Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
Пәні: |
Математика |
|||||
Бөлім: |
Есеп шығару жолдары. Демалу мәдениеті. Мерекелер. |
|||||
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
Күні: |
|
|||||
Сынып: |
3 |
|
||||
Сабақтың тақырыбы: |
№157 сабақ. Құрама есептер шығару |
|||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.5.1.1 2-3 амалмен орындалатын есепті кесте, сызықтық/бағандық диаграмма, сызба, қысқаша жазба түрінде модельдеу 3.2.1.5 үш амалдан артық әріпті, санды өрнектерді салыстыру |
|||||
Сабақтың мақсаты |
Құрама есептерді шығарады |
|||||
Құндылық: (Негіздеме: Мемлекет басшысы Қ.Тоқаевтың Ұлттық құрылтайдың ІІ,ІІІ, ІV отырыстарында берген тапсырмасы, ҚР Оқу-ағарту министрлігінің №123 бұйрығы) |
"АДАЛ АЗАМАТ" ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ ОҚУ-АҒАРТУ МИНИСТРЛІГІ Астана, 2025 БАҒДАРЛАМАСЫ БІРТҰТАС ТӘРБИЕ
Мамыр айы: БІРЛІК ЖӘНЕ ЫНТЫМАҚ Апта дәйексөзі:«Күннің көзі ортақ, жақсының сөзі ортақ»
|
|||||
Сабақтың барысы |
||||||
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
Сабақ тың басы 5 минут
Өткенді пысықтау 5 минут
Сабақ тың ортасы 20 минут
Сергіту сәті 2 минут
Сабақты қорыту 8минут
Кері байланыс 5 минут
|
Психологиялық ахуал қалыптастыру
«Біртұтас тәрбие» тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру кезіңінен бастап, сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін. Құндылық мақсаты: Өзгелерге мейірімділік, жанашырлық таныта білу
Өткенді пысықтау 7-тапсырма Амалдардың орындалу ретін анықта және есепте 1 4 2 5 3 234*2+340:5-924:4=305 1 4 2 5 3 267*3-308*2+840:5=353
Жаңа тақырып 1-тапсырма Өрнектердің мәнін тап. Мақалды оқы және мағынасын түсіндір. 980:2=490 149*4=596 276:3=92 326*3=978 405*2=810 145*5=725 Анна алақанының аясы, Шынардың ақ саясы.
Өзіндік жұмыс 2-тапсырма ЕҚБ Мақсаты: есеп шығару жолдарын меңгерту А)25 данадан- 8 қорап ? 15 данадан-5 қорап Шешуі: (25·8) + (15·5) = 200 + 75 = 275(барлығы) Жауабы: безендіруге барлығы 275 шар мен жалау пайдаланылды.
ЕБҚ Мақсаты: есеп шығару жолдарын меңгерту Ә)1 оқушы-3 а.хат және 1 қобдиша 30 оқушы -? сыйлық 30*(3+1)=30*4=120 Ж: Оқушылар барлығы 120 сыйлық жасады
Саралау: топтық қолдау Топтық жұмыс 3-тапсырма Өрнектер бойынша есептер құрастырыңдар. Үлгі: Сыйлық-221 тг-ден 3 дана Раушан гүл-106 тг Барлығы-? Тг 221*3+106=663+106=769тг Ж: БАРЛЫҒЫНА 769 ТГ ТӨЛЕНДІ
ЖИ: «wordwall.» ойыны
Саралау: қарқын ФС тапсырмасы 5-тапсырма Балалардың бәрі бірге неше әшекей жасағанын тап. 1-күн:25+17+15=25+15+17=57; 2-күн:36+17+34=36+34+17=87; 3-күн:58+34+12=58+12+34=104; 4-күн:39+25+11=39+11+25=75; 5-күн:56+23+17=23+17+56=96; 6-күн:27+18+13=27+13+18=58
Топтық жұмыс 6-тапсырма Есептерді шығар А)Картоп 130 тг - 4 кг Сәбіз 150 тг – 3 кг ? жұмсалды Шешуі: (130·4) + (150 · 3) = 970 (тг) Жауабы: анасы 970 теңге жұмсады.
Ә
Ө Барлығы-?л 14*2=28л 28:4=7л 28+7=35л Ж: Барлығы 35 лшырын сатып алды
Зерттеушілік жұмыс 7-тапсырма Заңдылықты анықта. Әрбір жағына екі цифрдан жазып, қатарды толықтыр. А) 2,4,6,8,10,12,14 Ә)2,3,6,7,10,11,14,15 Б) 38,34,31,27,23,19,16
Үй тапсырмасы 4-тапсырма Теңдеулерді шеш 45:у=72:8 162+х=509-68 45:у=9 162+х=441 У=45:9 х=441-162 У=5 х=279 45:5=72:8 162+279=509-68 9=9 441=441
1000-а=146*6 1000-а= 876 А=1000-876 А=124 1000-124=146*6 876=876 Кері байланыс
|
Өлең жолдарын хормен оқиды
Өткенді пысықтайды
Тапсырманы орындайды
Тақырыпты түсініп алады
Жеке жұмыс жасайды
Есеп құрастырады
Топта бір-біріне қолдау бере отырып жұмыс жасайды
Тапсырманы орындайды
Кейбір оқушы басқаларға қарағанда жылдам жұмыс жасайды
Есепті шығарады
Зерттеу жұмысын жүргізеді
Үй тапсырмасын алады
Кері байланыс жасайды
|
Мақтау,мадақтау арқылы бағалап отыру
Дескриптор: Амалдардың орындалу ретін анықтайды және есептейді-2б
Дескриптор: Өрнектердің мәнін табады-1б Мақалды оқиды және мағынасын түсіндіреді-1б
Тамаша жұмыс!
Жарайсыңдар!
Дескриптор: Өрнектер бойынша есептер құрастырады және шығарады-1б
Дескриптор: Балалардың бәрі бірге неше әшекей жасағанын табады-1б
Тамаша жұмыс орындадыңдар!
Дескриптор: Есептерді шығарады-1б
Дескриптор: Заңдылықты анықтайды-1б . Әрбір жағына екі цифрдан жазып, қатарды толықтырады-1б
Керемет!
«Білім заряды» әдісі
|
Суреттер
Жұмыс дәптері
Оқулық
Оқулық
Жұмыс дәптері
Суреттер
https://wordwall.net/kk/resource/73010001
Кесте
Оқулық
Оқулық
Оқулық
Жұмыс дәптері
Кері байланыс тақтасы
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
№157 сабақ Құрама есептер шығару
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
Пәні: |
Математика |
|||||
Бөлім: |
Есеп шығару жолдары. Демалу мәдениеті. Мерекелер. |
|||||
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
Күні: |
|
|||||
Сынып: |
3 |
|
||||
Сабақтың тақырыбы: |
№157 сабақ. Құрама есептер шығару |
|||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.5.1.1 2-3 амалмен орындалатын есепті кесте, сызықтық/бағандық диаграмма, сызба, қысқаша жазба түрінде модельдеу 3.2.1.5 үш амалдан артық әріпті, санды өрнектерді салыстыру |
|||||
Сабақтың мақсаты |
Құрама есептерді шығарады |
|||||
Құндылық: (Негіздеме: Мемлекет басшысы Қ.Тоқаевтың Ұлттық құрылтайдың ІІ,ІІІ, ІV отырыстарында берген тапсырмасы, ҚР Оқу-ағарту министрлігінің №123 бұйрығы) |
"АДАЛ АЗАМАТ" ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ ОҚУ-АҒАРТУ МИНИСТРЛІГІ Астана, 2025 БАҒДАРЛАМАСЫ БІРТҰТАС ТӘРБИЕ
Мамыр айы: БІРЛІК ЖӘНЕ ЫНТЫМАҚ Апта дәйексөзі:«Күннің көзі ортақ, жақсының сөзі ортақ»
|
|||||
Сабақтың барысы |
||||||
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
Сабақ тың басы 5 минут
Өткенді пысықтау 5 минут
Сабақ тың ортасы 20 минут
Сергіту сәті 2 минут
Сабақты қорыту 8минут
Кері байланыс 5 минут
|
Психологиялық ахуал қалыптастыру
«Біртұтас тәрбие» тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру кезіңінен бастап, сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін. Құндылық мақсаты: Өзгелерге мейірімділік, жанашырлық таныта білу
Өткенді пысықтау 7-тапсырма Амалдардың орындалу ретін анықта және есепте 1 4 2 5 3 234*2+340:5-924:4=305 1 4 2 5 3 267*3-308*2+840:5=353
Жаңа тақырып 1-тапсырма Өрнектердің мәнін тап. Мақалды оқы және мағынасын түсіндір. 980:2=490 149*4=596 276:3=92 326*3=978 405*2=810 145*5=725 Анна алақанының аясы, Шынардың ақ саясы.
Өзіндік жұмыс 2-тапсырма ЕҚБ Мақсаты: есеп шығару жолдарын меңгерту А)25 данадан- 8 қорап ? 15 данадан-5 қорап Шешуі: (25·8) + (15·5) = 200 + 75 = 275(барлығы) Жауабы: безендіруге барлығы 275 шар мен жалау пайдаланылды.
ЕБҚ Мақсаты: есеп шығару жолдарын меңгерту Ә)1 оқушы-3 а.хат және 1 қобдиша 30 оқушы -? сыйлық 30*(3+1)=30*4=120 Ж: Оқушылар барлығы 120 сыйлық жасады
Саралау: топтық қолдау Топтық жұмыс 3-тапсырма Өрнектер бойынша есептер құрастырыңдар. Үлгі: Сыйлық-221 тг-ден 3 дана Раушан гүл-106 тг Барлығы-? Тг 221*3+106=663+106=769тг Ж: БАРЛЫҒЫНА 769 ТГ ТӨЛЕНДІ
ЖИ: «wordwall.» ойыны
Саралау: қарқын ФС тапсырмасы 5-тапсырма Балалардың бәрі бірге неше әшекей жасағанын тап. 1-күн:25+17+15=25+15+17=57; 2-күн:36+17+34=36+34+17=87; 3-күн:58+34+12=58+12+34=104; 4-күн:39+25+11=39+11+25=75; 5-күн:56+23+17=23+17+56=96; 6-күн:27+18+13=27+13+18=58
Топтық жұмыс 6-тапсырма Есептерді шығар А)Картоп 130 тг - 4 кг Сәбіз 150 тг – 3 кг ? жұмсалды Шешуі: (130·4) + (150 · 3) = 970 (тг) Жауабы: анасы 970 теңге жұмсады.
Ә
Ө Барлығы-?л 14*2=28л 28:4=7л 28+7=35л Ж: Барлығы 35 лшырын сатып алды
Зерттеушілік жұмыс 7-тапсырма Заңдылықты анықта. Әрбір жағына екі цифрдан жазып, қатарды толықтыр. А) 2,4,6,8,10,12,14 Ә)2,3,6,7,10,11,14,15 Б) 38,34,31,27,23,19,16
Үй тапсырмасы 4-тапсырма Теңдеулерді шеш 45:у=72:8 162+х=509-68 45:у=9 162+х=441 У=45:9 х=441-162 У=5 х=279 45:5=72:8 162+279=509-68 9=9 441=441
1000-а=146*6 1000-а= 876 А=1000-876 А=124 1000-124=146*6 876=876 Кері байланыс
|
Өлең жолдарын хормен оқиды
Өткенді пысықтайды
Тапсырманы орындайды
Тақырыпты түсініп алады
Жеке жұмыс жасайды
Есеп құрастырады
Топта бір-біріне қолдау бере отырып жұмыс жасайды
Тапсырманы орындайды
Кейбір оқушы басқаларға қарағанда жылдам жұмыс жасайды
Есепті шығарады
Зерттеу жұмысын жүргізеді
Үй тапсырмасын алады
Кері байланыс жасайды
|
Мақтау,мадақтау арқылы бағалап отыру
Дескриптор: Амалдардың орындалу ретін анықтайды және есептейді-2б
Дескриптор: Өрнектердің мәнін табады-1б Мақалды оқиды және мағынасын түсіндіреді-1б
Тамаша жұмыс!
Жарайсыңдар!
Дескриптор: Өрнектер бойынша есептер құрастырады және шығарады-1б
Дескриптор: Балалардың бәрі бірге неше әшекей жасағанын табады-1б
Тамаша жұмыс орындадыңдар!
Дескриптор: Есептерді шығарады-1б
Дескриптор: Заңдылықты анықтайды-1б . Әрбір жағына екі цифрдан жазып, қатарды толықтырады-1б
Керемет!
«Білім заряды» әдісі
|
Суреттер
Жұмыс дәптері
Оқулық
Оқулық
Жұмыс дәптері
Суреттер
https://wordwall.net/kk/resource/73010001
Кесте
Оқулық
Оқулық
Оқулық
Жұмыс дәптері
Кері байланыс тақтасы
|
||
шағым қалдыра аласыз


