|
Бөлім |
Су – тіршілік көзі |
||||
|
Пәні: |
Математика |
||||
|
Күні: |
01.04.2025ж |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Н.Дусбаева |
||||
|
Сынып: 3 «Ә» |
Қатысқандар саны: 15 Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
140х2, 280:2 түріндегі жазбаша көбейту және бөлу |
||||
|
Оқу бағдарламасы на сәйкес оқыту мақсаттары |
3.1.2.13 бөліндінің бір разрядында нөл болатын кезде үш таңбалы санды бір таңбалы санға бөлу алгоритмін және кері амал алгоритмін қолдану |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Үш таңбалы санды бір таңбалы санға көбейту және бөлу алгоритмінің жаңа түрін үйрену. |
||||
|
Құндылық |
Тұратын үйін, ауласын, қаласын таза ұстау, қоғамдық орынға және қоршаған ортаға ұқыптылықпен қарау |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
|
Сабақтың басы 5 мин |
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал орнату. «Қалай сөйлейді?» ойыны «Таза тақта» әдісі Үш таңбалы санның разрядтарына қара. Көбейтудің қалай орындалғанын түсіндір. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау Үш таңбалы санды бір таңбалы санға көбейту және бөлу алгоритмінің жаңа түрін үйрену. |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
Үш таңбалы санның разрядтарын атап, көбейтудің орындалу жолын айтады |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
Оқулық №1, 4-бет |
|
|
Сабақ тың ортасы 11 мин |
1-тапсырма Ұжымдық жұмыс «Біліміңді қолдан» әдісі Баған түрінде жаз. Есепте . Тексер. 230 * 3 = 690 420 * 2 = 840 690 : 3 = 230 480 : 2 = 240
ЕББҚ Өрнектің мәнін есептеуде қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Жазбаша көбейту және бөлу алгоритмі туралы не білдің? |
Өрнектерді баған түрінде жазып, мәнін есептейді
Сұраққа жауап береді |
Дескриптор: -үш таңбалы сан мен бір таңбалы санның көбейтіндісін табады-1б - үш таңбалы сан мен бір таңбалы санның бөліндісін табады-1б -өрнектерді тексереді-1б ЕББҚ Дескриптор: -тапсырманы орындайды |
Оқулық №3 5 –бет |
|
|
10 мин Сергіту сәті 2 минут |
2- тапсырма Жұптық жұмыс «Анықта, орында» әдісі Кестені пайдаланып, тура теңдік және теңсіздіктер құрастыр. 630 : 3 = 810 – 600 960 – 640 = 960 : 3 320 * 2 > 210 * 3 347 + 403 < 185 + 775 ЕББҚ Өрнектердің мәнін есептеуде қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Тапсырмадан не үйрендің? |
Тура теңдік және теңсіздіктер құрастырады Сұраққа жауап береді |
«Комментарий» арқылы Жұлдызшалар Дескриптор: -тура теңдік құрастырады-1б - теңзіздік құрастырады-1б ЕББҚ Дескриптор: -өрнектердің мәнін есептейді |
Таратпа қалам |
|
|
10 мин
|
3 – тапсырма Жеке жұмыс «Есепте» әдісі Есепті шығар Бастауыш с. – 19 л 5-еуі Жоғары с. – 19 л 8 –і Барлығы -? л су Ш: 19 * 5 + 19 * 8 = 95 + 152 = 247 ЕББҚ Есеп шығаруда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Есеп қанша амалмен шығады екен? |
Есепті шығарады
Сұраққа жауап береді |
«Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау Дескриптор: -қысқаша шартын құрып, сұрағын анықтайды(1б) -амалтаңбасын таңдап,өрнек құрады(1б) -өрнектің мәнін есептейді(1б) -жауабын жазады(1б)
ЕББҚ Дескриптор: -есеп шығарады |
Оқулық №9(а) 6-бет Дәптер қалам |
|
|
Сабақ тың соңы 7 мин |
«Детальдарын қосу» әдісі Жеке жұмыс істеу кезінде мұғалімге алған білімдерін көрсету үшін әр оқушы сабаққа байланысты бір сөйлем айтып, келесі оқушы сөйлемді көбейтіп жеткізуі қажет. Сөйлемі барынша дұрыс және нақты болуы керек.
Үйге тапсырма №10, 6 -бет |
Оқушылар «Детальдарын қосу» әдісінде бүгінгі өткен сабақ жайлы өз ойларын қысқа және кеңейтілген түрде айтады
|
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
140х2, 2802 түріндегі жазбаша көбейту және бөлу ҚМЖ 3 сынып
140х2, 2802 түріндегі жазбаша көбейту және бөлу ҚМЖ 3 сынып
|
Бөлім |
Су – тіршілік көзі |
||||
|
Пәні: |
Математика |
||||
|
Күні: |
01.04.2025ж |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Н.Дусбаева |
||||
|
Сынып: 3 «Ә» |
Қатысқандар саны: 15 Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
140х2, 280:2 түріндегі жазбаша көбейту және бөлу |
||||
|
Оқу бағдарламасы на сәйкес оқыту мақсаттары |
3.1.2.13 бөліндінің бір разрядында нөл болатын кезде үш таңбалы санды бір таңбалы санға бөлу алгоритмін және кері амал алгоритмін қолдану |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Үш таңбалы санды бір таңбалы санға көбейту және бөлу алгоритмінің жаңа түрін үйрену. |
||||
|
Құндылық |
Тұратын үйін, ауласын, қаласын таза ұстау, қоғамдық орынға және қоршаған ортаға ұқыптылықпен қарау |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
|
Сабақтың басы 5 мин |
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал орнату. «Қалай сөйлейді?» ойыны «Таза тақта» әдісі Үш таңбалы санның разрядтарына қара. Көбейтудің қалай орындалғанын түсіндір. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау Үш таңбалы санды бір таңбалы санға көбейту және бөлу алгоритмінің жаңа түрін үйрену. |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
Үш таңбалы санның разрядтарын атап, көбейтудің орындалу жолын айтады |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
Оқулық №1, 4-бет |
|
|
Сабақ тың ортасы 11 мин |
1-тапсырма Ұжымдық жұмыс «Біліміңді қолдан» әдісі Баған түрінде жаз. Есепте . Тексер. 230 * 3 = 690 420 * 2 = 840 690 : 3 = 230 480 : 2 = 240
ЕББҚ Өрнектің мәнін есептеуде қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Жазбаша көбейту және бөлу алгоритмі туралы не білдің? |
Өрнектерді баған түрінде жазып, мәнін есептейді
Сұраққа жауап береді |
Дескриптор: -үш таңбалы сан мен бір таңбалы санның көбейтіндісін табады-1б - үш таңбалы сан мен бір таңбалы санның бөліндісін табады-1б -өрнектерді тексереді-1б ЕББҚ Дескриптор: -тапсырманы орындайды |
Оқулық №3 5 –бет |
|
|
10 мин Сергіту сәті 2 минут |
2- тапсырма Жұптық жұмыс «Анықта, орында» әдісі Кестені пайдаланып, тура теңдік және теңсіздіктер құрастыр. 630 : 3 = 810 – 600 960 – 640 = 960 : 3 320 * 2 > 210 * 3 347 + 403 < 185 + 775 ЕББҚ Өрнектердің мәнін есептеуде қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Тапсырмадан не үйрендің? |
Тура теңдік және теңсіздіктер құрастырады Сұраққа жауап береді |
«Комментарий» арқылы Жұлдызшалар Дескриптор: -тура теңдік құрастырады-1б - теңзіздік құрастырады-1б ЕББҚ Дескриптор: -өрнектердің мәнін есептейді |
Таратпа қалам |
|
|
10 мин
|
3 – тапсырма Жеке жұмыс «Есепте» әдісі Есепті шығар Бастауыш с. – 19 л 5-еуі Жоғары с. – 19 л 8 –і Барлығы -? л су Ш: 19 * 5 + 19 * 8 = 95 + 152 = 247 ЕББҚ Есеп шығаруда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Есеп қанша амалмен шығады екен? |
Есепті шығарады
Сұраққа жауап береді |
«Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау Дескриптор: -қысқаша шартын құрып, сұрағын анықтайды(1б) -амалтаңбасын таңдап,өрнек құрады(1б) -өрнектің мәнін есептейді(1б) -жауабын жазады(1б)
ЕББҚ Дескриптор: -есеп шығарады |
Оқулық №9(а) 6-бет Дәптер қалам |
|
|
Сабақ тың соңы 7 мин |
«Детальдарын қосу» әдісі Жеке жұмыс істеу кезінде мұғалімге алған білімдерін көрсету үшін әр оқушы сабаққа байланысты бір сөйлем айтып, келесі оқушы сөйлемді көбейтіп жеткізуі қажет. Сөйлемі барынша дұрыс және нақты болуы керек.
Үйге тапсырма №10, 6 -бет |
Оқушылар «Детальдарын қосу» әдісінде бүгінгі өткен сабақ жайлы өз ойларын қысқа және кеңейтілген түрде айтады
|
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
|
|
шағым қалдыра аласыз













