Тәрбие сағаты бойынша жоспар
|
Мектеп: |
|
|
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: |
7 Қатысушылар |
Қатыспағандар саны |
|
Тақырыбы |
«15 қараша – Ұлттық валюта – теңге күні»./Менің негізгі құқықтарым мен міндеттерім |
|
|
Құндылық |
«Тәуелсіздік және отаншылдық» |
|
|
Мақсаты: |
Оқушыларға Қазақстан Республикасының ұлттық валютасы – теңге туралы білім беру. Теңгенің тарихын және оның маңыздылығын түсіндіру. Оқушылардың қаржылық сауаттылығын арттыру. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Ресурстар |
|
Сынып сағаттың басы 5 минут |
Үйымдастыру кезеңі Мұғалімнің амандасуы. КР гимні орындалады Сынып сағаттың тақырыбы мен мақсаты таныстырылады.
|
Сыныпта оқушылар ҚР гимнің орындайды Назарын мұғалімге аударады және жағымды ахуал қалыптасады. |
Нақыл сөздер |
|
Сабақтың ортасы 25мин |
Теңге күнінің тарихы және оның маңызы туралы қысқаша түсінік беру. Қазақстан Республикасы – егеменді, тәуелсіз
демократиялық мемлекет. Оның өз Ата Заңы, мемлекеттік рәміздері,
ұлттық валютасы бар. Халқымыз теңгені бұрын да пайдаланған. Ерте замандарда теңгелерді Түркістан, Тараз қалаларындағы арнаулы шеберханаларда жасаған. 1тапсырма: топтық жұмыс Оқушыларды топтарға бөлу және оларға теңге туралы презентация жасау тапсырмасын беру. «Теңгенің тарихы» постер 2 тапсырма: «Сұрақ - бізден, жауап – сізден».
3
тапсырма: Мақал -
мәтелдегі бос орынға төмендегі сөзді жазу. |
Оқушылар мұғалімді мүқият тындайды. Қосымша ақпаратпен танысады Әр топ өзінің жасаған постерін сынып алдында таныстырады. Оқушылар тақырыпқа байланысты қысқаша ойын жинақтап сыныптастарына өз ойлағанын атады. Оқушылар қойылған сұрақтарға жауап береді. Берілген мақалдардың бос орындарына берілген сөздерді қойып мақалды аяқтайды. |
слайд Таратпа материал А4 маркер Мақал -мәтелдер |
|
Қауіпсіздік сабағы 10 минут Сабақтың соңы 5 минут |
Қауіпсіздік сабағының мақсаты: Оқушыларды негізгі құқықтары мен міндеттерімен таныстыру. Баланың қандай құқықтары бар? Баланың өмір сүруге, қорғауға, денсаулығын қорғауға, тұрғын үйге, білім алуға, даралық және оны сақтау құқығына, мемлекеттік көмекке құқығы бар. Қазақстан Республикасындағы балалардың құқықтары. Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 8 тамыздағы N 345 «Қазақстан Республикасындағы Бала құқықтары туралы» заңы (бұдан әрі – заң мәтіні бойынша) кәмелетке толмағандардың негізгі құқықтары мен міндеттерін айқындайды, сондай-ақ олардың құқықтары бұзылған жағдайда жүгіну тәртібін регламенттейді. Баланың өмір сүруге, қорғауға, денсаулығын қорғауға, тұрғын үйге, білім алуға, даралық және оны сақтау құқығына, мемлекеттік көмекке құқығы бар. «Қазақстан Республикасындағы Бала құқықтары туралы» Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 8 тамыздағы N 345 Заңы №№15, 16, 16-1, 17,19,20,35,36,37,38,39-1 баптар
Тапсырма: топтық «Топтастыру»
Бала құқығы
Рефлексия -Қажетті білімді толық меңгердің бе? - Қай дағдыларды қалыптастырдың? |
Берілген ақпаратпен танысады. Оқушылар айтылған ұсыныстар мен пайдалы ақпаратты бір-бірімен бөліседі. Оқушылар баланың құқықтарын топтастырады және өз ойларымен бөліседі. Оқушылар кері байланыс пен рефлексия береді. |
Стикерлер қалам Пайдалы сілтемелер: https://youtu.be/fqSa28dI6KM
бейнеролик
Стикер |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
«15 қараша – Ұлттық валюта – теңге күні»./Менің негізгі құқықтарым мен міндеттерім
Тәрбие сағаты бойынша жоспар
|
Мектеп: |
|
|
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: |
7 Қатысушылар |
Қатыспағандар саны |
|
Тақырыбы |
«15 қараша – Ұлттық валюта – теңге күні»./Менің негізгі құқықтарым мен міндеттерім |
|
|
Құндылық |
«Тәуелсіздік және отаншылдық» |
|
|
Мақсаты: |
Оқушыларға Қазақстан Республикасының ұлттық валютасы – теңге туралы білім беру. Теңгенің тарихын және оның маңыздылығын түсіндіру. Оқушылардың қаржылық сауаттылығын арттыру. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Ресурстар |
|
Сынып сағаттың басы 5 минут |
Үйымдастыру кезеңі Мұғалімнің амандасуы. КР гимні орындалады Сынып сағаттың тақырыбы мен мақсаты таныстырылады.
|
Сыныпта оқушылар ҚР гимнің орындайды Назарын мұғалімге аударады және жағымды ахуал қалыптасады. |
Нақыл сөздер |
|
Сабақтың ортасы 25мин |
Теңге күнінің тарихы және оның маңызы туралы қысқаша түсінік беру. Қазақстан Республикасы – егеменді, тәуелсіз
демократиялық мемлекет. Оның өз Ата Заңы, мемлекеттік рәміздері,
ұлттық валютасы бар. Халқымыз теңгені бұрын да пайдаланған. Ерте замандарда теңгелерді Түркістан, Тараз қалаларындағы арнаулы шеберханаларда жасаған. 1тапсырма: топтық жұмыс Оқушыларды топтарға бөлу және оларға теңге туралы презентация жасау тапсырмасын беру. «Теңгенің тарихы» постер 2 тапсырма: «Сұрақ - бізден, жауап – сізден».
3
тапсырма: Мақал -
мәтелдегі бос орынға төмендегі сөзді жазу. |
Оқушылар мұғалімді мүқият тындайды. Қосымша ақпаратпен танысады Әр топ өзінің жасаған постерін сынып алдында таныстырады. Оқушылар тақырыпқа байланысты қысқаша ойын жинақтап сыныптастарына өз ойлағанын атады. Оқушылар қойылған сұрақтарға жауап береді. Берілген мақалдардың бос орындарына берілген сөздерді қойып мақалды аяқтайды. |
слайд Таратпа материал А4 маркер Мақал -мәтелдер |
|
Қауіпсіздік сабағы 10 минут Сабақтың соңы 5 минут |
Қауіпсіздік сабағының мақсаты: Оқушыларды негізгі құқықтары мен міндеттерімен таныстыру. Баланың қандай құқықтары бар? Баланың өмір сүруге, қорғауға, денсаулығын қорғауға, тұрғын үйге, білім алуға, даралық және оны сақтау құқығына, мемлекеттік көмекке құқығы бар. Қазақстан Республикасындағы балалардың құқықтары. Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 8 тамыздағы N 345 «Қазақстан Республикасындағы Бала құқықтары туралы» заңы (бұдан әрі – заң мәтіні бойынша) кәмелетке толмағандардың негізгі құқықтары мен міндеттерін айқындайды, сондай-ақ олардың құқықтары бұзылған жағдайда жүгіну тәртібін регламенттейді. Баланың өмір сүруге, қорғауға, денсаулығын қорғауға, тұрғын үйге, білім алуға, даралық және оны сақтау құқығына, мемлекеттік көмекке құқығы бар. «Қазақстан Республикасындағы Бала құқықтары туралы» Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 8 тамыздағы N 345 Заңы №№15, 16, 16-1, 17,19,20,35,36,37,38,39-1 баптар
Тапсырма: топтық «Топтастыру»
Бала құқығы
Рефлексия -Қажетті білімді толық меңгердің бе? - Қай дағдыларды қалыптастырдың? |
Берілген ақпаратпен танысады. Оқушылар айтылған ұсыныстар мен пайдалы ақпаратты бір-бірімен бөліседі. Оқушылар баланың құқықтарын топтастырады және өз ойларымен бөліседі. Оқушылар кері байланыс пен рефлексия береді. |
Стикерлер қалам Пайдалы сілтемелер: https://youtu.be/fqSa28dI6KM
бейнеролик
Стикер |
шағым қалдыра аласыз


