|
Бөлім |
Демалу мәдениеті. Мерекелер / 4В Есепті шығару жолдары |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Математика |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 3 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
№153 Үш амалмен шығарылатын есептер |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.5.1.7 үш амалмен шығарылатын есептерді (шамалар арасындағы тәуелділікке құрылған жай есептердің түрлі комбинациялары) модельдеу және шығару; 3.4.1.3 сандар жиынының ішкі жиындарын элементтердің берілген немесе оқушылардың өздері анықтаған қасиеттері бойынша құру. |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Сен 3 амалмен орындалатын есептерді талдайсың және шығарасың. |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтар |
Талап: сыни және креативті ойлау. |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
теңдеулерді шешу. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 5 мин |
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал орнату
Балалар, бүгін ерекше сабақ болмақ; Қане, ауызша берілген көбейтуді жылдам шығарайық;Өз білімімізді дәлелдейік: «Батыр бала» әдісі 113*2=226 121*4= 484 232*3=696 486/2=243 222*4=888 696/3=232 282/2=141 448/4=112 |
Үй тапсырмасын тексереді. |
Дескриптор: Берліген есептерді ойшы дұрыс шығарады; |
|
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 35 мин |
Жаңа сабақ Сабақтың тақырыбы мен мақсатын жариялау Қызығушылықты ояту
№1 Өрнектің мәнін тапқанда, сен «ЭКСПО-2017» көрмесіне әлемнің неше елі қатысқанын білесің. (196×4-439):3=115 №2 Есептерді шығар а Балалар- 45 тг-ден 10 бала ? тг Ш: 1) 90×6=540 (тг)-ересектерге 2) 45×10=450 (тг)-балаларға 3) 540+450=990 (тг)-барлығы Ж: жолақыға барлығы 990 тг төледі. Ә 200 теңгелік-5 билет Ш: 1) 500×2=1000 (тг)-2 билетке 2) 200×5=1000 (тг)-5 билетке 3) 1000+1000=2000 (тг)-барлығы Ж: Сырым билеттерге барлығы 2000 тг төледі. №3 Есепті шығар А 2 орамда-? м, 131 кем 4 м-ден ? көйлек Қалады-? м Ш: 1) 324-131= 193 (м) -2 орамда 2) 324+193=517 (м) -барлығы 3) 517:4=129 (к) Ж: барлық матадан 129 көйлек тігуге болады. 1 м мата қалады. Ә 2 орамда- ? м, 70 м кем 3 м-ден ? көйлек Қалады-? м. Ш: 1) 142-70=72 (м) 2) 142+72= 214 (м) 3) 214:3=71 (к) Ж: барлық матадан 71 көйлек тігуге болады. 1 м мата қалады. Ойлан, тап!
Ж: а) кем дегенде 4 шар алу керек. ә) кем дегенде 6 шар алу керек. б) кем дегенде 5-6 шар алу керек. в) кем дегенде 7 шар алу керек. №7 Есептерді шығар А) Кетті-6 сағ 10 минутта Келді-8 сағ 45 минутта Үйде болмады-? Сағ Ш: 8 сағ 45 мин-6 сағ 10 мин=2 сағ 35 мин Ж: Мақсат 2 сағ 35 мин үйде болмады. Ә) Серуендеді-45 мин Үйде болды-20 мин Кинотеатрда болды-1 сағ 30мин Үйге келді-15 сағ 19 мин Серуендеуге шықты-? Сағатта Ш: 1) 15 сағ 19 мин-1 сағ 30 мин= 13 сағ 49 мин 2) 13 сағ 49 мин-20 мин=13 сағ 29 мин 3) 13 сағ 29 мин-45 мин= 12 сағ 44 мин Ж: Айман құрбысымен серуендеуге үйден 12 сағат 44 минутта шықты. Жұптық жұмыс №6
Логикалық тапсырмалар 1) 107-ге дейінгі сандардың ішінен 7-саны неше рет кездеседі? (жауабы: 21 рет) 2) Үстел үстінде үш стақан шие тұр.Марат бір стақан шиені жеп қойды.Неше стақан қалды? (жауабы:3 стақан) 3) Қараңғы бөлмеде майшам мен керосин лампасы тұр.Бірінші не жағасыз?(жауабы: шырпы 4) Алмұрт алмадан ауыр,ал алма шабдалыдан ауыр.Қайсысы ауыр алмұрт па әлде шабдалы ма? (жауабы: алмұрт ауыр) 5)Сағат түнгі 10-да жауын жауып тұрса,24 сағаттан кейін күннің жарқырап тұруы мүмкін бе? (жауабы: жоқ) 6) Үш тауық үш күнде үш жұмыртқа салады.12 тауық 12 күнде қанша жұмыртқа салады? (жауабы: 12 жұмыртқа) 2 мен 100-дің көбейтіндісін 100-ге бөл.(2) 8²-нешеге тең болады? (64) |
Өрнектің мәнін табады. Есептерді шығарады. Есепті шығарады. Доптардың санын атайды. Есептерді шығарады. Жиындарды жазады. Өрнектердің мәнін табады. |
Дескриптор: -амалдардың орындалу ретін анықтайды-1 ұ. -өрнектердің мәнін табады-1 ұ. Дескриптор: -есептерді шығарады-2 ұ. Дескриптор: есепті шығарады-1 ұ. -есептегі санды деректерді өзгертіп қайта шығарады-1 ұ.
Дескриптор: -есепті шығарады-1 ұ. Дескриптор: -жиындарға ортақ ат береді-1 ұ. -ішкі жиынды анықтайды-1 ұ. Дескриптор: -кесте бойынша есептер құрастырып шығарады-1 ұ. |
Презентация |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақты қорыту |
Кері байланыс «Ноутбук» әдісі Үйге тапсырма: 60 бет №5
|
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Бесір НазеркеШағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз №153 Үш амалмен шығарылатын есептер 3 сынып
Тақырып бойынша 31 материал табылды
№153 Үш амалмен шығарылатын есептер 3 сыныпМатериал туралы қысқаша түсінік
платформалық жұмыстар жасату үшін 87473302681 номеріне жазыңыз
Материалдың қысқаша нұсқасы
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||

















