|
Бөлім: |
9.3А 17 (VII), 16 (VI), 15 (VI), 14 (IV) -топ элементтері және олардың қосылыстары |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
Құрбан Ш.Б |
|
|
Күні: |
17.01.2023ж |
|
|
Сынып: 9 «А» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
16 (VI)-топ элементтері. Күкірт. №7 көрсетілім «Күкірттің аллотропиялық түр өзгерістері» |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
9.2.1.11-16 (VI)-топ элементтерінің жалпы қасиетін сипаттау 9.2.1.12-күкірттің аллотропиялық түрөзгерістерінің физикалық қасиеттерін салыстыру және күкірттің химиялық қасиеттерін көрсететін реакция теңдеулерін құрастыру |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
- Күкірттің аллотропиялық түрөзгерістерінің физикалық қасиеттерін сипаттау және оның химиялық қасиеттерін көрсететін реакция теңдеулерін құрастыру ; |
|
|
Бағалау критерийі |
|
|
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
Білу, түсіну, қолдану. |
|
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы: (5-7 мин) |
Сыныппен сәлемдесу,түгелдеу,сабаққа назарын аудару. Топқа бірігу. Сыныптағы оқушыларды «Light» 1топ. Ромб тобы. 2топ. Моноклин тобы. 3топ. Пластик тобы. Үй тапсырмасын сұрау. «learningapps.org» платформасында Пазл арқылы үй тапсырмасы сұралады. Бұл әдісте led экранда пазл түрінде берілген сұрақтарды қоямын. |
Мұғаліммен сәлемдеседі. Оқушылар фонарь жарығының көмегімен өздеріне берілген карточкалар арқылы топқа бірігеді. Оқушылар өткен тақырып бойынша сұрақтарға жауап береді, экрандағы |
Дескриптор
|
Фонарь, led экран, карточкалар. Led экран, 9 сынып химия оқулығы |
|
Сабақтың ортасы: 35 мин 15 мин 10 мин 10 мин |
Жаңа сабақ. «Sketchbook» «S use»
Оқушыларға құрамында күкірт кездесетін күнделікті өмірдегі заттарды көрсетемін. Тиімділігі: өмірмен байланыс Тапсырма. «Take an umbrella» Оқушыларға қолшатырды айналдыра отырып, кездейсоқ таңдай отырып сұрақтар беремін. |
Оқушылар берілген плакатқа сызба немесе сурет арқылы күкірт және оның аллотропиялық түрөзгерістерінің физикалық және химиялық қасиеттерін көрсетеді. Оқушылар берілген тапсырманы топпен орындайды. Берілген заттардың құрамын, физикалық және химиялық қасиеттерін, өмірде қай кезде қолданылуын түсіндіреді. Берілген сұраққа жауап беріп, тақтаға шығып, реакция теңдеуін көрсетеді. |
Дескриптор
Дескриптор
Дескриптор:
|
Плакат, түрлі-түсті фломастерлер, 9 сынып химия оқулығы. Әртүрлі көрнекіліктер. 9 сынып химия оқулығы, қолшатыр, кеспе қағаздар. |
|
Сабақтың соңы: (3 мин)
|
«Білім
почтасы» Оқушыларға пікірлер жазылған карточкалар таратамын. 1) Менің ойымша... 2) Себебі... 3) Мысалы... 4) Қорыта айтқанда... Оқулықтан № 1 есепn3 орындау,оқулықтың 28 б. |
Оқушылар карточкаларды пікірлерді жалғастырып, сабақ туралы өз ойларымен бөліседі. . |
Бағалау: Сабақ барысында дескриптор арқылы оқушыларды «Баскетбол» әдісі арқылы бағалаймын. Үй тапсырмасын осы әдіс арқылы өзім бағалаймын. Сабақта берілген тапсырмаларда оқушылар бірін-бірі бағалайды. Бағалау қорытындысы тақтадағы плакат бойынша есептеледі.. |
Led экран, плакат, баскетбол доптары. |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
16 (VI)-топ элементтері. Күкірт. №7 көрсетілім «Күкірттің аллотропиялық түр өзгерістері»
|
Бөлім: |
9.3А 17 (VII), 16 (VI), 15 (VI), 14 (IV) -топ элементтері және олардың қосылыстары |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
Құрбан Ш.Б |
|
|
Күні: |
17.01.2023ж |
|
|
Сынып: 9 «А» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
16 (VI)-топ элементтері. Күкірт. №7 көрсетілім «Күкірттің аллотропиялық түр өзгерістері» |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
9.2.1.11-16 (VI)-топ элементтерінің жалпы қасиетін сипаттау 9.2.1.12-күкірттің аллотропиялық түрөзгерістерінің физикалық қасиеттерін салыстыру және күкірттің химиялық қасиеттерін көрсететін реакция теңдеулерін құрастыру |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
- Күкірттің аллотропиялық түрөзгерістерінің физикалық қасиеттерін сипаттау және оның химиялық қасиеттерін көрсететін реакция теңдеулерін құрастыру ; |
|
|
Бағалау критерийі |
|
|
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
Білу, түсіну, қолдану. |
|
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы: (5-7 мин) |
Сыныппен сәлемдесу,түгелдеу,сабаққа назарын аудару. Топқа бірігу. Сыныптағы оқушыларды «Light» 1топ. Ромб тобы. 2топ. Моноклин тобы. 3топ. Пластик тобы. Үй тапсырмасын сұрау. «learningapps.org» платформасында Пазл арқылы үй тапсырмасы сұралады. Бұл әдісте led экранда пазл түрінде берілген сұрақтарды қоямын. |
Мұғаліммен сәлемдеседі. Оқушылар фонарь жарығының көмегімен өздеріне берілген карточкалар арқылы топқа бірігеді. Оқушылар өткен тақырып бойынша сұрақтарға жауап береді, экрандағы |
Дескриптор
|
Фонарь, led экран, карточкалар. Led экран, 9 сынып химия оқулығы |
|
Сабақтың ортасы: 35 мин 15 мин 10 мин 10 мин |
Жаңа сабақ. «Sketchbook» «S use»
Оқушыларға құрамында күкірт кездесетін күнделікті өмірдегі заттарды көрсетемін. Тиімділігі: өмірмен байланыс Тапсырма. «Take an umbrella» Оқушыларға қолшатырды айналдыра отырып, кездейсоқ таңдай отырып сұрақтар беремін. |
Оқушылар берілген плакатқа сызба немесе сурет арқылы күкірт және оның аллотропиялық түрөзгерістерінің физикалық және химиялық қасиеттерін көрсетеді. Оқушылар берілген тапсырманы топпен орындайды. Берілген заттардың құрамын, физикалық және химиялық қасиеттерін, өмірде қай кезде қолданылуын түсіндіреді. Берілген сұраққа жауап беріп, тақтаға шығып, реакция теңдеуін көрсетеді. |
Дескриптор
Дескриптор
Дескриптор:
|
Плакат, түрлі-түсті фломастерлер, 9 сынып химия оқулығы. Әртүрлі көрнекіліктер. 9 сынып химия оқулығы, қолшатыр, кеспе қағаздар. |
|
Сабақтың соңы: (3 мин)
|
«Білім
почтасы» Оқушыларға пікірлер жазылған карточкалар таратамын. 1) Менің ойымша... 2) Себебі... 3) Мысалы... 4) Қорыта айтқанда... Оқулықтан № 1 есепn3 орындау,оқулықтың 28 б. |
Оқушылар карточкаларды пікірлерді жалғастырып, сабақ туралы өз ойларымен бөліседі. . |
Бағалау: Сабақ барысында дескриптор арқылы оқушыларды «Баскетбол» әдісі арқылы бағалаймын. Үй тапсырмасын осы әдіс арқылы өзім бағалаймын. Сабақта берілген тапсырмаларда оқушылар бірін-бірі бағалайды. Бағалау қорытындысы тақтадағы плакат бойынша есептеледі.. |
Led экран, плакат, баскетбол доптары. |
шағым қалдыра аласыз
әдісі арқылы 3 топқа бөлемін.
әдісі арқылы жаңа тақырыпты түсінуге тапсырма
беремін.
әдісі
әдісі
әдісі

