|
Бөлім: |
Сандар мен цифрлар |
|||||
|
Мұғалімнің аты-жөні |
Шеримова.Е |
|||||
|
Күні: |
25.09.2025ж |
|||||
|
Сынып: 1 |
Қатысқандар:16 |
Қатыспағандар: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
7 саны және цифры / Мектеп кітапханасы 14 сабақ |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
1.5.2.3 сандардың қосындысы мен айырмасын/сандарды салыстыру (артық/кем), көршілес сандарды, сандық аралықтарды, сандар қатарын көрсету үшін сан сәулесін қолдану; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Сандардың қосындысы мен айырмасын/сандарды салыстырады (артық/кем), көршілес сандарды, сандық аралықтарды, сандар қатарын көрсетіу үшін сан сәулесін қолданады |
|||||
|
Құндылықтар |
Қыркүйек – еңбекқорлық және кәсіби біліктілік айы 4-апта дәйексөзі: «Еңбек – жай ғана қызмет емес, адам болмысының айнасы».(Абай) |
|||||
|
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 5 мин |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру ЖИ көмекші Сандар тізген сәулені, Санап, алып,қосамыз. Артық, кемін зерделеп, Ажыратып аламыз. Білім деген қоржынға Нәтижелер саламыз! Өткен тақырыпқа шолу, жаңа тақырыпты ашу «Ой қозғау» әдісімен жүреді: -Балалар, өткенде математика сабағында не істедік? -10-ға дейін тура және кері санайықшы. -Мен көрсеткен карточкадағы сандарды кезекпен атайық. -2, 3, 4, 5, 6 сандарының құрамын айтыңдар. -Енді мына тұрған кітаптарды санайық. -Неше кітап бар? -6 санының карточкасын көрсетіңдер. -Оған тағы бір кітап қосты? -Барлығы неше кітап болды? -Ендеше бүгінгі сабағымызда 7 саны мен цифрын қарастыратын боламыз. Оқу мақсаты жарияланады. |
Өлең жолдарын бірге айтып қайталайды
Ойынға қатысады
Сұрақтарға жауап береді |
Оқушылар жауабын толықтырып, әр қайсысына тиімді кері байланыс беріп отыру «Бағдаршам» әдісі. Жауабын толықтыру, тиімді кері байланыс жасау.
|
1-10 сандар картасы кітаптар |
||
|
Сабақтың ортасы 24 мин |
(Ұ) 1- тапсырмада «Ауызша жаттығу» жүзеге асады. 1)
Суретте қай заттар жетіден
бейнеленген? 7 гүл, 7 қатар сөре, 7 орындық, кемпірқосақтың 7 түсі, 7 кітап. Әртүрлі заттарды санап, оларды салыстыр. 6<7 7>5 тсс Кітапхана аптаның жетінші күні жұмыс істемейді. Ол күн қалай аталады? (жексенбі).
2
тапсырма: « Бәйге».
әдісімен 7 санын қалай алғаныңды айт. 6+1=7 5+2=7 4+3=7 3+4=7 2+5=7 1+6=7 Сергіту сәтінде «Нерожаттығу» 3- тапсырма Ф,С «Ойлан, жұптас, талқыла» әдісі. Ж.Ж 3) Көрсетілген сандар шығу үшін, әр сәреге неше кітаптан қою керек? 6=4+2 4=3+1 5=2+3 3=1+2
ЕБҚ оқушыға: -Қарындаштарыңды пайдаланып 4 санының құрамын анықтауға мысалдар келтір. ҚБ
тапсырма:
|
Тапсырма орындайды Билеп сергиді. Тапсырма орындайды Тапсырма орындайды
|
Дескриптор: Жетіден бейнеленген заттарды анықтайды, салыстырады, өрнектер құрып, мәнін дұрыс табады -жасыл; Жетіден бейнеленген заттарды анықтайды, салыстырады, өрнектер құрып, мәнін табуда көмек қажет етеді -сары; Жетіден бейнеленген заттарды анықтайды, салыстырады, өрнектер құрып, мәнін табуда қиналады -қызыл. Сандар құрамын анықтау арқылы тапсырманы дұрыс орындайды -жасыл; Сандар құрамын анықтау арқылы тапсырманы орындауда көмек қажет етеді -сары; Сандар құрамын анықтау арқылы тапсырманы орындауда қиналады -қызыл; Тапсырманы дұрыс орындайды-жасыл; Тапсырманы орындауда аздап қателеседі, көмек қажет етеді -сары; Тапсырманы орындауда көп қате жібереді, қиналады -қызыл. |
Математика 1-сынып 1-бөлім 32-бет 33-бет Жұмыс дәптері |
||
|
Сабақтың соңы 6 мин |
Кері байланысты «Алтын микрафон» әдісі арқылы береді. -Бүгінгі сабақтың тақырыбы не туралы болды? -Сабақ барысында не ұнады? -Қай тапсырманы орындауда қиналдың?» |
Өз ойын айтады. |
|
|
||


жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
14 саб матем.docx
14 саб матем.docx
|
Бөлім: |
Сандар мен цифрлар |
|||||
|
Мұғалімнің аты-жөні |
Шеримова.Е |
|||||
|
Күні: |
25.09.2025ж |
|||||
|
Сынып: 1 |
Қатысқандар:16 |
Қатыспағандар: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
7 саны және цифры / Мектеп кітапханасы 14 сабақ |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
1.5.2.3 сандардың қосындысы мен айырмасын/сандарды салыстыру (артық/кем), көршілес сандарды, сандық аралықтарды, сандар қатарын көрсету үшін сан сәулесін қолдану; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Сандардың қосындысы мен айырмасын/сандарды салыстырады (артық/кем), көршілес сандарды, сандық аралықтарды, сандар қатарын көрсетіу үшін сан сәулесін қолданады |
|||||
|
Құндылықтар |
Қыркүйек – еңбекқорлық және кәсіби біліктілік айы 4-апта дәйексөзі: «Еңбек – жай ғана қызмет емес, адам болмысының айнасы».(Абай) |
|||||
|
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 5 мин |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру ЖИ көмекші Сандар тізген сәулені, Санап, алып,қосамыз. Артық, кемін зерделеп, Ажыратып аламыз. Білім деген қоржынға Нәтижелер саламыз! Өткен тақырыпқа шолу, жаңа тақырыпты ашу «Ой қозғау» әдісімен жүреді: -Балалар, өткенде математика сабағында не істедік? -10-ға дейін тура және кері санайықшы. -Мен көрсеткен карточкадағы сандарды кезекпен атайық. -2, 3, 4, 5, 6 сандарының құрамын айтыңдар. -Енді мына тұрған кітаптарды санайық. -Неше кітап бар? -6 санының карточкасын көрсетіңдер. -Оған тағы бір кітап қосты? -Барлығы неше кітап болды? -Ендеше бүгінгі сабағымызда 7 саны мен цифрын қарастыратын боламыз. Оқу мақсаты жарияланады. |
Өлең жолдарын бірге айтып қайталайды
Ойынға қатысады
Сұрақтарға жауап береді |
Оқушылар жауабын толықтырып, әр қайсысына тиімді кері байланыс беріп отыру «Бағдаршам» әдісі. Жауабын толықтыру, тиімді кері байланыс жасау.
|
1-10 сандар картасы кітаптар |
||
|
Сабақтың ортасы 24 мин |
(Ұ) 1- тапсырмада «Ауызша жаттығу» жүзеге асады. 1)
Суретте қай заттар жетіден
бейнеленген? 7 гүл, 7 қатар сөре, 7 орындық, кемпірқосақтың 7 түсі, 7 кітап. Әртүрлі заттарды санап, оларды салыстыр. 6<7 7>5 тсс Кітапхана аптаның жетінші күні жұмыс істемейді. Ол күн қалай аталады? (жексенбі).
2
тапсырма: « Бәйге».
әдісімен 7 санын қалай алғаныңды айт. 6+1=7 5+2=7 4+3=7 3+4=7 2+5=7 1+6=7 Сергіту сәтінде «Нерожаттығу» 3- тапсырма Ф,С «Ойлан, жұптас, талқыла» әдісі. Ж.Ж 3) Көрсетілген сандар шығу үшін, әр сәреге неше кітаптан қою керек? 6=4+2 4=3+1 5=2+3 3=1+2
ЕБҚ оқушыға: -Қарындаштарыңды пайдаланып 4 санының құрамын анықтауға мысалдар келтір. ҚБ
тапсырма:
|
Тапсырма орындайды Билеп сергиді. Тапсырма орындайды Тапсырма орындайды
|
Дескриптор: Жетіден бейнеленген заттарды анықтайды, салыстырады, өрнектер құрып, мәнін дұрыс табады -жасыл; Жетіден бейнеленген заттарды анықтайды, салыстырады, өрнектер құрып, мәнін табуда көмек қажет етеді -сары; Жетіден бейнеленген заттарды анықтайды, салыстырады, өрнектер құрып, мәнін табуда қиналады -қызыл. Сандар құрамын анықтау арқылы тапсырманы дұрыс орындайды -жасыл; Сандар құрамын анықтау арқылы тапсырманы орындауда көмек қажет етеді -сары; Сандар құрамын анықтау арқылы тапсырманы орындауда қиналады -қызыл; Тапсырманы дұрыс орындайды-жасыл; Тапсырманы орындауда аздап қателеседі, көмек қажет етеді -сары; Тапсырманы орындауда көп қате жібереді, қиналады -қызыл. |
Математика 1-сынып 1-бөлім 32-бет 33-бет Жұмыс дәптері |
||
|
Сабақтың соңы 6 мин |
Кері байланысты «Алтын микрафон» әдісі арқылы береді. -Бүгінгі сабақтың тақырыбы не туралы болды? -Сабақ барысында не ұнады? -Қай тапсырманы орындауда қиналдың?» |
Өз ойын айтады. |
|
|
||


шағым қалдыра аласыз

















