Бекітілді:
Пәні: математика Бөлім:: Уақыт. Демалу мәдениеті. Мерекелер. |
|||||||||||||||||
Педагогтың аты-жөні: Байшагирова л.н. |
|||||||||||||||||
Күні:12.05.2026 |
|||||||||||||||||
Сынып: 3 «Г» Қатысушылар саны:31 Қатыспағандар саны : |
|||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы: |
№160 сабақ. Секунд №161 сабақ Секунд |
||||||||||||||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.1.3.2 ** секунд өлшем бірлігін қолданып өлшеу 3.1.3.4** уақыт (сек, мин, сағ, тәул, ай, жыл, ғасыр) бірліктері олардың арақатысына сүйеніп түрлендіру; |
||||||||||||||||
Сабақтың мақсаты |
Секунд өлшем бірлігін қолданып өлшеуді үйренеді және уақыт бірліктерін олардың арақатынасына сүйеніп түрлендіреді |
||||||||||||||||
Құндылық: |
Мамыр айы: БІРЛІК ЖӘНЕ ЫНТЫМАҚ Апта дәйексөзі:«Ынтымақ — бұзылмайтын қорған, қосылып еккен ағаш — орман» |
||||||||||||||||
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||
Сабақ тың басы 5 минут
Өткенді пысықтау 5 минут
Сабақ тың ортасы 20 минут
Сергіту сәті 2 минут
Сабақты қорыту 8минут
Кері байланыс 5 минут
|
Психологиялық ахуал қалыптастыру
«Біртұтас тәрбие» тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру кезіңінен бастап, сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін. Құндылық мақсаты: Өзгелерге мейірімділік, жанашырлық таныта білу
Өткенді пысықтау Өз қалауың бойынша есеп құрастырып, оны шығарып кел
Жаңа тақырып Саралау: ресурс арқылы жүзеге асады 1-тапсырма Сағаттардағы көрсетілген уақытты ата. Күндіз-12сағ 15мин, 14 сағ 45мин, 09сағ10 мин Түнде- 03сағ20мин, 21 сағ30мин, 23сағ 40мин
2-тапсырма Көрсетілген өлшем бірліктеріне өрнекте 3сағ15мин=195мин 160мин=2саг 40мин 4сағ50мин = 290 мин
5сағ35мин = 335мин 7сағ40мин = 460 мин 190мин =3сағ10мин
3-тапсырма А) секунд ұғымын түсініп ал. Ә) Мына сағаттарға қара. Уақытты секундқа дейінгі дәлдікпен айт. 14сағ 55мин 20сек 13 сағ 25мин 45сек 15 сағ 35 мин 10сек
Б) Сен 30 секундта, 60 секундта неше сөз оқитыныңды анықта Неше секундта 5 қадам аттайсың? 30 секундта- 55 сөз 60ссекундта-110сөз 5 секундта- 5 қадам
ЖИ: «wordwall.» ойыны
Жұптық жұмыс 4-тапсырма Көрсетілген өлшем бірліктеріне өрнекте А)2мин15сек=135сек 3мин30сек=210с 5мин42с=342с 68с=1мин 8с 140с=2мин 20с 162с=2мин 42с
Ә) 10-ға дейін 10 секунд 30-ға дейін 30 секунд 60-қа дейін 60 секунд
5-тапсырма Есептерді шығар А) Би үйірмесіне-40 мин-тан 2 күн Қолөнер үйірмесіне- 50мин-тан 3 күн Барлығы-? Сағ.мин 40*2+50*3=80+150=230мин 230мин=3 са550мин Ж: Назым аптасына 3сағ 50 минут уақытын үйірмелерге жұмсайды
Ә)
М ?мин Жаяу-5мин
8+5=13мин 13мин=780секунд Ж: Барлығы 780 секунд жүреді
Басталды-15сағ 40минутта Аяқталды-15сағ 50минутта Созылды-? Сек 15сағ50мин-15 сағ40мин=10мин 10минут=600сек Ж: Мультфильм 600секундқа созылды.
Топтық жұмыс 7-тапсырма Есепте (810-310):6=600:6=100 930:30*4=124 360+180:6=390 (360+180):6=90 (620+190):9=90 65+650:5=195
Саралау: топтық қолдау Топтық жұмыс 8-тапсырма Есептерді шығар
А
Т
А 18*2=36 18+36=54 Ж: Аударыспақ ойынына 54 адам қатысты
Ә) Елімізден-15 адамнан 5 команда Қырғыз елінен-15 адмнан 2 команда Барлығы-? Адам 15*5+15*2=75+30=105
Ж:
КӨКПАР ОЙЫНЫНА БАРЛЫҒЫ 105 СПОРТШЫ
ҚАТЫСТЫ
Топтық жұмыс 9-тапсырма Теңдеулерді шеш 294-х=27*3 у-230=110+265 294-х=81 у-230=375 Х=294-81 у=375+230 Х=213 у=605 294-213=27*3 605-230=110+265 81=81 375=375
Саралау: ресурс ФС тапсырмасы 10-тапсырма Қонақтардың әрқайсысының сағаты қандай уақытты көрсетіп тұрғанын анықта
Үй тапсырмасы 6-тапсырма Амалдарды орында 6мин40с+34с=434с 5мин30с-90с=180с 90с+1мин30с=180с 50с*4=200с 3мин20с:4=50с 40с*2=80с
Кері байланыс «Бас,қол,жүрек»
|
Өлең жолдарын хормен оқиды
Өткенді пысықтайды
Тапсырманы орындайды
Ресурс: сағат түрлері
Тақырыпты түсініп алады
Өлшем бірліктеріне өрнектейді
Секунд ұғымымен танысады
Жеке жұмыс жасайды
Өлшем бірліктеріне өрнектейді
Тапсырманы орындайды
Есептерді шығарады
Жеке жұмыс жасайды
Есептеу жүргізеді
Есептерді шығарады
Топпен жұмыс жасайды
Топта ынтымақтастықта жұмыс жасайды
Теңдеулерді шешеді
Тапсырманы орындайды
Ресурс: кесте
Үй тапсырмасын алады
Кері байланыс жасайды
|
Мақтау,мадақтау арқылы бағалап отыру
Дескриптор: Өз бетінше есеп құрастырып, оны шығара алады-1б
Дескриптор: Сағаттардағы көрсетілген уақытты атайды-1б
Дескриптор: Көрсетілген өлшем бірліктеріне өрнектейді-1б
Тамаша жұмыс!
Дескриптор: Уақытты секундқа дейінгі дәлдікпен айтады-1б
Жарайсыңдар!
Дескриптор: Көрсетілген өлшем бірліктеріне өрнектейді-1б
Дескриптор: Назым аптасына қанша уақытын үйірмелерге жұмсайтынын табады-1б Айдос мектепке дейін қанша уақыт жүретінін табады-1б
Тамаша жұмыс орындадыңдар!
Дескриптор: Есептеу жолдарын біледі-1б
Керемет!
Дескриптор: Аударыспақ ойынына қанша адам қатысқанын табады-1б Көкпар ойынына қанша адам қатысқанын табады-1б
Дескриптор: Теңдеулерді шешеді-1б
Дескриптор: Қонақтардың әрқайсысының сағаты қандай уақытты көрсетіп тұрғанын анықтайды-1б
Керемет!
«Бас,қол,жүрек» кері байланысы
|
Суреттер
Жұмыс дәптері
Сағат
Оқулық
Оқулық
Жұмыс дәптері
https://wordwall.net/resource/73191014
Суреттер
Сағат
Оқулық
Оқулық
Жұмыс дәптері
Суреттер
Оқулық
Жұмыс дәптері
Кесте
Жұмыс дәптері
Кері байланыс тақтасы
|
|||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
№160 сабақ. Секунд №161 сабақ Секунд
Бекітілді:
Пәні: математика Бөлім:: Уақыт. Демалу мәдениеті. Мерекелер. |
|||||||||||||||||
Педагогтың аты-жөні: Байшагирова л.н. |
|||||||||||||||||
Күні:12.05.2026 |
|||||||||||||||||
Сынып: 3 «Г» Қатысушылар саны:31 Қатыспағандар саны : |
|||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы: |
№160 сабақ. Секунд №161 сабақ Секунд |
||||||||||||||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.1.3.2 ** секунд өлшем бірлігін қолданып өлшеу 3.1.3.4** уақыт (сек, мин, сағ, тәул, ай, жыл, ғасыр) бірліктері олардың арақатысына сүйеніп түрлендіру; |
||||||||||||||||
Сабақтың мақсаты |
Секунд өлшем бірлігін қолданып өлшеуді үйренеді және уақыт бірліктерін олардың арақатынасына сүйеніп түрлендіреді |
||||||||||||||||
Құндылық: |
Мамыр айы: БІРЛІК ЖӘНЕ ЫНТЫМАҚ Апта дәйексөзі:«Ынтымақ — бұзылмайтын қорған, қосылып еккен ағаш — орман» |
||||||||||||||||
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||
Сабақ тың басы 5 минут
Өткенді пысықтау 5 минут
Сабақ тың ортасы 20 минут
Сергіту сәті 2 минут
Сабақты қорыту 8минут
Кері байланыс 5 минут
|
Психологиялық ахуал қалыптастыру
«Біртұтас тәрбие» тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру кезіңінен бастап, сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін. Құндылық мақсаты: Өзгелерге мейірімділік, жанашырлық таныта білу
Өткенді пысықтау Өз қалауың бойынша есеп құрастырып, оны шығарып кел
Жаңа тақырып Саралау: ресурс арқылы жүзеге асады 1-тапсырма Сағаттардағы көрсетілген уақытты ата. Күндіз-12сағ 15мин, 14 сағ 45мин, 09сағ10 мин Түнде- 03сағ20мин, 21 сағ30мин, 23сағ 40мин
2-тапсырма Көрсетілген өлшем бірліктеріне өрнекте 3сағ15мин=195мин 160мин=2саг 40мин 4сағ50мин = 290 мин
5сағ35мин = 335мин 7сағ40мин = 460 мин 190мин =3сағ10мин
3-тапсырма А) секунд ұғымын түсініп ал. Ә) Мына сағаттарға қара. Уақытты секундқа дейінгі дәлдікпен айт. 14сағ 55мин 20сек 13 сағ 25мин 45сек 15 сағ 35 мин 10сек
Б) Сен 30 секундта, 60 секундта неше сөз оқитыныңды анықта Неше секундта 5 қадам аттайсың? 30 секундта- 55 сөз 60ссекундта-110сөз 5 секундта- 5 қадам
ЖИ: «wordwall.» ойыны
Жұптық жұмыс 4-тапсырма Көрсетілген өлшем бірліктеріне өрнекте А)2мин15сек=135сек 3мин30сек=210с 5мин42с=342с 68с=1мин 8с 140с=2мин 20с 162с=2мин 42с
Ә) 10-ға дейін 10 секунд 30-ға дейін 30 секунд 60-қа дейін 60 секунд
5-тапсырма Есептерді шығар А) Би үйірмесіне-40 мин-тан 2 күн Қолөнер үйірмесіне- 50мин-тан 3 күн Барлығы-? Сағ.мин 40*2+50*3=80+150=230мин 230мин=3 са550мин Ж: Назым аптасына 3сағ 50 минут уақытын үйірмелерге жұмсайды
Ә)
М ?мин Жаяу-5мин
8+5=13мин 13мин=780секунд Ж: Барлығы 780 секунд жүреді
Басталды-15сағ 40минутта Аяқталды-15сағ 50минутта Созылды-? Сек 15сағ50мин-15 сағ40мин=10мин 10минут=600сек Ж: Мультфильм 600секундқа созылды.
Топтық жұмыс 7-тапсырма Есепте (810-310):6=600:6=100 930:30*4=124 360+180:6=390 (360+180):6=90 (620+190):9=90 65+650:5=195
Саралау: топтық қолдау Топтық жұмыс 8-тапсырма Есептерді шығар
А
Т
А 18*2=36 18+36=54 Ж: Аударыспақ ойынына 54 адам қатысты
Ә) Елімізден-15 адамнан 5 команда Қырғыз елінен-15 адмнан 2 команда Барлығы-? Адам 15*5+15*2=75+30=105
Ж:
КӨКПАР ОЙЫНЫНА БАРЛЫҒЫ 105 СПОРТШЫ
ҚАТЫСТЫ
Топтық жұмыс 9-тапсырма Теңдеулерді шеш 294-х=27*3 у-230=110+265 294-х=81 у-230=375 Х=294-81 у=375+230 Х=213 у=605 294-213=27*3 605-230=110+265 81=81 375=375
Саралау: ресурс ФС тапсырмасы 10-тапсырма Қонақтардың әрқайсысының сағаты қандай уақытты көрсетіп тұрғанын анықта
Үй тапсырмасы 6-тапсырма Амалдарды орында 6мин40с+34с=434с 5мин30с-90с=180с 90с+1мин30с=180с 50с*4=200с 3мин20с:4=50с 40с*2=80с
Кері байланыс «Бас,қол,жүрек»
|
Өлең жолдарын хормен оқиды
Өткенді пысықтайды
Тапсырманы орындайды
Ресурс: сағат түрлері
Тақырыпты түсініп алады
Өлшем бірліктеріне өрнектейді
Секунд ұғымымен танысады
Жеке жұмыс жасайды
Өлшем бірліктеріне өрнектейді
Тапсырманы орындайды
Есептерді шығарады
Жеке жұмыс жасайды
Есептеу жүргізеді
Есептерді шығарады
Топпен жұмыс жасайды
Топта ынтымақтастықта жұмыс жасайды
Теңдеулерді шешеді
Тапсырманы орындайды
Ресурс: кесте
Үй тапсырмасын алады
Кері байланыс жасайды
|
Мақтау,мадақтау арқылы бағалап отыру
Дескриптор: Өз бетінше есеп құрастырып, оны шығара алады-1б
Дескриптор: Сағаттардағы көрсетілген уақытты атайды-1б
Дескриптор: Көрсетілген өлшем бірліктеріне өрнектейді-1б
Тамаша жұмыс!
Дескриптор: Уақытты секундқа дейінгі дәлдікпен айтады-1б
Жарайсыңдар!
Дескриптор: Көрсетілген өлшем бірліктеріне өрнектейді-1б
Дескриптор: Назым аптасына қанша уақытын үйірмелерге жұмсайтынын табады-1б Айдос мектепке дейін қанша уақыт жүретінін табады-1б
Тамаша жұмыс орындадыңдар!
Дескриптор: Есептеу жолдарын біледі-1б
Керемет!
Дескриптор: Аударыспақ ойынына қанша адам қатысқанын табады-1б Көкпар ойынына қанша адам қатысқанын табады-1б
Дескриптор: Теңдеулерді шешеді-1б
Дескриптор: Қонақтардың әрқайсысының сағаты қандай уақытты көрсетіп тұрғанын анықтайды-1б
Керемет!
«Бас,қол,жүрек» кері байланысы
|
Суреттер
Жұмыс дәптері
Сағат
Оқулық
Оқулық
Жұмыс дәптері
https://wordwall.net/resource/73191014
Суреттер
Сағат
Оқулық
Оқулық
Жұмыс дәптері
Суреттер
Оқулық
Жұмыс дәптері
Кесте
Жұмыс дәптері
Кері байланыс тақтасы
|
|||||||||||||
шағым қалдыра аласыз


