Тексерілді:
|
Бөлім: |
ЖЕЛТОҚСАН – БІРЛІК ЖӘНЕ ЫНТЫМАҚ АЙЫ |
|
|
Сынып жетекшінің аты-жөні |
Муратбекова П.М. |
|
|
Күні: |
||
|
Сынып: 6 Г |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сынып сағатының тақырыбы |
15.«Тәуелсіздік – теңдесі жоқ байлығым» |
|
|
Мақсаты |
Қазақстан Республикасының жеткен жетістіктері туралы оқушылардың білгендерін ортаға салу. Оқушыларды туған жерін, елін, Отанын сүюге қорғауға, сақтауға құрметтеуге тәрбиелеу. |
|
|
Дәйексөзі |
Бірлік болмай тірлік болмас |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы
|
Ұйымдастыру кезеңі Оқушылармен сәлемдесіп, сабақтың тақырыбын таныстыру. 1992 жылы Тәуелсіз Қазақстанға бір жыл толды. Осы жылы Тәуелсіз Қазақстан Республикасының Туы, Елтаңбасы, Әнұраны қабылданды.БҰҰ мүше болып кірді.1993 жылы 15 қарашада «Ұлттық валюта күні» деп аталып, алғашқы Қазақстан Республикасының теңгесі айналымға түсті. 2006 жылы 15 қарашада теңгеміз жаңа басылыммен қайта шықты.1994 жылы қазақ ғарышкері Т.Мұсабаев «СоюзТМ-6» ғарыш кемесімен көкке самғады.1995 жылы 30тамызда ҚР –ның «Ата заңы» қабылданды. Миғашабуыл (сұақ жауап) Біз бұдан бұрын Отан, туған жер туралы тәрбие сағаттарын өткенбіз. Кәне ,еске түсірейікші. -Біз қай мемлекеттің азаматымыз ? -Ұлтымыз кім ? -Тіліміз қандай ? -Республикамыз басқа елдерден несімен ерекшеленеді ? -Тәуелсіздік деген не ? -Тәуелсіздікті қай жылы алдық ? -Қазақстан Республикасының жері туралы не білеміз ? Оқушылар әр нәрсені, әр затты, тіпті керемет нәрселерді адамдар қолынан жасап шығарады.Мен сендерден сұрағым келіп тұр, рәміздеріміздің авторларын білесіңдер ме ? Әнұранның авторы кім? Ш.Қалдаяқов, Ж.Нәжімеденов, Н.Ә. Назарбаев. Тудың авторы кім? Ш.Ниазбеков. Елтаңбаның авторы кім? Ж.Мәлібеков, Ш.Уәлиханов. 1991 жылы 16 желтоқсанда Қазақстан Республикасы Тәуелсіз республикадеп жарияланды. |
Оқушы жауаптары арқылы жаңа тақырыпқа көшу Оқушы өз болжамдарын айтып, талқылау жүргізеді Сұрақтарға жауап береді |
Балалар сұраққа жауап береді, пікір алмасады. Бағыттау сұрақтары |
https://get.microsoft.com/installer/download/9NKSQGP7F2NH?cid=website_cta_psi |
|
10 мин |
Қауіпсіздік сабағы : «Әлеуметтік желілер: негізгі қауіпсіздік ережелері» Қоғамды алаңдататын мәселелердің бастысы – жастардың теріс ағымға арбалуы. Себебі әлеуметтік желінің қолжетімділігі теріс ағым идеологиясының кеңінен таралуына тиімді болып отыр. Әлемуеттік желілер әсіресе жастарды тура жолдан тайдыратын теріс ағымдардың негізгі құралына айналды. Әлеуметтік желілер жастардың құндылықтар жүйесіне және экстремистік көзқарастардың қалыптасуына әсер етудің маңызды факторына айналуда. Бүгінгі таңда радикалды діни топтардың түрлі айла әдістерді қолдану арқылы жастарды өз қатарларына тарту түрлері аз емес. Әсіресе, жастарға ықпал ету мақсатында пайдаланушы саны көп «Facebook», «ВК», «Instagram», «YouTube» желілері бойынша және түрлі мессенджерлар арқылы, экстремистік және террористік идеяларды насихаттайтын аудио және бейне роликтер, әдебиеттерді тарату мен насихаттау, мотиваторлық жариялымдарды кеңінен шығару арқылы өз идеологияларын таратуда. Діни радикализм мен экстремизм идеологиясы қоғам санасына әлеуметтік желілер мен электронды қосымшалар, әр түрлі сайттарда көрсетілген теріс мәліметтер арқылы ақпараттық-психологиялық әсер етуде. Соның салдарынан дұрыс ой-қабілеті қалыптаспаған жастардың санасында отанға деген сенімсіздікті, отансүйгіштік сезімнің болмауын, отбасы ішіндегі келеңсіздіктерді, қоғамның екіге бөлінуін тудырады. |
Оқушы өз болжамдарын айтып, талқылау жүргізеді «YouTube», «Facebook», «Telegram», «Instagram», «Twitter», «ВК» сияқты әлеуметтік желілерін қолданушылар санының артуына байланысты, интернет ресурстарына үздіксіз мониторинг және талдау жұмыстарын жасап отыру арқылы, жастардың санасының бұрмалануын алдын алуға болады. |
|
Слайд |
|
Сабақтың ортасы |
Біздің Елтаңба 1. Елтаңбаның суреті жаңа ұғымды қалыптастырады,суреттегі бейнелерді талдайды. 2. Рәміз сөзі. 3. Әр топқа 1 шумақтан өлең бөліп беріледі. Әр топқа берілген буындар бойынша сөз құрап жазу тапсырылады . Жүрек бейнесін бүгінгі сабақта «Отанды қалай жүректе сақтай аламыз»?сұрағы арқылы ойларын жаздыртады. |
Оқушылардың жазба жұмыстары. -Отанды жақсы көру арқылы -Рәміздерді қастерлеу арқылы -Сабақты жақсы оқу арқылы. |
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады ҚБ «Мадақтау сэндвичі» |
Ақпараттық мәтін
Үлестірмелі қағаздар Суреттер Тірек-сызбалар |
|
Сабақ тың соңы |
Қорытынды. Жүрек бейнесін бүгінгі сабақта «Отанды қалай жүректе сақтай аламыз»?сұрағы арқылы ойларын жаздыртады. Үй тапсырмасы: Оқушылар шығарма «Отаным» туралы. |
Оқушылардың жазба жұмыстары. -Отанды жақсы көру арқылы -Рәміздерді қастерлеу арқылы -Сабақты жақсы оқу арқылы.. |
Сабақтағы іс-әрекетіне рефлексия жасайды. |
Рефлексия
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
15 «Тәуелсіздік – теңдесі жоқ байлығым»
15 «Тәуелсіздік – теңдесі жоқ байлығым»
Тексерілді:
|
Бөлім: |
ЖЕЛТОҚСАН – БІРЛІК ЖӘНЕ ЫНТЫМАҚ АЙЫ |
|
|
Сынып жетекшінің аты-жөні |
Муратбекова П.М. |
|
|
Күні: |
||
|
Сынып: 6 Г |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сынып сағатының тақырыбы |
15.«Тәуелсіздік – теңдесі жоқ байлығым» |
|
|
Мақсаты |
Қазақстан Республикасының жеткен жетістіктері туралы оқушылардың білгендерін ортаға салу. Оқушыларды туған жерін, елін, Отанын сүюге қорғауға, сақтауға құрметтеуге тәрбиелеу. |
|
|
Дәйексөзі |
Бірлік болмай тірлік болмас |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы
|
Ұйымдастыру кезеңі Оқушылармен сәлемдесіп, сабақтың тақырыбын таныстыру. 1992 жылы Тәуелсіз Қазақстанға бір жыл толды. Осы жылы Тәуелсіз Қазақстан Республикасының Туы, Елтаңбасы, Әнұраны қабылданды.БҰҰ мүше болып кірді.1993 жылы 15 қарашада «Ұлттық валюта күні» деп аталып, алғашқы Қазақстан Республикасының теңгесі айналымға түсті. 2006 жылы 15 қарашада теңгеміз жаңа басылыммен қайта шықты.1994 жылы қазақ ғарышкері Т.Мұсабаев «СоюзТМ-6» ғарыш кемесімен көкке самғады.1995 жылы 30тамызда ҚР –ның «Ата заңы» қабылданды. Миғашабуыл (сұақ жауап) Біз бұдан бұрын Отан, туған жер туралы тәрбие сағаттарын өткенбіз. Кәне ,еске түсірейікші. -Біз қай мемлекеттің азаматымыз ? -Ұлтымыз кім ? -Тіліміз қандай ? -Республикамыз басқа елдерден несімен ерекшеленеді ? -Тәуелсіздік деген не ? -Тәуелсіздікті қай жылы алдық ? -Қазақстан Республикасының жері туралы не білеміз ? Оқушылар әр нәрсені, әр затты, тіпті керемет нәрселерді адамдар қолынан жасап шығарады.Мен сендерден сұрағым келіп тұр, рәміздеріміздің авторларын білесіңдер ме ? Әнұранның авторы кім? Ш.Қалдаяқов, Ж.Нәжімеденов, Н.Ә. Назарбаев. Тудың авторы кім? Ш.Ниазбеков. Елтаңбаның авторы кім? Ж.Мәлібеков, Ш.Уәлиханов. 1991 жылы 16 желтоқсанда Қазақстан Республикасы Тәуелсіз республикадеп жарияланды. |
Оқушы жауаптары арқылы жаңа тақырыпқа көшу Оқушы өз болжамдарын айтып, талқылау жүргізеді Сұрақтарға жауап береді |
Балалар сұраққа жауап береді, пікір алмасады. Бағыттау сұрақтары |
https://get.microsoft.com/installer/download/9NKSQGP7F2NH?cid=website_cta_psi |
|
10 мин |
Қауіпсіздік сабағы : «Әлеуметтік желілер: негізгі қауіпсіздік ережелері» Қоғамды алаңдататын мәселелердің бастысы – жастардың теріс ағымға арбалуы. Себебі әлеуметтік желінің қолжетімділігі теріс ағым идеологиясының кеңінен таралуына тиімді болып отыр. Әлемуеттік желілер әсіресе жастарды тура жолдан тайдыратын теріс ағымдардың негізгі құралына айналды. Әлеуметтік желілер жастардың құндылықтар жүйесіне және экстремистік көзқарастардың қалыптасуына әсер етудің маңызды факторына айналуда. Бүгінгі таңда радикалды діни топтардың түрлі айла әдістерді қолдану арқылы жастарды өз қатарларына тарту түрлері аз емес. Әсіресе, жастарға ықпал ету мақсатында пайдаланушы саны көп «Facebook», «ВК», «Instagram», «YouTube» желілері бойынша және түрлі мессенджерлар арқылы, экстремистік және террористік идеяларды насихаттайтын аудио және бейне роликтер, әдебиеттерді тарату мен насихаттау, мотиваторлық жариялымдарды кеңінен шығару арқылы өз идеологияларын таратуда. Діни радикализм мен экстремизм идеологиясы қоғам санасына әлеуметтік желілер мен электронды қосымшалар, әр түрлі сайттарда көрсетілген теріс мәліметтер арқылы ақпараттық-психологиялық әсер етуде. Соның салдарынан дұрыс ой-қабілеті қалыптаспаған жастардың санасында отанға деген сенімсіздікті, отансүйгіштік сезімнің болмауын, отбасы ішіндегі келеңсіздіктерді, қоғамның екіге бөлінуін тудырады. |
Оқушы өз болжамдарын айтып, талқылау жүргізеді «YouTube», «Facebook», «Telegram», «Instagram», «Twitter», «ВК» сияқты әлеуметтік желілерін қолданушылар санының артуына байланысты, интернет ресурстарына үздіксіз мониторинг және талдау жұмыстарын жасап отыру арқылы, жастардың санасының бұрмалануын алдын алуға болады. |
|
Слайд |
|
Сабақтың ортасы |
Біздің Елтаңба 1. Елтаңбаның суреті жаңа ұғымды қалыптастырады,суреттегі бейнелерді талдайды. 2. Рәміз сөзі. 3. Әр топқа 1 шумақтан өлең бөліп беріледі. Әр топқа берілген буындар бойынша сөз құрап жазу тапсырылады . Жүрек бейнесін бүгінгі сабақта «Отанды қалай жүректе сақтай аламыз»?сұрағы арқылы ойларын жаздыртады. |
Оқушылардың жазба жұмыстары. -Отанды жақсы көру арқылы -Рәміздерді қастерлеу арқылы -Сабақты жақсы оқу арқылы. |
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады ҚБ «Мадақтау сэндвичі» |
Ақпараттық мәтін
Үлестірмелі қағаздар Суреттер Тірек-сызбалар |
|
Сабақ тың соңы |
Қорытынды. Жүрек бейнесін бүгінгі сабақта «Отанды қалай жүректе сақтай аламыз»?сұрағы арқылы ойларын жаздыртады. Үй тапсырмасы: Оқушылар шығарма «Отаным» туралы. |
Оқушылардың жазба жұмыстары. -Отанды жақсы көру арқылы -Рәміздерді қастерлеу арқылы -Сабақты жақсы оқу арқылы.. |
Сабақтағы іс-әрекетіне рефлексия жасайды. |
Рефлексия
|
шағым қалдыра аласыз













