|
Білім беру ұйымының атауы |
Turan mektebi |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Ана тілі |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Дыбыс және әріп |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Маханова Д.Б. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
1 В сынып. |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№14 сабақ. Ақша қардың әлегі Жуан және жіңішке айтылатын сөздер |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
1.3.1.2.мәтін бөліктерін анықтап, жоспар құру; 1.4.1.1.айтылуы мен жазылуы бірдей сөздерді көшіріп жазу және сету, есте сақтау арқылы жазу; |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Мәтін бөліктерін анықтайды Бөліктерге ат қоюды үйренеді Сөздердің жуан немесе жіңішке айтылу себебін түсіндіреді |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтар: Қаңтар айы: Заң және тәртіп |
Сабақ құндылығы: ТӘУЕЛСІЗДІК ЖӘНЕ ОТАНШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Тәртіп – тәрбие бастауы . |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Қосымша тапсырма 2минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру «Көңіл күйді анықтау» Оқушылар бір параққа өздерінің көңіл күйін білдіретін суреттер салады. Өткенді пысықтау Дыбыстар түріне ажырат
Жаңа тақырып Құндылық мақсаты: Мемлекеттік тілді білу
Оқулықпен жұмыс. Таныстырылым «Ақша қардың әлегі» әңгімесінің авторы Бердібек Соқпақбаев жайлы қысқаша мағлұмат береді. Бердібек Соқпақбаев – жазушы. 1924 жылы Алматы облысының Нарынқол ауылында туған. Балалар мен жасөспірімдерге арнап 20- дан астам әңгіме, повесть, романдар жазған. «Менің атым Қожа», «Балалық шаққа саяхат» т.б. шығармалары бар.
Оқылым. Айтылым 1-жаттығу Мәтінмен жұмыс. Мәтінді тізбектей оқыту. Мәтінді оқып болған соң, мәтін соңында берілген сұрақтарға жеке-жеке жауап береді: Мәтін неше бөліктен тұрады? Оны неден байқадың? Әр бөлікте не туралы айтылған?
ЕБҚ Мәтіннің басты кейіпкері кім? Ол қандай бала? Мінездеме беріп көр.
ЕҚБ Мәтіннің негізгі ойын анықта. Өзіңнің басыңнан осындай оқиға өтті ме? Айтып бер
Жазылым Көркем жазу К К К К К К К к к к к к к к к
2-жаттығуда сөздерді көшіріп жазады: Әйнек, кінә, тәртіпсіздік, бүгін.
«Бөшкедегі сөздер» ойыны 3-жаттығу. Бос торкөздерге керекті әріпті қойып оқы. Осы сөздердің ішінен өзің қалаған бір сөзден сөйлем құрап жаз. Күн шықты. Шанамен сырғанадық
ҚЖ: «Спиральді оқу» әдісі Өтілген мәтінді әдіс арқылы оқыту
Кері байланыс
|
Суреттерін тақтаға іледі
Дыбыстарды ажыратады
Автормен танысады
Мәтінмен жұмыс жасайды
Жеке жұмыс жасайды
Жаттығу жасайды
Дәптермен жұмыс жасайды
Ойын ойнайды
Мәтінді дөңгелете оқиды
Кері байланыс жасайды
|
Дескриптор: Дыбыстарды жуан және жіңішкеге ажыратады Дыбыстық талдау жасайды
Тамаша!
Дескриптор: Мәтіннің неше бөліктен тұратынын анықтайды Бөліктерге ат қояды Мәтінді өз ойымен жалғастырады
Керемет!
Әсерлі әңгіме болды!
Дескриптор: Сөздерді оқып шығады Қатесіз көшіріп жазады Сұрақтарға жауап береді.
Дескриптор: Бос торкөздерге керекті әріпті қойып оқиды. Осы сөздердің ішінен қалаған бір сөзден сөйлем құрап жазады
Дескриптор: Мәтінді дөңгелете, мәнерлеп оқиды Мәтін мазмұнын түсінеді
«Білім сандығы» әдісі
|
Көңіл күй смайликтері
Кесте
Суреттер
https:// adebiportal.kz/ kz/authors/ view/2223
Оқулық
Оқулық
Әуен
Жұмыс дәптері
Суреттер
Мәтін жазылған парақтар
Кері байланыс парағы
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Таныстырылым https:// adebiportal.kz/ kz/authors/ view/2223



жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
14 Ақша қардың әлегі
14 Ақша қардың әлегі
|
Білім беру ұйымының атауы |
Turan mektebi |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Ана тілі |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Дыбыс және әріп |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Маханова Д.Б. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
1 В сынып. |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№14 сабақ. Ақша қардың әлегі Жуан және жіңішке айтылатын сөздер |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
1.3.1.2.мәтін бөліктерін анықтап, жоспар құру; 1.4.1.1.айтылуы мен жазылуы бірдей сөздерді көшіріп жазу және сету, есте сақтау арқылы жазу; |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Мәтін бөліктерін анықтайды Бөліктерге ат қоюды үйренеді Сөздердің жуан немесе жіңішке айтылу себебін түсіндіреді |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтар: Қаңтар айы: Заң және тәртіп |
Сабақ құндылығы: ТӘУЕЛСІЗДІК ЖӘНЕ ОТАНШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Тәртіп – тәрбие бастауы . |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Қосымша тапсырма 2минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру «Көңіл күйді анықтау» Оқушылар бір параққа өздерінің көңіл күйін білдіретін суреттер салады. Өткенді пысықтау Дыбыстар түріне ажырат
Жаңа тақырып Құндылық мақсаты: Мемлекеттік тілді білу
Оқулықпен жұмыс. Таныстырылым «Ақша қардың әлегі» әңгімесінің авторы Бердібек Соқпақбаев жайлы қысқаша мағлұмат береді. Бердібек Соқпақбаев – жазушы. 1924 жылы Алматы облысының Нарынқол ауылында туған. Балалар мен жасөспірімдерге арнап 20- дан астам әңгіме, повесть, романдар жазған. «Менің атым Қожа», «Балалық шаққа саяхат» т.б. шығармалары бар.
Оқылым. Айтылым 1-жаттығу Мәтінмен жұмыс. Мәтінді тізбектей оқыту. Мәтінді оқып болған соң, мәтін соңында берілген сұрақтарға жеке-жеке жауап береді: Мәтін неше бөліктен тұрады? Оны неден байқадың? Әр бөлікте не туралы айтылған?
ЕБҚ Мәтіннің басты кейіпкері кім? Ол қандай бала? Мінездеме беріп көр.
ЕҚБ Мәтіннің негізгі ойын анықта. Өзіңнің басыңнан осындай оқиға өтті ме? Айтып бер
Жазылым Көркем жазу К К К К К К К к к к к к к к к
2-жаттығуда сөздерді көшіріп жазады: Әйнек, кінә, тәртіпсіздік, бүгін.
«Бөшкедегі сөздер» ойыны 3-жаттығу. Бос торкөздерге керекті әріпті қойып оқы. Осы сөздердің ішінен өзің қалаған бір сөзден сөйлем құрап жаз. Күн шықты. Шанамен сырғанадық
ҚЖ: «Спиральді оқу» әдісі Өтілген мәтінді әдіс арқылы оқыту
Кері байланыс
|
Суреттерін тақтаға іледі
Дыбыстарды ажыратады
Автормен танысады
Мәтінмен жұмыс жасайды
Жеке жұмыс жасайды
Жаттығу жасайды
Дәптермен жұмыс жасайды
Ойын ойнайды
Мәтінді дөңгелете оқиды
Кері байланыс жасайды
|
Дескриптор: Дыбыстарды жуан және жіңішкеге ажыратады Дыбыстық талдау жасайды
Тамаша!
Дескриптор: Мәтіннің неше бөліктен тұратынын анықтайды Бөліктерге ат қояды Мәтінді өз ойымен жалғастырады
Керемет!
Әсерлі әңгіме болды!
Дескриптор: Сөздерді оқып шығады Қатесіз көшіріп жазады Сұрақтарға жауап береді.
Дескриптор: Бос торкөздерге керекті әріпті қойып оқиды. Осы сөздердің ішінен қалаған бір сөзден сөйлем құрап жазады
Дескриптор: Мәтінді дөңгелете, мәнерлеп оқиды Мәтін мазмұнын түсінеді
«Білім сандығы» әдісі
|
Көңіл күй смайликтері
Кесте
Суреттер
https:// adebiportal.kz/ kz/authors/ view/2223
Оқулық
Оқулық
Әуен
Жұмыс дәптері
Суреттер
Мәтін жазылған парақтар
Кері байланыс парағы
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Таныстырылым https:// adebiportal.kz/ kz/authors/ view/2223



шағым қалдыра аласыз






















