|
Педагогтің аты-жөні |
Құспанова Ж.А. |
||||||||
|
Күні: |
14.04.2025 |
||||||||
|
Сынып: 4А |
Қатысушылар саны: 22 |
Қатыспағандар саны: |
|||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
№140 Бөлімдері бірдей жай бөлшектері бар өрнектерді салыстыру |
||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.2.1.6 бөлімдері бірдей жай бөлшектері бар өрнектердің мәндерін салыстыру; 4.1.2.15 бөлімдері бірдей жай бөлшектерді қосу және азайту алгоритмін қолдану |
||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Бөлімдері бірдей жай бөлшектері бар өрнектердің мәндерін салыстырады, қосу және азайту алгоритмін қолданады. |
||||||||
|
Құндылықты дарыту |
Ай құндылығы: еңбекқорлық және кәсіби біліктілік Апталық дәйек сөз.«Көп еңбек еткенге бақыт басын иеді» (Леонардо да Винчи) |
||||||||
|
Сабақтың барысы |
|
||||||||
|
Сабақтың кезең уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
||||
|
Сабақтың басы 5 мин |
Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу. Оқушылардың көңіл-күйін анықтау Ширату «Бұрыш» әдісі
Сурет бойынша бөлшектерді жаз.
|
Тапсырмаларды орындайды.
|
Мадақтау
Қолдау |
Тапсырмалар |
|
||||
|
Сабақтың ортасы 5 мин
5 мин
4 мин
4 мин
12 мин
|
Жаңа сабақ тақырыбы мен мақсатын хабарлау
Көрсетілім «Жұлдыздар және галактикалар»
«Ыстық орындық» әдісі Жеке жұмыс Тапсырма. Бөлімдері бірдей бөлшектерді қосу ережесін есіңе түсір. Есепте.
Жұптық жұмыс «Қарама-қарсы жұптар» әдісі Тапсырма. Салыстыр. Ж «Иықтас жұптар» әдісі Тапсырма. Берілген сандардың 1/3 және 1/10 бөлігін тап. 1)360 000:3*1=120000 360000:10*1=36000
2)420 000 :3*1=140000 420000:10*1=42000
Сергіту Нейрожаттығу
Топтық жұмыс «Ноутбук» әдісі 1,2-топ a) Барлығы -24адамнан 3б Сылақшылар -?, 1/4б Сырлаушылар -?, 4/9б Кірпіш қалаушылар-? Ш: 1) 24*3=72 (барлық адам саны) 2) 72:4*1=18 (сылақшылар) 3) 18:9*4=8 (сырлаушылар) 4) 72-18=54 (кірпіш қалаушылар) Ж: Бригадада 54 кірпіш қалаушы болды. 3,4-топ Ә) Саяхатқа шығу үшін әрқайсысында 36 адамнан 3 автобус ұйымдастырылды. Барлық саяхатшылардың 1/4 бөлігі мұғалімдер. Мұғалімдердің 4/9бөлігі -ер адамдар. Қалғаны оқушылар. Автобуста қанша оқушы болды? Ш: 1) 36*3=108 (барлығы) 2) 108:4*1=27 (мұғалімдер) 3) 27:9*4=12 (ер мұғалімдер) 4) 108-27=81 (оқушылар) Ж: Автобуста 81 оқушы болды. |
Жаңа ақпаратпен танысады.
Бөлімдері бірдей бөлшектерді қосу ережесін есіңе түсіре отырып, есептейді.
Бөлшектерді салыстырады
Берілген сандардың 1/3 және 1/10 бөлігін табады.
Есепті топпен бірлесе шығарады. |
Қолдау
Дескриптор: -Бөлімдері бірдей бөлшектерді қосу және азайту алгоритмін қолданады.-3балл
Бірін-бірі бағалау
Дескриптор: -Бөлімдері бірдей жай бөлшектері бар өрнектердің мәндерін салыстырады.-2балл
Дескриптор: -Сандардың бөлігін табады.2балл
Дескриптор: -Есептің шартын құрады.1балл -Өрнектер құрастырады.1балл -Жауабын жазады.1балл |
Дәптер
Парақшалар
Парақшалар
Флипчарт, маркер
|
|
||||
|
Сабақтың соңы 3 мин
|
Тапсырма. Есепте |
Шапшаң есептейді.
|
Бөлімдері бірдей жай бөлшектері бар өрнектердің мәндерін табады.
|
Слайд |
|
||||
|
Рефлексия 2 мин
|
«
Үйге тапсырма: 42бет 13 тапсырма. Бағалау. |
Сабақ бойынша алған әсерлерін зымырандар арқылы көрсетеді.
Жинаған балдарын санайды. |
Бағалау парақшасы
«Айға сапар» |
Слайд |
|
||||
Тапсырма. Расытхананы (обсерваторияны) жөндеу үшін әрқайсысында 24 адамнан 3 құрылыс бригадасы құрылды. Барлық жұмысшылардың бөлігі сылақ жұмыстарын жүргізді. Сылақ жүргізген жұмысшылардың бөлігі – сырлаушылар. Қалғандары кірпіш қалаушылар болды. Бригадада қанша кірпіш қалаушы болды?
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
№140 Бөлімдері бірдей жай бөлшектері бар өрнектерді салыстыру
№140 Бөлімдері бірдей жай бөлшектері бар өрнектерді салыстыру
|
Педагогтің аты-жөні |
Құспанова Ж.А. |
||||||||
|
Күні: |
14.04.2025 |
||||||||
|
Сынып: 4А |
Қатысушылар саны: 22 |
Қатыспағандар саны: |
|||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
№140 Бөлімдері бірдей жай бөлшектері бар өрнектерді салыстыру |
||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.2.1.6 бөлімдері бірдей жай бөлшектері бар өрнектердің мәндерін салыстыру; 4.1.2.15 бөлімдері бірдей жай бөлшектерді қосу және азайту алгоритмін қолдану |
||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Бөлімдері бірдей жай бөлшектері бар өрнектердің мәндерін салыстырады, қосу және азайту алгоритмін қолданады. |
||||||||
|
Құндылықты дарыту |
Ай құндылығы: еңбекқорлық және кәсіби біліктілік Апталық дәйек сөз.«Көп еңбек еткенге бақыт басын иеді» (Леонардо да Винчи) |
||||||||
|
Сабақтың барысы |
|
||||||||
|
Сабақтың кезең уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
||||
|
Сабақтың басы 5 мин |
Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу. Оқушылардың көңіл-күйін анықтау Ширату «Бұрыш» әдісі
Сурет бойынша бөлшектерді жаз.
|
Тапсырмаларды орындайды.
|
Мадақтау
Қолдау |
Тапсырмалар |
|
||||
|
Сабақтың ортасы 5 мин
5 мин
4 мин
4 мин
12 мин
|
Жаңа сабақ тақырыбы мен мақсатын хабарлау
Көрсетілім «Жұлдыздар және галактикалар»
«Ыстық орындық» әдісі Жеке жұмыс Тапсырма. Бөлімдері бірдей бөлшектерді қосу ережесін есіңе түсір. Есепте.
Жұптық жұмыс «Қарама-қарсы жұптар» әдісі Тапсырма. Салыстыр. Ж «Иықтас жұптар» әдісі Тапсырма. Берілген сандардың 1/3 және 1/10 бөлігін тап. 1)360 000:3*1=120000 360000:10*1=36000
2)420 000 :3*1=140000 420000:10*1=42000
Сергіту Нейрожаттығу
Топтық жұмыс «Ноутбук» әдісі 1,2-топ a) Барлығы -24адамнан 3б Сылақшылар -?, 1/4б Сырлаушылар -?, 4/9б Кірпіш қалаушылар-? Ш: 1) 24*3=72 (барлық адам саны) 2) 72:4*1=18 (сылақшылар) 3) 18:9*4=8 (сырлаушылар) 4) 72-18=54 (кірпіш қалаушылар) Ж: Бригадада 54 кірпіш қалаушы болды. 3,4-топ Ә) Саяхатқа шығу үшін әрқайсысында 36 адамнан 3 автобус ұйымдастырылды. Барлық саяхатшылардың 1/4 бөлігі мұғалімдер. Мұғалімдердің 4/9бөлігі -ер адамдар. Қалғаны оқушылар. Автобуста қанша оқушы болды? Ш: 1) 36*3=108 (барлығы) 2) 108:4*1=27 (мұғалімдер) 3) 27:9*4=12 (ер мұғалімдер) 4) 108-27=81 (оқушылар) Ж: Автобуста 81 оқушы болды. |
Жаңа ақпаратпен танысады.
Бөлімдері бірдей бөлшектерді қосу ережесін есіңе түсіре отырып, есептейді.
Бөлшектерді салыстырады
Берілген сандардың 1/3 және 1/10 бөлігін табады.
Есепті топпен бірлесе шығарады. |
Қолдау
Дескриптор: -Бөлімдері бірдей бөлшектерді қосу және азайту алгоритмін қолданады.-3балл
Бірін-бірі бағалау
Дескриптор: -Бөлімдері бірдей жай бөлшектері бар өрнектердің мәндерін салыстырады.-2балл
Дескриптор: -Сандардың бөлігін табады.2балл
Дескриптор: -Есептің шартын құрады.1балл -Өрнектер құрастырады.1балл -Жауабын жазады.1балл |
Дәптер
Парақшалар
Парақшалар
Флипчарт, маркер
|
|
||||
|
Сабақтың соңы 3 мин
|
Тапсырма. Есепте |
Шапшаң есептейді.
|
Бөлімдері бірдей жай бөлшектері бар өрнектердің мәндерін табады.
|
Слайд |
|
||||
|
Рефлексия 2 мин
|
«
Үйге тапсырма: 42бет 13 тапсырма. Бағалау. |
Сабақ бойынша алған әсерлерін зымырандар арқылы көрсетеді.
Жинаған балдарын санайды. |
Бағалау парақшасы
«Айға сапар» |
Слайд |
|
||||
Тапсырма. Расытхананы (обсерваторияны) жөндеу үшін әрқайсысында 24 адамнан 3 құрылыс бригадасы құрылды. Барлық жұмысшылардың бөлігі сылақ жұмыстарын жүргізді. Сылақ жүргізген жұмысшылардың бөлігі – сырлаушылар. Қалғандары кірпіш қалаушылар болды. Бригадада қанша кірпіш қалаушы болды?
шағым қалдыра аласыз

әйкестендір.

ұптық
жұмыс
Өз
зымыраныңды таңда» әдісі













