№15 Кестенің көмегімен бір таңбалы сандарды разрядтан аттап қосу және азайту

Тақырып бойынша 12 материал табылды

№15 Кестенің көмегімен бір таңбалы сандарды разрядтан аттап қосу және азайту

Материал туралы қысқаша түсінік
ашық сабақ
Материалдың қысқаша нұсқасы

Білім беру ұйымы


Пәні:

Математика

Бөлім

Екі таңбалы сандар

Күні

Сынып

2 сынып

Мұғалімнің аты-жөні


Сабақтың тақырыбы

15 Кестенің көмегімен бір таңбалы сандарды разрядтан аттап қосу және азайту

Үлгілік оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

2.1.2.4.Бір таңбалы сандарды ондықтан аттап қосу кестесін құру,білу және қолдану.

2.1.2.5.Бір таңбалы сандарды ондықтан аттап қосу және азайтуды орындау.

Сабақтың мақсаты

Бір таңбалы сандарды ондықтан аттап қосу кестесін құрады,біледі және қолданады

Бір таңбалы сандарды ондықтан аттап қосады және азайтуды орындайды

Ойлау деңгейі

Білу Түсіну

Құндылықтар

Талап,дұрыс қарым-қатынас орната білу.

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңдері / уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар


Сабақ

тың басы

Ұйымдасты

ру кезеңі

5 мин















Сабақ

тың ортасы

Жаңа сабақ

25-30 мин



































































Сабақ

тың соңы










Бекіту кезеңі

10 мин

Үй тапсырмасы













Кері байланыс

Психологиялық ахуал қалыптастыру

Үй тапсырмасын сұрау

Миға шабуыл баспалдағы

Өткенді еске түсіру.






Сабаққа кіріспе

Оқушыларды оқу мақсаты және бағалау критерийімен таныстыру

Жаңа тақырып

Ж.Ж«Кім жылдам?» әдісі

1.бір таңбалы сандарды разрядтан аттап қосу кестесін қолдана отырып, тура теңдік болатындай белгісіз санды тиісті орына қой.

Ж.Ж 2-тапсырма .Артық өрнекті тап

Барлық өрнектердің мәндері 12-ге тең, ал 6 + 1 + 4 өрнегінің мәні 11-ге тең





3.Берілген сандарды пайдаланып қосу, азайту амалымен тура теңдік құр

Қосындының мәнінен бірінші қосылғышты азайт.Не байқадың?

Берілген сандарды пайдаланып,азайту амалымен тура теңдік құр

Picture 2

ЕБҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсетіледі

4-тапсырма.Өрнектің мәнін тап

ЕБҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсетіледі

Өрнектердің ең үлкен екі мәнінің қосындысын, айырмасын жаз, оның мәнін тап.

15 – 11 = 4 15 + 11 = 26


Сергіту сәті

Бойды сергек тік ұста,
Емін-еркін тыныста.
Оң қолыңды соз алға,
Қол ұшына қара да,
Үшбұрыш сыз ауада,
Сол қол босқа тұрмасын,
Шеңбер жасап тынбасын.

Т.Ж5-тапсырма..Есепті шығар




Барлығы -12 орам

Пайдаланды -8 орам

Қалды - ? орам

Ш:12 – 8 =4

Ж:4 орам

ЕБҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсетіледі

Ж.Ж Шығармашылық тапсырма

7-тапсырма .Өрнектердің мәнін кему ретімен орналастырып мақалды оқы.Осы мақалдың мағынасын қалай түсінесің?


Ж.Ж ә) Ребусты шеш

40 санын бірдей қосылғыштардың қосындысы түрінде жаза отырып, 20 + 20 = 40 өрнегін құрады,

70+ 20 = 90, демек 90 – 20 = 70, жасарын сан – 70. Келесі өрнек:

70 – 20 = 50.



Үйге тапсырма 6-есеп

Сабақты қорыту








Сәлемдесіп,

бір-біріне сәттілік тілейді








Өткен білімді еске түсіреді



Тақырыпты, сабақ мақсатын анықтайды.







Тапсырманы орындайды






Жаттығу жасайды











Тапсырманы орындайды



Тақтамен

жұмыс

жайды



















Терезе

әдәсі











Мақалдың мағынасын айтады


















Тау шыңы

әдісі







Кері байланыс

жасайды

Мұғалімнің қолдау, мадақтау сөздері.


Дескриптор

Бір таңбалы сандарды разрядтан аттап қосу кестесін қолдана отырып, тура теңдік болатындай белгісіз сандарды анықтайды-2б

артық өрнекті табады-1б

Дескриптор

Берілген сандарды пайдаланып қосу, азайту амалымен тура теңдік құрады-2б

Қосу кестесінің көмегімен өрнектің мәнін табады-1б

Өрнектердің ең үлкен екі мәнінің қосындысын,

айырмасын жазады, оның мәнін табады-1б
















Дескриптор

Есептің шешуін,жауабын табады-1б.

Өрнектердің мәнін кему ретімен орналастырып ,мақалды оқиды-1б

Ребусты шешеді-1б






.

Таратпа материалдар







Математика оқулығы.







Математика оқулығы.







Суреттер





Слайд













Оқулық

дәптер



суреттер





оқулық

тақта



оқулық

тақта

















































Кері байланыс парақшалары

































































Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
16.05.2025
154
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі