Материалдар / №165 Уақыт өлшем бірліктерін түрлендіру

№165 Уақыт өлшем бірліктерін түрлендіру

Материал туралы қысқаша түсінік
«Ауызша жаттығу» әдісі: -4 минутта неше секунд? -180секунд неше минут болады? -2тәулікте неше сағат? -75 минут неше сағат неше минут? Тсс -Уақыттың ең үлкен өлшем бірлігі не? -Ал бүгінгі сабағымызда ғасырды анықтауға тапсырмалар орындайтын боламыз. Оқу мақсаты жарияланады.
Материал тегін
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Қысқа мерзімді жоспар

     

Математика 165-сабақ

Мектеп

66 жалпы орта білім беретін мектебі

Бөлім

Демалыс мәдениеті,мерекелер

Педагогтің аты-жөні

Нұржанова Альдина 87016094001

Күні:

21.05.2024ж

Сынып:3

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

165Уақыт өлшем бірліктерін түрлендіру

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

3.1.3.5 әртүрлі сағат бойынша уақытты анықтау:сағат, минут, секундты 3.1.3.2 ** секунд өлшем бірлігін қолданып өлшеу

Сабақтың мақсаты

Секунд өлшем бірлігін қолданып өлшейді

Әртүрлі сағат бойынша уақытты анықтау:сағат, минут, секундты салыстыру және амалдар орындайды

Құндылықтарды дарыту

Ұлттық мүдде.Елінің тарихын құрметтейді

Сабақтың барысы

Сабақтың кезең

уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

5 минут


Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру ширату жаттығулары арқылы жүреді.

Математика қызық қой,

Есептерін сызып қой.

Математика үйренсең:

Озат бала боласың,

Космосқа да ұшасың,

Айға барып қонасың!

«Ауызша жаттығу» әдісі:

-4 минутта неше секунд?

-180секунд неше минут болады?

-2тәулікте неше сағат?

-75 минут неше сағат неше минут? Тсс

-Уақыттың ең үлкен өлшем бірлігі не?

-Ал бүгінгі сабағымызда ғасырды анықтауға тапсырмалар орындайтын боламыз.

Оқу мақсаты жарияланады.

Тренингке қатысып, көңіл-күйлерін көтереді.


Өткен тақырыпты қайталап, жаңа тақырыпты ашады.


Бағалау

«Бәйге»






Сабақтың ортасы

10 мин


ФС 1,2- тапсырма

ОДД: білу, түсіну, қолдау

Топтық жұмыс

Әртүрлі сағаттарды қара. Әр сағаттағы уақытты анықтай аласың ба?

Сағаттардағы уақытты дәл секундына дейін анықта және жазыңдар.

07сағ45мин5с, 10 сағ15мин30с, 12сағ15мин00с



Әр сағаттағы уақытты анықтайды, жазады-

Дескриптор

- Әр сағаттағы уақытты анықтайды, жазады-1балл





10 мин

ФС 3,4- тапсырма

ОДД: білу, түсіну, қолдану

Жұптық жұмыс

1 жұп Есепті шығарыңдар.

Жеңіс күні мерекесіне орай ұйымдастырылған әскери шеру сағат 10.00-де басталып, сағат 11.15-те аяқталды. Әскери шеру қанша уақытқа созылды? Жауабын минутпен өрнектеңдер.

Ш: 11сағ15мин-10сағ00мин=1сағ15мин

1сағ15мин=75мин

Ж: Әскери шеру 1сағ15минут(75мин) уақытқа созылды

2 жұп Есептің сандық мәндерін өзгертіп, қайтадан шығарыңдар.


ЕБҚО ойлау жоғары оқушыға тапсырма

Диаграммада соғыс жылдары Қазақстанда жасақталып, майданға аттандырылғн әскери бөлімдер туарлы мәлімет берілген. Диаграмма бойынша сұрақтар құрастырыңдар. Оны топтағы балаларға қойыңдар. Есептер құрастырып, оны шығарыңдар.

Ж: Жеке полктер мен батальондар нешеу құрылды?

тсс


Есептердің шешуін, жауабын шығарады-

Дескриптор:

Есептердің шешуін, жауабын шығарады-3балл.

Өлшем бірліктерін салыстырады-2балл.






5мин

Сергіту сәті.

Балалар бірге орындайды



10 мин

ФС 6,7- тапсырма

ОДД: білу, түсіну, қолдану

«Зерттеушілер» әдісі

Есепті шығар.

1 топ Мектепте ҰОС жылдарындағы фотосуреттерден көрме ұйымдастырылды. Бірінші залға 64 фотосурет, екінші залға одан 2 есе кем фотосурет қойылды. Ал үшінші залға бірінші мен екінші залға қанша фотосурет қойылса, сонша фотосурет қойылды. Көрмеге барлығы неше фотосурет қойылды?

Ж: Көрмеге барлығы 192 фотосурет қойылды.

Ш: 64:2=32

64+32=96

64+32+96=192

2 топЕсепті шығар.

Сыныпта 25 оқушы бар. Олардың ішінде 5 оқушы шахмат та, дойбы да ойнай алмайды. 18 оқушы дойбы, 20 оқушы шахмат ойнайды. Сыныпта қанша оқушы шахмат та, дойбы да ойнайтынын анықта.

Ш: 25-5=20

20-18=2

Ж: 2 оқушы шахмат та, дойбы да ойнайды.


ЕБҚО ойлау төмен оқушыға тапсырма

Есептің шартын құрады

Есептерді шығарып, жауабын табады

Дескриптор

Есептерді шығарып, жауабын табады-4балл.





Сабақтың соңы

5мин

Рефлексия «Бағалау шкаласы»

Үй тапсырмасы: 5 мысал

Оқушылар жинаған балдарын

санайды.


ҚБ қойылады.




Менің ақымды жемеңіз!!!!

Сатып алып, өз еңбек ақыңызды адалымен алыңыз!Әркімнің еңбегінің төлемін төлеп қолдану керек!!!!

Тегін таратуға болмайды !!!! Алла ұлық бүгінгі күніңізді ғана ойламаңыз!!!!!



87016094001 Aldina.

























Материал жариялап тегін
сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!