жағымды ахуал туғызу. 1.Топқа бөлу «Wordwoll» платформасы арқылы топқа бөлу.
Оқушыларды топқа бөлудің мақсаты:
2.Үй тапсырмасын тексеру: Жеке жұмыс Ауызша сұрақ – жауап. Оқушылар бір- біріне сұрақ қояды.
3.Тақырыпқа қызығушылықты ояту: Жаңа сабақтың тақырыбын ашу мақсатында оқушыларға видео көрсетіледі. Сабақ тақырыбына сәйкес оқу мақсаты таныстырылады.
|
Сәлемдесу. Оқушылар бір-біріне тілек білдіреді,
Платформа бойынша оқушылар 4 топқа бөлінеді.
Оқушылар үй тапсырмасы бойынша бір сұрақ дайындап, оны тізбек бойынша бір- біріне қойып шығады.
Видео арқылы жаңа тақырыппен танысады. |
Қошеметтеу әдісі. Жылы шырай таныту.
Үй тапсырмасы дұрыс болса 1 балл қойылады.
|
ДК экраны
|
|
Сабақтың ортасы 30 мин. |
Жаңа сабақ тақырыбын түсіндіру: Сабақты толыққанды түсіндіріп өтеді, мұғалім оқушыларға керекті ақпаратты береді және нақты мысалдар арқылы көрсетеді.
1-тапсырма: Жұмыс түрі: Топтық жұмыс. Әдісі: «Адасқан әріптер» Топтық жұмыс мақсаты: - оқушылардың топта жұмыс жасау дағдыларын қалыптастыру; - оқушылардың танымдық белсенділігін дамыту; - жаңа білімді шыңдау, оқушылардың білімін кеңейту. |
Жаңа сабақты түсінуге 3Д модель қарайды.
Оқушылар дәптерлеріне анықтамаларды жазады.
Оқушылар адасқан әріптер бойынша термин сөздерді (жасуша,ядро,днқ, митохондрия, т.б.) құрастырады.
|
Бағалау:Жалпы – 3 балл. Дескриптор: 1.Термин сөздерді табады. |
Презентация
|
|
|
2-тапсырма Жұмыс түрі: Жеке жұмыс Әдісі: «Венн диаграммасы» Жеке жұмыстың мақсаты: -оқушылардың жаңа тақырып бойынша ұсынылған тапсырмалар арқылы игерген білім икемділіктерін саралау |
Өсімдіктер мен жануарлар жасушасының құрылысын салыстырады. |
Бағалау:Жалпы – 3 балл. Дескриптор: Өсімдіктер мен жануарлар жасушасының құрылысының айырмашылықтарын мен ұқсастықтарын біледі. |
|
|
|
3-тапсырма Жеке жұмыс Әдісі: «Кесте» Жұптық жұмыс мақсаты:
|
Жасуша компоненттерінің қызметтері мен құрылысын салыстырады.
|
Бағалау:Жалпы – 3 балл. Дескриптор: 1.Жасуша компоненттерінің қызметтерін біледі; 2.Жасуша компоненттерінің құрылысын талдайды.
|
ДК экраны
|
|
Сабақтың соңы Ой толғаныс. Рефлексия 5 мин. |
Рефлексия Жеке жұмыс Әдісі:«Бағдаршам»
-Қызыл түс: Тапсырма қиын болды, түсінбедім. -Сары түс:Сабақты жақсы түсіндім. -Жасыл түс:Барлығы түсінікті болды.
Үй тапсырмасы: §13 «Өсімдіктер мен жануарлар жасушасының құрылыс ерекшеліктері» тақырыпты оқу 2-кестені дәптерге сызып, орындау.(59-бет) |
Сабақтан алған әсерлерін айтады. Оқушылар сабақ барысына рефлексия жасайды. |
Мұғалім оқушылардың сабаққа қатысқан белсенілігіне қарай 1-10 баллдық жүйе бойынша әр оқушының өзіне тиісті баллын қойып бағалайды.
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
§13 «Өсімдіктер мен жануарлар жасушасының құрылыс ерекшеліктері» 7 сынып
§13 «Өсімдіктер мен жануарлар жасушасының құрылыс ерекшеліктері» 7 сынып
Қысқамерзімді жоспар
|
Бөлім: |
Жасушалық биология. Су және органикалық заттар. |
|
Білім беру ұйымы: |
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
Күні: |
|
|
Сыныбы: |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
§13 «Өсімдіктер мен жануарлар жасушасының құрылыс ерекшеліктері» |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
7.4.2.1. - «жасуша», «ұлпа», «мүше», «мүшелер жүйесі» ұғымдарды түсіндіру: 7.4.2.2. – өсімдіктер мен жануарлар жасушаларын ажырату |
|
Сабақтың мақсаты: |
- «жасуша», «ұлпа», «мүше», «мүшелер жүйесі» ұғымдарын түсініп, өсімдіктер мен жануарлар жасушаларын ажыратады; - жасуша, ұлпа, мүше, мүшелер жүйесін ажыратып, суреттермен сипаттайды; -өсімдіктер мен жануарлар жасушаларын, ұлпаларын, мүшелерін, мүшелер жүйесін жіктеп, өмірмен байланысты мысал келтіреді. |
|
Құндылықтарға баулу: |
Оқу тапсырмасын орындау кезінде өзін бақылауда және жауапкершілікте ұстай білуі дамытылады.Жеке жұмыс кезінде өзіне деген сенімділік, өзіе- өзі көрсету құндылықтары дамытылады. |
|
Бағалау критерийі |
«жасуша», «ұлпа», «мүше», «мүшелер жүйесі» ұғымдарын түсіндіреді; өсімдіктер мен жануарлар жасушаларын ажыратады. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 10 мин. |
І.Ұйымдастыру кезеңі: -Оқушылармен сәлемдесу, түгендеу. -Психологиялық жағымды ахуал туғызу. 1.Топқа бөлу «Wordwoll» платформасы арқылы топқа бөлу.
Оқушыларды топқа бөлудің мақсаты:
2.Үй тапсырмасын тексеру: Жеке жұмыс Ауызша сұрақ – жауап. Оқушылар бір- біріне сұрақ қояды.
3.Тақырыпқа қызығушылықты ояту: Жаңа сабақтың тақырыбын ашу мақсатында оқушыларға видео көрсетіледі. Сабақ тақырыбына сәйкес оқу мақсаты таныстырылады.
|
Сәлемдесу. Оқушылар бір-біріне тілек білдіреді,
Платформа бойынша оқушылар 4 топқа бөлінеді.
Оқушылар үй тапсырмасы бойынша бір сұрақ дайындап, оны тізбек бойынша бір- біріне қойып шығады.
Видео арқылы жаңа тақырыппен танысады. |
Қошеметтеу әдісі. Жылы шырай таныту.
Үй тапсырмасы дұрыс болса 1 балл қойылады.
|
ДК экраны
|
|
Сабақтың ортасы 30 мин. |
Жаңа сабақ тақырыбын түсіндіру: Сабақты толыққанды түсіндіріп өтеді, мұғалім оқушыларға керекті ақпаратты береді және нақты мысалдар арқылы көрсетеді.
1-тапсырма: Жұмыс түрі: Топтық жұмыс. Әдісі: «Адасқан әріптер» Топтық жұмыс мақсаты: - оқушылардың топта жұмыс жасау дағдыларын қалыптастыру; - оқушылардың танымдық белсенділігін дамыту; - жаңа білімді шыңдау, оқушылардың білімін кеңейту. |
Жаңа сабақты түсінуге 3Д модель қарайды.
Оқушылар дәптерлеріне анықтамаларды жазады.
Оқушылар адасқан әріптер бойынша термин сөздерді (жасуша,ядро,днқ, митохондрия, т.б.) құрастырады.
|
Бағалау:Жалпы – 3 балл. Дескриптор: 1.Термин сөздерді табады. |
Презентация
|
|
|
2-тапсырма Жұмыс түрі: Жеке жұмыс Әдісі: «Венн диаграммасы» Жеке жұмыстың мақсаты: -оқушылардың жаңа тақырып бойынша ұсынылған тапсырмалар арқылы игерген білім икемділіктерін саралау |
Өсімдіктер мен жануарлар жасушасының құрылысын салыстырады. |
Бағалау:Жалпы – 3 балл. Дескриптор: Өсімдіктер мен жануарлар жасушасының құрылысының айырмашылықтарын мен ұқсастықтарын біледі. |
|
|
|
3-тапсырма Жеке жұмыс Әдісі: «Кесте» Жұптық жұмыс мақсаты:
|
Жасуша компоненттерінің қызметтері мен құрылысын салыстырады.
|
Бағалау:Жалпы – 3 балл. Дескриптор: 1.Жасуша компоненттерінің қызметтерін біледі; 2.Жасуша компоненттерінің құрылысын талдайды.
|
ДК экраны
|
|
Сабақтың соңы Ой толғаныс. Рефлексия 5 мин. |
Рефлексия Жеке жұмыс Әдісі:«Бағдаршам»
-Қызыл түс: Тапсырма қиын болды, түсінбедім. -Сары түс:Сабақты жақсы түсіндім. -Жасыл түс:Барлығы түсінікті болды.
Үй тапсырмасы: §13 «Өсімдіктер мен жануарлар жасушасының құрылыс ерекшеліктері» тақырыпты оқу 2-кестені дәптерге сызып, орындау.(59-бет) |
Сабақтан алған әсерлерін айтады. Оқушылар сабақ барысына рефлексия жасайды. |
Мұғалім оқушылардың сабаққа қатысқан белсенілігіне қарай 1-10 баллдық жүйе бойынша әр оқушының өзіне тиісті баллын қойып бағалайды.
|
|
шағым қалдыра аласыз























